Сглобяеми къщи 4

  • 110 840
  • 776
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 515
Здравейте, не съм изчела всичко по темата, исках да питам, какво мислите за закупуване на сглобяема къща от alibaba?

# 316
  • Мнения: 6 294
Здравейте, не съм изчела всичко по темата, исках да питам, какво мислите за закупуване на сглобяема къща от alibaba?
Какво е това Алибаба? Аз дори не ги намирам в нета? Т.е. предлагат готови къщи за закупуване или строят СК?

# 317
  • Мнения: 10 328
Simple Smile Simple Smile Simple Smile Като алиекспрес, ама търговци на едро Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 318
  • Мнения: 6 294
Simple Smile Simple Smile Simple Smile Като алиекспрес, ама търговци на едро Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Ами значи това просто е несериозно и не бих заложила да си купя къща от такава фирма.

# 319
  • Мнения: 10 328
Simple Smile Simple Smile Simple Smile Като алиекспрес, ама търговци на едро Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Ами значи това просто е несериозно и не бих заложила да си купя къща от такава фирма.
Не е несериозно. Търговци са големи, с доставки на контейнери - така си го представи. И предполагам от панелен тип би било приложимо. Но не мисля, че ще е особено лесно Simple Smile
Договорки с китайци, турци и т.н. ... предполащане, транспорт... тааааааа ... предполагам Б2Б би имало резон. Но за частно лице с всички разправии - по-добре от тук..

# 320
  • Мнения: 6 294
Супер, само че контейрените нямат нищо общо със СК! Добре е това да се има предвид. Отделно, че не знам как въобще се узаконява такова нещо, но ситурно има начин.

# 321
  • Мнения: 10 328
"доставки на контейнери" - контейнер, превозна единица с кораб (на едро) Simple Smile не че къщата е от контейнер... Панелен тип предполагам, че са.

Коментирам хипотично на хипотетичен въпрос Simple Smile
Но и аз не бих от там Simple Smile

# 322
  • У дома !
  • Мнения: 700
Здравейте!
Купих имот със старо сглобяемо бунгало във вилна зона в село Елешница край София.Представлява две стаи и веранда. Искам да пристроя към него баня и тоалетна и да го освежа малко като сменя дограмата и му направя външна изолация.
Но въпроса ми друг, вчера си взех нотариалният акт, а нотариуса ми връчи само 2 бр от акта на мое име и стария на собственика. Всички други документи на стария собственика останаха при него като разрешение за строеж, новата скица и др. Възможно ли е да ми трябват след време за нещо, редно ли е да ги задържат?
Това така ли трябва да е?
Искам да си отворя нова партида за ток и нотариуса ми каза, че не може да ми даде скицата на стария собственик, а трябва да си извадя друга вече на мое име и да действам.

# 323
  • Мнения: 485
Здравейте!
Купих имот със старо сглобяемо бунгало във вилна зона в село Елешница край София.Представлява две стаи и веранда. Искам да пристроя към него баня и тоалетна и да го освежа малко като сменя дограмата и му направя външна изолация.
Но въпроса ми друг, вчера си взех нотариалният акт, а нотариуса ми връчи само 2 бр от акта на мое име и стария на собственика. Всички други документи на стария собственика останаха при него като разрешение за строеж, новата скица и др. Възможно ли е да ми трябват след време за нещо, редно ли е да ги задържат?
Това така ли трябва да е?
Искам да си отворя нова партида за ток и нотариуса ми каза, че не може да ми даде скицата на стария собственик, а трябва да си извадя друга вече на мое име и да действам.
Има ли в момента ток и вода в имота? Ако - да, тогава с новия нотариален акт, отивате в съответните дружества и сменяте партиите. Другите неща като скици, чертежи и т. н ще трябва да си извадите на ваше име с новия нотариален акт. Нито един документ на който има името на стария собственик не ви върши работа. Успех!

# 324
  • София
  • Мнения: 8 552
Много зависи дали са останали там оригиналите или копия. Не виждам за какво са му на нотариуса старите документи, според мен е нередно - поне на предишния собственик следва да върне оригиналите. Ние имаме копия от всички документи на старите собственици (това все пак е история на имота), въпреки, че след сделката сме си извадили на наше име същите документи. Примерно, може да ви потрябва Разрешението за строеж, ако трябва да се доказва някъде, че постройката е законна и Вие не започвате нов строеж, а само го дозастроявате. Без значение дали съм права, бих си поискала документите от нотариуса, или поне бих настояла стария собственик да ги поиска и, ако е съгласен, да ми ги предаде. Живеем в България, не се оставят документи на този, на когото няма логика да му трябват...
Ето едно такова обсъждане от юристи: https://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=63663

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 10:40 от ToniShu

# 325
  • София
  • Мнения: 427
Здравейте, предстои ми строеж на къща край София и съм се спряла на сглобяема къща с метална конструкция. За момента съм се спряла на фирма,"Евтин дом", но прочетох много противоположни мнения за тях. Ходих на среща и ми направиха наистина добро впечатление, но коментарите в нета ме карат да се замислям дали да ги избера.
Нямам право на грешка, тъй като вероятно ще се наложи да продадем апартаментът, в който живеем и е от изключителна важност сроковете да се спазват.
Какви са впечатленията за тази фирма и за Тед Хаус?

# 326
  • Мнения: 6 294
Здравейте, предстои ми строеж на къща край София и съм се спряла на сглобяема къща с метална конструкция. За момента съм се спряла на фирма,"Евтин дом", но прочетох много противоположни мнения за тях. Ходих на среща и ми направиха наистина добро впечатление, но коментарите в нета ме карат да се замислям дали да ги избера.
Нямам право на грешка, тъй като вероятно ще се наложи да продадем апартаментът, в който живеем и е от изключителна важност сроковете да се спазват.
Какви са впечатленията за тази фирма и за Тед Хаус?
За Тед Хаус съм писала и преди. Стават, но малко им куца организацията на работата, поради факта, че имат прекалено много обекти и явно не им достигат работници. За сега спазват срокове, пък ще видим до края как ще се справят. Офертите са им доста непълни и неясни /но това е проблем при всички фирми/и после се оказва, че имаш да доплащаш доста операции, които някакси удобно са пропунали да ги уточнят. За другата фирма не мога да дам мнение. Както много пъти съм писала, която и да изберете все са едни и същи. Ние също първоначално се бяхме насочили към СГ с метална конструкция, но после сами се разубедихме, поради факта, че в много от мненията за такива къщи се споменаваше, че има риск метала да прави термомост с външната температура и да създава конденз и мухъл. Не знам дали това е вярно, не не посмяхме да рискуваме. Имам близък, който си построи къща с метална конструкция и термопанели, но не я използва целогодишно и няма впечатление през зимните месеци дали се образува конденз.

# 327
  • София
  • Мнения: 427
Здравейте, предстои ми строеж на къща край София и съм се спряла на сглобяема къща с метална конструкция. За момента съм се спряла на фирма,"Евтин дом", но прочетох много противоположни мнения за тях. Ходих на среща и ми направиха наистина добро впечатление, но коментарите в нета ме карат да се замислям дали да ги избера.
Нямам право на грешка, тъй като вероятно ще се наложи да продадем апартаментът, в който живеем и е от изключителна важност сроковете да се спазват.
Какви са впечатленията за тази фирма и за Тед Хаус?
За Тед Хаус съм писала и преди. Стават, но малко им куца организацията на работата, поради факта, че имат прекалено много обекти и явно не им достигат работници. За сега спазват срокове, пък ще видим до края как ще се справят. Офертите са им доста непълни и неясни /но това е проблем при всички фирми/и после се оказва, че имаш да доплащаш доста операции, които някакси удобно са пропунали да ги уточнят. За другата фирма не мога да дам мнение. Както много пъти съм писала, която и да изберете все са едни и същи. Ние също първоначално се бяхме насочили към СГ с метална конструкция, но после сами се разубедихме, поради факта, че в много от мненията за такива къщи се споменаваше, че има риск метала да прави термомост с външната температура и да създава конденз и мухъл. Не знам дали това е вярно, не не посмяхме да рискуваме. Имам близък, който си построи къща с метална конструкция и термопанели, но не я използва целогодишно и няма впечатление през зимните месеци дали се образува конденз.

Много благодаря за инфото Simple Smile

Тед Хаус как са по отношение на проектиране и също така тези не уточнени и непредвидени разходи значителна сума ли са?

# 328
  • Мнения: 6 294
За проектирането не мога да бъда полезна, защото ние си имахме наш проект, изготвен от друг екип - архитект и проектанти. Относно допълнителните  СМР,  до момента грубо възлизат на 20 - 30 % отгоре, а може и повече да е. Като ни пратиха офертата и проекто-договора списъка с това какво не правят беше по-дълъг от това какво правят. Някакси странни са им услугите. Ще дам пример, за да разбереш какво имам предвид. Значи по оферта поставят настилки във всички помещения, НО се оказа, че не правят замазки и изолация. Е какъв е този майстор дето ще лепи примерно гранитогрес, а друг преди това трябва да му е дал ниво, наклони и т.н. Няма да казвам колко трудно намерихме майстор, който пък да иска да прави само замазка и после пък какви ядове имахме, като дойде този с плочките и почна да мрънка, че на места имало денивелация и т.н. Друг пример лепят настилки, но не правели перваз/цокъл. Е кой да га направи. Те правят ама стана ясно, че трябва да си доплатиш. Бани- в офертата влиза поставяне на мивка, НО не и шкаф с мивката и т.н. Много са нещата. Например не правят отоплението, камини и ред други неща. А може ли къща до ключ без отопление - Не! За това много пъти съм писала и тук и в други теми, че на пръв поглед уж ниската цена на кв.м. после се оказва, че яко трябва да доплащаш. Отделно много пари отиват за основи на къщата, за огради, за оформяне на двора, за вкарване на ток, вода, канал и т.н., които човек често не слага в общата сметка. Това също не изпълняват. Търсиш си други фирми.А пък да не казвам, че ако не им седиш на главата и не ги ръчкаш да си пращат бригадите една след друга, забрави да се случат нещата.

Последна редакция: пн, 28 сеп 2020, 12:34 от fatalina

# 329
  • Мнения: 485
Значи без ТЕД Хаус. Търсете някои други с добри отзиви.
Трдно се намира в наши дни, но успех!

Общи условия

Активация на акаунт