Kaufland съхранява добрите семейни рецепти

  • 7 542
  • 167
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Няма нещо специално, което да прави Коледа вълшебна за мен, просто така я чувствам винаги. Усещането за Коледа вярвам идва отвътре, от душата и сърцето, а не отвън, не от предметите, не от храната и не от нещата, които правим или не правим като ритуали и традиции.

# 61
  • Мнения: 145
Традицията е да се съберем всички около масата на Бъдни вечер, баща ми да разчупи питката и да започва голямото ядене на традиционните постни ястия!😊

# 62
  • Мнения: 36
Коледа за мен е най-чаканият празник. Събираме се с близките.Децата греят защото има подаръци. Правим поне някой щастлив. Събираме се и хапваме вкусно коледната пуйка и вкусната торта.Късмет.

# 63
  • Елхово
  • Мнения: 1 419
В нашето семейство не правим шолен за Коледа - никога не сме правили! Правим сърмички, пържоли, разнообразие от салати, задължително правим торта, защото обичаме сладичко! Чакаме с нетърпение Коледа и подаръците!

# 64
  • Мнения: 828
Коледа е вълшебна сама по себе си. Simple Smile

За празника приготвяме няколко вида салати, като задължително има руска, снежанка и туршийка. Основното е пържолки със задушени картофки с масло, чесън и копър. За десерт всяка година правя нещо различно- тази година може да пробвам да направя щолен. Задължително на масата слагаме плодове, ядки и коледни сладки.

# 65
  • Мнения: 278
Приготвям коледни меденки, от които дома ни ухае на канела и джинджифил... този аромат винаги ми носи коледно настроение.

# 66
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
Коледа е вълшебна за мен, независимо от традициите, ритуалите и рецептите. Вярвам в Дядо Коледа и знам, че на Коледа се случват чудеса.

# 67
  • Мнения: 289
Ние правим ябълков кекс
3 яйца
1 1/2 ч. ч. захар
1/3 ч.ч. олио
2ч.ч брашно
1 бакполувер
3ч.ч ябълки на кубчета
1ч.ч орехи
1суп.л канела
ванилия
Всичко се обърква с лъжица добре като ябълките се добавят накрая. Пече се в умерена фурна 160/170 С около 45/55 мин.
Поръсва се с пудра захар когато изстине. Консумира се студено.

# 68
  • Мнения: 39 770
Още в началото на декември месец всички ни обзема едно по- празнично чувство, но датата 24 декември е много, много специална.
Опитвам се да създам уют в семейството си, на масата и в емоциите на децата си. Кулминацията е питката с паричка, естествено.
Тази година ще правя нещо ново- содена питка. Рецептата, естествено ще е от форума.

# 69
  • Мнения: 82
Най - приятното време в годината, когато се събираме цялото семейство, приготвяме си традиционни ястия, подаряваме си подаръци и се радваме, че сме заедно. А любимите ни ястия включват пости сърми, чушки с боб, содена питка, печена пуйка и домашна бисквитена торта Simple Smile

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 313
Най-любимото ми време от годината е Коледа, а най-любимото ястие постните сърмички на мама. 😍 Тази година се опитах аз да направя, но не се получават като нейните, та май пак тя ще ги прави. Мама готви най-добре! 😂😂😂

# 71
  • иска ми се Варна през лятото
  • Мнения: 223
Най-прекрасната емоция е детската викторина с малки подаръчета за отговорилите на забавни въпроси, с песни и танци. Забъркваме си питка и сладки и весело настроение! Nature Snowman

# 72
  • Мнения: 5 259
Едва ли, ако напиша рецептите , ще изненадам някой. Затова ще пропусна тази част. Но с удоволствие, ще споделя, че за моето семейство е традиция всяка година на Бъдни вечер и по обяд за Коледа да се събираме всички заедно около празничната трапеза.  Като започнем от най-малкия член на фамилията, моята малка дъщеричка и завършим с баба ми, която е на достолепните 95 години ( да ни е жива и здрава). Дай Боже дълги години да запазим тази традиция.

# 73
  • Мнения: 10 874
На Бъдни вечер спазваме традицията ястията да са постни и да са нечетен брой (обикновено седем). Приготвям всичко сама по изпитани рецепти от готварския ми тефтер. Най-любимата ми рецепта вече е споделена в първия пост на темата Heart Eyes - тази за содената питка. Другите ястия, които слагам на трапезата: бобена салата с лук и кисели краставички, орехови ядки с чесън и мед, зеле с ориз на фурна, пълнени чушки с боб, печена тиква и ошав.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 691
Правим Орехова разядка всеки път, по традиция.
1 ч.ч. изчистени орехови ядки
2-3 бр. сухари (6 с.л. галета)
1 глава чесън
2-3 с.л. зехтин
сол
Всичко се блендира и е идеално допълнение към питката.

Общи условия

Активация на акаунт