Петокласници - 2018/2019- Тема 2

  • 46 812
  • 765
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 4 108
...
Предполагам текстът е от изучавано произведение, но все пак...

  Със сигурност не е от изучавано произведение. Който запомнил-запомнил. Но пък и текстът не е чак толкова дълъг, станица и малко някъде.

# 256
  • Мнения: 4 164

това е от миналата година-не е много малко

# 257
  • София
  • Мнения: 4 108
  Да де, имах предвид страница голям формат (А4). Не е малко, но не е и много. Страшното става като има 4-5 имена и кой какво казал, какво направил, мазало някакво.

# 258
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Честита Баба Марта! Бъдете здрави, румени, засмени!

# 259
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Честита Баба Марта! Бъдете здрави и червени, румени, засмени!
Значи за това нашите вече правиха такъв преразказ и Балерината беше силно възмутена как може да запомни за толкова кратко време текст и да го преразкаже.

# 260
  • София
  • Мнения: 8 333
Квесторите не четат преразказа. Текстът се пуска на запис. Преди се използваше консултант по БЕЛ, който да прочете текста, ако възникнат проблеми с възпроизвеждащото устройство. Тази година при възникнала неизправност с възпроизвеждащото устройство, довела до невъзможност да се изслуша от учениците текстът за преразказ, директорът осигурява резервно възпроизвеждащо устройство.

Баткото на наборката (миналогодишен 7класник), каза: "записът се бъгна и ни го дочетоха".


А иначе, живот и здраве за това ще плащаме :
.....Но въпреки това ми остава притеснението, дали ще запомнят такъв дълъг текст за 15 мин ...
Stuck Out Tongue Winking Eye

# 261
  • Мнения: X
Скрит текст:
Квесторите не четат преразказа. Текстът се пуска на запис. Преди се използваше консултант по БЕЛ, който да прочете текста, ако възникнат проблеми с възпроизвеждащото устройство. Тази година при възникнала неизправност с възпроизвеждащото устройство, довела до невъзможност да се изслуша от учениците текстът за преразказ, директорът осигурява резервно възпроизвеждащо устройство.
Баткото на наборката (миналогодишен 7класник), каза: "записът се бъгна и ни го дочетоха".
Точно това съм написала. До миналата година при проблем консултант прочиташе текста. Вече е предвидено друго. Как ще е следващата и по-следващата година, предстои да разберем. Правилата се публикуват сезон по сезон, така да се каже. Simple Smile

# 262
  • София
  • Мнения: 17 597

Ала-Бала, аз пък съм принципно сериозен привърженик на анализите.
Да запомниш съдържанието на някакъв текст и да го разбереш... са различни неща.
И не, не съм поддръжник на "стандартните" анализи от нашето време - но това по никой начин не изхвърля необходимостта да се правят анализи на текстовете...
Особено по отношение на мотивацията на героите.
Доста усилия ми костваше "Булевардът на Залеза". След всяко посещение (а сигурно 20-на пъти сме ходили).
С "Исус Христос Суперзвезда" (за съжаление не го поставят, определено по-добре възприема образите при жива игра), и особено с образа на Юда, още не мога да се справя.

# 263
  • Мнения: 14 038
Синът ми трябваше да прави преразказ в сегашно време на Малка Бога от учебника. Доста остарели думи, изрази, стана неточно, добре че беше за домашно, преписва го три пъти след моя проверка.  Не беше проблем нито сегашното време нито обема нито нещо друго а интерпретацията на стария изказ.

# 264
  • Мнения: 4 164
Синът ми трябваше да прави преразказ в сегашно време на Малка Бога от учебника. Доста остарели думи, изрази, стана неточно, добре че беше за домашно, преписва го три пъти след моя проверка.  Не беше проблем нито сегашното време нито обема нито нещо друго а интерпретацията на стария изказ.
то когато текста е пред теб, няма никакъв проблем с обема

# 265
  • София
  • Мнения: 8 333
От някъде се почва. Сега текстът ще е пред тях, ще се сблъскат с нови (остарели) думи, след това ще се справят и не да е пред тях.

# 266
  • Мнения: 14 038
Синът ми трябваше да прави преразказ в сегашно време на Малка Бога от учебника. Доста остарели думи, изрази, стана неточно, добре че беше за домашно, преписва го три пъти след моя проверка.  Не беше проблем нито сегашното време нито обема нито нещо друго а интерпретацията на стария изказ.
то когато текста е пред теб, няма никакъв проблем с обема



Аз не разрешавам текста да е пред него, учебника стои при мен, така сме процедирали винаги (от когато са започнали да пишат преразкази - втори клас) .Наясно съм че иначе няма полза , учителката в 1-4 клас многократно го  е подчертавала и те така правиха  и в училище , държаха същото да става и като пишат домашно, затова моето дете е свикнало да се справя с такива задачи - преразказ на текст, дори на непознат текст. Но в случая изказа е изключително остарял. Сетих се че преди две години на матурата след 4 клас всички деца бяха увиснали с една остаряла дума която приличаше на име на птица а се оказа сечиво. Аз не бях я чувала.

# 267
  • Мнения: 21
Здравейте момичета. До сега не съм търсила форуми свързани с деца, но ми се наложи и бях приятно изненадана, че открих такъв. Аз също имам петокласник, може да се каже , че е добър ученик относно оценки, но пък поведението му в час е неприемливо. Не при всички учители само по определени предмети. Явно самите учители не му харесват. Все казва, че нищо не учат и са на един и същ урок по две седмици. Става въпрос по английски, там чели приказки.Били на 8 урок, а те само 9 в учебника. Нямам представа на какво ги учат децата, а може и на него да не му се учи. Вашите деца по английски на кой урок са?

# 268
  • София
  • Мнения: 2 769
Joy А няма ли значение по кой учебник/система учат и в кое ниво, а след това да се сравнява до кой урок са стигнали? 😂
А относно учителите- те са както в останалите сфери от живота- случайността ни среща и ни се налага да общуваме с различни хора, някои ни допадат, други- не, но израстването включва и да се научим да общуваме (ако е неизбежно) и с хора, които не ни харесват.✌

# 269
  • Мнения: 21
Учебникът е на издателство Macmillan. Учи в обикновена гимназия, не му е задълбочено изучаването на езика. За ниво - не зная, всеки урок го взимат за няколко учебни часа.

Общи условия

Активация на акаунт