Бъдещата свекърва / снаха, зет, тъща/ - нагласи и очаквания

  • 53 900
  • 1 246
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 9 196
Скрит текст:
А какъв е проблемът да го направиш право в лицето, а не да мишкуваш зад гърба ѝ?

Ами не говоря с нея ... Joy

Затова тук, в къщи и т.н. и то все зад гърба си е. Иначе не ми е проблем, с удоволствие ще и кажа всичко в ... зурличката.
Значи нямате никакъв контакт?За кво се нервиш тогава/

Имаме, от време на време, няма как. Просто не говоря. Едно време беше това губене на време в разговори. Сега най-много да изтрелям някое безпосочно твърдение, като - "След малко мисля да си лягам." за да разберат, че е време да се изпарява, а ако се прави че не разбира - сина и да я изпрати.

# 1 156
  • София
  • Мнения: 17 897

АбсурТ, работата на когото и да било от партньорите не е да задържи вниманието, а да получава доброволно отделеното такова и респективно да отвръща. Simple Smile
Пълна безсмислица, но при теоретиците често се получава. Mr. Green
Така е, нямам твоя опит под формата на век брак. Но допускам, че си права частично и след 60г. брак ти се е налагало да задържаш вниманието.
Само че повечето пишещи из тези теми са главно млади жени, омъжени/обвързани с млади мъже.

# 1 157
  • Мнения: 859
И аз нещо съм изпуснала - защо викате на Салсиша "Наденицата"?

# 1 158
  • София
  • Мнения: 19 402
И аз нещо съм изпуснала - защо викате на Салсиша "Наденицата"?
https://www.vivenda.bg/product/salsicce и заради благия й форумен характер  Joy

# 1 159
  • Мнения: 9 196
И аз нещо съм изпуснала - защо викате на Салсиша "Наденицата"?
https://www.vivenda.bg/product/salsicce и заради благия й форумен характер  Joy

Супер е характера ми. Някой ден, като ми донесе синковеца една глуповата снахица, ще и бъде толкова лесно с моя характер. Няма да се чуди, какво искам да кажа и какво си мисля, защото ще и го казвам директно. И вместо да подозира, че не я харесвам и да си губи времето в мисли по въпроса, просто ще си знае, че не я харесвам! Joy

Няма нищо по-лошо от неизвестното, а аз ще им го спестя.

# 1 160
  • Мнения: 7 006
Да вляза в тона на Salsisha - всяка дърта вещица, която е родила едно мъжко и е спряла там, да не си разваля фигурата или по други тъпи причини; която съзнателно е избрала да няма още деца, си заслужава съдбата.

А които сме родили по две мъжки?
Да знам, докато е време, да се напъна и за Идно женско.

Че аз като едва се престраших на едно,и то взе,че излезе мъжко,кво ся?
Балтията или въжето?
Или и двете за по-сигурно?

П.п.Ама аз квокво пък съм виновна в крайна сметка?Исках момиче,но тъпия щъркел ще да е бил стар и глух..Донесе ми момченце..

# 1 161
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
И аз нещо съм изпуснала - защо викате на Салсиша "Наденицата"?
https://www.vivenda.bg/product/salsicce и заради благия й форумен характер  Joy

Супер е характера ми. Някой ден, като ми донесе синковеца една глуповата снахица, ще и бъде толкова лесно с моя характер. Няма да се чуди, какво искам да кажа и какво си мисля, защото ще и го казвам директно. И вместо да подозира, че не я харесвам и да си губи времето в мисли по въпроса, просто ще си знае, че не я харесвам! Joy

Няма нищо по-лошо от неизвестното, а аз ще им го спестя.
И после ще си ужасна -ужасия.Каквато съм аз сега, щото им казвах истината в очите.

# 1 162
  • Мнения: 9 196
E, какъв е проблема да съм? Трябва да има баланс в този живот, не може само хубаво, трябва и зли герои да има. Simple Smile

# 1 163
  • София
  • Мнения: 19 402
Накрая, както много се дърлихте, виждам как ще плеснете с ръце и се прегърнете - имам предвид Салсиша и Креми. Бандата на свекървите.
Иаз ще стана, но тогава ще си гледам болестите и кръвното (или нещо друго че моето е ниско) и ще ми е през.... как ме вижда снахата.

# 1 164
  • София
  • Мнения: 24 839

Така е, нямам твоя опит под формата на век брак. Но допускам, че си права частично и след 60г. брак ти се е налагало да задържаш вниманието.
Само че повечето пишещи из тези теми са главно млади жени, омъжени/обвързани с млади мъже.

Е, на твоята възраст, можеше да имаш поне някакъв опит, за да можеш на база практика да говориш и за деца, и за свекърви, и за други такива семейни неща.
Затова не знаеш, че да задържиш вниманието дългосрочно на един мъж, не е въпрос на напън и усилие, а на дадености, които той да оцени и на които да държи.

И колкото да ти е непонятно- на млади години е нормално да намериш кой да те оцени, защото минеш ли една възраст, трудно става и може да останеш от тези, през които минават и преминават, ама все неподходящи........

# 1 165
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Салсиша е готина и аз съм готина.Това че имаме различни гледни точки по някои въпроси не означава, че трябва да се изпотрепем.
Извода е 1 когато влезнеш в на някой къщата е важно да се съобразяваш поне малко с човека , който ти е отворил вратата и да си благодарен.Важи както за снахата , свекървата така и за всеки друг прекрачил прага на чужд дом.Защото много хора са лоши и неблагодарни.

# 1 166
  • Мнения: X
...........Извода е 1 когато влезнеш в на някой къщата е важно да се съобразяваш поне малко с човека , който ти е отворил вратата и да си благодарен.Важи както за снахата , свекървата така и за всеки друг прекрачил прага на чужд дом.Защото много хора са лоши и неблагодарни.
В какъв смисъл чужд дом - това не е ли домът на съпруга на снахата?
И защо да е благодарна снахата, защото синът ти е благоволил да си я доведе в къщи ли? Като че ли ѝ е направил лична услуга.... А защо да не е обратното - свекървата да е благодарна на снахата, че е благоволила да удостои сина ѝ със съществуването си като негова партньорка?

Снахата и зетят влизат в новото семейство като пълноправни членове на това семейство. Всяко друго отношение към тях според мен е неправилно и обидно.

Салсиша не я познавам, но като чета за проблемите ѝ със свекървата се учудвам, защо не я изключи от живота си. Толкова много негативни емоции са нездравословни. Няма сила на света, която да ме принуди да комуникирам безплатно с човек, който ми е неприятен.

# 1 167
  • София
  • Мнения: 17 368
О, не, влязат ли в дома ми, никакво равноправие, сори. Който иска равноправие, да се отдели и издържа и гледа самостоятелно.

# 1 168
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Фри, може би не знаеш, че снахите винаги са бездомни или са родени в землянки. А, и голи като пушки.

# 1 169
  • Мнения: 2 475
При Креми синът и снахата влязоха с пълно равноправие и нулеви задължения - оттам и цялата сага. На нейно място и аз бих постъпила така. Само дето не бих чакала толкова дълго и с такова търпение.

Общи условия

Активация на акаунт