Гримиране - идеи и техники. Красиви и бляскави за празниците! (Тема №72)

  • 61 336
  • 746
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 9 553
BlushЕха, Денси! Heart Eyes Мерси! Бляскава дама! Днес ще идваш ли на базара?

Есмералда, тъмничка съм, а сега и по-тъмничка ще ставам. Винаги почернявам лятото, независимо от фактора. Но да, замисли ме за Champagne Pop...Hug
Какъв базар? newsm78 Аз защо нищо не знам?! Simple Smile

Аз имам мини на Бека, Опал което не ползвам, от както се сдобих с Кварца. Мога да предложа също! Flutter

Апропо, да кажа за Кварца на Бека. Все се чудех, на какво ми напомня, напъвах се и накрая измислих! Ами, това е пресован вариант на пигмента Ванила на Мас! Hug
Скрит текст:
MAC Cosmetics Pigment - Vanilla


Becca Vanilla Quartz

Последна редакция: чт, 25 апр 2019, 14:39 от kopche

# 646
  • София
  • Мнения: 17 857
Много съм съгласна с мнението на Бамбина.
Също смятам, че гримът е просто средство, а ние сме носителКи на енергията, излъчването и всичко зад него. Той трябва да ни служи максимално лесно, а не да се нагаждаме според червилца. Макар че всяка от нас е залитала към това в един момент. Женско си е да си имаш свое местенце да се киприш, ама когато си зает с реалния живот, нещата стоят по друг начин. Гони се ефективност. Включително времева и пространствена.
Аз се гримирам на голямо огледало. "Тоалетката" ми е на скрина- 2в1.

# 647
  • Мнения: X
Kopche, вярно че прилича на него, обаче на мен кварцът при мрачно време ми розовее, но едно убито и леко мораво розаво с тъмно злато. На по-силна светлина си е златен. И на приятелката на сина ми видях, че така й стои. Абе много е красив.

Аз напоследък като нямам време за грим като хората и излизайки знам, че ще съм само сред германци, въобще не се гримирам. За първи път в живота ми съм сред хора, чиято преценка за външен вид грам не ме интересува. Това са естетически инвалиди, чиито жени когато са с вид на клошарки изглеждат все пак по-добре отколкото като са издокарани и гримирани. Стана няколко пъти виждам на голо лице изкуствени мигли, а надолу примерно сребриста плисирана пола и туристически обувки. Какво да ми пука?

Последна редакция: чт, 25 апр 2019, 18:27 от Анонимен

# 648
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Може ли да ми препоръчате фиксиращ спрей за грим, който да има прилична издържливост на по-изгодна цена до към 20-30 лв.
Благодаря предварително!

Аз съм с NYX. Няма с какво да сравня, защото това са първите ми фиксиращи спрейове, но май вършат работа. Първо купих Dewy, сега съм с матиращата версия.

# 649
  • Мнения: 147
Може ли да ми препоръчате фиксиращ спрей за грим, който да има прилична издържливост на по-изгодна цена до към 20-30 лв.
Благодаря предварително!
Аз използвам само флорални води или такива от аптеките. Първо, много добре ми преливат грима и после, с тях гримът ми не мърда до вечерта. Но моят грим по принцип не мърда изобщо, така че не знам дали водите изобщо имат значение. И през деня пръскам и гримът е много свеж. Неудобно ми е да си призная, но в козметиката две неща никога не съм използвала: корейска козметика и фиксиращ спрей за грим.

Относно корейската козметика силно ти я препоръчвам.
https://moiatakozmetika.com/

 Продуктите на Doori за коса са уникални и натурални.
Лятото бях в чужбина на море и се прибрах с много силен косопад косата ми беше до кръста, но ми се налочи да я подстрижа до раменете.С тези продукти корейските и продуктите на българската марка Hristina cosmetics  http://kozmetikahristina.com/    успях да възстановя косата си.Сега е отново почти до кръста и е сравнително по-гъста.

# 650
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997

Копче, базарът беше в училището на децата ни Grin Благодаря много за предложението!

И сърдечни благодарности на Денси Flowers Rose, че ме спаси от една покупка, която не съм сигурна, че бих ползвала! Оказа се, че хайлайтърът на живо не е толкова бляскав, колкото очаквах. Soft and gentle е по-лъскав.
Очевидно съм като сврака аз Simple Smile После ходих в Дъглас, там пък хептен нищо не намерих.

# 651
  • София
  • Мнения: 9 553
Kopche, вярно че прилича на него, обаче на мен кварцът при мрачно време ми розовее, но едно убито и леко мораво розаво с тъмно злато. На по-силна светлина си е златен. И на приятелката на сина ми видях, че така й стои. Абе много е красив.
Знам, бе знам! Аз най-вече щото ти го хвали толкова го купих! Hug

А за немците... говори ми! Само тия по сутрешните им блокове и блокбастърите са нагласени и направени. Хич не им дреме на тях!

# 652
  • Бостън
  • Мнения: 13 614
А за немците... говори ми! Само тия по сутрешните им блокове и блокбастърите са нагласени и направени. Хич не им дреме на тях!
Grinning

Аз съм с NYX. Няма с какво да сравня, защото това са първите ми фиксиращи спрейове, но май вършат работа. Първо купих Dewy, сега съм с матиращата версия.
И аз довършвам матиращият им, не е лош!
Но вчера се минах да купя друг матиращ спрей с активен въглен Roll Eyes , който има доста калпава пръскалка и по-едрите капки изсъхват върху лицето като солена вода... сега ще и погледна ревютата да видя има ли сми да го преливам в читав контейнер, но май ще замине обратно.
.... аха, народът пише, че трябвало да го разтръскам хубаво преди да пръскам, за да избегна петната.
Скрит текст:
Боже, какъв състав...

Water/Aqua/Eau, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Kaolin, Charcoal Powder, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cynara Scolymus (Artichoke) Leaf Extract, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Bambusa Arundinacea Stem Extract, Pseudoaltermonas Ferment Extract, Acrylates Copolymer, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Glycerin, Arginine, Sodium Polyacrylate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil.

Ноеми, имам идея за теб Simple Smile



А всъщност се сетих защо влязох тук - за да шерна това, любим мой подход, от най-мързеливите:


Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 16:53 от Agent Provocateur

# 653
  • Мнения: 20 086
Сори, че се намесвам, ама Агентче, аз се събуждам така сутрин без грим и "клипчета", а съм на 40 и кусур години. Малко преиграват вече влогърите в търсене на популярност и последователи. Наистина смятат повечето хора за идиоти.
Първото клипче – ако изглеждам така, ще се застрелям.
Второто – вече казах, и без грим сутрин изглеждам по същия начин (като след гримирането ѝ).
За мен естественият свеж вид трябва да бъде поддържан максимално добре и дълго, а не всички клепаници да го задушават и естественият вид да се бори за "хубост" и да следва продуктите.
С колкото по-малко продукти постигате естествен вид, толкова по-добре и по-умятни сте.
Карнавалният грим не го коментирам. Някои се харесват така и в ежедневието – за мен е откровен кич.

# 654
  • Мнения: X
Зависи от стартовата позиция...в някои случаи гримът е добра идея Simple Smile

# 655
  • Бостън
  • Мнения: 13 614
... ама Агентче, аз се събуждам така сутрин без грим и "клипчета", а съм на 40 и кусур години и без грим сутрин изглеждам по същия начин (като след гримирането ѝ).
Благородно ти завидях, Базила Simple Smile
Но аз, например, не се събуждам вече така - "избелях" с годините - и устни и коса и кожа. Само носът ми се зачерви и се сдобих с петна, пигментации и дисколорации.
И вече не си броя продуктите, които ползвам за да постигна "естествен" вид - колкото ми трябват дадената сутрин, толкова ползвам. Понякога повече, понякога по-малко.
А понякога, като се ядосам, връхлитам в първия магазин и си купувам червено червило Grinning Като вчера - отдалеч да ми личи, че съм бясна и да не се приближават до мен Grinning  Grinning  Grinning

Иначе на вкус и цвет - съфорумката ни търсеше сериозно блестящ хайлайтър и се сетих за това видео. Аз самата не мога да нося сериозно блестящо - имам психологически задръжки след като 30 години съм разхождала мазна кожа, но други искат и могат Grinning

# 656
  • Мнения: 20 086
И аз последните години купувам много ярки червила. Сигурно остарявам, но пък откривам нови хоризонти в гримирането. Преди 40 не можеше да ме накараш да нося нещо повече от телесен цвят, лек гланц с естествено розово на устните. Сега съм влюбена във фуксията е едно шантаво малиново. Wink

# 657
  • Мнения: 5 907
На мен пък, какво ми стана с възрастта, вече не мога да си представя да съм с червено червило. Може би, защото 20 години съм била само с червено. А сега предпочитам само балсам или много бледо прасковено.

# 658
  • Мнения: 39 555
А аз на 40 открих тъмното червило. И много се радвам.

# 659
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
На мен пък, какво ми стана с възрастта, вече не мога да си представя да съм с червено червило. Може би, защото 20 години съм била само с червено. А сега предпочитам само балсам или много бледо прасковено.
Аз никога не съм си се представяла с червено червило и не нося.Харесвам в розовата и кафявата гама червила.

Общи условия

Активация на акаунт