Гримиране - идеи и техники. Красиви и бляскави за празниците! (Тема №72)

  • 61 467
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Имам безброй червила на различни марки и финиши в един и същ цвят- mauve- защото само него нося. Изключение правят много прозрачни формули или глосове, където може да забърша и праскова или кафяво примерно. Скука.

# 661
  • София
  • Мнения: 2 666
Колкото и червила, гланцове и т. н. да си купя след като се прибера установявам, че всички са едни и същи като цвят.

# 662
  • Бостън
  • Мнения: 13 720
Години наред не носех червено, защото си мислех, че ме състарява и изглежда вулгарно на голямата ми уста, но имах безбройни телесни/неутрални/нюдови червила и гласове, макар че истината е, че повечето от тях изобщо не ми отиват. На мен ми трябва контраст, но не и твърде висок контраст, за да изглежда добре червилото. И естествени цветове - на моя цветови типаж не стои нищо, което е твърде ярко или неестествено. Виолетово да, но патладжанено, червено да, но червеникавокафяво или винено или розовочервено, нищо светофарено. Оранжево не, коралово не, розово компромисно и то не Барби розово, разбира се. Кафяво нося и ми отива във всичките му нюанси, стига да не е твърде кално или твърде тъмно. Сливови ми стоят убийствено!
Ето това си взех вчера:
 

Последна редакция: сб, 27 апр 2019, 00:49 от Agent Provocateur

# 663
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Харесвам ярко червени, червила  бордо  също.
Но като се замисля не съм ги носила много .
Последните десетина години съм в нюд гамата и най често гланц.
Съзнателно или не с грим или без грим, акцента при мен винаги е върху очите.
На всичко отгоре съм и брюнетка със светла кожа.При тези параметри темата с цвета на червилото става много деликатна.
В младежките си години съм слагала всякакви червила., но сега съм станала консерва.

Последна редакция: сб, 27 апр 2019, 21:06 от sl

# 664
  • София
  • Мнения: 9 611
И аз, колкото повече остарявам, толкова по-смела ставам и не подминавам смелите цветове. Избягвам само черни, зелени и сини нюанси, защото и такива продават. Но нося както ярко розови, така и коралови и тъмно сливово нюанси. Според настроението сменям. Faux, Velvet Teddy и Mehr нося обаче най-често.

# 665
  • Мнения: 31 412
Винаги съм била ексцентрична, смела та чак луда. Нося всичко вк. на специални събития и синьо, зелено и бяло червило. Само черно не нося никога на нокти и устни, защото съм суеверна. Иначе имам черно на Мас, подарък ми е с колекционерска опаковка.
Гледам на околните винаги с добро око и смятам, че всичко им отива. Не признавам граници, ако са съобразени нещата и човек се чувства добре и комфортно.

# 666
  • Бостън
  • Мнения: 13 720
Работя и слушам Ютюб - когато не ощастливявам форума с поредния си пост Wink та попаднах на ето това, много ми е красива визията и грима, дори като се абстрахирам колко е красиво и чаровно и естествено това момиче:


Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 19:13 от Agent Provocateur

# 667
  • Мнения: 20 409
Прекрасница сладка е, представям си я с по-светла коса още по-младолика и очарователна, предвид естествения цвят на веждите ѝ. На мен лично ми харесва повече от Джоли, има по-фини черти, а гримът на очите много ми хареса и си го копвам мо-мен-та-ли-че-ски. Simple Smile

# 668
  • Бостън
  • Мнения: 13 720
... а гримът на очите много ми хареса и си го копвам мо-мен-та-ли-че-ски. Simple Smile
О, и аз веднага го откраднах (целия образ) и отидох с него на работа. Но за да не изглежда толкова драматично - все пак съм в офис, не в модно списание - омекотих доста очната линия и я направих с кейк очна линия и сложих от глава до пети черно, та да балансира малко по-тежките очи. Шефката веднага направи комплимент за очите, а една клиентка за червилото, ерго аз съм доволна!
Ползвах много интересен неутрален цвят, който бях забравила, че имам:

Изобщо трябва да си разровя запасите за разни стари и забравени съкровища. Онзи ден си мислех, че преди много си купувах от летищата разни травъл палитри и със сенки и с ружове и със спирали, а никога не ползвах ружовете.

Последна редакция: ср, 01 май 2019, 18:05 от Agent Provocateur

# 669
  • Мнения: 7 822
Имам безброй червила на различни марки и финиши в един и същ цвят- mauve- защото само него нося. Изключение правят много прозрачни формули или глосове, където може да забърша и праскова или кафяво примерно. Скука.

Напоследък много залитам по този цвят, може ли да споделиш любимите си червила?

# 670
  • Мнения: X
Мога, но не съм веща на тема червила и не знам дали ще съм в помощ. Устните ми са естествено тъмно розови-доста наситени и рядко червило ми отива. Буквално 1-2 цвята нося и то рядко, но това е списъка:
Madame Greige Pat Mc Grath
Sheer liar -Urban Decay
Backtalk- UD
Whir- MAC
Velvet Teddy- MAC
Uncuffed- Fenty
Bobbi Brown-pale mauve
Givenchy- Gangsta Nude gloss
Framboise obscure- Givenchy
Mat Lip stain на YSL, чийто номер се е изтрил. Отвън изглежда розов, на устните ми е утрепан Mauve, какъвто харесвам. За тези се сещам.

# 671
  • Мнения: X

Преди няколко дна са го купих, но няма нищо общо с mauve. Много светъл оранжево-розов нюд (нищо че пише deeptone beige) и с ужасно качество, между другото. Освен да има друго издание.

# 672
  • Мнения: X
Моето не изглежда така, в черна гилза е и е кафеничкав нюд. На моята уста, която е доста тъмно розова бие към mauve- като на тъмнокожата мацка. Но както казах не съм мерило, аз по принцип за червило гледам суочове на тъмни жени, а съм руса, но факт.
https://www.pinterest.es/pin/696721004824721447/

# 673
  • Ямбол
  • Мнения: 4
Здравейте!
Не е много по темата,но ми предстои откриване на малко салонче и искам да попитам в деня на откриването какво ми е нужно като ритуал,какви гости трябва да поканя?
Мисля да да не викам поп за освещаване а да взема питка и в църквата да я освети попа!
Вие какво мислите?
Салона ще е за грим,оформяне на вежди с къна и ламиниране на мигли 
Благодаря Ви предварително!

# 674
  • Мнения: 7 627
Тук надали ще можем да ти дадем адекватен отговор. Виж във фейсбук има групи на професионални гримьори и козметици и попитай тях за съвет.

Общи условия

Активация на акаунт