Гримиране - идеи и техники. Красиви и бляскави за празниците! (Тема №72)

  • 61 391
  • 746
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
Като ви чета как се гримирате спокойно пред тоалектката се чудя как правите така, че да не си цапате ръцете с фдт? Мърля се мивката и се налага да се мие и тя след всичко това. Simple Smile

Ръцете няма как да изцапам с фдт, защото нямат съприкосновение с него. Бюти блендърите ги мия наведнъж през няколко дни, четките също. Нямам по един брой, че да трябва непременно да ги измия непосредствено след гримиране, когато обикновено бързам за някъде.

# 601
  • Мнения: 2 323
Момичета, аз съм на мнението, че гримът се напасва към живота и рутината ми, не обратното.
И аз си бях вкарала идеята в главата да имам тоалетка и Алекс чекмеджета и голямо огледало със светлини, обаче осъзнах, че се гримирам най-често в хола на дивана докато гледам сериал. А към момента се гримирам вкъщи може би 1 от 7 случая, в останалите или във фитнеса, или в колата, или в хотел/при приятели (пътувам често през уикенда). Абсолютно няма смисъл от тази тоалетка, само ще ми заема място.

А гримирането в банята не го прилагам. Няма как да седна да заемам такова важно помещение - нали някой друг ще иска да го ползва. По същата причина и бялата ми козметика не стои там (освен почистващите), а е в чекмедже до леглото, където най-често си нанасям нещата преди лягане. По едно време беше в кошничка, която взимах и разнасях до хола, където да си се плескам докато гледам сериал вечер.

В момента ежедневните продукти са ми в малък несесер, който нося с мен навсякъде. Взимам го и тръгвам. По-специалните или не толкова често ползваните са в голям несесер, просто сложен вкъщи в едно чекмедже. Но и аз нямам много - ако имах, щях да си ги разпределя в органайзери, но най-използваните пак щяха да са в несесер.

Гримирайте се пред тоалетка, ако ви харесва, в банята, където имате условия и сте свикнали. Така де, вие и без моята благословия сигурно това правите Grin (Аз примерно минах на четки, беше ми бая зор да се чудя как да си намокря бюти блендера в колата Grinning) А за мивката... не се гримирам в банята, но мивката пак е перманентно мръсна!

# 602
  • София
  • Мнения: 9 569
Аз не се гримирам в банята, заради изкуствената светлина там. Освен това, за мен ритуала по поставянето на грима, върви ръка за ръка с пиенето на сутрешното ми кафе. pletka  Coffee thumbsup
Тези две дейности при мен са неразделна част от сутришната рутина, както и важна част по наместването на вътрешните ми чакри и енергия за деня. Joy hahaha Никой да не ми се мярка и пречи, или ако е там, да си кротува. Да стоя права е немислимо!  Naughty
Моята мивка в банята се омазва, обаче от чистене на спирала с мокри пръстчета, ако съм решила да не ползвам мицеларната за целта. И става мазало! Там само Cif помага! ooooh! Tired

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Освен това, за мен ритуала по поставянето на грима, върви ръка за ръка с пиенето на сутрешното ми кафе. pletka  Coffee thumbsup
Тези две дейности при мен са неразделна част от сутришната рутина, както и важна част по наместването на вътрешните ми чакри и енергия за деня. Joy hahaha Никой да не ми се мярка и пречи, или ако е там, да си кротува. Да стоя права е немислимо!  Naughty

Това е и моето верую. Не мога да се гримирам на крак или в колата. Абсурд! Най-много някой гланц за устни или червило да сложа в движение, всичко останало е цял един душевно значим за мен ритуал.

# 604
  • Мнения: X
Аз също не мога да се гримирам "на крак", но и по време на кафето не мога. Това би означавало да си нося кафето в спалнята или гримовете на терасата/кухнята, което няма как да стане. Освен това, преди кафето даже не съм си измила очите, защото съм получовек преди да го изпия. 😂

# 605
  • Мнения: 31 356
Аз пък не мога седнала. Трябва задължително да съм права максимално близо до огледало с много светлини, защото не виждам без очила. Абсурд е да се разсейвам с кафета или други работи. Започвам, правя, свършам, ако може възможно най-бързо. Ако правя обаче сложен цветен грим на очите ми отнема наистина много време. Ходя до друга мивка, да си мия ръцете и ползвам много четки наведнъж винаги.

# 606
  • Мнения: X
Аз също не виждам добре и ми трябва много светлина, но си я осигурявам извън банята.

Пред голямо огледало не мога да се гримирам. Ползвам огледало с дръжка, наскоро си купих и настолно с лед лампички. Въпрос на предпочитания и навик е всичко.

# 607
  • Мнения: 31 356
Точно така е, който както си е свикнал и желае. Важното е добър резултат и добро настроение, гримът е точно това. Е, не винаги де. Mr. Green Whistling

# 608
  • Мнения: 5 913
Момичета, аз съм на мнението, че гримът се напасва към живота и рутината ми, не обратното.
И аз си бях вкарала идеята в главата да имам тоалетка и Алекс чекмеджета и голямо огледало със светлини, обаче осъзнах, че се гримирам най-често в хола на дивана докато гледам сериал. А към момента се гримирам вкъщи може би 1 от 7 случая, в останалите или във фитнеса, или в колата, или в хотел/при приятели (пътувам често през уикенда). Абсолютно няма смисъл от тази тоалетка, само ще ми заема място.

А гримирането в банята не го прилагам. Няма как да седна да заемам такова важно помещение - нали някой друг ще иска да го ползва. По същата причина и бялата ми козметика не стои там (освен почистващите), а е в чекмедже до леглото, където най-често си нанасям нещата преди лягане. По едно време беше в кошничка, която взимах и разнасях до хола, където да си се плескам докато гледам сериал вечер.

В момента ежедневните продукти са ми в малък несесер, който нося с мен навсякъде. Взимам го и тръгвам. По-специалните или не толкова често ползваните са в голям несесер, просто сложен вкъщи в едно чекмедже. Но и аз нямам много - ако имах, щях да си ги разпределя в органайзери, но най-използваните пак щяха да са в несесер.

Гримирайте се пред тоалетка, ако ви харесва, в банята, където имате условия и сте свикнали. Така де, вие и без моята благословия сигурно това правите Grin (Аз примерно минах на четки, беше ми бая зор да се чудя как да си намокря бюти блендера в колата Grinning) А за мивката... не се гримирам в банята, но мивката пак е перманентно мръсна!
Много ми допадна написаното от теб, защото и аз се гримирам често на дивана, права до прозореца, на терасата с малко огледалце... Защото, какво толкова има да се гримирам,  все пак не излизам на сцена? Дори си мисля, че ежедневния си грим мога да го направя и със затворени очи. И сега много ми е смешно, защото си представям как купувам табуретка за банята. Ами да си сложа и един матрак във ваната, че да не мърдам от там.

# 609
  • София
  • Мнения: 2 666
Май съм единствената луда, която се гримира на три различни места. ФД слагам на дневна светлина в спалнята. Очите гримирам в банята, защото съм късогледа. Червилото е пак там. Спирала мога да сложа само ако съм седнала с малко огледалце в ръцете Grinning.

# 610
  • Мнения: 1 758
И аз се гримирам на масата със сутрешното кафе.В банята държа само продукти с измиване.Приготвила съм си най-често използваните продукти в 3 органайзера, огледало за ръка и това е.Не обичам да бързам.Минимум 30 минути е ритуалът.Много често чувам коментар от ММ:"Е, това не го разбирам.Сутрин се цапаш, вечерта всичко това го сваляш.Какъв е смисълът? Laughing"Мъже.... Simple Smile

# 611
  • София
  • Мнения: 5 197
Моето гримиране протича така:

Тъй като сутрин винаго бързам, все сме закъснели и без огледало, почиствам лице, крем , кокосво масло под очите, отново без огледало- фон дьо тен (или коректор) под очите, на очите, нос , разнасяне с пръсти хаха, продължавам да правя 100 неща едновременно. Намирам бронзиращата пудра, придвидливо съм оставила една четка на видно място и за да не съм като призрак , минавам с бронзъра по скули, клепачи, чело . И излизам.
В колата - пооправям вежди , нанасям спирала , руж , малко бялсък на устата и винаги хайлайтър.

Иначе се гримирам на много силна изкуствена светлина в стаята , тъй като и аз вече недовиждам.

Но кафето сутрин , си е кафе сутрин , то си е самостоятелно Grinning

# 612
  • Бостън
  • Мнения: 13 634
Агент , точно така си представих банята ти.
Първо ми светна , че си на другият край на света, където гледам доста известни и неизвестни жени, с огромни бани, много светлина, много място за грим .
Ще те разочаровам, Wind Wink Не е голяма, хич даже!
(в оригиналните планове на къщата е имало една огромна баня на този етаж, но са я разделили на 2 по-малки, та сега и децата си имат тяхна)
Ъъъ, аз си имам и тоалетка и даже преди години изключително на нея се гримирах, но както каза Бамбина "гримът да следва лайфстайла, че ще види къде зимуват...."  При мен забавнотото е, че седна ли на тоалетката с кафето и табиетите му ставам след минимум 45 мин, докато като се правя на крак успявам да се вместя и в 20 като препускам! Мразя да препускам и да недоизпипвам обаче Grinning Телешка му работа!

# 613
  • Мнения: 1 350
Никога не съм могла да правя нещо друго, докато се гримирам. Отдавам се изцяло.
Цялата ми бяла и декоративна козметика е на тоалетката, и там протича ритуала. Единствено измиващите продукти са в банята.
Гримирам се права, за да мога да се доближавам и отдалечавам от огледалото, и да се въртя към повече светлина при нужда.
С ежедневния грим се справям за около 20мин сутрин, включвайки и грижата за кожата.

Остатъците от грим по тоалетката почиствам с една кърпа, веднага след като приключа.

# 614
  • София
  • Мнения: 5 572
Като ви чета как се гримирате спокойно пред тоалектката се чудя как правите така, че да не си цапате ръцете с фдт? Мърля се мивката и се налага да се мие и тя след всичко това. Simple Smile

Ръцете няма как да изцапам с фдт, защото нямат съприкосновение с него. Бюти блендърите ги мия наведнъж през няколко дни, четките също. Нямам по един брой, че да трябва непременно да ги измия непосредствено след гримиране, когато обикновено бързам за някъде.

Сигурно си имаш палитра за смесване и затова... Аз нямам и си ползвам ръцете. Гъбичка имам една, мия си я постоянно, като ми се захаби (след около 2 мес. употреба) си купувам нова. Четките също си ги мия постоянно. Въобще нищо мръсно не държа, а и не съм се затрупала с аксесоари. Стремя се към минилмализъм. Simple Smile Но мерси за отговора, ориентирах се. Индивидуален стил си има всеки явно.

Общи условия

Активация на акаунт