Гримиране - идеи и техники. Красиви и бляскави за празниците! (Тема №72)

  • 61 458
  • 746
  •   1
Отговори
# 315
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Още един неприятел на пудрата.
Не харесвам как ми стои и не използвам.
Бяха ме поканили на лансиране на ефна марка минерална декоративна  козметика.
Сядам да ме гримират, правят специална пудра за всеки в зависимост от тена.
Започва гримьорът,  старателно, контуриране, коректор , сенки, очни линии, пудра, озарител....Пълна програма..Всичко на прах, Очната линия с мокра четка.
Накрая триумфално ми поднася огледало.
Ефекта беше  WAW, но само докато си сложа очилата.
От огледалото ми се усмихваше една сбръчкана лелка.
Предпочитам  фдт, с максимално естествен вид.С руж също не харесвам.
Бронзър , озарител  и до там
На професионални грим сесии предупреждавам без руж и пудра.

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 10:26 от sl

# 316
  • Мнения: 1 807
Аз съм с много мазна кожа целогодишно и пудрата е продукт, без който не мога, но все пак техниката "baking" я възприемам като подходяща само за специален повод със силен вечерен грим и снимки. Гримьорката, която ме гримира на абсолвентския ми бал през лятото настоя да приложи "baking" въпреки че бях с известни резерви, но ѝ имам пълно доверие и действително гримът не мръдна близо 10часа, а и на снимки излиза просто невероятно, но все пак на дневна светлина си личаха пластовете продукти и лицето ми изглеждаше като порцеланово. За някой друг специален повод с тежък грим бих повторила, но в ежедневието не ми допада самата идея за напластяване на толкова много продукти, особено в зоната под очите. Предпочитам да нанасям продуктите пестеливо и ако са няколко, пластовете да са тънки: малко количество база, лек фон дьо тен и запечатване на грима с фин пласт прахообразна пудра (предпочитам я пред компактната).

# 317
  • Бостън
  • Мнения: 13 716
Аз, да си призная,  винаги опирам до количеството ползван продукт, а не до това дали съм ползвала 2 или 12 Simple Smile Иначе съм си момиченце - предпочитам 12, чувствам се някак по-поддържана Simple Smile)))

Вече не бейквам... минаха дните, когато бях с мазна кожа, дето изяждаше и фдт и пудра... сега под очите се слагат разни нежни озаряващи кремчета, пък основи сияйни, коректорът е в минимални количества. Скоро си купих капки за цветокорекция и те работят и нанесени директно върху крема. Но не "пека" в онзи смисъл на думата въпреки, че имам пудра прехвалена специално за зоната (КВД брайтънинг), не мога да си го позволя. Дори се налага от време на време да правя и номера с маслото - мъничко от каквото олио за лице имам и потупвам под очите.
Но Т-зоната все още религиозно я запечатвам и за нея ползвам и друга, често матираща основа. Зависи си от сезона.

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 22:57 от Agent Provocateur

# 318
  • Мнения: X
Аз от скоро съм фен на пудрата- прахообразната само на порите по т зоната, а озаряваща, която купих от съфорумка на скулите и над бронзъра- много ми допада, супер лек озаряващ ефект има. Но да запечатам коректор под очи-абсурд-сбръчквам се, колкото и да съм заглаждала.

# 319
  • Мнения: 2 545
Момичета, изгледах с интерес клипчетата за кремовете с мигновенен ефект.

Нямам особено голям опит, затова ме интресува как гримирате зоната под очите. Имам светла кожа и доста изразени светлосини кръгове под очите с леко подпухване сутрин. Като добавя и вече добре очертаните  бръчици под очите, ми се иска да мога поне малко да маскирам картинката и да придобия по-свеж вид. Моля, споделете какви продукти ползвате в тази зона. Бих искала да си взема нещо по-добро (макар и по-скъпо), но ефикасно.

Благодаря предварително!

# 320
  • София
  • Мнения: 17 904
Аз пък много обичам пудра. Но ползвам само такава. Не ползвам фдт, контур и не бейквам.

# 321
  • Мнения: 812
С мазна кожа съм и широки пори. Имам и напукани капиляри по челото, по носа и по бузите. Фон дю тен ползвам пестеливо по празници с малко мат основа, а през деня - коректор за зачервяванията, компактна пудра (и руж). Лятото ползвам само прахообразна пудра за порите над крема с фактор и рядко мат ББ крем. Общо взето много обичам и ползвам всякакви пудри. С руж се харесвам много- придава цвят на иначе безцветната ми бледа кожа.
Откакто ударих 40 забелязвам, че фон дю тените не ми стоят добре- състаряват ме и всячески ги избягвам. Добре поне, че  ББ тата ми стоят добре, а и с коректора се справям за сега. Напълно забравих и за черния молив - ползвам всички други цветове. Скоро и черната спирала ще заместя май - подчертава ми бръчици под очите. За сметка на това, синя и лилава спирала ми стоят мнооого добре - освежават ми погледа.Сив грим не правя вече - толкова уморен вид ми създава ( със сини ои съм).Малко по малко подменям доскорошните си козметични продукти.

# 322
  • Бостън
  • Мнения: 13 716
Моля, споделете какви продукти ползвате в тази зона. Бих искала да си взема нещо по-добро (макар и по-скъпо), но ефикасно.
Благодаря предварително!
Hmmm, гаранции няма, че продукт в който някой се кълне ще ви допадне и хареса и ще работи за вас, но ще събера няколко, които имам в момента:
(кремове за очи - 4-5 отворени в момента, въртя и корейски и "нормални"; този Origins ми е любим заради озаряването и защитата; пачове овлажняващи, колагенови също; крем за мигновено заличаване на бръчки-честно казано не препоръчвам, мъка е да гримираш над него)
Праймъr - Algenist Reveal Coleor Correcting Radiant Primer
Коректор 1 Shiseido Natural Finish Cream Concealer
Кoректор 2 Algenist Color Correcting Eye Serum Concealer
Запечатваща пудра - КВД







****************
Това ми допадна (търсех друго)

# 323
  • Мнения: 5 161
Наскоро мернах една публикация на додис с много шоколадови палитри, сякаш бяха на makeup revolution и пишеше soon, но не мога да я открия никъде в инстаграм или фейбук я видях. Някой знае ли нещо повече.

# 324
  • Мнения: X
 За Додис не знам, но Makeup Revolution отдавна имат много шоколадови палитри. На живо изглеждат много добре.

# 325
  • Мнения: 5 161
За Додис не знам, но Makeup Revolution отдавна имат много шоколадови палитри. На живо изглеждат много добре.



знам знам, помислих си и, че и те ще ги внасят скоро.

# 326
  • Бостън
  • Мнения: 13 716
В някакъв "грим" период съм и почвам да се дразня сама на себе си! Обещавам ви, че скоро ще ми "мине" Grinning




Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 01:34 от Agent Provocateur

# 327
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Момичета, ако някой скоро е минавал през Инглот - поддържат ли все още цветни гел очни линии?

Интересувам от цвят бордо - любима ми е Great Dame на МАС, но ми свършва, и се оглеждам за алтернатива. Имам подобни цветове матови течни червила, но или лилавеят или червенеят ....а пробвах почти всичко.

По тази причина се интересувам от инглотските - ако все още се предлагат.

# 328
  • Мнения: 1
HeartЗдравейте!
 Чудя се къде продават такава пудра и какво и е българското име? Благодаря и приятна вечер!:imp:

# 329
  • Мнения: 947
HeartЗдравейте!
 Чудя се къде продават такава пудра и какво и е българското име? Благодаря и приятна вечер!:imp:
Каква пудра?

Общи условия

Активация на акаунт