Юлски мами 2019г. 2. Юлските мами подарък имат вече, в нас живее мъничко човече!

  • 40 824
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 2 704
hope33,  аз бях и при него на ФМ, освен мненията на Чавеева в " Щерев " и Михова в " Надежда", както и Сигридов в МЦ " св. Петка". Да ти кажа честно, на мен Георгиев не ми допадна, като човек. Сериозен човек е, сигурно и добър специалист, но влязох в леки спорове с него на няколко пъти и даваше мнения за неща, които не са му в компетенцията, като например това, че хемоглобинът и желязото ми бяха ниски, преди да забременея и бях на терапия, той заключи, че не съм била с анемия, нямало нужда от терапия ... Другото, което е, видя някои от проблемите при бебето ми, но не всичко или просто си замълча... Ако можеш да запишеш час при Панайотова, Михова или Чачева, по-добре. Това е моето мнение за него. Вадех му думите с ченгел от устата, това също не ми допадна и самият преглед беше доста бърз, другите лекари, които ме преглеждаха ми отделиха много повече време. Изключвам да е бързал заради закъснял график, защото часът ми беше 1-ви за деня и започнахме в точният час.

# 721
  • Мнения: 21
Здравейте,мами! Чета коментарите и чак се притеснявам,че аз съм в 17+5,а дрехите ми от преди забременяването си ми стават,даже още по-зле някои са ми широки! Пожелавам на всички леко бременеене и живи и здрави,юли месец да си гушнем бебчетата!

# 722
  • Мнения: X
И аз нямам увеличение в теглото, не се безпокоя все още, така като гледам май няма и да си купувам дрехи за бременни

Някой ходил ли е на фетална при проф.Марков в Марковс? аз смятам да си запиша час в допълнение на феталната в Свети Лазар

# 723
  • София
  • Мнения: 1 369
Някой ходил ли е на фетална при проф.Марков в Марковс?
Аз имам час при него, но чак на 7.03 (едвам запазих и този час). Само хубави неща чувам и чета за него.

# 724
  • Мнения: 621
~Лорелай~, благодаря ти Simple Smile Прегледа ме подробно, предписа ми Магнерич, и каза да започна да го вземам ако започна да получавам такива и през деня, или по-често като цяло (тъй като засега това ми се случва само през нощта, и не мога да преценя колко пъти/колко често). Засега каза, че не смята, че има поводи за притеснения. Дано Hands Pray


Стискам палци!
Стига да няма болка всичко би трябвало да е наред.

И аз с един въпрос - сега заради грипната епидемия отменени ли са ЖК? За София конкретно се интересувам. Или да звъня и питам? Някой има ли идея? Благодаря!



Благодаря Simple Smile За Варна знам, че са отменени - по принцип би трябвало във всички области с грипна епидемия да е така, поне е така "по закон". Дали се спазва навсякъде, не знам...


Много съжалявам за лошата новина, която прочетох. Много здраве и сила, Пламена, всичко ще е наред следващия път, сигурна съм! Heart

# 725
  • Мнения: 1 906
От пазаруването се въздържам засега, ама трудно Blush

Какъв е този кош за памперси, че ми стана интересно?

# 726
  • Мнения: 50
...
 Някой с мнение за д-р Георгиев от Надежда, така се случи че се записах там за втора ФМ.


Не бях при него на ранния скрининг, но доста часове прекарах пред съседния кабинет, тъй като бебето беше решило да прави акробатики и изчаквахме, докато заеме благоприятна позиция за измерване. Жените, които междувременно влизаха в неговия кабинет, прекарваха достатъчно време вътре (прегледите не са вървели прекомерно бързо, а обичайното време).
Иначе относно лични впечатления - д-р Панайотова ми прави хорионбиопсия заедно с него и останах с много положително настроена както от нея, така и от него. Да, сериозен е като поведение и излъчване, но това в крайна сметка си е личностна черта.

# 727
  • София
  • Мнения: 1 369
От пазаруването се въздържам засега, ама трудно Blush

Какъв е този кош за памперси, че ми стана интересно?
Ето този взехме - https://averoom.bg/tommee-tippee-bg/kosh-za-pampersi-sangenic-te … mee-tippee?page=4.

На -50% беше онзи ден в магазина. Защо онлайн не е- не знам.

# 728
  • София
  • Мнения: 405
С риск да обидя някого, ама тоя кош голяма изгъзица ми се струва. Все едно някой би оставил мръсните памперси вкъщи повече от ден... Те не се размирисват толкова бързо. А и хич не е еко френдли - не само че памперсите не се разграждат в природата, ами и всеки се загъва в отделна найлонова торбичка - още по-голямо замърсяване.
Аз с първото си дете използвах многократни пелени, докато сме си вкъщи и така ограничих използваните памперси наполовина. Смятам и с второто да продължа по този начин. Някъде бях чела, че едно бебе ползва толкова много памперси, че те биха запълнили догоре един двустаен апартамент Astonished

# 729
  • Мнения: 1 906
Многократните пелени от тези дето се поставят в едни специални гащички ли?

# 730
  • София
  • Мнения: 405
Многократните пелени от тези дето се поставят в едни специални гащички ли?

Да, ползвах точно такива - тип джоб, гащичките са някакви найлонови и не пропускат към дрешките. Единственото "негативно" е, че трябва често да се преобува бебчето. Но заради тези пеленки смятам, че детето ми свикна много бързо с гърнето и след това бързо свалихме и памперса.

# 731
  • Мнения: 263
Момичета, подготвила съм новата тема, че ей сега ще стигнем 50-та страница, но не мога да намеря откъде да сложа текст на линковете, за да не излиза URL-a. Някой да има идея? Ако се сещате и за някой полезен линк пишете да го включим

# 732
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Кошът за памерси е всъщност много практично решение и съвсем не е неекологично. Поне моят събира в едно пликче над 30 памперса, като ги набутва надолу тип преса. Няма плик, който да събере толкова много, иначе ново пликче на всеки 2-3 памперса трябва. Но се поръчват специални торбички, а и ни е подарък и не знам дали го има в Бг, ето така изглежда:



Иначе чак пък по няколко пъти на ден зимата да излизаме да хвърляме боклука...ем не, не го правим.

За многократни и аз мисля да пробвам, но не с новородено. Може би напролет като стане около 6м и има някаква предвидимост поне на голямата нужда.

# 733
  • София
  • Мнения: 405
Съвсем не съм казала няколко пъти на ден, но веднъж на ден - да, нали изкарваш бебето всеки ден (дори зимата). Simple Smile

# 734
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
Абе тъпотия голяма е този кош. Само за пари. С първото дете купувах от Джъмбо пликчета за памперси, които имат лек аромат на цветя. Много удачен вариант за по малко от лев.
Мисля и с това да ги използвам.

Общи условия

Активация на акаунт