Има ли жени със спирала?

  • 11 999
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 83
Аз за 2-ри път съм със спирала. Първата я носих 5 години. След това 1 г хапчета и сега пак си сложих. В началото е по обилно кървенето но после се нормализира. Е то всеки организъм е различен. Хубаво е да ходиш редовно на лекар .3 месеца след слагането е важно да се провери!! Желая ти успех и честита спирала! Laughing

# 16
  • Мнения: 328
Бях със спирала 3 години,но започна да ми се разранява лигавицата и я махнах.При мен кървенето се увеличи значително,но пък цикълът ми се закова на 5 дни(преди това беше 7).
Много е индивидуално обаче,затова е най-добре да видиш как ще е следващият месец и да се консултираш с гинеколога си.

# 17
  • Мнения: 819
Аз съм със спирала от 4 години, сложих си я на 3-тия месец след раждането-да ми е мирна главата!  Joy Проблеми нямам никакви-нито ми се е увеличил цикълът, нито усещам нещо-много съм доволн а и според мен наистина това е най-добрата контрацепция! Моята приятелка също с сложи, но тя като цяло е много чувствителна, в началото доста я болеше, май кървеше от време на време, но с времето се оправи. Обаче казва,че като носи тежко-веднага започва да я боли.
Просто има по-чувствителни организми и не всеки приема чуждо тяло.Все пак изчакай, има голяма вероятност с времето да се оправиш, но консултацията с лекар е задължителна,даже е хубаво да те погледнат на видеозон-да се види дали е поставена правилно / всъщност не знам дали може да се постави неправилно, но все пак  newsm78

# 18
  • Мнения: 819
Аз съм със спирала от 4 години, сложих си я на 3-тия месец след раждането-да ми е мирна главата!  Joy Проблеми нямам никакви-нито ми се е увеличил цикълът, нито усещам нещо-много съм доволн а и според мен наистина това е най-добрата контрацепция! Моята приятелка също с сложи, но тя като цяло е много чувствителна, в началото доста я болеше, май кървеше от време на време, но с времето се оправи. Обаче казва,че като носи тежко-веднага започва да я боли.
Просто има по-чувствителни организми и не всеки приема чуждо тяло.Все пак изчакай, има голяма вероятност с времето да се оправиш, но консултацията с лекар е задължителна,даже е хубаво да те погледнат на видеозон-да се види дали е поставена правилно / всъщност не знам дали може да се постави неправилно, но все пак  newsm78


Да добавя-за секса също е много индивидуално.Въпросната ми пприятелка твърди,че мъжът и усещал спиралата, тя пък усещала нещо като боцкане и т.н. Аз нищо не усещам, моът мъж-също

# 19
  • Мнения: 115
Здравей, Ани.
В продължение на 6 години използвам спирала, като на 3 години я сменям с нова, а между свалянето и слагането е хубаво да имаш от 1 до 3 месеца почивка,т.е. да си без спирала.
А този месец първо ми се точи 5 дни докато избие,а сега вече пък не ще да спре.Докторката ме предупреди,че със спирала цикъла става по-дълъг и по-обилен,но пък така като го смятам ще токарам 14 дни тоя месец.
Аз и двата пъти имах същия проблем като теб, не се притеснявай това е нормално. При мен нещата се нормализираха едва към края на 1вата година от поставянето / но за всеки е индивидуално /,не се учудвай може да се появят и контракции.
Факт е, че при жени със спирала цикъла става по-обилен и малко по-продължителен от преди това.
А на всичкото отгоре ми дойде 10 дни по-рано.
Това също да не те тревожи, на мен ми дойде с 12 дни по-рано и се оказа, че много познати и приятелки този месец са били в същата ситуация.Странно, но факт newsm78.

Като, въпреки всичко което ти пишем най-добре за твое успокоение е да се свържеш с гинеколога си, за да те успокои.

Що се отнася до секса и двамата с мъжа ми нямаме никакви проблеми, нито пък някакви странични усещания.

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 13:18 от ossa

# 20
  • София
  • Мнения: 5 289
Е,при Мирената цикълът ставал по един ден,ама при другите +4. Confused

# 21
  • Мнения: 812
и аз съм със спирала от 1 год и 2 м.в началото и аз бях така но после се нормализират нещата

# 22
  • Мнения: 597
Moqta ginekolojka su6to mi obqsni,4e cikala stava po-obilen i po-dulgotraen.Ne sum imala bolki ili problemi za tozi mesec ot kakto mi slojiha spiralata,no se vbesih,4e 5 dni se to4e6e edno zacapvane dokato izbie.Sega pia DICYNONE i Calcium C-tova mi kaza ginekolojkata sutrinta po telefona,a utre ili drugi den 6te hodq da me vidi.Dano vsi4ko e nared i da se normalizirat ne6tata,za6toto ne mi se iska da maham spiralata,samo v kraen slu4ai,ako se naloji.
A da vi pitam,kato ste sus spirala polzvate li tamponi?
Moita ginekolojka kaza,4e moje,no mnogo trqbva da se vnimava da ne se drupne koneca na spiralata i az se izpla6ih...Sega ve4e tolkova dni sum s prevruzki i mi se zapari...Ujas-sviknala sum s tamponi Sad

# 23
  • Мнения: 819
Moqta ginekolojka su6to mi obqsni,4e cikala stava po-obilen i po-dulgotraen.Ne sum imala bolki ili problemi za tozi mesec ot kakto mi slojiha spiralata,no se vbesih,4e 5 dni se to4e6e edno zacapvane dokato izbie.Sega pia DICYNONE i Calcium C-tova mi kaza ginekolojkata sutrinta po telefona,a utre ili drugi den 6te hodq da me vidi.Dano vsi4ko e nared i da se normalizirat ne6tata,za6toto ne mi se iska da maham spiralata,samo v kraen slu4ai,ako se naloji.
A da vi pitam,kato ste sus spirala polzvate li tamponi?
Moita ginekolojka kaza,4e moje,no mnogo trqbva da se vnimava da ne se drupne koneca na spiralata i az se izpla6ih...Sega ve4e tolkova dni sum s prevruzki i mi se zapari...Ujas-sviknala sum s tamponi Sad

Ползвала съм, ама рядко.Предимно като сме на море.То по принцип не е хубаво да караш само на тампони,особено 1-вите дни. Иначе никой не ми е казвал, че има опасност за спиралата,ама може  newsm78щом гинеколожката ти е казала...

# 24
  • Мнения: 1 860
При всеки май е различно. Аз вече 5 месеца съм както ти го описваш и сериозно се замислям да я махна и да потърся друг метод.

# 25
  • Мнения: 83
Аз използвам тампони. Не са ми казвали че може да се закачи със тях. Според мен ако е добра спиралата и е поставена добре не трябва да се усеща. Абе то не се усеща самата спирала а едни като влакна чрез които после се вади .Понякога лекарите ги оставят по-дълги за да е по лесно ваденето .Може би всичко е въпрос на психика при мъжете като знаят че имаш нещо там. newsm78

# 26
  • Мнения: 597
Leleeeeeeeeeee 5 meseca?Ujas,ne bih izdurjala tolkova.Nai-mnogo da vidq kak 6te e drugia mesec...

# 27
  • Мнения: 191
Явно при всеки е индивидуално.Аз съм вече 1,6 г. със спирала,но се смея,че съм 14 дни "чиста" и 14 дни "мръсна".Защото една седмица само леко ми процапва докато текне силно още една седмица.Ужас,но пък после  проблеми никакви.Аз вече не казвам на мъжа ми кога само ми процапва,защото пак си правим секс.Той иначе си мисли,че го лъжа,за да не правим секс.По отношение на секса нищо не се усеща.

# 28
  • Русе
  • Мнения: 659
Ох, с тези спирали... аз също си сложих няколко месеца след като родих и при мен е така - обилно, но 5 дни предварително ми зацапва, имам леки болки, понякога при секс ми дърпат конците, които гинеколожката ми каза, ако ми пречат да отида да ми го отреже. И въощне вс етакива хубави работи, ама като не ми се пият хапчета Rolling EyesДобре че сте я пуснали тази тема - за това с витамин Ц не съм се сещала, следващият месец ще пробвам да видя как ще е, ако не - отивам да се консултирам с докторката

# 29
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз бях 10 години със спирали. Докато отидох на частен преглед при добър гинеколог и той като разбра колко време съм била с такъв метод на контрацепция, веднага извади преждевременно спиралата ми и ми направи цитонамазка. Резултатите бяха добри, но той не ми препоръча повече да слагам. Затова от тогава-2002 г не съм слагала. Но пък имам 2 аборта за 1 година. Twisted Evil
Та да се изкажа по темата- идваше ми редовно на 28 дни, ноооо кървенето беше мнооого обилно, граничещо с кръвоизлив.И траеше около седмица. Също така ме болеше много корема 1-2 ден. Но извън тези 7 дена в месеца-нямах никакви оплаквания.

Общи условия

Активация на акаунт