Бързи въпроси и отговори на тема КЪРМЕНЕ - тема 17

  • 29 743
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 776
Аз, аз бях. Добре са си, разбира се. Не знам защо се игнорира факта, че хората сме различни по ръст и килограми и растем различно. Аз като съм ниска и слаба и мъжа ми и той, как бебето ми да бъде едро, не става. Щом бебето наддава, щастливо е, здраво е,  няма за какво да се притесняваш Wink Бебетата не растат по някакъв шаблон Wink

# 16
  • Мнения: 157
Ох, кой ми каза, че педиатърът ще каже, че 400 грама са малко в четвъртия месец? 🤣 Еми.. позна 🤣 аз, обаче, няма да се вържа тоя път. Според мен са си добре 🤣

Голямото ми дете наддаде точно толкова в четвъртия месец, помня го ясно, защото ми дойде като гръм след предходните 1.2, 1.3... И на всичкото отгоре, по това време вече беше само на АМ, което пиеше по строгите препоръки на ЛЛ, естествено. Оцеля Joy

# 17
  • Мнения: 3 794
Нашият педиатър изглежда много разбран в това отношение Simple Smile Вчера дори сам ме предупреди, че след 3-тия месец може да почне да качва по-малко бебка.

Идвам с едно предложение за стимуиране на кърмата, което хем е полезно, хем е вкусно Simple Smile
Сусамов тахан + малко мед Simple Smile Аз тъкмо хапнах Simple Smile

Тия дни си правих чия с ядково мляко. Накисвам за 24ч, става като желе. После добавям банан и малко тъмен шоколад (е, няма как). Доста приятно за хапване.
Също така хапвам понякога за закуска или следобяд поридж (каша от овесени ядки).

Скрит текст:
Аз имам да свалям още 4кг от бременността. Диети не съм пазила през живота ми, а сега абсурд да се лишавам от храна, предвид кърменето, затова търся вкусни и полезни храни, които да подпомагат кърменето и да не ми лепват излишни грамчета, които да свалям после Smile

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 15:32 от Love_fairy

# 18
  • София
  • Мнения: 3 715
Много ми хареса рецептата ти, направо ми потекоха лигите. Ще я пробвам задължително. Аз сега преоткривам чиа-та и лененото семе. Имаш ли случайно някоя такава вкусна рецепта с него? Simple Smile) Знам, че е добре за кърмене да се приема.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Ха ха, и ние в кюпа с 400 гр за 4 месец Simple Smile ама на фона на кило и отгоре в предните, сега е супер. Общо е 7700. Педиатърката каза само "оха!"

# 20
  • София
  • Мнения: 6 010
Love_fairy, на лешниковия тахан + мед им казват "домашна Нутела", със сусамов също е супер Simple Smile Аз от раждането до вчера доста се отпуснах с хапването и не съм доволна. Количествата са увеличени, няма лошо, но пък качеството при мен стана главно шоколадово и не съм доволна от себе си. Тъкмо на време ме подсетихме за чията.

Ние в петък сме на консултация, много ми е интересно да видим колко е пораснал за месец само на кърма.

# 21
  • Мнения: 7 776
Малеее, браво! Аз с мойто скакалче 6550 на 7 месеца 😂 барем след седмица като стане на 8 е 7кг поне. Но...тя е много пъргава дете и се развива бързо, та гори много калории. Вече се пуска от мебелите и седи по минута права и после тупва. В тоя ред на мисли, колкото повече играят, движат се, мърдат ръчички, крачета, толкова повече енергия им трябва и е нормално наддаването да не е много 😉 не се вторачвайте в грамове. Повтарям се, но кърмене бебе е нормално да наддаде 300гр, нормално е и 1.300кг. Да растат здрави децата 💖

# 22
  • София
  • Мнения: 1 033
Ехааа! Той е едва 5750 гр. Роди се 2990 гр. Обаче се върти във всички посоки и само ръкомаха с ръце и крака, та хич и не се впечатлявам. Уж каза да захранвам с безглутенова и безмлечна каша, че тези 400 грама, придружени с 3 см., били под нормата, но като го попитах дали мога да изчакам до 5.5 месеца, каза, че може. Та иди го разбери. 🤣 Не че бързам, се - харесва ми да го кърмя. Даже вече мисля официално да се разделя с кантара. 🤣

# 23
  • Мнения: 262
Здравейте! Пиша тук отново с въпрос. В интернет не намирам отговор, който се отнася до кърмещи жени.
Тече ми кафяв секрет и кръв от дясната гърда. Случва се при кърмене и изцеждане с помпа. Със всички проблеми с гърдите съм изпуснала това. Но днес след поредноя курс на физиотерапия дадох на бебето да суче и буците ме боляха страшно много. Опитах да издържа както обикновено, но не успях и я дръпнах. Аз кърмя с протрктори и в тях се вижда какво излиза от гърдите. Имаше кръв, но не чиста и се сетих, че и преди е имало кафяви нишки, но аз си мислех, че това значи, че каналите се отпушват. Ще отида ОТНОВО на гинеколог, защото преди с мастита ми гледаха само едната гърда на ехограф, а кафявия секрет е от другата. Не съм се замисляла, че това излиза само от дясната гърда, но е факт. Тя мн ме боли и е различна от лявата.
Даже не знам какъв ми е въпросът. На някого случвало ли му се е?

# 24
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Идете по-скоро на лекар. На ваше място преди това бих пуснала ПКК, СУЕ и CRP. Температура вдигате ли?
Кафевият цвят може да е от съсирена кръв, но все пак, да не е някое възпаление...

# 25
  • Мнения: 7 776
Day, много неприятно! Стискам палци да мине бързо. Ето това намирам като инфо https://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2011/02/21/strangemilk/amp/
И подкрепям Иса, едни изследвания няма да са излишни в случая.
Феичке, нормално си е детето, какво захранване сега, правилно си знаеш ти...след 6ти месец, може седмица или 2 по-рано, ако бебето показва индикации, че е готово. Това е официалната препоръка на всички уважавани здравни организации и тя не е случайна, а е свързана с физиологичното развитие на бебешкия организъм и готовността да обработва твърда храна. Аман с това ранно захранване и тия педиатри, застинали в едно друго време.

# 26
  • Мнения: 1 050
Моето бебче последния месец с опитите за захранване качи 300 гр. и педиатъра не беше доволен. Тя не се спира, не е само сън и хапване, за да качва предишните грамове. Аз не се впечатлявам.
Имам питане какви обезболяващи при цикъл пиете докато кърмите. Тези дни усещам подобна болка / все още нямам цикъл/, но като знам преди как ме болеше, ще трябва да се подготвя отсега. Но шпа може ли да се пие?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 033
Kokoshy, аз бях питала подобен въпрос в една от предните теми. Но-шпа май не можеше, но пък Нурофен и парацетамол може.

# 28
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Момичета, мога ли да хапвам мандарини, ще пречи ли нещо на малкия? 😃

# 29
  • Мнения: 3 794
Момичета, мога ли да хапвам мандарини, ще пречи ли нещо на малкия? 😃

Аз хапвам по 1-2 на ден и нама проблеми.

Деси, ленено семе май с кисело мляко съм хапвала преди Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт