Математически турнири 1-4 клас. Тема №53

  • 88 674
  • 736
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 31
Дъщеря ми на задача 26 от кенгуру 4 клас е получила отговор 2 и твърди, че и това е възможен отговор. Дидева, според теб възможно ли е повече от един отговор на задача?

# 571
  • Мнения: 30 067
На моя син госпожата уж била казала, че може да не решават задачите, които не са учили и не са им ясни.../кой знае какво е казала, кой знае той какво е чул/.....та, не очаквам чудеса.

# 572
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 366
На моя син госпожата уж била казала, че може да не решават задачите, които не са учили и не са им ясни.../кой знае какво е казала, кой знае той какво е чул/.....та, не очаквам чудеса.

5-6 клас са с еднакви задачи, 7-8 също... може детето да е чуло за тях.

# 573
  • Мнения: 30 067
Той моят е първи клас. Общо взето май разсеяността и лиготията са му в повече....

# 574
  • Мнения: 57
Здравейте, може ли някой да публикува отговорите за 5-6- ти клас?

# 575
  • Мнения: 7 167
Здравейте, може ли някой да публикува отговорите за 5-6- ти клас?
Три поста по-нагоре от вашия са.

# 576
  • Кърджали
  • Мнения: 10 377
Благодаря!
Прегледахме го със щерката. Има 5 грешни отговора, от които две задачи изобщо не успяла да реши. В сравнение с миналата година много по- добре. Тя и вкъщи докарваше толкова грешни отговора, като ги решаваше, та не е изненада-Явно си има определен тип задачи, които не успява да реши.

# 577
  • Мнения: 127
Дъщеря ми на задача 26 от кенгуру 4 клас е получила отговор 2 и твърди, че и това е възможен отговор. Дидева, според теб възможно ли е повече от един отговор на задача?
2 не е възможно. Сборът на всички числа е 5.(1+2+3+4+5)=75, следвавателно във всяка оградена част е по 75:3=25
В долната лява част вече имаме една двойка и от 5 числа да докараме сбор 23 става само с 3 петици и 2 четворки.
Съответно в горната дясна част не може да има 5-ци в средното квадратче на първият ред и в средното квадратче на последната колона, което означава, че може да има максимум две петици. Не може да има и повече от 3 четворки - до тук сбор 22. Следвателно шестото число трябва да е 3. Като се опитате да ги разположите 3-ката може да дойде само където е въпросителната.

# 578
  • Мнения: 57
Здравейте, може ли някой да публикува отговорите за 5-6- ти клас?
Три поста по-нагоре от вашия са.
Много Ви благодаря!

# 579
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Моля за вашето мнение за задача 15 за 1ви клас. С подаръците и лентата. За мен тя има три верни отговора А, D и Е

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 21:15 от *ashley*

# 580
  • Мнения: 506
Моля за вашето мнение за задача 15 за 1ви клас. С подаръците и лентата. За мен тя има три верни отговора А, D и Е
Може да се каже, предвид на това как е зададен въпроса...

# 581
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 366
Моля за вашето мнение за задача 15 за 1ви клас. С подаръците и лентата. За мен тя има три верни отговора А, D и Е

само А.
 реда на подреждане на вече слезлите подаръци е от дясно наляво - на лявата лента слизат 2. крайно дясно, 4, 6, 8. крайно ляво  - сив с вертикална лента, бял с точки и два с диагонали.

# 582
  • Мнения: 506
Моля за вашето мнение за задача 15 за 1ви клас. С подаръците и лентата. За мен тя има три верни отговора А, D и Е

само А.
 реда на подреждане на вече слезлите подаръци е от дясно наляво - на лявата лента слизат 2. крайно дясно, 4, 6, 8. крайно ляво  - сив с вертикална лента, бял с точки и два с диагонали.
Само че се пита коя група подаръци са слезли по  лявата лента, за последователност не се говори във въпроса...

# 583
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 366
може, ако се приеме,  подаръците са като бълхи и се прескачат по лентите Simple Smile

# 584
  • София
  • Мнения: 252
Може ли някой да ми обясни за Кенгурото за 1ви клас задачи 25 и 26 влизат ли в максималния брой точки или се използват само за разграничаване на децата с еднакъв брой точки, ако има такива. Тоест, максималния брой точки за 1ви клас 90 или 100 е, понеже синът ми е сгрешил отговора на една от задачите от 1 до 24, но и 25 и 26 също са му грешни и чуденката ми е дали ще има 86т от 90възможни или 86т от 100 възможни.

Общи условия

Активация на акаунт