Математически турнири 1-4 клас. Тема №53

  • 88 464
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 234
в Пловдив  има и Академия 21 век.
Не работят с първокласници, започват от 2 клас.
Има резон. Повечето първокласници харесват повече числата от буквите, но малко от тях продължават с любовта си към математиката след 3- 4 клас, когато идва трудното. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 601
Наистина има много варианти, особено за големите градове. В малките населени места виж е по-трудно, но също може да се измислят неща за любознателни деца. Има много сайтове от които при желание да се учат.
Иначе всъщност след приема в 5/7 клас остават значително по-малко деца с траен интерес към състезанията, обикновено това са деца които обичат математиката, а не са натискани от родителите. Всъщност май остават наистина най-силните деца по предмета, другите се отказват в един момент...виждаме една шепа деца /в повечето случай от смг/, които са на отлично ниво и не са загубили амбиция за знания и успехи.

# 32
  • Мнения: 61
В Първи клас няма кой знае какви възможности да подведете детето със сметките, курсовете не са лоша идея, но всичко зависи от нивото на децата в групата и темпото, с което се движат, от нивото на Вашето дете, ако има разминаване и вървят по-назад леко се обезсмисля. По мое мнение само курса (120мин. седмично наведнъж) не е достатъчно Simple Smile Материали от предходни състезания има много в интернет и в книжки. Успех!

# 33
  • Мнения: 333
За състезанията на малките смисъл от курсове няма. Темите са в интертнет и задачите са няколко типа. Но според мен един подходящ курс има дългогодишен смисъл в това, че детето се чуства ангажирано, вижда, че не е само, мотивира се от останалите. Навремето им казвахме кръжоци. И за темпото не съм сигурна ... ако е изпреварващо дори мисля, че е по-вредно. Това е една МНОГО добра тема за размисъл според мен. Много ми е интересно как се отразява това високо темпо в началните класове върху децата след 5-10 години, това само родител с дългогодишен опит може да каже.

# 34
  • Мнения: 333
Знаете ли каква е процедурата и дали е възможно дете от долните класове да се явни на официално състезание на МОН, като например на НОМ 4ти клас, Откриване на млади таланти и подобни? За частните състезания знам, че теоретично зависи от организатора, но на практика е от това дали на ръководството на конкретното училище ще му се занимава с вашия случай.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 673
Знаете ли каква е процедурата и дали е възможно дете от долните класове да се явни на официално състезание на МОН, като например на НОМ 4ти клас, Откриване на млади таланти и подобни? За частните състезания знам, че теоретично зависи от организатора, но на практика е от това дали на ръководството на конкретното училище ще му се занимава с вашия случай.
На ОМТ може със сигурност. Но бих апелирала да не го правите. Ако стане практика, не се знае до какво може да доведе, честно. А и от какъв зор, наистина. Нека си ги правят вкъщи децата.

# 36
  • Мнения: 261
Здравейте момичета, живеем в Бургас. Извинявайте, че забравих да спомена.

Аз лично не съм от амбициозните родители, водя се по детето си. Виждайки как иска и още и още да смята и да решава задачи се замислих дали аз самата в един момент ще съм достатъчно адекватна да й помагам.
Тя се връща от училище и пита " Днес нали ще решаваме задачи?" и ако и кажа, че днес е ден за четене не й става никак приятно.

Моята цел е не да я накарам да прави нещо по мое желание . Искренно искам да запазя тази й страст и да й помогна да я развива. Обяснявам си го като при спортистите и желанието с което те ходят на тренировки.

# 37
  • Мнения: 408
Здравейте, Ludichka88. В Бургас в ПМГ Акад.Н.Обрешков г-жа Милена Башова води курсове 1 и 2 клас. Моето дете е 2 клас, посещава курсовете и съм доволна от начина на представяне на задачите - нов и забавен за децата, като в същото време всичко запомнят. Курсовете са през почивните дни и се провеждат в самата сграда на ПМГ.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 673
Виждайки как иска и още и още да смята и да решава задачи се замислих дали аз самата в един момент ще съм достатъчно адекватна да й помагам.
Тя се връща от училище и пита " Днес нали ще решаваме задачи?" и ако и кажа, че днес е ден за четене не й става никак приятно.
За вкъщи можеш да ѝ свалиш "Малки стъпки в голямата математика". За първи клас е перфектен този сборник. Виж и сборника на Георгиев. https://4.bp.blogspot.com/-LzRkg_Gp00g/VYODO1ST02I/AAAAAAAABN0/G … 5A6%25D0%2595.jpg
Също така, можеш да разпечатваш задачи от предишни години от състезания.
За мен лично, до втори клас включително, няма нужда от курсове.

# 39
  • Мнения: 261
Здравейте, Ludichka88. В Бургас в ПМГ Акад.Н.Обрешков г-жа Милена Башова води курсове 1 и 2 клас. Моето дете е 2 клас, посещава курсовете и съм доволна от начина на представяне на задачите - нов и забавен за децата, като в същото време всичко запомнят. Курсовете са през почивните дни и се провеждат в самата сграда на ПМГ.
Много се радвам, че има на кой да задам някои въпроси Simple Smile

Аз четох вчера в сайта им. 300лв е за един срок, нали така?
В почивните дни по колко часа е?
Твоето дете в кое училище е?

*Ирина* благодаря за линка, още днес ще скоча до книжарницата да го прегледам Simple Smile

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 11:27 от Ludichka88

# 40
  • Мнения: 408
Ludichka88, моето момче е в училище Бр.Миладинови. Продължителността на курса е 1 час и половина/ астрономически/. Да, таксата е такава, внася се по сметка на училищното настоятелство, но първо говорихме с госпожата, за да видим дали има свободни места, и след това платихме.

# 41
  • Мнения: 261
Ludichka88, моето момче е в училище Бр.Миладинови. Продължителността на курса е 1 час и половина/ астрономически/. Да, таксата е такава, внася се по сметка на училищното настоятелство, но първо говорихме с госпожата, за да видим дали има свободни места, и след това платихме.

Днес мисля да се обадя, защото по празниците сигурно няма да има кой да намеря.
Моята дъщеря е в ОУ" Пейо Яворов".
Мислиш ли, че тези курсове биха помогнали след 4 клас да влезе в ПМГ? Знам, че е далече, но е хубаво да имаме някакъв план.

# 42
  • Мнения: 408
 Ludichka88, и аз се интересувам за прием след 4 клас и питах М.Башова. Каза, че в 3 и 4 клас курсовете ги водят други г-жи, които ги подготвят за кандидатстване. Поне до тази година е било така.

# 43
  • Мнения: 333
На ОМТ може със сигурност. Но бих апелирала да не го правите. Ако стане практика, не се знае до какво може да доведе, честно. А и от какъв зор, наистина. Нека си ги правят вкъщи децата.
На ОМТ съм чувала, че се явяват и дори ги "приемат" някои третокласници. Напоследък виждам, че от някои частни училища участват ученици от ПУК в 1 клас, първокласници във състезания за втори клас. На мен обаче ми отказаха от кварталното, сигурна съм, че не знаеха дали може и не им се занимаваше. Като цяло липсва прозрачност, а отделно не виждам какво толкова лошо ще се случи, ако го регламентират. Например, сега едно дете с документа от предпоследна група от детска градина може на 5 години да започне училище, а друго чак на 7 годинки. Има деца които се обучават в къщи или дистанционно. Защо да няма официални изпити, където се вижда едно дете колко знае, без излишна бюрокрация от кой клас е, от кое училище, от кой град. Още един пример: ученици, особено от малките градове, не могат да участват в груповите състезания за по-големите, ако не са записани в някое от елитните математически училища.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 673
*Ирина* благодаря за линка, още днес ще скоча до книжарницата да го прегледам Simple Smile
Мисля, че сборниците на Георгиев ги няма в свободна продажба по книжарниците. Но можеш да се свържеш с автора. Тук има координати : https://sbornik-1-4clas.blogspot.com/search?updated-max=2018-08- … amp;max-results=7
Относно "Малки стъпки в голямата математика" - мисля, че отдавна не е издаван. Но има линкове към него да си го изтеглите.

Общи условия

Активация на акаунт