Камъни в жлъчката - тема 5

  • 33 546
  • 752
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 161
При някой, случвало ли се е да се буди, от остра болка отдясно, но е под жлъчката?
Днес бях на контролен преглед, казаха ми, че нищо ми нямало и си въобразявам, но е факт, че 27ми ден след операцията, още имам оплаквания, болки, като тръгна да ходя по-бързо и гаденето, е дори по-зле от преди, а ми изтича болничният, не ми се мисли другата седмица, като трябва да се върна на работа и ми е лошо, а и да карам нощен труд в такова състояние...
Здравей не се тревожи за болничен можеш да идеш преди да изтече при личния лекар.Той има право да ти даде още един месец-полага ти се!

# 376
  • Мнения: 173
Тая Токуда нещо я омразих само от коментарите ви.Явно ползват старовремски упойки и не разбирам защо,но ми минава на ум,че се отклоняват за частните или просто се пестят средства.Повечето хирурзи работят на 2 места,проучвайте ги нещата.Назад се коментира,че даже излиза по-евтино в частна болница,да не говорим за нивото и отношението,освен парите.Упойките са модерни,човеко потока е по-слаб и получава завидно ниво на обгрижване+обезболяващи на поискване.В големите болници е конвейр,липсва хигиена на общуване,внимание км детайла..Броя на операциите е голям,което при гаф статистически няма да мръдне везните.
  Преди 12 години след първата си операция така спах 24 часа и щеше да ми гръмне главата.Сега като сравня,се ококорих още при врщането и не мигнах повече.

# 377
  • Мнения: 198
Токуда е частна болница.

# 378
  • Мнения: 3 326
И аз нямах проблем с упойката. Гадеше ми се само докато изляза от нея, но ми биха нещо и проблема премина. Стягане в сърдечната област също не съм имала, но ме предупредиха че е възможно. И че се дължи на газа с който надуват.

# 379
  • в белята
  • Мнения: 536
Да питам дали може да се ядат компоти в диета в първия месец след операцията?Логиката ми е ,че се разрешава печена ябълка ,а в компотите плода също минаш термична обработка .

# 380
  • Мнения: 15
При някой, случвало ли се е да се буди, от остра болка отдясно, но е под жлъчката?
Днес бях на контролен преглед, казаха ми, че нищо ми нямало и си въобразявам, но е факт, че 27ми ден след операцията, още имам оплаквания, болки, като тръгна да ходя по-бързо и гаденето, е дори по-зле от преди, а ми изтича болничният, не ми се мисли другата седмица, като трябва да се върна на работа и ми е лошо, а и да карам нощен труд в такова състояние...
А провериха ли как ти е панкреаса. Аз имах оплаквания няколко дни след операцията и ми направиха изследване на амилазата. Лекарят ми обясни, че понякога панкреаса реагира. Не знам дали толкова време след операцията може да се случи това, но след като не се чувстваш добре, да ти обърнат внимание

С 1000 зора ме погледнаха на ехограф, девойчето ми заяви, че нищо ми няма и всичко ми е в главата. Явно ще ида тези дни да пусна 1 кръвна картина, да видим тя какво ще покаже.


При някой, случвало ли се е да се буди, от остра болка отдясно, но е под жлъчката?
Днес бях на контролен преглед, казаха ми, че нищо ми нямало и си въобразявам, но е факт, че 27ми ден след операцията, още имам оплаквания, болки, като тръгна да ходя по-бързо и гаденето, е дори по-зле от преди, а ми изтича болничният, не ми се мисли другата седмица, като трябва да се върна на работа и ми е лошо, а и да карам нощен труд в такова състояние...
Здравей не се тревожи за болничен можеш да идеш преди да изтече при личния лекар.Той има право да ти даде още един месец-полага ти се!

Личният мисля, че може 15 дена,  не знам като болничният ми е до събота, а понеделник е почивен ден, как ще направят схемата, явно в четвъртък/петък ще ида да видя.

Здравейте, днес мина и моята операция при д-р Маринов в Токуда. Имам си 8 камъчета. Чувствам се ужасно от упойката, повръщах, на 4-я час се опитах да стана, но стигнах само до вратата на стаята и ме върнаха обратно, кръвното ми беше 90 на 50. Преди малко седнах и отново имах страхотно замайване и бодежи в сърдечната област.
Има ли ли сте бодежи? Кога успяхте да се вдигнете? Имам чувството, че няма да мога да стана от това легло и това утре ще ви изпишем ми звучи като далечен желан блян Sad

Бодежите са нормално, аз не можех и въздух да си поема като хората, не се чувствах добре, но си ме изритаха и никой нищо не ми обясни. Вчера като ходех на контролен, ми се караха, че ходя да ги занимавам, а не съм търсел директно хирурга, та няма да е лошо да му вземете контакти и да го питате.
Първата седмица имах бодеже от ляво, през сърчето, до лявото рамо, но всичко отшумя.

Да питам дали може да се ядат компоти в диета в първия месец след операцията?Логиката ми е ,че се разрешава печена ябълка ,а в компотите плода също минаш термична обработка .

Аз като бях, за обяд бяха дали точно като пасиран компот, вода + плод не виждам какъв е проблема.

# 381
  • Мнения: 3 326
Да питам дали може да се ядат компоти в диета в първия месец след операцията?Логиката ми е ,че се разрешава печена ябълка ,а в компотите плода също минаш термична обработка .
Може. В моята диета изришно бяха записани като позволени. Само на тези който са със дребните семенца като ягодите не яж плода, сока може. На другите съм яла и плодовете. И смутита си правех от сурови плодове и зеленчуци за някое от междинните хранения.

# 382
  • Мнения: 198
Бихте ли споделили освен прословутата диета номер 5, дадоха ли ви други препоръки? Изписаха ли ви хранителни ензими? Какви обезболяващи разрешиха да се пият? И къпахте ли се със залепени водоустойчиви лепенки и кога?
Много благодаря на всеки отзовал се Simple Smile

# 383
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Бихте ли споделили освен прословутата диета номер 5, дадоха ли ви други препоръки? Изписаха ли ви хранителни ензими? Какви обезболяващи разрешиха да се пият? И къпахте ли се със залепени водоустойчиви лепенки и кога?
Много благодаря на всеки отзовал се Simple Smile
Никакво диета те са ми дали? Казаха ми "вече си здрава, може да ядеш всичко" 😁 Естествено не се храних с "всичко". 10 тина дни бях на супи, след първия месец вече се храних наистина с всичко /1-2 пъти съм яла запържвани храни/.
Защо ти е да пиеш ензими?
За къпането не се сещам точно как бях

# 384
  • Мнения: 198
Никакво диета те са ми дали? Казаха ми "вече си здрава, може да ядеш всичко" 😁 Естествено не се храних с "всичко". 10 тина дни бях на супи, след първия месец вече се храних наистина с всичко /1-2 пъти съм яла запържвани храни/.
Защо ти е да пиеш ензими?
За къпането не се сещам точно как бях

Не че ми трябват, една лекарка гастроентеролог преди време ми каза: "Ти като се оперираш, ще ти изпишат хранителни ензими после". Но не ми изписаха и затова реших да попитам.

# 385
  • Мнения: 3 326
Нищо не са ми изписвали и не съм пила. И болкоуспокояващи не съм пила. Дадоха ми диета за 1 месец, но тя няма нищо общо с диета 5. Някъде по напред в тази тема я писах. От деня, в който ме изписаха съм на нормална храна, не съм наблягала на супи и не съм си поставяла за цел да ям течна храна. За 1 месец не знам дали и 5 пъти съм яла супа. Сега 3 месеца и половина по късно ям абсолютно всичко. Ям и пържено, и мазно, и шоколад, сметана, ядки, яйца. Няма храна, която да не ям.

# 386
  • Мнения: 11
И така да пиша. Преди месец след ужасни болки в корема и 3 дена на легло, отидох на лекар. Оказа се, че имам камъни в жлъчката и съм за операция. Изписаха ми хапчета за успокояване на жлъчката. Докато ги пих, отидох на консултация при един хирург, след това отидох на втора, при д-р. Христо Михайлов (хирург, Военна болница - Варна). Определи ми дата и на 25 февруари ме приеха в болницата, кръв, изследвания и т.н. На 26-и ме оперираха. 6-7 часа след операцията, въпреки болките станах от леглото. И боли, никой да не се залъгва, че няма да има болки. Аз имам доста висок праг на болка и въпреки това... болеше! Болките основно са около шева на/под пъпа. На следващия ден бях с по-малко болки и често ставах да се разходя. На 28 февруари, вчера, ми смениха превръзките, махнаха дрена и ме изписаха. Имам 4 дупки с по 2 шева. Ходя си нормално, клякам, ставам, сядам, разхождам се и така... Днес болки почти нямам, едни тъпи такива, които почти не усещам. Не пия никакви обезболяващи. До махането на конците раните ще ги промивам сам. Храня се, като внимавам да не преяждам. Около месец на диета - супички, кашички, сокчета, по-лека храна. Операцията беше лапароскопска. Ако някой се интересува от повече подробности да пита, ще отговоря на всеки. Бързо възстановяване на всеки, на който му предстои подобна операция. И честита Баба Марта! Blush

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 11:50 от Shaban Lyatifov 619454

# 387
  • Мнения: 198
Честита Баба Марта. И аз се оперирах в същия ден.
А с какво промивате раните? Аз само лепенките си смених.

# 388
  • Мнения: 15
Честита Баба Марта. И аз се оперирах в същия ден.
А с какво промивате раните? Аз само лепенките си смених.

Докато не махнаха конците не смеех да правя нищо, след това с разтвор от смрадлика напоен в марля минавах отгоре.

Да разкажа днес какво ми се случи, хирурзите и личният лекар отказаха да ми продължат болничния, понеже оплакванията ми били функционални. Явно и за да личният лекар удължи болничният трябва да се мине през хирурзи и те да одобрят, в моя случай, нямало данни за проблеми предизвикани от операцията.

# 389
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Честита Баба Марта на всички! Бъдете здрави!
Моята дата наближава и все се притеснявам да не пропусна нещо. Имам списък за болницата, на който пише, че трябва направление за хоспитализация, талон номер 7. Ходих днес при гастрото, каза че няма нужда от друго и това е едно и също / професорът ми написа направление като ходих на преглед/. Той ме вмъкна между другото и нямах много време да го разпитвам. Питах го дали могат да ми махнат конците тук, че ММ не е навит да оставам до тогава, пък само да бия път през няколко дни, не ми е оферта и на мен. Да питам пак оперираните в Токуда: Гледаха ли ви на видеозон при постъпването, изписването, махането на конците? Все още ме притеснява, че не са ме гледали, а направо ще ме оперират..
Друго - пак за храната - дадоха ми диета номер 5, но се чудя за първите няколко дни след операцията..Мисля да си купя бебешки пюрета като за начало. Вие как се захранихте конкретно тези няколко дни?
Водоустойчиви лепенки трябва ли да си купувам? Иначе мисля да купя няколко Аулина, Но Шпа, смукалки за гърло. Какво друго? Вода, естествено. Гледам и да не вземам много багаж, че на отиване съм с автобус и метро и после пеш. Чисто голи ли ви оперираха? Или само без горнище? Сигурно задавам глупави въпроси, но не са ме оперирали до сега, като изключа фиброаденом на гърдата с местна упойка преди близо 20 години.

Общи условия

Активация на акаунт