Камъни в жлъчката - тема 5

  • 33 510
  • 752
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 32
И аз така ще направя. На 2 пъти ще ги нося, за по-сигурно. Благодаря ти

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
След втората седмица си мъкна 12 килограмовото диване 😐 Уж лекарите казаха, че не е проблем, но ще видим. Ако изпадне някое черво, значи не са били прави 😁

# 92
  • Мнения: 111
Здравейте милички да ви кажа мойте терзания и ако може някой да ми даде съвет. От няколко дни усещам едно боцкане и лека болка при натиск от дясно по ребрата и гърба. Тази сутрин ме болеше и целия кръст. Имам проблеми с кръста  ошипяване, изкривяване и дископатия и незнам тази болка на жлъчката ли се дължи  или е нещо неврологично. Миналата седмица питах гастрото че  по скоро  е от някой нерв. Преди малко се на мазах с дийп релиф и сега ще видя дали ще се повлияе

# 93
  • Мнения: 3 326
Има голяма вероятност да е жлъчка. Болка в дясно под ребрата при натиск имах и аз, но преди и след криза. Гърба долугоре на същото ниво ме болеше често и си мислех, че е от неправилна стойка на бюрото и дивана ама от както съм се оперирала не ме е боляло там. Така че май е било от нея защото пък при криза първо там почваше да ме боли и после се прехвърляше отпред в дясно. И болки ниско долу в кръста имах около и след последната криза. Направо ме скъса от кръст докато се изправя се чувствах като стара баба особенно сутрин. Не знам той какво общо може да има с жлъчката, но е факт че след това не ме е болял. А аз нямам проблеми с гърба и кръста и се бях притеснила да не е дископатия или нещо друго. Бях решила че след операцията докато съм болничен ще се занимавам с тези болежки, но те изчезнаха. Така че предполагам че са били от нея. И ме боляше десния хълбок направо имах чувството че ми е изхнила костта за него лекарката ми каза че е от жлъчката. Иди че разбери какво общо имат.

# 94
  • Мнения: 111
Незнам и аз вече много съм объркана това е почти всеки ден а кризи до сега не съм имала

# 95
  • Мнения: 3 326
Незнам и аз вече много съм объркана това е почти всеки ден а кризи до сега не съм имала
Дано и да нямаш, защото такава друга болка просто няма. Втория път като ме боля имах желанието сама да си я извадя само и само да спре и това продължи 5-6 часа през ноща въпреки шепата болкоуспокояващи който бях погълнала вкъщи и инжекцията в спешното. Тогава отидох на лекар с идеята кажат ли за махани е и веднага я махам. Такава болка не искам повече да преживявам.

# 96
  • Мнения: 111
И аз така съм чувала  че много боли

# 97
  • Мнения: 161
Да Диди много боли при криза корема в дясно под ребрата,кръста отзад гърба.Без криза и аз си усещам боцкането, за което споменаваш кръста ме боли и той и отзад в дясно все едно и бъбрек те боли.Понякога ако хапна нещо от забранените храни и си боли в дясно до ребрата вече точно жлъчка.

# 98
  • Мнения: 111
Мама селена а дали това боцкане което усещаме и болките в кръста и бъбрека все едно те боли е свързано ссъс жлъчката 

# 99
  • Мнения: 161
Даа всичко е от нея.При трима лекари се прегледах, няма шанс трябва да я махам.От нея е и проф.Владов ме гледа и той ме записа за операция.

# 100
  • Мнения: 8
Didi, за болките - така е, и моите болки са до голяма степен в гърба. Първо започват болките в гърба и след това в горната част на стомаха. Най-вероятно е от жлъчката

# 101
  • Мнения: 111
Светлина горе в стомаха засега нямам болки дано да не се обаждат докато ида на лекар. А сърбеж по тялото имате ли аз от време на време имам и то по гърба и ребрата

# 102
  • Мнения: 3 326
И аз имах. Както моя херург каза като ти махна жлъчката ще видиш от колко проблеми и болежки ще се оттървеш дето изобщо не си предполагала, че може да са от нея. Е така като гледам май е бил прав. Откакто съм я махнала нищо не ме е боляло или сърбяло. А аз правех обрив като си боядисах косата. Сега съм се боядисала и нямам проблеми. Явно ми е създавала ядове още преди кризите и преди да предполагам, че имам сериозен проблем с нея. И бях на противоалергични 1 месец заради обрив преди 1 година. Чак сега ми се реши проблема окончателно изчезна изведнъж без нищо.

# 103
  • Мнения: 32
Искам да ви питам дали случайно сте имали доскомфорт в областта на жлъчния мехур след операцията? То реално не е болка и не е постоянно. И дали това е от мехура или черния дроб? Също така знаете ли дали по време на операцията оглеждат и черния дроб и той дали се засяга след операцията. Мерси отново. Питам защото не зная дали си въобразявам, че имам дискомфорт в дясно Simple Smile
Иначе да кажа, че секрета от пъпът ми спря и се разбра какъв е бил проблема. Просто организмът ми не е харесал вътрешния шев и като махнахме конеца всичко мина Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 380
Добре де... Само аз ли имам газове, които са и с неприятна миризма?! Много е неприятно /4 м след операцията/.
Тръгнах да чета в интернет, но първото предположение беше "полип на дебелото черво" и не исках да чета...

Общи условия

Активация на акаунт