Петокласници - 2018/2019- Тема 2

  • 46 698
  • 765
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 19 326
Не забравяйте, че тези произведения са много по-далечни за децата ни, отколкото бяха за нас навремето. Така че на тях им е доста по-трудно. Аз още съм в недоумение как ще учат Под иготото догодина.
Вчера мярнах едно домашно по БЕЛ. Научих, че вакли агънца не било постоянен епитет, а бели агънца е такъв. Досега живеех в неведение какво е постоянен епитет.
Преразкази за домашно прави с текста пред нея. Надявам се за още две години да се научат.

Браво, Добри!
А какво представлява тази олимпиада? Нали не учат астрономия в пети клас или бъркам?

# 316
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 922
Браво на момчето, Добри! Само така!

Аз днес го проконтролирах дали разбира архаичните думи в Хайдути. Ми мъка. Какво е седенки - място за сядане, седалка. А мехАни три пъти ми го повтори с грешно ударение и като го питах дали не идва от Механик, срамно замълча, щото се усети. Joy

# 317
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
нашичкитя обича Чудомир Simple Smile Лъжлив Съби и Нено Сенегалеца, кумата Берта... Simple Smile Simple Smile Simple Smile
харесва и се забавлява с диалекти и говори всякакви.

най-смешното, което се сещам беше "хляб или свинец" - било за да се ядосат турците, те нали не ядат свинско.
TrollfaceTrollfaceTrollface

дъждец, не учат астрономия, но според МОН това не пречи да се организира олимпиада по астрономия за 5 клас Head Band
то на МУНчовците какво ли им пречи! областните кръгове и на двете олимпиади, по география и по астрономия, бяха обявени за един и същи ден. пак добре, че едното беше в 9, а другото в 2 следобяд.
нашият се забавляваше. според него астрономията е микс от география и литература (заради гръцките герои и съзвездията) TrollfaceTrollface
аз не се меся. щом иска - да ходи.
Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 14:34 от st. Dobri

# 318
  • Мнения: 13 855
А мехАни три пъти ми го повтори с грешно ударение

Simple Smile Аз мислех че само моя се гърчи с тези мехАни. За да направи преразказ от името на Чавдар, аз му направих преразказ на текста с прости думи от настоящето. Ботев е гений но за тях е невероятно сложен и като изказ и като възприятие. На въпроса защо майката плаче като заклева Чавдар  да избере да учи а не да хайдутства - детето ми не можа да да отговори....

Добри, честито!
Хлябът със свинeца беше Simple Smile

Дъждец- значи вече с твоя коментар ще съм подготвена що за епитет  е туй вакли агънца.
Аз така от домашното по бел  се просветих за винителния падеж. Детето имаше затруднения, аз още по-големи затруднения да отговоря на въпроса му. По мое време говореха само за остарял дантелен.

# 319
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
Скрит текст:
А мехАни три пъти ми го повтори с грешно ударение

Simple Smile Аз мислех че само моя се гърчи с тези мехАни. За да направи преразказ от името на Чавдар, аз му направих преразказ на текста с прости думи от настоящето. Ботев е гений но за тях е невероятно сложен и като изказ и като възприятие. На въпроса защо майката плаче като заклева Чавдар  да избере да учи а не да хайдутства - детето ми не можа да да отговори....

Добри, честито!
Хлябът със свинeца беше Simple Smile

Дъждец- значи вече с твоя коментар ще съм подготвена що за епитет  е туй вакли агънца.
Аз така от домашното по бел  се просветих за винителния падеж. Детето имаше затруднения, аз още по-големи затруднения да отговоря на въпроса му.
По мое време говореха само за остарял дантелен.

как ме зарадва Simple Smile тъкмо едни дантелени шалове заглеждах ...Trollface Trollface

механа и кафАна не бърка. бащичко сущий! Wink
неговата група ще поставя "Криворазбраната цивилизация". май имат само сценария на Хачо Бояджиев.

"Мадмоазел, много добре ви хваща фистаня! нов ли е?"
"Нов, нов - сефте го облачям!"

умирам си от смях като ги слушам. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 320
  • Перник
  • Мнения: 4 864
Я, значи не съм най-дъртата в темата Grinning Била съм 4-ти клас през 1989 г. И, да имахме различен учител по всеки предмет, ходехме по кабинети... И тъкмо станахме пионерчета и дойде демокрацията Grinning

Идея си нямам какво учи в момента по литература Калоян Blush Знам, че по география имат някакъв екипен проект и той трябва да се заеме с животните в екваториалните гори.
По "Технологии и предприемачество" Rolling Eyes днес ще украсяват палачинка. Подготвила съм му спрей сметана. Не искам да си представям какво мазане ще падне Grinning

# 321
  • Мнения: 19 326


И ние бяхме с различни учители в 4ти клас. Нищо не помня освен географията или както там се казваше. Писаха ми първата двойка тогава и си скрих бележника  Mr. Green Много ми беше скучна и мразех учителката.

Сегашната учителка по гео на дъщеря ми пише двойка за два пъти без домашно. Моята красавица първия срок се беше сдобила с такава и се шегувах, че все пак е получила първата си двойка цяла година по-късно от мен Joy

# 322
  • София
  • Мнения: 2 768


И ние бяхме с различни учители в 4ти клас. Нищо не помня освен географията или както там се казваше. Писаха ми първата двойка тогава и си скрих бележника  Mr. Green Много ми беше скучна и мразех учителката.

Сегашната учителка по гео на дъщеря ми пише двойка за два пъти без домашно. Моята красавица първия срок се беше сдобила с такава и се шегувах, че все пак е получила първата си двойка цяла година по-късно от мен Joy
Дъджец, и аз не помня много от този период, освен една учителка по география, която в истерията си започна да блъска с дървена пръчка по катедрата и я счупи ... аз бях  Shocked Shocked Shocked
Браво на твоята девойка, показва прогрес, нали децата задминават родителите си  Laughing
SvetlaK при нас пък носеха такава сметана за украса на плодова салата първия срок.. На едно дете му било станало лошо, защото си "изшприцал" цялата сметана директно в устата  Laughing Laughing Laughing
На тази възраст само щуротии са им в главата  ooooh!

# 323
  • София-Младост
  • Мнения: 23 373
Айде сега годините точно няма да си ги мерим;)
Щом помните още, всичко си е наред:)))

При синът ми менюто ще е шопска салата...добре, че родител попита за някакви домашни, та го разбрах, иначе предполага че щеше да му се наложи сам да си пазарува утре сутрин, когато се сети. И как ще нареже домат и краставица с пластмасов нож нямам представа.

# 324
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
вие за едни салати и украси на палачинки сте се шашнали, а нашичкият трябва да направи кекс.
Simple Smile в сряда ще го бърка, да му дойде акъла.
Скрит текст:
по физическо играли на народна топка.
ударили ги, него и най-добрият му приятел, явно и той физкултурник колкото нашия, и ги извели от игра.
докато чакали на пейката се забавлявали. явно повече отколкото трябва, защото учителят ги наказал единият да направи сандвичи, а другият кекс.
и по своя иниициатива - презентация на правилата в училище и извинение към учителя.
ще трябва да прегледам презентацията, че като го знам какъв е като нищо ще напише, че няма изискване да не се смееш докато чакаш да ти дойде реда пак да играеш.

# 325
  • София-Младост
  • Мнения: 23 373
Добри, на гладен учител сте попаднали, то сандвичи, то кекс...Simple Smile))
Едно време просто ни/ги гонеха от час;)

# 326
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 922
Ооо, аз помня доста учители от този период. По география имахме една луда, ама откровено луда. Както си седеше спокойна и мяташе по някой триъгълник или линия. После си я прибраха жената, оказа се, че наистина не е добре. По биология много интересно преподаваше, правехме хербарии, разни насекоми и гущерчета в епруветки събирахме като домашно за лятото, дисекции на червеи и жаби имахме. По история беше много строг учителят, но пък всяка пролет ни организираше интересни 3-дневни екскурзии по исторически места. Той после стана директор на 38-о и бе на този пост доскоро - един от най-славните им директори.

# 327
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
Добри, на гладен учител сте попаднали, то сандвичи, то кекс...Simple Smile))
Едно време просто ни/ги гонеха от час;)

не е виновен учителя по физическо - наказанието е определено от класния и е за почерпка на всички деца в класа.
в часа на класния ще се почерпят и ще говорят за дисциплината и правилата.
не се оплаквам от подхода на класния.

чудя се друго. какво се предполага да правят децата, които не играят в момента.
нямам спомен да съм трила пейката цял час, след като са ме "ударили" още в началото.
някак странно ми се вижда да се изисква седене в мълчание и без да поглеждаш настрани.
 

# 328
  • Мнения: 19 326
Ако са казали, че ги боли или учителят е забравил да ги пита ок ли са да се върнат в играта?
Стана ми интересно класният как е разбрал как са се държали по физическо?
Малко пресилено ми се струва наказанието и то, защото включва и теб.

А къде готвят децата в училище? Навремето ни водеха на специални за целта места. Нещо не си представят да мажат сметана или сандвичи по чиновете.

# 329
  • София-Младост
  • Мнения: 23 373
Стана ми интересно класният как е разбрал как са се държали по физическо?

А къде готвят децата в училище? Навремето ни водеха на специални за целта места. Нещо не си представят да мажат сметана или сандвичи по чиновете.
При нас в междучасието веднага учителя явно докладва на класния, че еди кой си се  е държал недобре...или има друг проблем.
При нас имат кабинет по предмета, но едва ли имат кой знае какво оборудване, не съм разпитвала.

Добри, синът ти в частно или реално училище учи?

Общи условия

Активация на акаунт