Явно не е алергичен ринит- явно неизлекувани бактерии

  • 7 849
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Все повече започвам да вярвам, че не е алергия, защото доста се разрових и няма нито един симптом на алергичен ринит.
По-скоро отново ще вземем секрет, защото е почти сигурно, че коки пак ще има.
Ади не боледува изобщо често.
За 3г 10мес е пила 2 пъти антибиотик.
Не е имала остри кашлици, с изключение на една кашлица, лоша през зимата.
До 3г възраст не е посещавала детско заведение. Ходи на градина девети месец всичко на всичко. Имаше отит зимата, който преодоляхме.
И нямаме други проблеми освен тези сополи. До момента не е имала алергии, и не знам защо реших, че това е алергичен ринит, но симптомите не ми се връзват изобщо.
Тези сополи са ужасно дебели, страшно гъсти, със съвсем леко зеленикав цвят и никакви други симптоми, няма червено гърло, яде нормално - без проблеми яде всичко.

Явно пак ще ходим да си вземем секрет, който уж януари беше чист след като пихме Аугментин-а.

Благодаря ви на всички за включването.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Аз да докладвам, не че някой ме пита, ама знам ли, на някого може да му е от полза, а и да попитам нещо.
Вчера водих Ади отново на УНГ, нейната си лекарка, която си я следи от декември м.г.
Та взехме секрет от носа пак и от гърлото този път.
Ще имам резултат в петък.
Та може би ще се наложи да си махнем все пак третата сливица есента + преди това консултация с алерголог.
Защото с този нос повече от година не мога да търпя нещата. Въртим се в омагьосан кръг просто.
А и третата сливица в момента не е много голяма, но пък и леко увеличена, и ако не е някой целогодишен ринит, то последната работа за която се хващаме е сливицата.
А защо омагьосан кръг - взимаме секрет, показва бактерия, няма как иначе - тая среда с тия изобилни секрети, няма как да не храним бактерии, ще пием пак нещо, ще мине за 2 седмици и после пак наново.
И тъпанчетата продължават да са леко помътнени, което е свързано разбира се с носа.
А сополите са си все така зеленикави, гъсти, дебели, на гърлото лекарката видя вчера как са се събрали като топка секрет и не помръдват.
Детето ми се мъчи ужасно нощно време, хърка до безобразие, не може да диша през носа, като яде също едвам яде с отворена уста, говорът и е страшно променен с от този постоянно запушен нос.
И така.......не мога повече да оставям нещата, трябва да се направо нещо.

И друго, вчера и направих профилактика кръв и урина, нещата мисля, че са ОК.
Искам да попитам, Хемоглобин 120 добре ли е? Ниско ли е?

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 11:27 от Liorena

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223

И друго, вчера и направих профилактика кръв и урина, нещата мисля, че са ОК.
Искам да попитам, Хемоглобин 120 добре ли е? Ниско ли е?


Чудесен ви е хемоглобина! Grinning

За другите проблеми стискам палци да се оправите по- бързо!

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836

И друго, вчера и направих профилактика кръв и урина, нещата мисля, че са ОК.
Искам да попитам, Хемоглобин 120 добре ли е? Ниско ли е?


Чудесен ви е хемоглобина! Grinning

За другите проблеми стискам палци да се оправите по- бързо!

Благодаря ти много.
Значи 120 е добре, да не се притеснявам, че като беше бебе и беше малко нисък.
сега като се замисля, от 1 годишна възраст май не съм и взимала кръв и урина, не ме е срам просто Sick
и урината е много добре - че преди и там навремето като беше бебе имаше някакви коли-моли.
Сега всичко е ОК.

А за носа, не знам просто, трябва да се направи нещо, защото тия секрети...как търпи това дете, и не се оплаква, не знам, аз като имам примерно запушен нос и полудявам, а тя милата през носа изобщо не може да диша.
Имаше един период когато нещата бяха мааалко по-добре, и сега пак наново, пълня кърпички не им знам броя на ден......
трябва и тест за алергия да си направим обаче като стане на 4., след 2 месеца.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 352
Имахме същия проблем през зимата - бях полудяла с този запушен нос и гадни сополи в продължоение на месеци. Трябваше да махаме 3та сливица, но аз нещо все се колебаех. В момента положението е стопирано, и въпреки че зная отношението ти към "специалистите" от Александровска болница ще ти кажа какво помогна на нас - направихме един 10 дневен курс нагревки на носа - физиотерапия с  хидрокортизон, намазва се нослето външно и със ултразвук се вкарва в синусите /не мога да го обясня по добре/. В комбинация с това 20 дни пръсках в носа на Христина НЕОРИН АКТИВ - спрей. От април месец до този момент /да чукам на дърво/ не съм видяла сопол. Имах огромни колебания относно тази процедура с хидрокортизона, свекърите ми са фармацевти и ме убедиха, че тези медикаменти в такава дозировка не биха могли да навредят на детето. Не знам, не съм спец, но при нас това даде положителен резултат и аз съм много, ама много доволна.
Успех   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 897
Писала съм и преди за дъщеря ми. През декември имаше силно увеличена трета сливица, не можеше да спи, да диша през носа. Постоянно со отворена уста, хъркане прес ноща, промени се гласа. Проблемите със зелените, гадни, гъсти, стичащи се назад сополи също бяха налице. Започнахме лечение с хомеопатия. Пи лекарство по схема около пет месеца. Подобрението беше бързо и трайно. От тогава до сега не е боледувала от нищо, нито настинка, нито вируси. Ходи редовно на детска градина. Опитай, със сигурност ще помогне да се излекува наистина и да избегнете операцията. Сама говориш за омагьосания кръг , в който сте в момента.
Успех, каквото и да решиш  bouquet

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Момичета, страхотни сте просто.
Благодаря за подкрепата наистина  bouquet

Bise, да, чела съм много за вашия случай, и това си мислех по едно време, въпреки, че съм много скептично настроена към хомеопатията( не ми се карай моля те Praynig), не знам защо.....ама вече и това си мисля....

Gercho, и за вас си спомням много добре.
как се процедира с тези нагревки, само нослето си нагрява? какво се прави?
къде се ходи точно? с талон от ЛЛекар ли? Аз идея нямам към кого да се обърна в Алекс.болница за този проблем?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Дано детенце се оправи!
Хемоглубина и е чудесен 120 е просто идеално  Peace!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 352
Да, само нослето се намазва външно и мазилото се втрива с едно апаратче в синусите /ох, не знам как да го обясня/ - не е болезнено, напротив, на щерка ми и беше много интересно. В Александровска болница, мисля че беше в Детска клиника /влиза се откъм ул. Здраве, точно преди Майчин дом/ на 4 етаж. Може да си вземеш направление от личния лекар, а може да си платиш и там на място - не е скъпо, мисля че беше по 4 лв. на процедура. Аз в началото смятах да направя само 5, но като видях колко добре се повлиява детето ги направих всичките 10. Физиотерапевтката каза, че може след 4-5 месеца да се повтори тази процедура. Ако те интересува друго, питай.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 785
Ох, чак сега ти виждам темата, Liorena...

На мен вашият случай ми прилича на нашия...Ние се влачихме с тези същите сополи 3 месеца - и си бяха гадни упорити бактерии...

1. след 5-6 вида капки за нос без подобрение, започнахме с изследване на секрет от носа - излязоха някакъв вид стрептококи + гъбички

  - Вземахме Аугментин + Мукосептонекс (с добавен Адреналин от аптеката)

2. При контролният преглед (след известна почивка и подобрение), но пак с гадните сополи, взеха секрет от носоглътката (както при вас) и изолираха Стафилококи Ауреус (стрептококите и гъбичките бяха изтребени)

  - Предписаха Зинат

3. На третият контролен преглед - пак изолираха Стафилококи Ауреус в носоглътката

  - и пак Зинат (което много ме учуди, даже мислех да питам тук дали е редно да се повтаря) и коларгол за носа

4. На четвъртият контролен преглед - Стафилококите бяха изтребени (Ура!), обаче пак изолираха бацили - друг вид стрептококи + друг вид гъбички (не като първите!)

  - и вече бях на път да полудея  #Cussing out, но докторът каза, че повече няма да трови детето, защото тези последните коки не били такива патогенни и така - нищо не предписа...

Засега нямаме сополи или други оплаквания..., и се моля да не се появят пак, защото пак си ходим на ясла, няма как...

Та не бих се учудила, и при вас да е нещо подобно...Успех с лечението!


# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Да, само нослето се намазва външно и мазилото се втрива с едно апаратче в синусите /ох, не знам как да го обясня/ - не е болезнено, напротив, на щерка ми и беше много интересно. В Александровска болница, мисля че беше в Детска клиника /влиза се откъм ул. Здраве, точно преди Майчин дом/ на 4 етаж. Може да си вземеш направление от личния лекар, а може да си платиш и там на място - не е скъпо, мисля че беше по 4 лв. на процедура. Аз в началото смятах да направя само 5, но като видях колко добре се повлиява детето ги направих всичките 10. Физиотерапевтката каза, че може след 4-5 месеца да се повтори тази процедура. Ако те интересува друго, питай.

Още веднъж ви благодаря.
Gercho, значи сега нямате секрети, така ли, след тези процедури
ама в тая жега дали е уместно newsm78 newsm78
значи до Майчин Дом да търся Детска клиника и ще търся ул. Здраве и там сигурно да питам за физиотерапия, нали?
И това трябва да е всеки ден, поредни дни, нали? за да има смисъл.
Ади от понеделник няма да е на детска градина вече, ваканция, и да видя какво да направя.
ако ли не, ще е есента, защото лятото няма да сме тук.
значи и вие ли сте били като нас - постоянни секрети, обилни и прочие
и казваш, че това е помогнало много.
и сега не духаш нос, така ли? Боже, звучи ми чак невероятно, аз не знам какво ще направя, ако спре носа да и тече, сигурно ще направя купон...просто не мога да си представя деня без кърпичките за нос. Cry и това чудо е на периоди от септември м.г. Sad

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ох, чак сега ти виждам темата, Liorena...

Успех с лечението!

Благодаря ти много  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 1 352
Мда, нямаме сополи /да не чуе дявола/. След процедурите спряха. Не знам дали това ги излекува. И аз самата бях безкрайно скептична към това лечение, но пред алтернативата да вадя трета сливица... Процедурите се правят всеки ден - общо 10. Ако искаш звънни първо по телефона да провериш дали физиотерапията работи, да не би да са излезли отпуски.
А иначе сополите ни бяха постоянен спътник цяла зима. Беше ми омръзнало да се чудя на кой да я оставя, щото в градината започнаха да ни правят забележки. А колко вида капки пускахме в носа вече даже не си спомням... Лошо ми ставаше като видех зелените сополи засъхнали в носа  smile3511 Сега лятото ще се опитам да я калявам, да печем на слънце този нас, да промиваме с морска вода, и да видим наесен как ще е. Евентуално ако се наложи ще направим още един курс. /дано не се/
Стискам палци да се оправите. Ако имаш нужда от помощ - насреща съм.   bouquet

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 10:09 от Gercho

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Гери, благодаря ти много  bouquet
Няма да имам възможност сега да и правя тези процедури, но есента обезателно ще ги направим преди да решим каквото и да било за 3-тата сливица.
Иначе, детенце е здраво, жизнено, с много добри изследвания - кръв и урина, храни се много добре, колкото и да и пречи запушеният нос. Тази нощ много по-спокойно. Много е различно просто.
Но нещата няма да оставя така разбира се.
Гери, още веднъж мерси много и ако има нещо да те питам, няма да се колебая пак да пиша.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 352
Смятам, че сега лятото като я спреш от градина ще се закрепи детето. Желая ви успех и весела ваканция. Hug

Общи условия

Активация на акаунт