Хитринки за всякакъв случай - 19

  • 61 757
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 39 766
Не знам дали задавам въпроса си на правилното място. Според вас ако боядисам черен клин с текстилна боя ще се прикрият ли избелелите петна по него от Доместос, или някаква друга идея, чисто нов ми е 😓
Съмнявам се. Попитайте в някое химическо чистене.

# 181
  • София
  • Мнения: 5 547
Не знам дали задавам въпроса си на правилното място. Според вас ако боядисам черен клин с текстилна боя ще се прикрият ли избелелите петна по него от Доместос, или някаква друга идея, чисто нов ми е 😓
Едва ли, за да е хубав трябва специална боя и се прави при специални условия, не става у дома. Боядисвала съм и цвета не беше наситен ,отделно от това пъска всеки път ,което е гадно.

# 182
  • Мнения: 1 410
Аз съм боядисвала със специална боя няколко неща и станаха като нови. В пералнята се боядисват, но боята струваше около 12 лв.

# 183
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
А в какъв тип магазини мога да открия такава боя?
Благодаря за насоките, ще попитам и в някое химическо чистене.

# 184
  • Мнения: 1 410
Аз бях поръчала от интернет магазина Simplikol. Даже бях сменила и цвета на една блузка.

# 185
  • Мнения: 39 370
В железария също продават боя за дрехи. Но обърнете внимание на материята на клина и боята за каква тъкан е предназначена. Тази за памук струва 1.50 лева.

# 186
  • Мнения: 228
Знае ли някой как да почистя олио от кожа на обувка - изпръсках капки олио върху предната част на светло кафява обувка и се вижда по-тъмна на вица сега. Пробвах спрей за кожа, гума за кожа, не стана нищо, стои си по тъмно - явно е попило вече.

# 187
  • София
  • Мнения: 5 547
Знае ли някой как да почистя олио от кожа на обувка - изпръсках капки олио върху предната част на светло кафява обувка и се вижда по-тъмна на вица сега. Пробвах спрей за кожа, гума за кожа, не стана нищо, стои си по тъмно - явно е попило вече.
Трудна работа, аз лятото си нацапах бежова чанта така. Чистих с мицеларна вода и горе- долу се пооправи но не е идеално. Някой пусна в предната тема шампуан за велур ,за обувки, но не знам къде се продава.

# 188
# 189
  • Мнения: 441
В ССС има различни препарати за чистене на обувки. Аз си взех едно заедно с ботуши, което е за велур и си има четка, но не съм го пробвала още.

# 190
  • Мнения: 6 876
Аз съм потребителката с чуденката как да почисти вратата на фурната.
Бях казала, че вратата на нашата фурна не може да разглабя напълно... Е, оказа се, че всичко може след като мрънкаш достатъчно дълго и напоително на мъжкото тяло вкъщи, което иначе смята, че да чистиш между две стъкла е безсмислено.
Днес я разглобихме, напръсках и двете части с обезмаслител, потърках, изплахнах, полирах, сглобихме и... воала! Изглежда все едно току-що сме я получили от магазина. Блести като нова и не мога и се нарадвам.
Основното нещо, което ме притесняваше, че наред с всички съвети, че вратата се разглобява безпроблемно, четох и много, че малкото стъкло се чупи едва ли не от нищото. Затова и отлагах толкова време. Благодаря ви за съветите, оказа се, че не е трудно и отне не повече от половин час.

# 191
  • Мнения: 3 124
здравейте
въпрос за кафе машина. в резервоара за вода се образува едно розово и лигаво замърсяване. на повечето места успявам да го изчистя, но има места до които не мога да достигна с нищо. затворени са фабрично. има ли начин да го премахна това нещо с някакъв препарат и какво за ползвам?
благодаря.

# 192
  • Мнения: 5 920
Знае ли някой как да почистя олио от кожа на обувка - изпръсках капки олио върху предната част на светло кафява обувка и се вижда по-тъмна на вица сега. Пробвах спрей за кожа, гума за кожа, не стана 9нищо, стои си по тъмно - явно е попило вече.
Реши ли проблема? Да кажа, че имах колежка, която като си купеше чанта от естествена кожа, я минаваше цялата с олио, за да не стане после на петна от ръцете, подмишниците и т. н. Естествено,че потъмняваше леко. Та като така и така имаш петно, защо не намажеш целите обувки. Рисковано е обаче какъв ще е резултатът, след като са носени.

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 08:40 от W

# 193
  • Мнения: 7 922
И аз правя така - пера чанти и обувки и още докато са влажни, ги намазвам с парцалче, напоено с мляко за тяло(ако са сухи, става неравномерно) . С памук не е добре - полепват власинки. Но цветът потъмнява малко.

# 194
  • Мнения: 228
ами не знам - как да ги намажа - цветът е като на уиски кафяво - ако ги намажа целите ще станат тъмно кафяви, а не искам, засега чакам от само себе си да избледнее поне, макар че ще има да почакам.

Общи условия

Активация на акаунт