Магията на изтока - тема 56

  • 35 364
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • DE
  • Мнения: 9 068
Да бе, нещо такова беше, душа в броня, но много прилича на роботите управлявани в другия Фул Метал, то и там има ниво на сливане душа-машина Grinning

Zhou Shen с Мемори в "Супер вокал"


Задобрял е с английския, но някак не му се получава да пее на друг език, към края минава на китайски и вече си личи как пее с душа.
Май са имали тематична седмица "Beauty and the Beast" добре звучи.

# 31
  • Мнения: 9 192
Аааа,трябва да се изясни,че Тюон рейнджъри не гледа,освен ако Тик не се реши да го играе рейнджър.Ама той няма,защо вече е минал годините на рейнджърството. Innocent
Ама е хубав Heart Eyes
Скрит текст:




ОМГ Scream последно съм го гледала в тай версията на Autumn Tale.
Blush Kissing Face Pensive


# 32
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 544
Harassment Game



Приятната изненада този сезон от японците, но и не се учудих, след като видях кой е сценарист на сериала - Юмико Иноуе, жената, която създаде преди 12 години любимият ми 14 Sai no Haha.
Поредният японски урок.
Класическа човешка драма, в цялата й самурайска прелест - с много силни диалози и отново онази обикновена човещина, пред която винаги оставам безмълвна.
Всичко започна от една йена открита в мелон пан (прочутите хлебчета във форма на пъпеш, които япончетата обожават), за да се стигне до големите акули в бизнеса, за чиито грешки винаги плащат обикновените хора.
Един пример, който може само да послужи за урок на всички корумпирани и престъпни държави в света, каквато е и България.
Развито и мислещо за бъдещето си общество, което е такова именно, защото спазва и се уповава на ред, дисциплина и закони в страната си. Започва се от раждането...

# 33
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Мммм, браво, браво. Точно видях в ресурса ми качени няколко заглавия в сектора японски сериали- този цял преведен. Честно казано след като видях че нито един от "текущите" ми няма , загледах какво е качено. И този постер на Harassment Game нещо не ми вдъхна доверие , ама въобще и го подминах  Blush. Сега като те прочетох и като се загледах се обнадеждих. Виждам и познатата муцуна на   Shiro Sano  и с тез и аз не знам какви червени субекти на постера как да не се сетя за Тераучи  Mr. Green.
Мда , тогава спокойно мога да си догледам ветеринарната, че направо реших да си я подслаждам докато не се размърдат  Crossing Arms.
Да ми нарушават на мен мързела рахата  Crossing Arms Crossing Arms Confused.


bell_87 , много сори за епизод 2  Confused. То и аз на моменти като гледам какво е положението на японския фронт току виж съм си догледала поне 2 от почнатите от мен сериала  като "нямо кино"  Rolling Eyes, квото разбера  ooooh!.

# 34
  • BG
  • Мнения: 4 456
Наваксах с лакорна, остава да излъчат последните 3 еп. и съм готова Grinning не помня от кога не бях гледала толкова бързо 21 еп., ама други си е като са по 40 мин.
дане, едно много кратко клипче с двамата главни, нещо като зарибявка, да си починеш хем и от перуки малко Mr. Green и да ти кажа само, че младежа в лакорна не е с такова оранжево червило като  в клипчето,  Simple Smile



Сега се чудя- дали да започна The beauty inside, или да изгледам още един лакорн, който чаках за превод, а виждам, че вече е преведен, хм, ще си помисля.

# 35
  • DE
  • Мнения: 9 068
Аз пак недогледала, че няма превод докрай на "Азиатската одисея"  ooooh!

И загледах "Dtra Barb See Chompoo" започна като "Devil beside you", но вкараха нелечима болест, добре че бързо приключиха със сълзливата част, че иначе щях да го зарежа.
Много приятни главни герои, момичето е прелестно, а момчето ми на помня ма Майк Хъ. Бащата е красавец, но с това какви ги е вършил на младини не ми става особено симпатичен. Дано си изкупи греховете. Играят добре и дано не свърши отново с някаква драматургия, че ще ми развалят удоволствието от гледането. Поне превода е почти до край(проверих  Grinning ) и се надявам докато стигна до последните епизоди да го довършат.

# 36
  • Мнения: 6 762
......................
И загледах "Dtra Barb See Chompoo" започна като "Devil beside you", ..........

Точно същата асоиация направих и аз от клипа, който Гостчето е пуснала. Хм Thinking, сега ще ме накарате да прехвърля на тайско. Отдавна не съм гледала, а пък и без това при корейците няма нищо, което да не може да почака.

# 37
  • Мнения: 9 192
Слушам си някаква узика и чувам нещо страхотно и оооо - BTS - 'MIC Drop (Steve Aoki Remix).Много ми хареса.Сигурно стея пускали,но аз съм бляла някъде.


Страшен бийт
На тези ли Alan Walker ще им прави ремикс на някоя песен?Новата (вече не е много нова) му е страхотна - тук

Мислех да не пиша коментар,но Blush The Night Comes for Us
Индонезия,но аз принципно си гледам Ико Увайс.
Не му е най-добрия филм.Екшън,бойна хореграфия и кръв. Доста кръв.
Сюжет...ам като за екшън - слаба работа или колкото да има нещо между сцените с тупалки.
Гледаш и забравяш.За разнообразие става.

И като съм почнала.Joy
Shal / The Old Man
Казахстан Blush Защото е в Азия и някой може да го погледне.
По мотиви на "Стареца и морето",но без морето.Вместо него е казахстанската степ и оцеляването сред дивата природа.
Сюжетът е за стар овчар,който живее в степта заедно с дъщеря си и малково си внуче.Единственото му забавление е футбола и до толкова запален,че овцете му са кръстени на футболисти.Един ден загубва пътя към вкъщи,времето се променя и природата напомня за себе си.
Филмът е представял Казахстан на Оскарите 2014  в категория " Най-добър чуждестранен филм".
Това е вторият филм от трилогията на  Ермек Торсунов.
Първият  - Kelin
За младо момиче,което е омъжено насила.Трябва да живее с майката на съпруга си и малкия му брат Постепенно се влюбват един в друг,но непредвидими ситуации и хора се намесват във връзката им,колкото и да е кратка тя.Без диалог и всичките емоции,чувства,желания.... са показани невербално.Това е филм за хората и хората,а The Old Man е за хоарата и природата.
Третият  - Kenze
Този не съм го гледала.


# 38
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 544
Пуснах я точно в разговор с теб на 4 август.

# 39
  • BG
  • Мнения: 4 456
2в1,дане, прави сте, макар че аз не се сетих, но се чудех младежа на кого ми прилича, сега поне вече знам. Гледайте, много е динамичен и готин и има много романтични сцени, учудващо за канал3. Превода да също върви в крак.

# 40
  • Мнения: 5 228


bell_87 , много сори за епизод 2  Confused. То и аз на моменти като гледам какво е положението на японския фронт току виж съм си догледала поне 2 от почнатите от мен сериала  като "нямо кино"  Rolling Eyes, квото разбера  ooooh!.

А, няма проблем, и така си ми е добре. Вече изгледах половината. Наистина сериалът е точно като за мен.

# 41
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 544
Chugakusei Nikki

Сериалът с безмозъчната японска учителка най-после приключи. Ахххх, опънаха ми нервите.
За първи път виждам такова безгръбначно същество от женски пол в японски сериал. Корейките са шампионки в тази дисциплина, но тази японска героиня може да им съперничи.
Този сериал да вземат да го пуснат на Еманюел Макрон, точно за него е. Историята на живота му.
На финал дори ги събраха, което ме довърши.

Гледам обаче Daisy Luck и се смея с Рен Кирияма и Нобу Сузуки. Сериалчето не е нищо невиждано, но ме забавляват историите на четирите млади жени и мъжете в техния живот. Спомням си, че пролетта изгледах първи епизод, а след това го зарязох, но не е трябвало. Забавни са, а и ми трябва тъкмо това от японците.
Спарта отоко, хаха, никога не се бях замисляла, но на Нобу му отива този прякор.
Кадрите от пекарната са чудни. Японците знаят как да правят хляб, както и филми/сериали за любовта си към него. Десетки заглавия, години наред и продължават.
Хаято Исомура си е завършено биши, но тук са прекалили. Когато се появи за първи път на екран, преди три години в Girls Step, ми хареса много повече. Но си е сладурче и е приятно да го гледаш. Добър актьор е.

# 42
  • Мнения: 9 192
Барон в Three Lives, Three Worlds, The Pillow Book ще е с тъмна коса Heart Eyes

# 43
# 44
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 544
Довърших Daisy Luck. Много приятно и разтоварващо - никакви драми, никакви глупости. Типичният японски сериал - кратко, точно и ясно в 10 епизода по 40 минути.
Най-симпатична ми беше двойката на Хаято Исомура и Шоко Накагава. Тя - млада жена, която се бори сама в живота и опитва да намери своето място в бизнеса с производство на дамски чанти (имаше страхотни модели, които ми допаднаха, особено чантата с жеравите), а Той - брат на една от най-добрите й приятелки от детство. Най-близки по усещане.
Двамата дядовци - дядо-жерав и дядо-костенурка бяха уникални образи. Много се забавлявах с тях. Симпатяги от третата възраст, които не са загубили чувството си за хумор.

Радвам се за Хаято Исомура. Кариерата му наистина потръгна през 2018 г. В Япония наскоро излязоха два от най-новите му филми, които нямам търпение да видя.
Биши, сладкооо биши. Обичам японски бишита. Удоволствие е да го гледаш - има харизма, много лъчезарен и заразяващ.
От младите японци, които пробиха през тази година най са ми на сърце той и Йоске Сугино.
Може да погледна и японската версия на Suits, която приключи онзи ден. Хаято участва и там, в една от главните роли. Не съм фен на тази поредица, но ще хвърля едно око.

Една от рекламите на Хаято, която излезе преди месец в Япония.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 11:32 от rossonera

Общи условия

Активация на акаунт