Трудни взаимоотношения

  • 13 246
  • 178
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 384
Здравей! А би ли ни споделила, защо си загубила доверието си към него?

# 16
  • Мнения: 3 025
За малко повече от година вече си изгубила уважението му, а за обичта му- не е достатъчно силна, след като в момент, в който вместо да те прави спокойна, той те обижда и си пази личното пространство. Нещата няма да стават по- добри, особено след като родиш. Ти няма да си щастлива с този мъж, колкото и да го обичаш. Събирай си пари и ако нещата се влошат, ако има къде да отидеш и на кого да разчиташ, недей да го търпиш.

 

# 17
  • Мнения: 11 362
С времето нервите и нравите ще се поуспокоят, но твоята политика не е правилна.

Трябва да покажеш категорично, че обиди няма да търпиш. Кажи веднъж, втори и трети път после категорично покажи, че спорове с обиди няма да приемеш пък ако ще да не сте заедно. Няма как детето да слуша каква измет е майка му! Просто е недопустимо!

Мъжа ти си пази личното пространство и там трябва да сложите граници. И те няма да са там където той иска - т.е. да си прави каквото иска. Значи поставяш въпроса директно - с това и това не съм съгласна и това и това не приемам. Ако се развика ставаш и се махаш, но не отстъпваш. Чак толкова не се вживяваш в емоциите и кризите му - просто е неуравновесен. Като те обиди ще стои гладен, мръсен и ще се научи да цени и твоя труд.

Следващата стъпка е много важна - твоята финансова самостоятелност. + План за отстъпление. С този мъж каквото и да постигнете трябва да имаш подсигурен евакуационен план т.е. къде ще идеш ако утре се разделите.

# 18
  • Мнения: 17 407
Ама той вече я обижда. Тя го дразни. Има разрив. Това не е ли достстъчно? Или се свиква? Да порасне детето. Че то още не  родено, и рискът за мсйката и бебето се увеличават в такава семейна среда.

# 19
  • Мнения: 11 362
Ама той вече я обижда. Тя го дразни. Има разрив. Това не е ли достстъчно? Или се свиква? Да порасне детето. Че то още не  родено, и рискът за мсйката и бебето се увеличават в такава семейна среда.

Като я обижда ще спре. Истерици и избухливи хора се научават до къде могат да си изливат емоциите. Отношенията между хората търпят развитие и промяна.

# 20
  • Мнения: 17 407
Не. Търпят привикване.
Промяна има, когато и двамата се усещат един друг, и я искат.
За безумните въпроси от рода - защо реши да имаш дете от него - излишни са. Това не променя ситуацията.

# 21
  • Мнения: 11 362
Според мен не е нужно и двамата да са ентусиазирани и готови за промяна. Надали има някой който вика "Давай, променяй ме!"
Всеки се променя като живее с друго човешко същество.
Ако знаеш какво искаш, имаш правилна гледна точка и си постоянен дори и опърничавите биват укротявани.
Ако не бе така ни един човек с труден характер нямаше да има семейство, а това са по-голямата част от населението. Взаимоотношенията се градят и променат.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 992
За човек, който си позволява да се държи с бъдещата майка на детето си по описания начин, шанс за оправия няма. Не е прост истерик, а комплексирано-агресивен тип. С всеки изминат ден ще й смачква физиономията все повече.

# 23
  • Мнения: 17 407
Семейства имат, но да не отваряме пак болната тема - що се крие вътре. Идеализираш, излишно сега точно. Не знам дали си наясно какво е прикрита и потискана агресия - резултат от тез напъни за промяна.
За да не съм съвсем крайна, вариант е и просто раздяла за момента, за да не се тровят взаимно. Поне това.

# 24
  • Мнения: 10 830
Аз пък се впечатлих, че и натяква, че я бил назначил при него на договор... Егати, не го ли е направил за общото благо. Звучи, че все едно е направил услуга на кака Пенка от 5тия етаж, а не на жена си, на майката на детето му... А обидите дори няма какво да коментирам, аман от такива индивиди, не се трогват дори от вида на бременна жена, на собствената жена...

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 22:42 от Elimelihubaveli

# 25
  • Мнения: 17 407
Хич не се чуди, хората са способни на какво ли не, в провокация. Още в древността си е казано - “всеки е способен на убийство, но не всеки - на хладнокръвно убийство”. Психопатско, но е така.

# 26
  • Мнения: 931
Ама какво лични пространство бре..
За двойка чакаща дете..лично пространство  е ходенето до вц,след появата на детето  отпада  поне за майката Grinning
След раждането ,ще стане още по зле,гаранция.
Да не почне  и с шамари...само

# 27
  • София
  • Мнения: 17 777
Ще карам направо. Не става дума за трудни характери и напасване. Живееш с класически насилник. (Много такива теми и мъжлета съответно се навъдиха).
При опит за търсене на отговорност получаваш смачкване на личността си. Всяка дума се отбива от агресивната му физиономия и се връща с тройна сила при теб, с фокус каква си ти- нищожество.

(Ако се чудиш кое е нормалното в спор- изслушване на другия и обсъждане на постъпки, а не принизяване на личността)
Подобни хора имат отличителната черта да казват "ти си такъв, такъв и онакъв", а не "ти постъпи така, така и онака". Както и невероятен разкрач на дуализма си. Както си стои и изведнъж става друг човек, който сякаш те мрази.

По- добре детето ти да не расте с такъв баща, пагубно е.

# 28
  • Мнения: 603
Притеснява ме най-вече това, че дори и под афект той си позволява да ме унижава и обижда с наистина грозни епитети.

Само искам да кажа, че такива като него не се променят. След първото - ти си еди-каква си е трябвало да му покажеш вратата. Представяш ли си така да се обижда пред детето? Той още от сега го прави.

# 29
  • Мнения: 305
Moмиче, ти си жертва на домашно насилие.  Викането, обидите, поставянето под пълна изолация и икономическа зависимост СА насилие.  В момента все още осъзнаваш, че това не е редно, но е много тревожен фактът, че ти се опитваш да му угодиш, за да не те тормози и вече търсиш вина в себе си, че му нарушаваш личното пространство.

 ПО тази причина смятам, че трябва се спешно да се  спасиш, преди да психиката ти да се деформира и да се превърнеш в класическа жертва, която смята, че  правилно са я ошамарили, след като е загорила манджата....
 Като се роди   бебето нещата ще се влошат,  защото на теб ще ти се стоварят  безсъници, тревоги и 101 неща за правене, а идиотът ще си гледа личното пространство и ще агресира още повече. 
 
Направи си план как и кога е най-добре за теб да се изнесеш от гледна точка на пари и жилище и действай.  

Общи условия

Активация на акаунт