AGU Baby: Смарт лампа Sunny за естествен режим на бебето и детето

  • 7 268
  • 156
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Всеки родител се е сблъсквал с въпроса как да изгради здравословен режим и ритъм на живот за своето бебе и дете. Това не винаги е лесно, особено при малките бебета, които трудно правят разлика между деня и нощта. Добавяйки към това и променливата светлина през различните сезони и дни от годината, задачата става още по-трудна.

Тук на помощ идва смарт лампата Sunny AGU Baby, която осигурява естествена светлина през цялото денонощие и благодарение на различните си персонализирани режими може да създаде идеални условия за сън и игра, за да може детето само лесно да ги разграничава, да заспива и да се събужда без усилие и да играе и учи на светло и без да натоварва очите си.



Умната лампа с естествена светлина Sunny AGU Baby е една напълно контролирана от вас симулация на изгрев и залез, с която постепенно преминавате към сън и приятно естествено пробуждане.

"Домашното слънце" създава достатъчно слънчева светлина по всяко време на годината и при всякакви метеорологични условия навън. Това осигурява на вас и вашето бебе енергия и добро настроение за съвместни забавления.

Контролът чрез мобилното Приложение AGU позволява да създадете собствен режим на осветление, собствен „изгрев“ и  „залез“ и да определите свой слънчев график за деня.



Смарт лампата с естествена светлина Sunny AGU Baby е идеален продукт за домашна употреба, който едновременно комбинира функциите на лампа, нощна лампа и алармен часовник. Благодарение на мобилното приложение AGU, лампата излъчва равномерна, мека светлина с различни нива на мощност, през различните части на деня, като регулира интензивността на естествените био ритми на тялото.

Как функционира лампата Sunny AGU Baby можете да видите във видеото:



Включете се в играта на AGU Baby и BG-Mamma
Споделете като коментар в настоящата тема до 21.12.2018 г. срещате ли затруднения при изграждането на режим за сън и игра на вашите деца и какви са те. Един от всички участници, изтеглен на случаен принцип, ще спечели безконтактен инфрачервен термометър AGU Dino.


Запознайте се с общите условия на нашата активация ТУК.

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 10:08 от Pедактop

# 1
  • София
  • Мнения: 2 098
Изглежда естественият режим на моето дете е да заспива късно вечерта и да не спи на обяд. Имам безуспешни опити да го променя.

# 2
  • София
  • Мнения: 879
Децата ми са вече в  училище и знаят, кога идва време за сън и кога трябва да си играят. Докато бяха бебета, трябваше да ги карам да си лягат навреме, за да може да имат време за игра след това. Не съм срещала трудности, всичко вървеше от само себе си.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 071
Въведох режим на детето ми от самото начало. Смятам, че трябва да има такъв. Ляга към 23ч. и става в 08ч.

# 4
  • Мнения: 10 697
Синът ми е на 2г и половина и от самото си раждане има изграден режим. Сега ляга към 21,30 и става в 8,00 за ясла.

# 5
  • София
  • Мнения: 515
Трудно ми е да въведа режим на моят син той е на година и половина, заспива късно вечер, става късно сутрин и не иска да спи на обяд или ако му се доспи му се доспива следобед и вечерта пак играем до след полунощ, много ме изтощава това...

# 6
  • Мнения: 2 361
Синът ми има изграден режим от самото начало.Вечер след баня загасяме лампите и му осигуряваме тиха и спокойна обстановка,за да различава деня от нощта

# 7
  • Мнения: 29 446
Моят син заспива вечер между 21 и 22 ч., сутрин става в 7 ч. Не спи на обяд, понякога си почива само, разглеждайки книжки.

# 8
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
Срещам огромни трудности в режима на сън на моето момче.Буди се многократно през нощта , а през деня трудно може да спи.В резултат на това се преуморява и пръвъзбужда.И така се въртим в един порочен кръг Confused

# 9
  • Мнения: 918
Много често играе до късно вечер и не иска да заспи.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
От самото раждане сина ми си изгради сам режим на заспиване след баня, на приглушена светлина в стаята. Радвам се че заспива рано и има пълноценна почивка.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 496
Затрудненията, които изпитвам, са предимно за следобедния сън. Понякога детето ми го пропуска, което означава, че вечерното заспиване ще настъпи много рано. Към момента не намирам решение за справяне със ситуацията.

# 12
  • Мнения: 786
Аз съм в очакване на бебче и много се притеснявам за режима за спане, надявам се, че ще мога да се справя с помоща на смарт лампата Sunny

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
И с дъщеря ми, и със сина ми следвам техния естествен режим. Налагат се само леки корекции, но не бих казала, че е много трудно.

# 14
  • Мнения: 3 931
За вечерния сън - не, но изпитвам затруднения при следобедния. Често играе до  късно.

# 15
  • Мнения: 7 288
Когато бяха малки,си спазвахме точен режим за лягане,игри и забавления.С напредването на годините,става все по-трудно-знаят,кога трябва да си лягат,но..."моля,моля,още малко..."

# 16
  • Мнения: 5 132
Трудно налагам мой режим за сън и игри. По-скоро детето определя режима си и аз коригирам, ако прекалява с неспането.

# 17
  • Мнения: 2 129
Нямаме проблеми със заспиването.Малчугана в 21.00ч.е заспал сладко,сладко😴Сутрин също без проблем се събужда за училище в 7.00ч.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 304
Срещам затруднения при изграждането на режим за заспиване. Ако два дни се опитам и нещата се получават, то на третия ден нещо не се получи както трябва. Или не е спал през деня и след това вечер заспива още по-трудно. Ако е играл доста с приятелчета също се превъзбужда и е трудно заспиването.

# 19
  • Мнения: X
Напоследък заспива в 19:30 и се буди в 06:00. Иска ми се да спи до по-късно.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
Моята дъщеря си беше доста поспалива. Не сме имали проблем със заспиването. Не се е налагало да се правят усилия за изграждане на режим.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Моето дете вече е тийнейджър, но режимът, който води в момента, не ми харесва - ляга си късно, след 23ч и съответно става късно сутрин.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 015
Много ми е трудно да изградят режим за сън, тъй като не искат да спят (на 1 и 4 години). Но с много усилия ги убеждавам, че трябва да се спи, за да може да се заредим да нови игри. Имат един следобеден сън между 13:30 и 16:30. Вечер лягат около 23:00, по рано е невъзможно.

# 23
  • Мнения: 4 208
Моите младежи винаги са били поспаливи.
Проблемът е, че единият е тип "сова", а другият - "чучулига".
Това им предизвиква дискомфорт един на друг, защото са в обща стая.

# 24
  • Елхово
  • Мнения: 1 399
Сина ми е научен на режим от самото раждане! Баня и подготвяне за сън 22,00 - ставане от сън 8,00 часа!

# 25
  • Мнения: 1 431
Има проблем със заспиването и то голям. Не иска да заспива вечер преди 10-11, а е едва на 3 месеца.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 677
Срещам трудности и с двамата. Баткото често заспива много късно вечер или отказва да спи на обяд.
Бебето също на моменти трудно се релаксира и отпуска за сън, имаме вечерни драми и кризи, в които плаче от преумора, а не иска да заспи.

# 27
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И двете ми деца по естествен начин си изградиха режим, който съвпада с моя. По-трудно ще направим режим за детската градина, но има още време.

# 28
  • Мнения: 377
Изграждането на режим е труден и продължителен процес. Според мен зависи много не само от постоянството на родителите, но и от темперамента на детенцето.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Много е трудно, особено когато детето е съвсем мъничко и не различава деня от вечерта.

# 30
  • Мнения: 2 406
Когато беше бебе режимът на дъщеря ми беше ясен-хапване на всеки 2,5ч или 3 часа, будуване и пак сън и така докато не порасна. Сега на 1 годинка все още се чудя как да й изградя режим. Да спи само по един път на ден или да има и една лека дрямка преди обед.
Още нагаждаме нещата. Водя се по нея.
Иска ми се да ляга и малко по-рано вечер към 21,00ч след баня, но тя смята, че след баня и тоалет е време за игра.
С времето ще напаснем нещата.
Лампата е изключително интересна, не съм виждала подобен продукт.

# 31
  • Мнения: 1 406
Моето дете в края на месеца ще стане на една година и не съм срещала кой знае какви проблеми за разлика от повечето му връсници. Знам му горе долу часовете за спане и го приспивам. Единствено не мога да го отуча от заспиването на ръце.

# 32
  • София
  • Мнения: 39 776
И двете ми деца от малки имат изграден режим.
Каката вече е голяма и... няма кой да будува и виси на компа.
Синът ми е на 10г и спи на нощна лампа. Всъщност лампа започнахме да му включваме към 3г възраст. До тази възраст нямаше проблем със спането на тъмно.

# 33
  • Мнения: 1 010
Тъй като моето бебче ще се роди в края на годината , ще споделя мнение за моята дива племенницата,  която е на 4 год.  Simple Smile  при нея заспиването е около 23:00 часа , като има режим в градината да си поспива и по обед Simple Smile

# 34
  • софия
  • Мнения: 2 913
Моите деца имат изграден режим, заспиват без проблем.

# 35
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Малкият е мъничък за категоричен режим, но функциите и идеята на лампата ми звучат добре, особено както зимата е мрачно и включваме лампи още в 4.

# 36
  • Мнения: 1 359
Когато бяха малки, спазвахме точен режим за лягане и сън. С напредването на годините, става все по-трудно.

# 37
  • Мнения: 580
От три месеца не мога да изградят режим за дневния сън. Лягане то вечер и буденето сутрин са като по часовник. Дойде ли време за обедния сън, става трудно. Понякога са нужни 2 часа да приспя дъщеря си.

# 38
  • Мнения: 4 589
Срещате ли затруднения при изграждането на режим за сън и игра на вашите деца и какви са те?
Нямам никакви проблеми с режима за сън и игра и никога не съм имала. За мое щастие естествения режим в бебешка възраст на детето ми беше заспиване към 21 ч. и събуждане в 5 сутринта, с 2 часа следобеден сън. Като поотрасна лесно въведох ранното лягане с ранно събуждане и до сега е така.

# 39
  • Мнения: 668
Двете ми сина имат режим на спане обяд към 13часа,през нощта към 23.Така си изградихме режима,но все още през нощта се събуждат и изпитвам трудности с малкия ми син,трудно го накарам да си ляга.

# 40
  • Мнения: 2 683
Режимът на сън беше едно от нещата, които най-много ме плашеха преди да родя. За мое огромно щастие и късмет , дъщеря ми сама си изгради тези навици с много малка помощ от моя страна. Въпреки че е все още на една годинка и понякога режимът й варира с час, час и малко, съм доволна от навиците , които си създадохме.

# 41
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
И двете ми деца нямат изграден режим. Заспиват когатто им се приспи.

# 42
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
Опитите ми бяха неуспешни да изградим такъв режим. Е, имаше проблясъци от време на време, но те бяха епизодични.

# 43
  • Мнения: 991
Детето ми има режим още от малко, става около 8 сутринта, следобяд към 13 заспива, а вечер м/у 21 и 22. Стриктни сме към режима, защото развалим ли го става страшно: )

# 44
  • Мнения: 278
За щастие аз нямам затруднения в изграждането на режим. Имам две деца и всичко е наред. Събуждат се около 7-7:30, на обед към 13ч заспиват и вечер ги слагам около 21-21:15 в леглото и заспиват. Този режим не съм го променяла повече от година, може би децата ми са адаптирани към него и затова не срещам проблеми

# 45
  • София
  • Мнения: 1 253
Страшно съм впечатлена от домашното слънце на AGU и със сигурност ще го потърся в магазинната мрежа за по-близко и детайлно запознаване с продукта.

На въпроса относно режимът за сън и игра - мисля, че досега съвсем естествено се е получавало при нас с режимите, въпреки че сега за мое голямо съжаление вече не иска да спинка на обяд.

Разбира се, има дни, в които режимът се нарушава...особено в почивни дни и по празници😊, но като цяло детето само си е изградило режим, особено през седмицата, когато са голяма част от активните занимания.  Слава богу, никога не е проявявала раздразнение, ако по една или друга причина, се е случвало да нарушава този режим, конкретно в частта със следобедния сън, когато го е имало - за разлика от нейни приятелчета, за които това определено е било проблем.

# 46
  • Мнения: 595
Доста трудно изградих режим на моя син. В началото се събуждаше по 3-4 пъти през ноща, но сега вече заспива вечер между 21 и 21:30 ч., сутрин става в 7 ч за детска градина. Там спи на обяд, но и се изморява от игра и за това вечер нямам проблем с лягането вече.

# 47
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 149
Въведох режим на детето ми от самото начало. Смятам, че трябва да има такъв. Ляга към 22ч. и става в 07ч.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 681
Често срещам трудности. След ясла не спира да тича и да играе, чак се превъзбужда и не мога да я накарам да легне, а сутрин да стане Grinning

# 49
  • Лясковец
  • Мнения: 765
С първото ни дете имах страшни проблеми относно съня,заспиваше много късно вечер,а заспеше ли по рано се събуждаше към 5 през ноща и почваше да си играе докъм 7,научи се да се буди нощем за мляко после за вода и така докъм 4г. се будеше минимум 2 пъти през ноща,правеше ме луда,рано спря да спи следобед и сега вече на 6г. рядко си ляга преди 23ч.,чакаме второ дете и не ми се мисли ако е като батко си.

# 50
  • Мнения: 4 599
Най-големи затруднения с братчето ми имахме при следобедния сън, заспиваше късно, съответно и спеше до по-късно, ако го оставим, след това и вечер заспиваше късно и така един омагьосан кръг.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Засега нямам затруднения, но той е още малък. Ще видим като порасне малко как ще е.

# 52
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Опитах да въведа режим на съня,но без успех.Сама дъщеря ми определя кога да спи и колко.Водя се по нейните нужди

# 53
  • Мнения: 2 356
Не срещам трудности, защото се водя по бебето. Не се стремя на всяка цена да въведа режим. То само си го създаде с времето, аз просто го следвам.

# 54
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Не съм привърженик на режимите и за себе си и за децата. Предпочитам да следва естествените ритъм и нужди. Потребността от почивка зависи и от активността през деня, приетата храна, така, че всичко е относително Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 622
От 3 годишен не спи на обяд. Всичките ми опити в тази сфера за безуспешни. Примирих се, с уговорката, че ще ляга най-късно в 21.

# 56
  • Мнения: 2 024
Срещам, срещам и още как! Всяка вечер отказват да си лягат по нормално време и всяка сутрин едва стават за училище! Най-редовно закъсняват!

# 57
  • Мнения: 33
С второто дете имам голям проблем с режима. Все не иска да си ляга да спи. Може би, защото вижда кака му, че не спи и се дразни, а и все не му стига времето да се наиграе.

# 58
  • Мнения: 4 402
В очакване сме на първото ни дете и едно от най-големите ми притеснения е именно изграждането на здравословен режим на сън. Имам силни опасения дали ще се справя, но при наличие на такъв тип смарт лампи, чувствам малко повече сигурност,  че мисията няма да е невъзможно.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Споделете като коментар в настоящата тема до 21.12.2018 г. срещате ли затруднения при изграждането на режим за сън и игра на вашите деца и какви са те. -  Вечер си лягат сами, когато им се приспи, затруднения нямам. Следобед не искат и не спят и двамата, вместо да се мъчим взаимно просто са без дневен сън, след като видимо нямат нужда от него.

# 60
  • Мнения: 374
Голяма трудност е да си легне вечер, виж за игра винаги има време!

# 61
  • София
  • Мнения: 2 045
Първата годинка заспиваше късно вечер, но го отдавам на това и че през деня спеше 2 пъти по-малко. След това изградихме сравнително строг режим и сега сама си знае кога е време за лягане и сън. Благодаря ти мое мило дете, че оставяш мама да се наспи Simple Smile

# 62
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Моето дете има голям проблем със заспиването следобед, както и с успокояването и заспиването вечерно време, въпреки че му се спи. Надявам се да го израсте.

# 63
  • Мнения: 1 932
Малкото ми дете спи на обяд, но никога не заспива по едно и също време. През нощта не спи спокойно и се събужда сутрин по различно време. Това е и причината на обяд да заспива в различен час.

# 64
  • София
  • Мнения: 905
Да, вечер е времето през което общуваме с децата си и те се превъзбуждат. Искат да играят, да се борят, да гледат телевизия. Много е трудно спазването на часове за лягане.

# 65
  • Мнения: 10 067
Една малка следобедна дрямка от 20-30 мин. и вечерното лягане се превръща в кошмар.
Сънят също е неспокоен. Събуждането сутрин мъчително.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
С първото ми дете изградих режим за лягане в определен час, без значение да ли ще спи или ще си лежи, задължително в толкова часа в леглото. Ставането почти се случваше по едно и също време. Следобедния сън беше по същата схема- от толкова до толкова в леглото, пък ако искаш гледай тавана. Определено на 5 минута се заспиваше Simple Smile Сега чакам 2ро дете, надявам се и при него да подейства този режим .

# 67
  • Мнения: 1 557
Нямаме никакъв режим със спането. Ляга и става когато си иска, а приспиването отнема около 1ч. Поне се старая храненията да са в един и същи часови диапазон.

# 68
  • Мнения: 596
През делничните дни лягането в 21.30ч е задължително, защото сутрин трябва да станат в 7.00ч. Ако закъснеят с лягането се започва едно мрънкане сутрин.....може ли още малко да посочим. За режима на хранене държа вечерята да е не по-късно от 19.00ч. С другите хранения понякога правя компромиси. Смятам, че правилният режим е част от здравето на децата.

# 69
  • Мнения: 2 485
За сега и с двете деца нямаме проблем относно режима на сън и игра. Единствено може би ми се иска баткото да ляга малко по-рано вечер.

# 70
  • Г. О.
  • Мнения: 1 729
Аз очаквам бебче след няколко месеца и искрено се надявам да успея да въведа режим на сън и игра, като ще използвам смарт лампата Sunny AGU Baby.

# 71
  • Мнения: 556
Моите наблюдения са, че ако нещо се случва в определени часове на денонощието постоянно, с редки изключения, то то се превръща в естествен режим.

# 72
  • Мнения: 1 050
Имам затруднения със заспиването при моето бебе. Вечер каквито и ритуали да се опитам да създам, тя заспива изключително късно и много се старая да го променя, но не мога. През деня заспива за кратко и когато вече е много изморена, заспиването отново е трудно, защото вече е много кисела. Пеем песни, пускам лека светлина, прожектираща лампа, люшкане, кърмене и накрая се предаваме.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 238
Изградили сме си устойчива рутина - всяка вечер баня, лягане в точно определено време и четене на книжки. Действа безотказно! Понякога и на второто изречение е заспивала Revolving Hearts.

# 74
  • Мнения: 261
Режимът се разваля, когато ходим на гости при бабите и дядовците за повече от една вечер.

# 75
  • Мнения: 1 729
Моето дете рано се отказа от предиобедния сън, сега се отказа и от следобедния, а няма още две години. Не съм прилагала никакви методи, просто го приех. Поне вечер заспива бързо и лесно в повечето случаи. Обича да пея песнички. Но през различните периоди на растеж, сме преминали през различни неща заедно.

# 76
  • Мнения: 1 002
Много често играе до късно вечер и не иска да заспи.

# 77
  • София
  • Мнения: 10 883
Определено имаме проблеми с лягането вечер. Това трудно става в нормално време и всяка сутрин едва става за ясла!

# 78
  • Мнения: 384
Имала съм затруднения при следобедния сън,особено след като сменят часовото време...Имала съм чувството,че няколкомесечният ми труд да създам режим се проваля от едно пропускане на сън,но продължавам да настоявам...

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
Моите деца от бебета са свикнали с що-годе някакъв режим и се старая и в момента да имат такъв. Естествено, правят се компромиси за едно или друго, но вечерният час за леглото е нещо, което не подлежи на коментар Simple Smile
В 20:00 в работните дни и 21:00 в почивните трябва да са в леглата като имат 30 минути след това, в които могат да четат (баткото) или разглеждат книжки (малката).

# 80
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
лятото, когато излизаме с приятели е трудно да се приберем навреме, за дс спазим един час за заспиване

# 81
  • Мнения: 3 546
Моето малко бръмбарче се опитва да пропуска следобения сън. В интерес на истината доста често му се получава, но вечер бързо му падат батериите и става много нервен. Даже едвам успява да си дочака вечерята. та не знам период ли е или какво на последните месеци ми е много трудно да си напаснем режима.

# 82
  • Мнения: 477
По принцип детето ми има режим , но ако е превъзбудено заспива трудно.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 364
Най-големият проблем с изграждането на режим е заспиването. Много трудно заспива както вечер, така и на обяд, а понякога дори пропуска обедния сън.

# 84
  • Мнения: 240
Опитвала съм се да променям режима на детето, но без успех. Преди яслата заспиваше към 23, което изобщо не ми харесваше. След като тръгна на ясла и започна да става в 7 сутринта, вечер 20:30 най-късно е заспала.

# 85
  • Мнения: 855
Проблемът е вечерно време - много сме активни. За момента нямаме особени успехи - четем книги, пием шоколад / какао...  Опитваме се да наложим някакъв режим, за момента без успех.

# 86
  • Мнения: 5 251
Откакто се е родила малката ми дъщеричка изпитвам огромно затруднение с режима и за лягане вечер. Пробвала съм какво ли не, но докато не реши да заспи сама, няма ефект нищо. Последно време има някакъв страх да остава сама и на тъмно. Но не признава никой друг освен мен и се налага да си лягам с нея. Надявам се това да е временно, на моменти е леко изнервящо, но не мога да оставя детето да се чувства зле, само защото аз искам то да спазва някакъв режим на лягане.

# 87
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
С дъщеря ми дълго се мъчих да изградя режим за игра и сън съобразен с масовите разбирания по въпроса, но се оказа, че тя вече не иска и няма нужда да спи през деня, а лягането малко по-късно вечер не й пречи на ставането навреме сутрин Simple Smile Бебето е още малко и спи когато му се спи, будува когато му се будува Simple Smile

# 88
  • Враца
  • Мнения: 2 670
Моят син, от както се е родил, до ден днешен, будува нощем и може да спи после цял ден! Sad

# 89
  • София
  • Мнения: 6 156
Трудно е да ги натикам вечер по леглата, въпреки че стават рано за училище. Истината е, че ги разбирам- прибираме се късно от всички занимания, на които ходят, а имат нужда малко да поиграят или да позяпат телевизия.

# 90
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Трудно бих го нарела режим, но гледам най-късно 21:30 и двамата да са по леглата, разбира се има и изключения, но като цяло гледаме да си наваксаме времето заедно и тогава по леглата.

# 91
  • София
  • Мнения: 668
Определено срещам трудности при лягането на децата вечер. Започват се едни продължителни преговори за оставане "само още малко" и после на сутринта ставането е много трудно.

# 92
  • Мнения: 1 295
От както ходи на детска градина лягането вечер е много трудно. Просто там спи повече и явно не се уморява достатъчно, но пък на обяд най - късно в 14.00 часа е заспал.   

# 93
  • Мнения: 337
Моето дете само си направи режим, не съм се мъчила. Вечер заспива максимум към 20:00, на обяд веднага след като се наяде.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 690
Винаги съм се водила по децата си, но с малкото имам малко проблеми със съня нощем. Често се буди посред нощ и решава да си играе. Вече 1,3г нямаме сън вкъщи. Пробвах да го слагам по - късно да спи, но не помогна. Явно си е до детенце и ще си ни е такъв. Важно е да са щастливи. Весели празници.

# 95
  • Мнения: 3 020
Опитвам се вечер да ги накарам до 10 да са в леглата, защото сутрин трудно стават, но не винаги ми се получава.

# 96
  • Мнения: 457
Все по-трудно успявам да сложа моето дете да заспива вечер, защото иска да играе. Последните седмици си ляга с рев.

# 97
  • Мнения: 39 405
Когато децата ми бяха малки не съм имала никакви трудности при изграждането на техния режим. Най- вероятно за това важна роля е изиграло кърменето им и моето спокойствие.

# 98
  • Мнения: 394
Много често играе до късно вечер и не иска да заспи.

# 99
  • Мнения: 427
Трудно му е заспиването.

# 100
  • Мнения: 1 186
Срещам главни трудности с изграждането на режим на детето. Вечерно време не иска да заспива.

# 101
  • Мнения: 277
Имам бебе на 5 месеца.Вечер ляга около 22-23ч.Събужда се към 5,6 за ядене и продължава съня си до към 8,9.После играем и заспива към 11,12ч.

# 102
  • Gulyantsi
  • Мнения: 236
Понякога не искат да заспиват за следобеден сън, но иначе нямам трудности в режима им.

# 103
  • Мнения: 218
Трудничко ни е когато стане време за сън. Имаме си ритуал, който завършва с четене на приказка и след това сме пак с уговорки. Имаше веднъж и реплика" Мамо ти не разбираш ли, че вечер не ми се спи, а сутрин.

# 104
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 587
И на двете си деца изграждах режим за спане и игри. С по-голямото без проблем, с по-малкото по трудно, но успях. Така е по-добре и за нас - родителите.

# 105
  • София
  • Мнения: 979
Детето ми има изграден режим от самото начало. Вечер след баня, четем приказки, загасяме лампата и пускаме малка нощна такава, осигуряваме и тиха и спокойна обстановка, пожелаваме си сладки сънища и целувка за лека нощ

# 106
  • Мнения: 642
Дъщеря ми е на 5 г . И имаме двечките нещо като традиция . Вечер се състезаваме коя първа ще се облече . След това си се гушкаме на спалнята и заспиваме. Сега се надявам с бебо да изградя някакъв режим или традиция с който приспиването да стане по лесно .

# 107
  • Мнения: 297
В последния 1 месец, дъщеря ми ( 1г. 3м) е с режим: заспиване вечер 10:30 и ставане сутрин в 9:00, със следобеден сън от 14:00 до 15:30-16:00. Преди това лягаше и ставаше съответно в по-ранни часове. Смятам че децата сами определят режима си, според дневните си нужди и занимания. Поне аз до сега винаги съм удряла на камък, когато се е касаело за въвеждане на строг режим. Но се надявам с изтастването и това да постигна.
На този етап създавам предпоставките, като например приглушена светлина вечер след баня за по-лесно заспиване. Честно казано смених две лампи, защото светлината от тях е твърде силна, което вижда, че е помислено като регулируемо удобство при вашия продукт Simple Smile

# 108
  • Мнения: 1 000
Двете ми деца са много различни едно от друго - каката е по-поспалива, докато синът ми се събужда от най-малкото шумване в стаята. Въпреки това не съм имала сериозни проблеми с режима. Съобразявам се много кога е време за игра, кога е време за лягане и гледам да има ежедневни повторения на едни и същи действия преди сън.

# 109
  • някъде
  • Мнения: 4 955

Нямам проблеми с режима за сън.

# 110
  • Мнения: 20
Дори и след влизането в режим при нас е нужно минимално и веднага сме го разбутали😁.Много лесно го бърка особено в зимния сезон.

# 111
  • Мнения: 1 557
Дъщеря ми заспива трудно вечер, особено ако е поспала повечко наобяд и това е основната трудност в поддържането на дневния ни режим.

# 112
  • Мнения: 1
Моето бебе е на 2 месеца и тепърва започва да изгражда режим. За сега спи през деня, а вечер не 🧸😄😊☀🧚🏻♀

# 113
  • Варна, България
  • Мнения: 73
Моята дъщеря е на 1.4г режим сама си изгради май. Когато беше по топло времето и излизахме на вън лягаше около 20ч и ставаше в 7-8ч, а на обяд заспиваше около 12.Обаче от както застудя и игрите на вън приключиха лягането вечер е мноооого трудно 23.30 заспива ,но пък става около 9-10 което е почти идеално за мама, защото може да се наспи 😁 и на обяд спи 14ч до 16ч. Абе като цяло идилия,нооо един ден на ясла като тръгнем ...е тогава не знам каква "война" ще е .Пожелавам си късмет Wink

# 114
  • Варна
  • Мнения: 557
Определено имаме голям проблем с лягането вечер. Не можах да изградя режим.

# 115
  • Мнения: 2 862
Започнах с насоки към режим почти веднага след раждането на детето, като давах много свобода и почти не се месех през първия месец и постепенно въвеждах интервали на хранене, игра и създаване на условия за сън от втория месец. Детето се адаптира и към момента ритъмът му съвпада с режим, като се старая да съблюдава определена цикличност, а не всичко да е под точно определен час.

# 116
  • София
  • Мнения: 924
Малкият ми син е на 3 г. Да го накарам да спи следобедите е "мисия невъзможна". Лудува на воля с батко си. Изразходва много енергия. Вечер са уморени и лягат около и не по-късно от 21.30 ч.

# 117
  • Мнения: 828
За мен е важно детето да има изграден режим и още от малка има такъв. Напоследък обаче отказва следобедния сън, но ляга рано около 21:30ч.- 22:00ч., сутрин се буди около 7:30ч.

# 118
  • Мнения: 1 796
Опитваме се да спазваме някакъв режим и най-късно до 22ч децата трябва да са си легнали. Понякога има протести, но знаят, че сутрин ставането е трудно, ако си легнат по-късно.

# 119
  • Мнения: 2 614
Опитвам се да спазвам даден режим, който да е удобен и за останалите членове. Обаче в последно време не се получава, детето започна да стои до късно (23.30ч), сутринта не може да си отвори очите. Надявам се след нова година да успея да променя този режим и да започне да заспива по-рано детето.

# 120
  • Мнения: 216
Аз лично не се стремя към изграждане на строг режим. Единственото, което правя е , че избягвам да играем активни игри вечер, за да е по-спокоен. През деня активна разходка и игра, за да се умори - така сам заспива без усилия от моя страна.

# 121
  • Мнения: 187
С лекота установихме режим след като спряхме да се кърмим.

# 122
  • Мнения: 910
От детската градина се връща изморена и лесно заспива вечерта, но през почивните дни, рядко успявам да я преспя на обяд.

# 123
  • Мнения: 3 199
Да, изпитвам затруднения. Когато ходи на детска градина през седмицата има режим, но дойде ли събота и неделя, искаме да се наспим. Ако това се случи, обедния сън се измества, заспива късно, вечер пак не й се ляга и така...Вечер също трудно се уговаряме да си легне навреме.

# 124
  • Мнения: 6 017
Режим не мога да въведа. Тя си е хаотична от новородена и вече така 3 месеца.
Не заспива преди 23ч вечерта, а през деня също не иска да спи много.
Заспива само в слинг.

# 125
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Аз лично изпитвам затруднения при изграждането на режим или по-скоро при поддържането на установения... Колкото повече порасва малката, толкова повече страхове се появяват - от тъмното, от звуците отвън в тъмното, от това да не дойде някой. Но никой не е казал,че да се порасва е лесно, та съм наясно,че е период и скоро ще мине Simple Smile

# 126
  • Мнения: 12
Моите деца си лягат късно и за мен ще бъде голямо удоволствие да имаме тази лампа у дома.

# 127
  • Мнения: 160
никога сме нямали проблем със заспиването Simple Smile
нашият проблем ставането рано Simple Smile когато и да заспи вече - сутрин между 6 и 7 часа е буден Simple Smile)))

# 128
  • Мнения: 499
На нас проблема ни е с ранното заспиване. Зимното часово време не му се отрази добре и му разбърка режима. Преди заспиваше в 20-20:30ч, а сега едва в 19ч. Сутрин естествено се събужда рано.

# 129
  • Мнения: 194
Още с първото ми дете се отказах от идеята за режим. Следвам естествения ритъм на детето. С течение на времето той започва да се балансира и доближава до този на възрастен човек. Естествено в период на растеж на зъбките или боледуване той се променя. И все пак децата са едни малки възрастни, всеки с неговите си навици и предпочитания и ние като майки трябва да се съобразим с тях. Simple Smile

# 130
  • София
  • Мнения: 13 161
Никога не съм насилвала нещата. Следвах естествения ритъм на детето. От малки пропускаха следобедния сън, но за сметка на това имаха здрав, продължителен и пълноценен нощен сън.

# 131
  • Мнения: 1 129
Нямах никакви проблеми. Дано е така и в бъдеще.

# 132
  • Мнения: 10 210
И при деца, и при възрастни хигиената на съня е много важна за правилното функциониране на целия организъм. Преди години не му обръщах внимание и това си имаше последствия. 

# 133
  • EU
  • Мнения: 400
Трудно е изграждане на режим или по-скоро при поддържането на установения. Всяко дете има естествен режим.  Той се променя и с времето.  Важно е да има любов и търпение.

# 134
  • София
  • Мнения: 485
С приспиването вечер не срещам особени трудности, защото е активно дете и се изморява, но следобедния сън пропуска доста често или е прекалено кратък.

# 135
  • добрич
  • Мнения: 339
От самото си раждане дъщеря ми има изграден режим. Сега е на училище и отново режимът и е железен.

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 240
С режимите нещо удрям на камък. Баткото е на 6г и не ляга, до като не легнем всички вкъщи. Малкият е на 5м и се опитвам да го науча да ляга рано. Той до 21ч макс си е в леглото.

# 137
  • Монтана
  • Мнения: 694
Следваме естественият режим на моето дете - заспива късно вечерта и да спи до късно.Имам безуспешни опити да го променя.

# 138
  • Мнения: 4 097
Затрудненията, които изпитвам, са предимно за следобедния сън, когато не и на ясла. Понякога синът ми го пропуска, което означава, че вечерното заспиване ще е доста трудно, а понякога и през нощта се буди много пъти.

# 139
  • Мнения: 1 202
Следобедния сън понякога варира и ни е трудно,когато си е у дома да легне по едно и също време, но иначе вечер си спазваме режима!

# 140
  • Мнения: 1 775
Режим за сън много няма при сина ми, постоянно се променя. Като е изморен заспива по-рано вечер, като не е стои  и до 01-02-03 през нощта, следователно се събужда по-късно и пропуска следобедния сън и пак така и това се повтаря няколко дни. След това, ако почне да заспива по навреме, спи и следобеден сън, но гледам да не е повече от един час, че пак става 01 часа. Това е. Smile Или трябва да се събужда по-рано и  да се изморява или да го оставям да прави каквото си иска.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ох, да, срещам трудности!
С двамата по-големи нямахме никакви проблеми и до преди раждането на малката в 21.00 ч. си бяха по леглата, вече спящи.
След като тя се роди, нещата се промениха. Явно дребосъчка е нощна птица, защото не заспива до доста късно и стана така, че вече и тримата си лягат в 23 ч. и не заспиват поне още половин час, докато тя става и иска ту вода, ту, тоялетна, ту да целуне отново някого за лека нощ, ту някой пак да я завие...
Допреди 3-4 месеца посреднощ все още се домъкваше в нашето легло, та и нашият сън нарушаваше. Слава Богу, вече спря да го прави това...

# 142
  • Мнения: 3 794
С малката ми дъщеричка, която е бебе, режимът е следният -  баня към 19:30-20, след което следва кърмене за приспиване Simple Smile

Каката, която е първокласничка, влиза в банята след дребосъчка, след като приключи си облича пижамата и има време до 21-21:15 за нейни неща, след което ляга и заспива за 5 мин от умора Simple Smile

# 143
  • Мнения: 2 117
Беше ми много трудно, да приуча детето си на нормален режим на сън.
За да поспим поне малко и той, и аз, се принудих, да го взимам в моето легло и да спим заедно.

Тръгването на градина също се отрази порожително на навиците му!

Напоследък обаче, когато си е вкъщи, отказва да спи следобяд...

# 144
  • Мнения: 311
Въведох режим на детето ми от самото начало. Смятам, че трябва да има такъв. Ляга към 21,30ч. и става в 07ч.

# 145
  • Мнения: 1 176
И при двете ми деца изграждането на режим се случи с лекота. Лягат си по едно и също време. Обикновено между 20:45-21ч са по леглата. Съответно баткото става между 6-7ч. сутринта за училище, а малката става към 7:30-8ч.

# 146
  • Мнения: X
Дъщеря ми ляга много трудно вечер. Слагам я в леглото, а тя го прескача по няколко пъти и си отива при играчките.

П.С. Бях спечелила термометър АГУ преди почти 2 години, но така и не го получих.

# 147
  • Мнения: 574
Принципно успявам да го приспя лесно, но зададе ли се поява на нов зъб ситуацията става неуправляема. Играе си, когато го излъжа, че телевизора спи (разбирайте песничките в You tube). Иначе гушнат в мама заспива най-добре Simple Smile

# 148
  • Мнения: 416
През първите месеци имаше затруднения в изграждането на режим. Налагаше се да приспивам сина ми по няколко пъти на ден, за да поспива все пак, макар и за по половин час. Вече на 1,4 год. спи по-дълго и през деня и през нощта.

# 149
  • Мнения: 2 615
За обедния сън нямаме никакъв проблем, нооо вечер е мисията невъзможна.И се буди по 5-6 пъти на нощ.

# 150
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Детето ми на 1.7г вечери заспива след 23:00 часа и от както се е родила спим на нощна лампа. На обяд също е трудно да заспи, защото сутринта е станала към 9:30. Явно такъв е нейният режим.

# 151
  • Мнения: 1 457
С обедния сън, няма проблем- в интервала-13-15 търси да спи. Вечер обаче е ужасно. Понякога му се доспива още в 21, друг път до 1 не заспива. Случвало се е да легнем всички, да угасим навсякъде, а той в тъмното носи играчки и се сърди, че не искаме да играем Simple Smile

# 152
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Да, старая се детето ми да има режим, но не винаги се получава, за съжаление. Ляга си към 21 часа и понякога спи наобяд, но не всеки ден.
Весели празници!

# 153
  • София
  • Мнения: 5 619
Синът ми е на 14м. Вечер заспива в 22ч, сутрин става около 9ч и има следобеден сън в интервала 14-16ч. Режимът му е твърд от няколко месеца. Изпитвам затруднение в приспиването - винаги трябва да го приспивам с мен на спалнята, а след това да го местя.

# 154
  • Мнения: 241
Дъщеря ми я приспивам в девет и спи до девет....буди се да хапва през ноща- на 3 месеца е.

# 155
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Когато дъщеря ми беше малка имаше изграден страхотен режим на ранно заспиване, спане след обяд и ставане към8 сутрин. Вече в училищна възраст, когато е ваканция я оставям да стои до по - късно вечер, но и сутрин си поспива повече, а през училищно време гледам да си е легнала до 22:00 часа, но е голяма мъка, защото тя тип сова Wink

# 156
  • Мнения: 840
Изтеглен е потребителят, който печели безконтактен инфрачервен термометър AGU Dino. Това е daydream

Честито!


Date  Очакваме печелившият да се свържe с нас до 07 януари 2019 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com като упоменат, че са победители в играта на "AGU Baby" и напише потребителското си име, електронната поща, с която е регистриран във форума и координати за получаване на наградата (име, адрес и телефон).

Общи условия

Активация на акаунт