Гримиране - идеи и техники. Красиви и бляскави за празниците! (Тема №72)

  • 61 311
  • 746
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 947
Аз наистина се опитвам да проследя разговора и да разбера аргументите, цял съм живяла на море, шест години на място с поне седем месеца лято и много ужасно слънце, но пак не мога да схвана основния момент. Какво е това подновяване на слънцезащита, освен ако не се пържиш като закъсал турист по обед на плажа? Триете си по някое време спонтанно грима и се пръскате със спрей или просто намазвате нещо слънцезащитно върху грима, че дори и на чиста кожа ли? Нямаше никога да се сетя.
Grinning Разсмя ме.
Твърди се, че за да е ефективна слънцезащитата трябва да се подновява на всеки два часа. Или иначе казано, два часа след като си се намазал и трябва пак да се мацотиш. За мен също е прекалено на два часа, но примерно лятото прекарвам едни 12 часа навън от светлата част на деня и гледам да подновя поне веднъж, обичайно два пъти(въпреки, че никога не стоя на директно слънце). Но да ти призная преди да ми излязат пигментни петна не бях никак редовна и сега ме е страх много да не ми излязат пак.

# 481
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
В интернет пространството.има достатъчно информация по въпроса за слънцеьащитите, ако някой наистина се интересува, то.просто трябва да я прочете..

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 09:11 от sl

# 482
  • Мнения: X
Аз съм убедена, че в интернет има от всичко по много, но не питах това.

# 483
  • Мнения: 7 588
Sl, каква е тази войнственост от теб днес? Първо ме подхвана мен, че едва ли не се мацотя с не знам какво върху грима и приличам на мазна баничка, а само питах за спрей, понеже ми стана интересно какъв ще да е, после почна и с другите някаква словесна война, нещо не виждам смисъла? Ако един продукт или техника работи за теб, ползвай го, супер, но защо са нужни квалификации за другите, които не са съгласни с мнението ти?

Аз лично си слагам само слънцезащитен дневен крем и се гримирам всекидневно (дори за някого това да е мацотене и да са ми сбъркани приоритетите). Само на плажа си подновявам слънцезащитния крем по няколко пъти, защото се пържа ня слънцето. Не твърдя, че съм права. Знам, че се получават кофти петна и кожата се състарява от слънцето. При мен този вариант работи, защото съм в офис през часовете с най-интензивно слънце. Но би ми било интересно да пробвам продукти с допълнителна защита като пудрата или матиращия спрей, защото ще ми паснат на ежедневната грим рутина, ако някой тук е доволен от конкретен продукт, давайте идеи.

# 484
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Да добавя още едно мнение... с много светла и чувствителна кожа съм, склонна към пигментация. Задължителен фактор 50+ преди грим, фдт и пудра с фактор, като за подновяване ползвам само пудрата или фиксиращ спрей за грим.Всичко останало би ми развалило грима, а през лятото изобщо не си представям пет слоя спф. Всеки има и различен критерий към гримираното си лице, аз не бих допуснала цапаници.  В този ред пудрата на авен е супер решение, може да добавяш по малко при нужда.
Гримът и спф винаги се бият, спф в повечето продукти могат да те направят блед като призрак на снимки, затова и в повечето професионални и дълготрайни гримове, спф е сведен до минимум. Така че за мен така стоят нещата- или си добре защитен, или си добре гримиран, пълно щастие няма. Simple Smile


https://www.eau-thermale-avene.bg/slnce/slnce-grizha/slncezashch … ktna-pudra-spf-50

http://www.bioderma.com/en/our-products/photoderm/nude-touch-spf-50-light-tint

# 485
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не съм войнствена.
Написах мнение обосновано на личен опит натрупан в продължение на близо 20 години, Придобит в страна със силна интензивност на слънчевото греене  и продължителност на деня през лятото от 7 до 23 часа.
Считам че за този период на принципа проба грешка съм открила възможно най оптималния вариант за свбе си, като разбира се не в задължително той да бъде такъв за някой друг.
На когото  му е полезно  инфото ок, за когото не е пак ок.
Няма лошо.
Скрит текст:
Само ще добавя, че от детската градина, която е пожелателно засължителна за испанците (тръгват на 3 години  и посещаемостта е 99,99% ) Децата задължително трябва да имат слънцезащита , за да я поставят когато са на двора.Въпреки, че юни, юли и август са във ваканция.
После в училище за всички ескурзии под номер едно в списъка за необходимите неща които задължително трябва да носят  винаги е защита.Независимо дали ще ходят в страната(южна ,
северна  Испания , зимно ски училище в Каталуня) или из Европа(Лондон, Париж, Дъблин, Амстердам,  Венеция , Дюселдорф....  ).Учителят се грижи да не забравят за подновяването

Аз съм убедена, че в интернет има от всичко по много, но не питах това.
Ако някой иска да си изясни нещо, първо трябва да се информира(има много неща отвъд личния хоризонт на всеки от нас), после да анализира и накрая да си направи извод.
Скрит текст:
Преди години се опитвах да обяснявам във форума предназначението и ползата на основите за грим.След разгорещени спорове и агресивни постове от страна на тогавашните им противници, десетина години по късно всички ги ползват.
Подобна беше преди 14 години   и ситуацията със серумите за мигли .
Мога да да дам още много примери...
Тогава минавах в обяснителен режим, спорех, доказвах...
Но човек не може да разбере нещо, ако не иска да го разбере.


 

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 09:11 от sl

# 486
  • София
  • Мнения: 9 534
Скрит текст:
Този спрей си купих преди 2 години, когато беше форумен хит, още щом излезе на пазара! Grinning
Пръскам в обедната почивка върху цялостен грим, предварително нанесен върху СПФ.  Hug
Другото му предназначение беше, ако съм на море или почивка и трябва да подновя  защитата с един замах. Носих го и на корабчето, с което обикаляхме островите на Лефкада.... А бе върши си работа!
Опазих се от петна. Да видим тази година!

# 487
  • София
  • Мнения: 1 611
И аз много харесвам този спрей.

# 488
  • Мнения: 31 317
За мен е незаменим. Аз не подновявам слънцезащити, ако съм вътре, но този го пръскам преди да изляза на обяд и после преди тръгване лятото.

# 489
  • Мнения: 1 424
А щипе ли на очите, когато се намокриш на плажа?

# 490
  • Мнения: 31 317
Не съм го носила на плаж, там се мажа сериозно постоянно с кремове с най- висок фактор.
Иначе не ми люти.

# 491
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Здравейте,относно запитването за червилата на Lancome L'Absolu Rouge Drama Matte.......Уникални са! Трудно се впечатлявам,но това което забелязвам последните години в марката е,че представят красиви  цветове и много високо качество,специално на червилата.Стоят много луксозно и определено впечатляват!Изключително трайни,издържат по 8-9часа на устните,без да мръднат.Моите ги купих от Beauty Zone,но ги има и в Douglas.
Нотино също ги предлагат https://www.notino.bg/lancome/labsolu-rouge-drama-matte/
Съвета ми обаче е да отидете в магазина. Сега съм набелязала цвят 157 Obsessive Red,което ми прилича на едно червило от лимитирана серия,заредена само във Франция и го изпуснах по много нелеп начин,заради бързото му изчерпване и краткия ни престой тогава.

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 10:36 от Nina_Z

# 492
  • Мнения: 2 323
По груби сметки днес е последният ден, в който може да поръчате от colourpop без 10 долара доставка и без минимум стойност. Да е жива и здрава Eatlovemakeup, че каза в инстаграм ^^

Пуснах си едно червило от Blur серията им, което най-вероятно ще наподобява любимото ми My Tweedy от супернеизвестната серия на MAC Powder kiss (самостоятелно стои доста зле по моите критерии, в комбинация с молива Spice съм все едно с филър в устните).
Също и Supernova течните сенки, които са брутааални, но четете за конкретните нюанси, понеже има и просто металически, има и глитърни. Трябваше ми светла глитърна, OG от колекцията със Zoella изглежда да е точно такава.

И като пуснах поръчката, се сетих, че забравих да добавя празната магнитна палитра, та като нищо ще направя втора, ох.Laughing

Попаднах на нова любов - Game Changer на Huda, Demi matte се водеше, обаче в 2 сефори в Испания го нямаха, та нямам търпение да го намеря и да си го взема. Разкошен цвят.

Последна редакция: сб, 02 мар 2019, 14:06 от bambinnah

# 493
  • Мнения: 5 135
По груби сметки днес е последният ден, в който може да поръчате от colourpop без 10 долара доставка и без минимум стойност. Да е жива и здрава Eatlovemakeup, че каза в инстаграм ^^

Може ли и на нас да кажете за кой сайт става на въпрос

# 494
  • Мнения: 2 323
На Colourpop, написала съм Simple Smile
Ако не ги знаете, гледайте задължително видеа, суочовете на сайта не са добри - особено при продуктите за устни.

Общи условия

Активация на акаунт