Петокласници - 2018/2019- Тема 2

  • 46 640
  • 765
  •   1
Отговори
# 330
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Скрит текст:
хареса ми "реално" училище.
Simple Smile
беше в държавни. стига толкова. сега е в частно.
има си трески за дялане, но е в пъти по-близо до това, което смятам за нормално училище.

не ги е боляло, знаете как се играе народната топка - като те ударят и не хванеш топката си изгорял. и седиш на пейката. Simple Smile понякога до края на часа.
учителят по физическо е казал на класния. имат си такава система.

а кекса ще си го бърка сам Simple Smile на всичките му "проекти" съм само наблюдател.
нямат стая за готвене. ще го пече у дома.

# 331
  • София
  • Мнения: 17 592
вие за едни салати и украси на палачинки сте се шашнали, а нашичкият трябва да направи кекс.
Simple Smile в сряда ще го бърка, да му дойде акъла.
Скрит текст:
по физическо играли на народна топка.
ударили ги, него и най-добрият му приятел, явно и той физкултурник колкото нашия, и ги извели от игра.
докато чакали на пейката се забавлявали. явно повече отколкото трябва, защото учителят ги наказал единият да направи сандвичи, а другият кекс.
и по своя иниициатива - презентация на правилата в училище и извинение към учителя.
ще трябва да прегледам презентацията, че като го знам какъв е като нищо ще напише, че няма изискване да не се смееш докато чакаш да ти дойде реда пак да играеш.


Прати го на курс при Врячо. Вече 2ра година само той прави кексове - веднъж или 2 пъти в седмицата поне. Уж за училище, ама обикновено не стига (а да си призная, и ние му помагаме - много вкусни му се получават). Ми то,,,какво да прави детето, като мама за целия си живот няма ни един успешен кекс, а на тати му писна да прави...  Mr. Green

# 332
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Simple Smile обича да готви, но след него и баща му в кухнята е погром.
здрави да са, всичко друго е от лукавого. Simple Smile

# 333
  • София
  • Мнения: 4 042
  Нашите по трудово предимно шият. Вече втори месец няма материали, защото си загуби тетрадката с нещата, но взима назаем и шие.  Joy Някакъв мустак направи, с който си украси калъф за телефон.  Намирам го за много полезно! Вчера, докато скучал в час по математика, си играл с ножичката  Shocked и си срязал анцуга. Поиска ми игла и конец и каза, че сам ще си го поправи.  Joy
  Брат му навремето беше при друг учител, с когото предимно готвеха. Т.е. моят предимно ядеше, щото имаха здрав разум и не го пускаха много до остриета, котлони, фурни и т.н., но пък не беше претенциозен към резултата и винаги беше на линия да дегустира.  hahaha Същият учител им пишеше 2 с молив когато са без материали. И за да си поправят двойката им връчваше мотики и лопати и ги пращаше да "копат" зелените площи, да почистват бордюрите...Дворът и градинките бяха винаги перфектно поддържани!  Joy Големият никога нищо не си носеше и по едно време беше с пришки по ръцете. Но пък учителят го беше похвалил, че ако с математика не стане, с мотика ще се справи много добре. Хлапето беше много гордо и някак спокойно за бъдещето.  Joy

# 334
  • Мнения: 4 133
момичета, може ли да ми помогнете /тъй като не съм от софия/
трябва да стигна от цариградско до централна гара
предполагам най-бързо ще е с метрото, колко време да предвида за предвижване
и още един въпрос-паркингът на метрото до колко часа работи

# 335
  • Мнения: 7 159
момичета, може ли да ми помогнете /тъй като не съм от софия/
трябва да стигна от цариградско до централна гара
предполагам най-бързо ще е с метрото, колко време да предвида за предвижване
и още един въпрос-паркингът на метрото до колко часа работи
Ако си около Плиска, най-добре вземи автобус/213, 305/ или пък маршрутка. С автобус се стига за около 30 мин.
Иначе трябва да отидеш до метростанция Кюри, която е най-близо до Цариградско, но няма транспорт и ще трябва пеша, това също ще отнеме време.
После трябва да направиш и една смяна на метрото на Сердика. Няма директна линия Кюри-Централна гара и тук ще изгубиш време.

# 336
  • Мнения: 4 133
Ако си около Плиска, най-добре вземи автобус/213, 305/ или пък маршрутка.
Иначе трябва да отидеш пеша до метростанция Кюри, която е най-близко, но трябва пеша и ще отнеме време.
После трябва да направиш и една смяна на метрото на Сердика. Няма директна линия Кюри-Централна гара и тук ще изгубиш време.
няма ли връзка между двете линии
ще пътувам от интер експо

# 337
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Ако си около Плиска, най-добре вземи автобус/213, 305/ или пък маршрутка.
Иначе трябва да отидеш пеша до метростанция Кюри, която е най-близко, но трябва пеша и ще отнеме време.
После трябва да направиш и една смяна на метрото на Сердика. Няма директна линия Кюри-Централна гара и тук ще изгубиш време.
няма ли връзка между двете линии
ще пътувам от интер експо

има връзка през тунела. Simple Smile
качваш се на интер експо, сменяш линиите на сердика и слизаш на гарата Simple Smile не вярвам да е много повече от половин час, заедно с прехвърлянията.

# 338
  • Мнения: 7 159
В такъв случай взимаш метрото от Интер Експо и правиш смяна на Сердика.

# 339
  • Мнения: 4 133
Благодаря много

# 340
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062


не знам колко ще пътуваш, но да си кажа - има еднодневни карти за целия градски транспорт - 4 лЪва. важи и за метрото, при първото влизане трябва да се завери на касата. Simple Smile Simple Smile

# 341
  • София
  • Мнения: 979
няма ли връзка между двете линии
ще пътувам от интер експо

Има връзка, но ако имаш достатъчно време и се качиш на линията за Обеля тя си стига и до гарата, но е по обиколна и съответно отнема повече време . Ако си с багаж и се прехвърляш на Сердика няма да ти е много по - бързо. Но пак си подготви 40-45 мин.

# 342
  • Мнения: 4 133
с доста багаж ще сме
на картата за метрото изглежда че и без прикачване ще стигнем до гарата, затова се чудих  защо трябва да сменяме
сега разбрах-за по-бързо предвижване
паркингът и той е до 24, като метрото нали
да не чакаме до сутринта да си вземем колата Laughing

# 343
  • Мнения: 2 987
И при щерката стигнаха до "Хайдути", има да го учи наизуст. Освен това да напише продължение. Добре, че ми е творческа натура, че лично аз не бих се справила с такова домашно.

# 344
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Наизуст ок, ама да пишат продължение...не бях го чувала до сега.

Общи условия

Активация на акаунт