Любовен триъгълник

  • 12 844
  • 178
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Цялата работа тръгва от съжителството ви и че нямаш 2 лв за торта с кафе.
Имаш ли къде да работиш? Започвай. Университетът за 1 година няма да избяга, ако ти важно изобщо да следваш. Събери някой лев и се изнеси в друг град.
Сега живееш във фантазиите си как ще постигнеш за една нощ всичко, от което се считаш лишена. Не си даваш сметка, че трябва да спреш да фантазираш и да се оплакваш, а да пристъпиш към действие. И това действие не е да увиснеш на шията на първия, който те изведе на тортичка с кафе, а да си намериш работа и да започнеш да пестиш пари, за да градиш и подредиш живота си.
Ако не си избрала хубава специалност, не записвай висше. Достатъчно виШисти има, които бачкат работа като за човек с 8ми клас.
Това за баба ти и че си се отказала от ветеринарната медицина заради кончината й, само затвърждава образа ти на фантазьорка и вечна девойка в беда. Лошото е, че манталитетът ти не е на фина девойка, а на мрънкаща бъдеща лелка. Все някой трябва да ти каже, да те побутне, да ти е виновен. Поеми малко сама кормилото в собствения си живот. Мъжете няма да ти помогнат, а ще те забатачат съвсем.

# 151
  • Мнения: 42
Цялата работа тръгва от съжителството ви и че нямаш 2 лв за торта с кафе.
Имаш ли къде да работиш? Започвай. Университетът за 1 година няма да избяга, ако ти важно изобщо да следваш. Събери някой лев и се изнеси в друг град.
Сега живееш във фантазиите си как ще постигнеш за една нощ всичко, от което се считаш лишена. Не си даваш сметка, че трябва да спреш да фантазираш и да се оплакваш, а да пристъпиш към действие. И това действие не е да увиснеш на шията на първия, който те изведе на тортичка с кафе, а да си намериш работа и да започнеш да пестиш пари, за да градиш и подредиш живота си.
Ако не си избрала хубава специалност, не записвай висше. Достатъчно виШисти има, които бачкат работа като за човек с 8ми клас.
Това за баба ти и че си се отказала от ветеринарната медицина заради кончината й, само затвърждава образа ти на фантазьорка и вечна девойка в беда. Лошото е, че манталитетът ти не е на фина девойка, а на мрънкаща бъдеща лелка. Все някой трябва да ти каже, да те побутне, да ти е виновен. Поеми малко сама кормилото в собствения си живот. Мъжете няма да ти помогнат, а ще те забатачат съвсем.
Много грешна представа за мен...
Първо!-Исках да работя откакто навърших 18г.НО не ми е позволено!
Второ! Нямам право на лично пространство,а ти говориш да замина за друг град.ДА,аз ще замина след 24 май ОПРЕДЕЛЕНО!Но майка ми идва с мен.
Трето!!!! Години наред всичко си го държах за себе си.На никого не казах за тези неща...На никого не съм плакала на рамото!Мислила съм много варианти,но все пак не искам да късам връзката си с майка ми.Лошото е че когато няма разбирателство и нон стоп се караме рано или късно ще започна моят живот,но може би няма да иска да ме вижда.
Както казах нямам лично пространство.За всяко нещо съм разпитвана.Все едно живея с полицай.Определено това,че няма половинка и се отразява,ама просто унищожава връзката- майка-дъщеря....

# 152
  • Мнения: 36 105
ако те разпитва - не отговаряш
и защо "тя идва с мен" - можеш да отидеш където искаш сам-самичка ... ако ти стиска да я отрежеш
ако не ти стиска - носиш си последствията и се научаваш да не мрънкаш, защото си направила осъзнат погрешен избор

# 153
  • Мнения: 42
Благодаря ти bubanka!Наистина ми липсва кураж,но при нея няма НЕ.И знам,че когато дойде времето да спра да я слушам няма да иска да ме вижда и ще стана черна за нея.Ще ме нарича неблагодарна и всякакви други обидни думи...За това ме боли.Защото момчета много!Но майките ни са едни!За жалост каквото ми е на душата или ще го изливам тук или ще го държа в себе си!
Всеки ден ме разпитва с кой пиша,какво пиша,когато я режа започва да ми крещи...Хубавите спомени без скандали с нея са ми като бях на 5 годинки...

# 154
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Цялата работа тръгва от съжителството ви и че нямаш 2 лв за торта с кафе.
Имаш ли къде да работиш? Започвай. Университетът за 1 година няма да избяга, ако ти важно изобщо да следваш. Събери някой лев и се изнеси в друг град.
Сега живееш във фантазиите си как ще постигнеш за една нощ всичко, от което се считаш лишена. Не си даваш сметка, че трябва да спреш да фантазираш и да се оплакваш, а да пристъпиш към действие. И това действие не е да увиснеш на шията на първия, който те изведе на тортичка с кафе, а да си намериш работа и да започнеш да пестиш пари, за да градиш и подредиш живота си.
Ако не си избрала хубава специалност, не записвай висше. Достатъчно виШисти има, които бачкат работа като за човек с 8ми клас.
Това за баба ти и че си се отказала от ветеринарната медицина заради кончината й, само затвърждава образа ти на фантазьорка и вечна девойка в беда. Лошото е, че манталитетът ти не е на фина девойка, а на мрънкаща бъдеща лелка. Все някой трябва да ти каже, да те побутне, да ти е виновен. Поеми малко сама кормилото в собствения си живот. Мъжете няма да ти помогнат, а ще те забатачат съвсем.
Много грешна представа за мен...
Първо!-Исках да работя откакто навърших 18г.НО не ми е позволено!
Второ! Нямам право на лично пространство,а ти говориш да замина за друг град.ДА,аз ще замина след 24 май ОПРЕДЕЛЕНО!Но майка ми идва с мен.
Трето!!!! Години наред всичко си го държах за себе си.На никого не казах за тези неща...На никого не съм плакала на рамото!Мислила съм много варианти,но все пак не искам да късам връзката си с майка ми.Лошото е че когато няма разбирателство и нон стоп се караме рано или късно ще започна моят живот,но може би няма да иска да ме вижда.
Както казах нямам лично пространство.За всяко нещо съм разпитвана.Все едно живея с полицай.Определено това,че няма половинка и се отразява,ама просто унищожава връзката- майка-дъщеря....
Първо - какво значи не ти дава? Пускаш си сивито където прецениш, обикаляш по интервюта и ако те одобрят на повече от 1 място си избираш къде да започнаш. Майка ти какво - ще те зключи в детската стая да не отидеш на интервю ли? Ако мислиш, че да, не й казвай къде отиваш или кажи на кафе/по магазините с приятелка.
Второ - ако майка ти ще идва с теб - то какъв е смисъла да се местиш в друг град? Намираш си работа в сегашния град, събираш си пари, проучваш друг град, търсиш там работа и квартира и като си ги намериш - се местиш само ти.
Трето - след като като майка ти не може да се държи нормано с теб - просто приеми факта, че ти няма да имаш майка - приятелка. Няма как да промениш този факт и колкото по - рано го осъзнаеш, толкова по - добре за теб. Роднини в друг град имаш ли, които да ти помогнат с преместването? Мисли за собствения си живот, а не затова какво ще кажат хората или майка ти. След 18г. си самостоятелен пълнолетен индивид и живей като такъв, а не като 5 годишна, която е залепена за майка си и напълно зависима от нея.

# 155
  • Мнения: X
Не й било позволено... Не думай, и какво ще стане, ще те заключи отвън ли?
Щом ти е по-лесно да 'не ти е позволено' , свиквай с мисълта, че майка ти ще е лепната за теб до гроб и стига хленчи. Или си намери някой селски ерген да те 'спаси' с една бърза бременност и да почне после да те бие и да не ти дава да дишаш от домакинска работа и детегледане.
П. П. Май и домакинската работа не е от позволените у майкини ти 🤔

# 156
  • Мнения: 42
—Gal— Цел ти е да се заяждаш?!
Каква бременност?Какво спасение е това?! Да родиш дете е спасение?!Изобщо такива кифленски и смешни коментари не искам! ... и да!ХЛЕНЧА!Защото и аз съм човек,следователно и мен ме боли!

Afrodita - Права си!Изобщо няма смисъл да се местя в друг град след като тя ще дойде.Но знам,че дори и да не делим една квартира със сигурност ще е в същият град,в който съм!Не може ли да имаме нормални отношения?Казах и вече два пъти да идем на психолог,да говорими да изгладим нещата.Отговори ми се:”Какъв психолог?Ти нормална ли си?За какво ми е психолог?Ти си неблагодарница” и се започва...
Роднини нямам...От на баща ми страната нито ме търсят,нито ме искат.
Имам двама братовчеди,но те едвам свързват двата края,защото и те сами всичко са постигнали до тук.Не могат да ми помогнат.
Така че съм сама...

# 157
  • Мнения: 36 105
хленченето е неприятна работа, откажи се от него колкото и да те боли, от каквото и да те боли, защото ще направи теб нежелана компания за другите, а и ти самата няма да се чувстваш добре в кожата си
казах ти и горе - стисваш зъби, поставаш си цел, гониш си я /т. е. извършваш активни действия за постигането й/ и не мрънкаш
и последно - сама ли си или си с мама? щото 'сама с мама' е смехотворен избор за пълнолетен човек

нужно е и да промениш мисленето си - защо не прочетеш някоя и друга книжка по въпроса?

# 158
  • Мнения: 42
хленченето е неприятна работа, откажи се от него колкото и да те боли, от каквото и да те боли, защото ще направи теб нежелана компания за другите, а и ти самата няма да се чувстваш добре в кожата си
казах ти и горе - стисваш зъби, поставаш си цел, гониш си я /т. е. извършваш активни действия за постигането й/ и не мрънкаш
и последно - сама ли си или си с мама? щото 'сама с мама' е смехотворен избор за пълнолетен човек

нужно е и да промениш мисленето си - защо не прочетеш някоя и друга книжка по въпроса?
Ако знаеш някоя препоръчай.Предимно психология четох това лято,но не личи.

# 159
  • Мнения: X
Като цяло съм съгласна с горните постове с едно изключение: да пропуснеш една година следване, за да почнеш работа като сервитьорка. Вземеш ли веднъж пари в джоба си, ще ти се услади, ще те размързи, ще загубиш инерция в ученето и така и ще остане. А това, което те задоволява на 20 години, е съвсем недостатъчно на 30 или 40. Само че ще се усетиш късно, а пропилените години не се наваксват. Ако избяташ от къщи и се хванеш на първата неквалифицирана работа, това ще е емоционално решние на ученичка, а не зрял избор.

Много по-смислено е да избереш практична професия, която има перспектива за добри доходи и развитие, и да започнеш да учиш веднага след училище.
Следването в чужбина е една не лоша идея. В Холандия и Дания таксите са ниски или никакви и е напълно реалистично да се издържаш изцяло сама с почасова работа, нещо, което в България не е възможно. Имам съвсем близък пример със студент, който премина на пълна самостоятелна издръжка буквално от втория месец.

Самото кандидатстване не е особен проблем нито в България, нито в чужбина, стига да вържеш прилична диплома над 5.50.

Майка ти преживява трудно твоето откъсване. Аз я разбирм донякъде, въпреки че вероятно прекалява с контрола. Ще трябва постепенно да я убедиш, че можеш да си самостоятелна, без да хлътнеш в първата рискова ситуация.
Момчетата около тебе са едно от нещата, които будят недоверие.
Ученето - другото нещо.
Ако майка ти види у тебе сериозно желание да се развиваш и зряло отношение към живота, съм сигурна, че ще те подкрепи и вероятно ще ти даде повече свобода.
Изясни си приоритетите и си ги отстоявай. Ако се държиш като отговорен възрастен човек, и майка ти ще те приема като такава.

# 160
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Като цяло съм съгласна с горните постове с едно изключение: да пропуснеш една година следване, за да почнеш работа като сервитьорка. Вземеш ли веднъж пари в джоба си, ще ти се услади, ще те размързи, ще загубиш инерция в ученето и така и ще остане. А това, което те задоволява на 20 години, е съвсем недостатъчно на 30 или 40. Само че ще се усетиш късно, а пропилените години не се наваксват. Ако избяташ от къщи и се хванеш на първата неквалифицирана работа, това ще е емоционално решние на ученичка, а не зрял избор.

Много по-смислено е да избереш практична професия, която има перспектива за добри доходи и развитие, и да започнеш да учиш веднага след училище.
Следването в чужбина е една не лоша идея. В Холандия и Дания таксите са ниски или никакви и е напълно реалистично да се издържаш изцяло сама с почасова работа, нещо, което в България не е възможно. Имам съвсем близък пример със студент, който премина на пълна самостоятелна издръжка буквално от втория месец.

Самото кандидатстване не е особен проблем нито в България, нито в чужбина, стига да вържеш прилична диплома над 5.50.

Майка ти преживява трудно твоето откъсване. Аз я разбирм донякъде, въпреки че вероятно прекалява с контрола. Ще трябва постепенно да я убедиш, че можеш да си самостоятелна, без да хлътнеш в първата рискова ситуация.
Момчетата около тебе са едно от нещата, които будят недоверие.
Ученето - другото нещо.
Ако майка ти види у тебе сериозно желание да се развиваш и зряло отношение към живота, съм сигурна, че ще те подкрепи и вероятно ще ти даде повече свобода.
Изясни си приоритетите и си ги отстоявай. Ако се държиш като отговорен възрастен човек, и майка ти ще те приема като такава.

Според мен майка й въобще не мисли за никакво откъсване и не приема, че ще се случи такова, поне не в близко бъдеще.
Такива отровни родители никога не са доволни от децата си, независимо какви успехи имат. Така че каквото и да направи авторката - майка й няма да е доволна и да й даде повече свобода. Колкото по-рано авторката приеме това, толкова по-ще й е леко. И на 40 да стане, майка й пак ще е недоволна. Просто има такива родители, които приемат детето за "тежест" в живота си и вечно са недоволни и мрънкащи.

# 161
  • Мнения: 42
До сега оценките ми не са лоши!Всяка година сбора ми на оценките не пада под 5,40.Но тя никога не е доволна.Afrodita е права!Не мисля,че майка ми някога ще приеме да бъда самостоятелна.Да,има приятелки...,но е готова да се раздели с тях.Домакиня е,така че неща като кафета,ресторанти... не я интересуват много.През всичките тези години много родители се потяха на родителска среща от срамът,който им причиняват децата им,с майка ми излизаше с гордо вдигната глава.И накрая ПРИМЕРНО Стефка дето е пушила и пила по дискотеки,дето е сменяла момчета и повече от 4,00 за годината не е имала ще има майка,която я подкрепя такава каквато е!Ще има свобода и няма да се притеснява да излиза след 19ч.навън!
Не е справедливо!

# 162
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
До сега оценките ми не са лоши!Всяка година сбора ми на оценките не пада под 5,40.Но тя никога не е доволна.Afrodita е права!Не мисля,че майка ми някога ще приеме да бъда самостоятелна.Да,има приятелки...,но е готова да се раздели с тях.Домакиня е,така че неща като кафета,ресторанти... не я интересуват много.През всичките тези години много родители се потяха на родителска среща от срамът,който им причиняват децата им,с майка ми излизаше с гордо вдигната глава.И накрая ПРИМЕРНО Стефка дето е пушила и пила по дискотеки,дето е сменяла момчета и повече от 4,00 за годината не е имала ще има майка,която я подкрепя такава каквато е!Ще има свобода и няма да се притеснява да излиза след 19ч.навън!
Не е справедливо!
Живота е несправедлив. Ама дето има една приказка "никой не е обещавал обратното като сме се раждали"  Laughing . Свали си розовите очила и го приеми. Както казах ще ти е по-леко. Майкта ти няма да се промени. Сама избираш ти как искаш да живееш.

# 163
  • Мнения: X
Вземеш ли веднъж пари в джоба си, ще ти се услади, ще те размързи, ще загубиш инерция в ученето и така и ще остане. А това, което те задоволява на 20 години, е съвсем недостатъчно на 30 или 40.
Сапфир, ако майка й е до гъза, няма никакво значение дали малката е дипломиран лекар, или проста сервитьорка, все няма да е доволна от живота. Нали целта е да се отлепят двете и затова хленчи тука? На всеки съвет обяснява как ама то не ставало - че как да стане, като не смее да шавне и е по-удобно с оправдания.
Почвам да разбирам майка й. Сериозно.

# 164
  • Мнения: 36 105
смяташ ли да оправдаваш всяка своя бъдеща грешка/неудача/провал с майка си? ще бъдеш ли и ти "отровна" както за себе си, така и за нея? ако до сега си била жертва, то вече си голяма и съвсем готова да бъдеш пълноправен член на порочния ви кръг

Общи условия

Активация на акаунт