Избор на училище за първи клас през учебната 2019/2020 Варна

  • 31 908
  • 355
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 95
От ДГ ходят, защото не учат език. Както и от другите училища-имат 2-3 часа седмично. Но да имаш всеки ден език, да висиш на занималня и после да те помъкнат на езикова школа, а да си 7-8 годишен...е Това не го разбирам. Кога играят тия деца? А то не е само езиковата школа в повечето случаи. Тъжно ми е за децата. 

# 91
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 790
Руския е от първи клас. И ам приятелка, на която синът и е в Руското. От години детето ходи на части уроци по руски и математика. Пробвах без уроци, но не се справя. Предната година кандидатства пак в Руското след 7 кл. В 8 клас вече биле само с 5 предмета и вече мисля, че не ходи на уроци Отдъхнаха си.

# 92
  • Мнения: 95
В Руското след 7ми приемат с много нисък бал. Изненадва ме, че при толкова частни уроци, младежът не е изкарал точки за МГ, Първа или Пета гимназия.
Съвсем ми се затвърди мнението за това училище :/

# 93
  • Мнения: 11 908
В Руското след 7ми приемат с много нисък бал. Изненадва ме, че при толкова частни уроци, младежът не е изкарал точки за МГ, Първа или Пета гимназия.
Съвсем ми се затвърди мнението за това училище :/


 iv.elina сподели, че момчето е кандидатствало пак в Руското училище, а не че не са му стигнали точки за МГ, Първа, Пета, Четвърта, аз поне така разбрах поста и. Има деца на които това им е първо желание. Мин година, например първото дете в руското училище е с бал 426, не е "космически", но е висок и стига както за Първа, така и за Пета, за МГ не мога да сметна, че е друга формулата.

В "Найден Геров" също е влязло дете с бал 425, а най-ниският там е 126, но има деца ,които си искат определено училище. Някои се съобразяват и с местоположение.

Въобще, хубаво е да е добро преподаването в началното училище, но основно, подготовката става извън училището. Особено пък за мераци за МГ след ІV клас, едно не познавам от нашия випуск/ сега- 7 клас/, което да е влязло само с училищна подготовка. Всъщност само едно, но с брат в МГ и наистина неоспорим талант.

# 94
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 790
СВЕТКАВИЦА, правилно си ме разбрала.

# 95
  • Мнения: 95
Аз познавам дете влязло  в Първа без нито един урок по математика и няколко по БЕЛ. И то в паралелката с най-висок бал.Не виждам логика в това да не можеш да си купиш сборници и да решаваш задачи вкъщи. Истината е, че масово децата ги мързи сами да учат и родителите ги мъкнат по уроци поне там да решават задачи. Истина е също и че учителите ходят на работа за едните осигуровки, а разчитат на пари от уроци и школи и въобще не се пънат в час. Хем не се пънат, хем дават примерно непосилни контролни та да се почувстваш максимално тъп и да се принудиш да  търсиш варианти :/ Нещата са много порочни и най-потърпевши са децата.
Нямам спомен по наше време да е било чак така. С частни уроци от първи клас Simple Smile  А бяхме големи набори, т.е.конкуренция имаше.
Не отричам, че има деца, които въпреки високия бал влизат в не толкова "елитни" училища. Това дори ме радва, защото показва ясна професионална насоченост.
 
Но да не размиваме темата със 7ми клас 👍
Споделяйте мнения за учителки, за занимални Simple Smile
 

# 96
  • Варна
  • Мнения: 34
Здравейте, има ли създадена и ФБ група?
Ще се опитам да разбера кои учителки ще поемат първите класове в ОУ Антон Страшимиров и ще пиша. Засега се насочвам към него и към Гео Милев. Мнения ще са ми полезни. Благодаря.

# 97
  • Мнения: 99
Здравейте, има ли създадена и ФБ групa

Не мисля, че има група във ФБ.

# 98
  • Мнения: 99
За съжаление децата са въведени в порочния кръг на реформите в образованието, най-големите потърпевши! С въведеното НВО, съчетано с болните амбиции на някой родители и директори на училища ( да бъдат много пред останалите по резултати), чакането до пенсия на повечето преподаватели и широко разпространения принцип “за колкото ми плащат, за толкова ще работя”, няма как да очакваме нещо друго освен случващото се. Вече няколко случая чувам за това как родители съдят преподаватели за оценки 😱
Да се надяваме, че ще попаднем на добри преподаватели в начален етап 🙂

# 99
  • Мнения: 4
Здравейте ,предстои ни кандидатстване в 1ви клас. По район , дъщеря ми трябва да  бъде приета във ОУ Васил Друмев. Моля , ако някой има мнения за учителите , които ще поемат 1ви клас тази година да сподели. Никъде нищо не мога да намеря. Няма информация и аз се чудя , дали би бил добър избор.

# 100
  • Мнения: 95
А знаете ли дали занималнята става задължителна за първи клас?

# 101
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 790
Как ще ме задължят детето ми да посещава занималня???? Няма такова нещо, стига се стресирахте!!!!

# 102
  • Мнения: 99
По мое време беше задължителна в първи клас. Не вярвам обаче сега да я направят задължителна. Но като се замисля, предучилищната я направиха, така че знае ли човек какво ново са спретнали.

# 103
  • Мнения: 95
Май от тази година става задълже Simple Smile Никак не ми се искаше, но ...

# 104
  • Мнения: 99
Май от тази година става задълже Simple Smile Никак не ми се искаше, но ...

Майка ми е начална учителка, каза че не е чувала такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт