Боя за коса - Blond44 - Клуб на блондинките

  • 64 666
  • 823
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8
Здравейте,блондита! Значи аз съм си блондинка,но ме светла,обаче като я поизгоря и ми прещраква,че акосе боядисам тъмна,видиш ли,косата ми ще стане памук... В крайна сметка издържам няколко месеца тъмна и нново мъката с обезцветяването. След като бях шоколадова реших да се връщам към русото без да я изгоря. Вече съм слагала три пъти изсветляваща боя на лореал професионална ,витамин ц и линонов сок. В момента съм светло кафяво с жълти корени. Нямам фризьорка,на която да се доверя,тъй като до скоро живеех в др град. Просто вече искамда съм руса,не се чувствам себеси .Горили са ме многофризьори и косата ми е била на ластици и пак не желаният цвят. Помагайте

# 76
  • Мнения: 8
Здравейте! В момента съм светло кестенява като израстналите ми котени ,които са още по-светли ,неволно съм ги докачила с русото,с което опитвах да се изсветля и са жълти. Искам да съм руса пааак,гризьорите ще ми я направят на ластици.. какво да правя

# 77
  • Мнения: 1 600
Аз ти предлагам олио,изсветляващо,не гори,не вреди никак. Аз също смятам да намеря фризьор тук в София,който да ме наплеска, защото се прецаках с една боя,10-ка уж,а корените ми станаха матирана 8-ца и хич не се харесвам така..олиото ще изсветли от 1 до 2 тона,в зависимост от косата. Лореал,Монтибело,има и други марки,коментирано е назад в темата.

# 78
  • Мнения: 541
Здравейте,блондита! Значи аз съм си блондинка,но ме светла,обаче като я поизгоря и ми прещраква,че акосе боядисам тъмна,видиш ли,косата ми ще стане памук... В крайна сметка издържам няколко месеца тъмна и нново мъката с обезцветяването. След като бях шоколадова реших да се връщам към русото без да я изгоря. Вече съм слагала три пъти изсветляваща боя на лореал професионална ,витамин ц и линонов сок. В момента съм светло кафяво с жълти корени. Нямам фризьорка,на която да се доверя,тъй като до скоро живеех в др град. Просто вече искамда съм руса,не се чувствам себеси .Горили са ме многофризьори и косата ми е била на ластици и пак не желаният цвят. Помагайте
Здравейте,бихте ли споделили има ли начин да оправя тази коса на "ластици" ? И мен до такава степен ме изгориха

# 79
  • Мнения: 1 102
Здравейте момичета,
Някой може ли да ми препоръча продукт за тониране между боядисванията с ефект утрепване на изжълтяването. Аз ходя периодично да ми правят балеаж, но мн бързо изжълтява косата.  Имам маска на lakme лилава но сякаш няма никаъв ефект. Четох за пигменти на alphaparf и kerastase но никъде не ги намирам а и не са никак евтини та ако е като тази маска ефекта..

# 80
  • Мнения: 2 352
Балсам на престиж. Имаше и още един, но не мога да се сетя марката, пак е български. Ефектът трае при мен две три измивания, но матира добре.

# 81
  • Мнения: 624
Престижа върши чудна работа. Може да се ползва като балсам, аз си слагах преди баня и стоях така 30мин. поне.

# 82
  • Мнения: 3 542
Искам да ви питам, момичета за подходяща крем-боя, с която да поддържам изсветлени дължини при кичури. Четох в другата тема за Професионална грижа за косата, че се препоръчва да наситим косъма с пигмент, за да го заздравим. Засега се ориентирах към Диа Лайт на Лореал, но тя е по-нетрайна от останалите бои, иначе ми хареса, че е безамонячна и с висока киселинност за затваряне на кутикула.
Искам да опитам и Кюн, но засега не мога да я открия за домашна употреба.
Имам балсама на Леганза, но той ми се срува, че обгръща косъма, а не прониква в него, което всъщност е идеята на насищането на боя с цел по-здрав косъм.

Та бихте ли ме насочили към друга щадяща боя за руси коси, само за насищане на цвят?
Не целя допълнително изсветляване - дължините ми са почти изцяло руси вече - резултат от дългогодишни кичури.

# 83
  • Мнения: 8
Здравейте отново,отидох при добър фризьор ,който ми направи на светло кестенявата вече коса ,руси кичури и съм тъмно руса. Косата ми не умря 😁 Това е най-щадящия и ефикасен път до русото

# 84
  • Мнения: 443
Здравейте! Включвам се, за да попитам нещо относно изсветляването на косата. Досега все съм се боядисвала с безамонячно бои, и всеки път купувах различен цвят. Това не беше проблем, тъй като боята не се задържаше особено, и следващия път нямаше останки от предишната боя. Това лято обаче си купих 2 бои на лореал кастинг-пак безамонячна. Беше някакъв нюанс на кафявото. Мислех, че една боя може да не стигне, обаче се оказа, че е икономична. И така се наложи да се боядисам 2 месеца подред с тази боя, която уж трябваше да е кафеникава, пък то взе че стана почти черна. След това купих пак от същата серия цвят трюфел. Вече 3 пъти се боядисвам с този цвят, обаче онова почти черното си стои и не мърда. И така се оказах с два цвята на главата без да искам. А скоро може да се появи и трети, понеже естествената ми коса е кестенява. Та въпросът ми е има ли някакъв щадящ начин да придобия по русоляв вид. Нямам предвид перхидролено русо, просто да е да речем малко по-светло от естествения ми цвят. Четох в друга тема, че с витамин С се сваля боя, ама още се чудя. И като съм се боядисвала все с безамонячни бои, дали ако купя амонячна, ще се заличат предишните цветове. Извинявам се, че стана дълъг пост, но исках добре да обясня.

# 85
  • Мнения: 8
Здравей,аз съм преминала през всички казуси с цвета на косата и всякакви бои са ми били на главата. На кастинг са хубави боите,но ако не ти се е измил този тъмен цвят,ако сложиш по-светъл дори амонячен,само ще ги наслоиш и ще стане по-зле. Витамин ц сваля няколко тона наистина. И след тпва иди да ти направят едни руси кичури и ще си доволна.

# 86
  • Мнения: 3 542
Аз съм малко обсебена от това натрупване на боя в дължините с цел заздравяване и тая боя Луо я видях в събота в нета, та се замислих дали е подходяща за това. По принцип не искам промяна на цвета по дължините -  с руси кичури съм и искам само напластяване на жвят, та гледам към много светло руси цветове.
Миналата седмица се боядисах с Диа Лайт 9.02 и както ми се струваше много светла, така ми потъмни малко цвета, но нали падала бързо и не е сериозно.
Та сега се колебая коя да е следващата - Диа Лайт цвят или безцветната им - дали ще ми даде здравината на косъма която целя?
Освен това и тая Луо, а и Кастинг загледах, дайте съвет някакъв. Ориентирам се към 9-ки и 10-ки.

# 87
  • Мнения: X
Здравейте! В момента косата ми е почти до кръста, като естественото ми кафяво е до ушите. Надолу е тъмно русо някакво.
Такъв цвят -> https://goo.gl/images/SnGXS9
Краищата са си почти руси.

С какво да изсветля и как да прелея за да се получи нещо подобно на това?

# 88
  • София
  • Мнения: 6 231
Искам да ви питам, момичета за подходяща крем-боя, с която да поддържам изсветлени дължини при кичури. Четох в другата тема за Професионална грижа за косата, че се препоръчва да наситим косъма с пигмент, за да го заздравим. Засега се ориентирах към Диа Лайт на Лореал, но тя е по-нетрайна от останалите бои, иначе ми хареса, че е безамонячна и с висока киселинност за затваряне на кутикула.
Искам да опитам и Кюн, но засега не мога да я открия за домашна употреба.
Имам балсама на Леганза, но той ми се срува, че обгръща косъма, а не прониква в него, което всъщност е идеята на насищането на боя с цел по-здрав косъм.

Та бихте ли ме насочили към друга щадяща боя за руси коси, само за насищане на цвят?
Не целя допълнително изсветляване - дължините ми са почти изцяло руси вече - резултат от дългогодишни кичури.
Не съм много в час, но не ми е ясно как ще направиш това насищане на цвят на изрусена коса. Самото изрусяване е сваляне на цвят, различните оттенъци се постигат с матиране, точно както казваш само обгръща косъма, затова и не е трайно.
Къде има информация за това насищане на цвят на руса коса?

# 89
  • Варна
  • Мнения: 7 701
~Étoile~ в профи темата sweety_kitty. И на мен не ми е много ясно,но според нея/професионалист е/, ежемесечното боядисване на дължините естествено с по-слаб оксидант или с разредена боя/ние го наричаме обливка/,но за цялото време на боядисване вкарва пигмент в изсветления косъм и го заздравява. Повечето от нас реално го правим. Откакто ползвам предпазващи системи и аз го правя макар и неволно. Стоя с обливката не 5,а да речем 15мин. и наистина има разлика,която отдавах на Олаплекса....но дали е така  newsm78.
  Фризьорката ми е с дълга руса третирана коса подобна на твоята и знам,че всеки път боядисва дължините. Третира я като за световно. Преси,маши,сешоар всеки ден и има коса мечта. Ето я


Общи условия

Активация на акаунт