В колко квадрата живеете?

  • 26 009
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Е не. Това е ужас, поне за мен. Нищо лично.

# 226
  • Мнения: 12 016
Вярно, че детските са без прозорци. Явно са били големи стаи с портал, но порталите са затворени със кухненски шкаф/ гардероб и спалня/ гардероб. Е, такова не бих купила. Това си е разширена гарсониера.

# 227
  • Мнения: 13 188
Вратите на обществени помещения задължително се отварят навън, няма закон за отваряне навътре.

# 228
  • Португалия
  • Мнения: 3 963
[video][/video]Говорим за частен дом

# 229
  • Мнения: 13 188
Да, няма закон за отваряне навътре на каквито и да е врати.

# 230
  • Мнения: 237
До мамата , с 55 кв 4 -тиристаен! Момиче ,недей! Влизала съм в 55 кв тристаен- повярвай ,ще се измъчи те, ще искате да го продадете и няма да има желаещи да го купят.Сега с визуализации и снимки бива ,но на практика ще е кошмар.Не го казвам от позицията на "голямото добро утро" или от позицията на някоя паралийка с големи претенции-защото не съм! Пък това за детските без прозорци ,не го коментирам изобщо- как ще си набуташ децата в килери?Извинявай ,че съм груба ,но това е реалността

# 231
  • Мнения: 3 945
То и аз не живея в огромен апартамент и предпочитам да харча всичко за екскурзии, ама да си навра детето в килер 8кв.м., без нито един прозорец..... По-добре да оставят едната спалня 16 квадрата и да е детска с две легла, поне да има откъде да влезе свеж въздух и светлина.

# 232
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Децата ще си развалят очите на лампи да си пишат домашните и да рисуват, то и въздух няма от къде да влезе. Съвременните строители са се оляли яко, ама много яко. Защо им купувате измишльотините бе хора.
То по-добре е като има имот в друг град, да се продаде и да се добавят пари за нормално жилище. Аз тотално съм отписала новото строителство, живеем в санирана панелка и може би ще купим още едно стара тухла или епк. Не бих се навряла доброволно в миша дупка по никакъв случай.
Ами да ме трият ако искат, това ми е мнението.

# 233
  • Мнения: 5 917
Апартаментът ни е тристаен и въпреки, че е 65 кв., а не 55, пак спалните са малки. Ако не е късно, преосмисли разпределението.

# 234
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз друго се загледах  - на снимката с цялото разпределение и на последната снимка на детската стая не са еднакви. На 3д на стаята има прозорец към коридора (??!) и към спалнята на родителите (?!!?), а на скицата прозореца към коридора го няма, към спаляната има нещо. Но като цяло ми е странно и нелогично прозорец към вътрешна част на ап. Външни прозорци не видях и на двете д. стаи и за мен са си килери в този вид.

# 235
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Незнам,  може аз за съм луда по проветряването, но дори и зимата в хубаво време цялата къща е отворена. Без прозорци, дори само от дишането ще се получи конденз.

# 236
  • Мнения: 237
До мамата , с 55 кв 4 -тиристаен! Момиче ,недей! Влизала съм в 55 кв тристаен- повярвай ,ще се измъчи те, ще искате да го продадете и няма да има желаещи да го купят.Сега с визуализации и снимки бива ,но на практика ще е кошмар.Не го казвам от позицията на "голямото добро утро" или от позицията на някоя паралийка с големи претенции-защото не съм! Пък това за детските без прозорци ,не го коментирам изобщо- как ще си набуташ децата в килери?Извинявай ,че съм груба ,но това е реалността
Не й говори така, защото и от теб ще се оплаче на модераторите да ти затрият постовете, както стана с моите /някои са изтрити, някои са коригирани/, когато й споделих мнението си по повод изказването й, че предпочита да ходи по екскурзии отколкото да "наливала пари в ап.".  Mr. Green

Че за какво да ме банне? Аз не го казвам за да се заяждам, напълно я разбирам ,че иска да направи стая за всяко дете (кой не иска?).Казвам й съвсем добронамерено, че ще съжаляват,защото пространството е малко.В детските стаи ще е тъмнотия, теснотия и няма да има достъп до чист въздух.Повече от това няма какво да кажа по въпроса.

# 237
  • Мнения: 46 517
На визуализацията има прозорец, затова реших, че е някаква грешка. Наистина ли са без прозорци?
До мамата , с 55 кв 4 -тиристаен!
74 квадрата е. Това 55 е само използваемата площ. Много хора, ако си измерят вътрешните стени ще останат учудени на каква площ живеят.

# 238
  • Мнения: 237
На визуализацията има прозорец, затова реших, че е някаква грешка. Наистина ли са без прозорци?
До мамата , с 55 кв 4 -тиристаен!
74 квадрата е. Това 55 е само използваемата площ. Много хора, ако си измерят вътрешните стени ще останат учудени на каква площ живеят.

Да ,разбрах това. Аз говоря, че съм влизала в тристаен ,чиста площ 55, то общата квадратура не топли никой.

И в крайна сметка ,детските имат ли прозорци ,не разбрах?

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 14:41 от barbarona

# 239
  • София
  • Мнения: 13 151
Преди няколко месеца със съпруга ми пътувахме и се наложи 3 дни да нощуваме в хотелска стая 9 кв. Едвам издържахме. Не сменихме хотела, защото нямаше как да платим 2 пъти за нощувките. В стаята имаше само легло, скрин, телевизор и тоалетка със стол пред голямо огледало. Т.е. беше почти празна, светла и чиста, но беше адски подтискащо. А имаше голям френски прозорец. Без прозорец или с такъв към друго помещение не си представям.
И при нас едната детска е преградена на 2 от шкаф и знам колко неприятно малко пространство остава за всяко от децата. По спомени в СС 7 кв.май по стандарт са балконите.
И най-важното - за тези явни промени, които предполагам са правили предните собственици, има ли разрешително? Защото наши близки имат вече няколко години големи проблеми. При тях предния собственик е правил промени и някой от другите съседи е подал сигнал, заради което общината ги съди да върнат първоначалния вид на апартамента и да платят солени глоби.

Общи условия

Активация на акаунт