Гримиране - идеи и техники. Красиви и бляскави за празниците! (Тема №72)

  • 61 429
  • 746
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 31 382
Имам матиращ слънцезащитен спрей на Ла Рош,върши чудесна работа
Може ли снимка? И става ли да се използва върху грим?
Да, страхотен е.

# 466
  • София
  • Мнения: 9 591
Physicians Formula Super BB All-in-1 Beauty Balm Powder, SPF 30

((No word on whether it can also cure cancer or bring about world peace.))
Имала съм я тази пудра. PeaceПреди години купена от една дрогерия от едно пътуване до Верона.
Носех си я точно като пудра върху лицето. Не беше лоша.

# 467
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Мацки, имате ли идея МАС дали ще правят някакви намаления за 8 март? (знаех за скорошното намаление на продукти за устни, но не търся такова нещо, руж)Simple Smile

# 468
  • София
  • Мнения: 9 591
И мен живо ме интересува. Пресуших пейт потовете...

# 469
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Имам матиращ слънцезащитен спрей на Ла Рош,върши чудесна работа

Може ли снимка? И става ли да се използва върху грим?
Лично аз не бих използвала слънцезащитен спрей върху  грим, особено ако ще подновявам през два часа.
Първо защото съм щедра в количеството слънцезащита, което при наличие на грим под защитата би дал  размазан резултат.
Второ считам че за мен е по целесъобразно да поставям защитата на чиста кожа и преди да го направя минавам лицето с кърпичка за почистване.В противен случай бих се чувствала некомфортно с цялото това "мазало"  от грим и защита по лицето.
За мен е по важно лицето мо да бъде надеждно защитено и да се предотврати появата на петна, от колкото да съм гримирана .
Въпрос на приоритети.

# 470
  • Мнения: 7 615
Sl, разбирам твоите приоритети. Но след като продуктът се рекламира като "матиращ" спрей , вероятно създателите му са имали предвид и някаква алтернативна употреба от тази на стандартен слънцезащитен крем.

На мен лично подновяване на слънцезащита през 2 часа не ми е приоритет, при условие, че работя по цял ден в офис в градска среда.

# 471
  • Мнения: 947
Sl, абсолютно съгласна с теб, че слънцезащитата е от изключителна важност и също толкова несъгласна с триенето на грим с кърпичка и нанасяне на крем отгоре! Триене на грим, а не почистване, просто защото няма никакъв начин кърпичка да премахне гримът изцяло успешно. Част от него ще остане в порите и тогава ще стане голямото омазване с крем-слънцезащита отгоре, така си го представям аз. Но има и друго, аз не съм толкова фанатично обилна в подновяването. За мен спрей е най-успешният вариант за над грим, евентуално пудра за някой с по-мазна кожа. Ако пък няма грим още по-добре, подновяването става най-лесно. Аз слагам сутрин обилно кремообразен слънцезащитен, после в рамките на деня подновявам два пъти. При положение, че съм на закрито и избягвам пряка слънчева светлина считам, че ми е напълно достатъчно. Между другото знаете ли, че някои жени си подновяват защитата върху грима със стик?!? Беше ми интересно да го видя, правят го с потупване и твърдят, че се получава, но аз съм силно скептична. Купих си слънцезащитен стик и не съм особено въодушевена. Но за подновяване в дни без грим е перфектен, малък и компактен, не се цапаш и мажеш в движение ако искаш. Между другото установих, че се държи много добре под грим, постоянно получавам комплименти за сияйния си тен когато съм с него. Grinning

# 472
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не трия с кърпичка, а използвам  специални мокри кърпички за почистване на грим.
По принцип рядко слагам ФДТ защото тонирана защита  ми е достатъчна не се нуждая от покривност.Не използвам пудра и руж.Само понякога бронзър и то много пестеливо.Така, че на практика нямам много за почистване.
Не използвам слънцезащитен крем, а тониран флуид който поставям след серума и крема  сутрин у дома.
Подновявам със защита във вид на стик.
Имам и тониран стик с четка към него.Така не се налага да разнасям с ръце.
Доволна съм от резултатите.
Преди да се дава мнение за нещо, би трябвало да сме наясно с фактологията.
Всеки сам си преценя как да процедира стига да е удовлетворен от резултатите.
esmeralda23 аз също съм  по 8 часа  офис, но все пак имам и почивни дни...отпуски, в които съм навън.
Иначе подновявам преди да тръгна от работа защото летния ден тук е кошмарно дълъг.
Написах лично мнение, базирано на дългогодишна  практика с различни слънцезащитни продукти.
Нямам претенции да налагам мнение ното да да казвам кой какво да орави.Не търся  одобрение.
.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 22:46 от sl

# 473
  • София
  • Мнения: 2 937
Здравейте момичета. Какво ви е мнението за фдт на Ревлон. Тези? Кожа нормална без кой знае какво за заличаване, малко широки пори в т зоната, но не фрапантно.


# 474
  • Мнения: 2 711
Здравейте момичета. Какво ви е мнението за фдт на Ревлон. Тези? Кожа нормална без кой знае какво за заличаване, малко широки пори в т зоната, но не фрапантно.




Revlon Colorstay е любимия ми фдт. Добра покривност, издръжливост.

# 475
  • Мнения: 1 602
Това е спреят

# 476
  • София
  • Мнения: 2 937
Здравейте момичета. Какво ви е мнението за фдт на Ревлон. Тези? Кожа нормална без кой знае какво за заличаване, малко широки пори в т зоната, но не фрапантно.
Скрит текст:

Revlon Colorstay е любимия ми фдт. Добра покривност, издръжливост.


Благодаря Hug Трябва да проверя до кога е намален в Лили и да си го взема.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 22:50 от bubanka

# 477
  • Мнения: 947
Не трия с кърпичка, а използвам  специални мокри кърпички за почистване на грим.
По принцип рядко слагам ФДТ защото тонирана защита  ми е достатъчна не се нуждая от покривност.Не използвам пудра и руж.Само понякога бронзър и то много пестеливо.Така, че на практика нямам много за почистване.
Не използвам слънцезащитен крем, а тониран флуид който поставям след серума и крема  сутрин у дома.
Подновявам със защита във вид на стик.
Имам и тониран стик с четка към него.Така не се налага да разнасям с ръце.
Доволна съм от резултатите.
Преди да се дава мнение за нещо, би трябвало да сме наясно с фактологията.
Всеки сам си преценя как да процедира стига да е удовлетворен от резултатите.
esmeralda23 аз също съм  по 8 часа  офис, но все пак имам и почивни дни...отпуски, в които съм навън.
Иначе подновявам преди да тръгна от работа защото летния ден тук е кошмарно дълъг.
Написах лично мнение, базирано на дългогодишна  практика с различни слънцезащитни продукти.
Нямам претенции да налагам мнение ното да да казвам кой какво да орави.Не търся  одобрение.
.


Разбира се, че ще давам мнение за каквото и когато преценя, това е форум. Grinning Въпреки това се извинявам ако съм те засегнала, а явно е така. Какви са кърпичките е все тая. За мен почистването на лицето (с или без грим) е ритуално. И ако държиш да погледнем фактологията, тя е че тонираната слънцезащита е вид грим, който с кърпичка няма как да се почисти добре изцяло от кожата. Това, че ползваш само тонираната слънцезащита и малко бронзер, и според теб не е кой знае какво за чистене ми звучи малко като хапнах само една филийка хляб, ще лапна дъвка вместо да си мия зъбите. Да не се засегнеш пак, това е личното ми мнение, базирано на моя си опит и хич, и изобщо даже не настоявам да се възприема като задължително.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 23:49 от IceIce

# 478
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Както кажеш.
Явно знаеш по добре от мен кога и  каква   точно защита ползвам и с какво почиствам.
Няма лошо.Важно е човвк да има мнение.
Няма как да се засегна от мнение, на хора, които не познавам и съответни не заемат някакви място е живота ми.Дори и такива , които са, не могат да ме засегнат, защото уважавам чу дито мнение до момента в който някой не размаха поучително пръст за да ми го наложи.

Вече писах, че не се нуждая от нечие одобрение.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 08:58 от sl

# 479
  • Мнения: X
Аз наистина се опитвам да проследя разговора и да разбера аргументите, цял съм живяла на море, шест години на място с поне седем месеца лято и много ужасно слънце, но пак не мога да схвана основния момент. Какво е това подновяване на слънцезащита, освен ако не се пържиш като закъсал турист по обед на плажа? Триете си по някое време спонтанно грима и се пръскате със спрей или просто намазвате нещо слънцезащитно върху грима, че дори и на чиста кожа ли? Нямаше никога да се сетя.

Общи условия

Активация на акаунт