Магията на изтока - тема 56

  • 35 372
  • 741
  •   1
Отговори
# 225
  • BG
  • Мнения: 4 457
Tuon, не съм го слушала, обаче песента, която си пуснала е много приятна. Ето че го и слушах вече Laughing да ти кажа, сега минах малко на  китайско и започнах About Is Love с един младеж- Yan Xi, който ти наскоро трябва да си гледала в Fights Break Sphere, видях, че сериала присъства в кратката му филмография, но не знам дали ще го разпознаеш.  Украинския го оставих за когато го преведат, нищо общо няма този език с руския Mr. Green мислех, че ще е разбираем, но уви, само малко и недостатъчно.
Докато прочета тези дни, че Кай си има ново гадже, някаква от Blackpink, днес път прочетох, че са се разделили, ей, значи, нямаше и време да я погледна коя е, въпреки че съм слушала една-две песньовки техни, но естествено въобще не съм ги запомнила визуално.

# 226
  • Мнения: 9 197
Гост,този Xiao Li нищо не ми говори,после проверих и се сетих.Вторият брат на малчо.Дането ще се сети,когато напусна дома си след като "унищожи" семейните свитъци и беше прокуден от баща си.Отиде в колония в пустинята.
В самия филм е с перука и ролята му е мъничка.

Аз изгледах първите три епизода на Children of a Lesser God и няма да мрънкам.

# 227
  • София
  • Мнения: 15 467
Догледах Свещенникът, Бойфренда и Алхамбрата.Ми първите два се чудя защо ги гледах,защо изобщо са дали толкова пари за снимане. А за третия се чудя що го оставиха недовършен, корейска му работа.Ама Алхамбрата ми беше най-интересен.Кой филм започна на мястото на  Children of Nobody , дали знае някой?

# 228
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Започна в сряда - Spring Turns to Spring.

# 229
  • DE
  • Мнения: 9 068
Братята бяха симпатяги, но твърде епизодично.
"Children of The Lesser God" май ще го прегледам и аз, тъкмо съм на крими вълна с "Lion Pride" който накрая стана толкова тегав, че нямам търпение да го довърша. Дългите серии си казаха думата.

# 230
  • Мнения: 9 197
Гледай,гледай Smiley
Ако си остане чисто крими с елементи на духове и конспирация,без любовни трепети ще е чудно.
И все пак Гил Донг в донякъде прилична роля.
"Ей,кобричката ми...." Joy Сега се усещам колко ми е липсвала нахилената му физиономия,не,че много му е до смях.

# 231
  • BG
  • Мнения: 4 457
Ей, голям карък съм, оказа се, че и About is love не е преведен целия, само до 7-8 еп., прехвърлих се след четвърти от руски на англ. като мислех, че превода е завършен и хоп, изненада.
Три страници "прелиствах" в китайския раздел в  спирита да търся друго, погледнах Мeteor garden 2018, помня че дането го хвалеше, но не, не ми се гледал точно сега, обаче забелязах, че новия вариант на Минхо е по-хубав от него Laughing
Отивам да търся още.

# 232
  • DE
  • Мнения: 9 068
Класическа учиническа драма си бе. Най-важните сцени и дори имената са като на метеор гардъна.
Дилан наистина е бонбон, може да се каже, че той направи филма. Но сериите са му много, а финала бе тъп Mr. Green

# 233
  • BG
  • Мнения: 4 457
Да, много са му сериите, цели 48 еп., но броя на еп. не е проблем, просто историята ми е до втръсване позната. Важното е, че намерих какво да почна, този път е преведено докрай дори и на руски-, което е чак очудващо Accidentally in Love.

Пристрастих се към една украинска песен покрай сериала, който гледах, на някаква тяхна група Aнтитiла, направо не мога да се спра да я слушам, много е въздействаща и видеото красиво.


# 234
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Шо, имам добра новина за теб. Преводачът на Сузу обеща да пусне 4-ти епизод на английски до 30 януари. За него това е постижение, след като вече седем месеца превежда сериал от девет епизода, а е още на 4-ти. Оглеждай се, евентуално, тези дни.
След това е възможно пак да изчезне за дълго, защото превежда и някои от новите японски филми, а гледам, че е голям фен на мангата/ и филма Sensei Kunshu с наш Хаджиме, който тук е в ролята на учител. Филмът излиза на DVD/Blu-ray в Япония на 30 януари, така че за пети епизод на Сузу явно ще чакаш отново.

Като споменах Sensei Kunshu, че... В Япония излязоха по едно и също време в кината с Ao Natsu, а той излезе на DVD/Blu-ray на 11 януари, но още не е качен. Дори при братята китайци го няма. Изчетох мангата миналото лято, но за филма ще чакам още.
Мангата много ми допадна, чудесна coming of age-история.



Изгледах иначе онзи ден първите два епизода на Ie Uru Onna no Gyakushu.
Еее, ама друго си е с Шота Мацуда. Така дърпа... С брат му са топ японска класа. Завършени актьори. Жалко, че баща им няма как да им се порадва и да види какви синове е създал, в какви прекрасни актьори са се превърнали.

# 235
  • София
  • Мнения: 15 467
Много благодаря!

# 236
  • MJF
  • Мнения: 8 591
 Joy оххх и преводач нацели милата ми Сузу. Много мерси за инфото  Hug. Така като знам какъв мотко имам насреща няма и да се  ядосвам. Значи някъде средата на 2019 да очаквам всичките 9 серии преведени. Ей това се казва буквално сага. Като е да е  Joy hahaha Mr. Green
Монголската закуска ме подсети за 2 неща:
1. Отдавна не съм гледала монголски филм. То не че друг съм гледала де  Blush, но това е друга тема  Naughty.
2. Филма за монголския пинг-понг е много добър и ми се гледа нещо подобно на този фронт. Еххх.

# 237
  • Мнения: 9 197
1. Отдавна не съм гледала монголски филм. То не че друг съм гледала де  Blush, но това е друга тема  Naughty.
2. Филма за монголския пинг-понг е много добър и ми се гледа нещо подобно на този фронт. Еххх.
Когато ти се догледа филм,че и монголски,но не е точно като този с пинг-понг топката,но има куче
The Cave of the Yellow Dog

# 238
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Ммм кучо на постера е симпатяга. Мерси  Hug Hug, запазих чинно заглавието. Аз и другите дето си ми подала пазя и ще им дойде времето със сигурност. Нека малко намалеят кънките в свободното време.

# 239
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Преди финала на Надал и Джокович в Мелбърн, да наредя набързо бялата корейска птица в Fates & Furies.

Тайна, видя ли тази корейска кукумявка как за 16 епизода вкара невинният човек в затвора, който единствен е помогнал на тъпата й сестра?!?
Така ми опъна нервите, че... Ааа, не е истина. Отне две години от живота му, макар и да разбра, че той е напълно невинен. Няма такаво безумие! Голяма корейска боза.
И сега за четири епизода до финал ще отмъсти набързо на истинските виновници. Как им ги раждат главите на тези корейци такива безумия, такива глупости... Как ги дърпа само към човешки низости? И това се показва в 99 % от сериалите и филмите им.
Глупавата приятелка я отнесоха с обичайната сцена. Изобщо не се изненадах, когато изведнъж от нищото се появи камион и.. пляс. Такива ги гледаме редовно. Обичайният сериален корейски мор.

Ще погледна после и предпоследния епизод на мега-гига-турбо-корейската продукция, която е разбила всякакви рейтинги за кабелна тв - SKY Castle. Идея нямам как се развива действието, нищо не съм гледала, но прочетох коментари/ резюмето и явно е някаква версия на "Отчаяни корейски съпруги, които са омъжени за влиятелни/ богати мъже".
Целият цирк предполагам и там ще е налице. Злост, измами, интриги, големи игри, забъркани по корейски.
Финалът е другия петък.

Общи условия

Активация на акаунт