Петокласници - 2018/2019- Тема 2

  • 46 751
  • 765
  •   1
Отговори
# 240
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 233
при нас са взети и упражнявани и тестове върху тях правиха.
местоимения и падежи... Sad
това с оценките  е ЕЖК. да се плашим само.

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 15:04 от st. Dobri

# 241
  • София
  • Мнения: 1 381
Мисля, че са точно на упражняването на местоимения по българския в момента, щото щерката правеше някакви картончета уикенда с различните видове местоимения - пълна и кратка форма.

# 242
  • Мнения: 2 999
При нас вече са на наречие. Местоименията ги мъчиха преди ваканцията, взеха и глагола. За сметка на това ми се струва, че по литература не напредват толкова, защото още са на Фолклорния календар.

# 243
  • Мнения: X
Няма промени. Няма дори проект за такива.

# 244
  • Мнения: 19 339
Дидева, благодаря!
Не мога да си обясня защо такава дезинформация тече. Дразни ме това.

Нашите май са доста назад. По български са на определение, а по литература на някакви празници. Това трябва да е Фолклорния календар предполагам?

Звездица, Съпалата и при нас се провежда, но разбрах само, че е имало нещо, което е писала на чернова и после преписала. Любословието има четене с разбиране, граматика и съчинение. Дали и другото състезание е така, не знам.

# 245
  • София
  • Мнения: 2 768
Дидева, благодаря!
Не мога да си обясня защо такава дезинформация тече. Дразни ме това.

Нашите май са доста назад. По български са на определение, а по литература на някакви празници. Това трябва да е Фолклорния календар предполагам?

Звездица, Съпалата и при нас се провежда, но разбрах само, че е имало нещо, което е писала на чернова и после преписала. Любословието има четене с разбиране, граматика и съчинение. Дали и другото състезание е така, не знам.
Дъждец, благодаря. Би ми било интересно да чуя мнение за паралел между двете състезания-кое по си заслужава...

# 246
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 872
По литература са на стихотворението " Хайдути",което имат за задача да научат до 6 - ти март,а по БЕ са на предлози.По математика са на проста лихва.Виждам,че по БЕЛ са доста напред.

# 247
  • София
  • Мнения: 4 903
При нас по БЕЛ са минали местоименията и сега са на глагол в минало свършено и несвършено време.
А по Литература са също на Фолклорния календар - "голяма скука" според детето.

# 248
  • На морето!
  • Мнения: 5 778
При нас в Школо /електронния дневник/ има теми по всички раздели и съответно пише кое кога са взели и какво предстои, вкл. уроци и теми.
Моят син е заразял състезанията, омръзнаха му, а и този 5ти клас го поозори малко, така че му поспадна малко самочувствието на всезнайко /слава Богу/.

# 249
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 872
Честта Баба Марта!

# 250
  • София
  • Мнения: 8 297
Честита Баба Марта.
Здраве в семействата ви.
Признавам си че си нямам идея какво точно пряват освен диктовки, върху които после оправят преразказ.Според мнението на други родители текстовете са сложни (аз не мога да ги оценя) - от Библията, последно беше част от Кентървилският призрак на Оскар Уайлд, заради, което купихме две негови книги - Афоризми и Избрани произведения - желание на наборката

# 251
  • Мнения: 4 148
Днес разбрах регламента на матурата БЕЛ в 7 и да ви кажа доста се притесних
Преразказът ти го четат квесторите веднъж, след това ти дават текста за 15 мин , като нямаш право да си водиш записки
Не съм сигурна, че синът ми ще се справи с тази част Rolling Eyes

# 252
  • Мнения: X
Квесторите не четат преразказа. Текстът се пуска на запис. Преди се използваше консултант по БЕЛ, който да прочете текста, ако възникнат проблеми с възпроизвеждащото устройство. Тази година при възникнала неизправност с възпроизвеждащото устройство, довела до невъзможност да се изслуша от учениците текстът за преразказ, директорът осигурява резервно възпроизвеждащо устройство.

# 253
  • Мнения: 4 148
Даже   по-добре че не чете квестор, че не се знае какви говорни дефекти може да има, или каква му е дикцията
Предполага се, че на запис ще го прочетат по-разбираемо
Но въпреки това ми остава притеснението, дали ще запомнят такъв дълъг текст за 15 мин
Предполагам текстът е от изучавано произведение, но все пак...

# 254
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Колкото запомнят:) Затова сега се четат книги и се правят преразкази. Моят помни 1001 имена на футболисти...и още какви ли не други щуротии, значи може да се "напъне" и важните неща да запомни и преразкаже.
Уф, едно време помните ли...пишехме едни теми по нам си колко листа, анализ на автори и творби...пък ей на оцеляхме.
Аз затова си харесвах повече математиката:)

Общи условия

Активация на акаунт