Има ли мами които пушат и кърмят

  • 6 492
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 606
Жалко за приятелката ти. Аз не бих го причинила на детето си, но ще дам пример от моя опит.
Преди да забременея пушех по около кутия на ден. Когато видях положителния тест, веднага ги отказах и не запалих повече. Може би и заради това качих много килограми, ама това е друга тема. Така се случи, че след раждането синът ми не засука. Над пет месеца се цедях и давах от шише - изключителна хамалогия, но поне знаех, че трябва да издържа колкото мога. Направих хиперлактация от толкова стимулиране (изцедих 700мл от двете гърди), имах семейни проблеми и.. кърмата започна да намалява. Около две седмици се цедях през 3ч по 30мл, за да събера за едно хранене на кърма. Няколко дни след това, имах държавен изпит, изпуших две цигари - преди и след него. Като се прибрах и изцедих кърмата ми беше сива към черна. Аз, за разлика от други майки, които смятат, че е гнусно, съм си пробвала кърмата от чисто любопитство. След тези две цигари тя беше ужасна!
Та.. това е моят опит, ако може да се нарече такъв. Споделете моя коментар с вашата приятелка и дано това я подтикне да ги спре. Няма такава отрова и не бива да се злоупотребява със здравето на децата!

# 16
  • Мнения: 9 196
Неизвестна, хайде да не преиграваме с черната кърма ... това не помага да се води логичен спор. Все едно мъжа ти ако пуши, семенната му течност да е черна или сива. Черно и сиво се получава само от як гной. Не и от цигари, лули и подобни.

Но нормалния цвят на кърмата на пушачката, не прави същата безопасна.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 606
Грам не преигравам. Уви, не съм снимала, за да докажа. Не ми е важно да го правя тук, но да не разводняваме темата. Изразих мнение и личен опит, това е.

# 18
  • Мнения: 9 196
Ами няма и как да го докажеш, ако успееш ще вземеш Нобелова награда и пак казвам - не помага да се пишат измислици. Нали си наясно, че авторката пуши и вижда цвета на кърмата си, който не е черен.

# 19
  • Мнения: 7 775
Неизвестна не преиграва и не лъже. Цитат от блога на Хедра:

"Сив цвят на кърмата може да има без определена причина – но е по-често срещан при майките, които пушат. Обикновено в този случай, когато кърмата се остави да престои около половин час, тя има и неприятен мирис и вкус. Голяма част от вредните вещества от цигарите са нискомолекулни и преминават в кърмата, като стават причина за тези промени на цвета, мириса и вкуса."

# 20
  • Мнения: 1 238
Аз пуша една слаба цигара сутрин веднага след кърмене с кафето, за да отида до WC. От години го правя този ритуал.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 606
Salsisha, в коментара съм написала "сив към черен", а не катранено черен, както едва ли не искаш да го изкараш ти.
В други теми също съм забелязвала, че се заяждаш. Не знам какви комплекси избиваш, грам не ме интересува, но в този случай думите ми са подкрепени и от други доказателства.

# 22
  • Мнения: 9 196
Сив към черен - графит. Няма такава кърма. И със сигурност не от две цигари. Значи на Долча, която всеки ден пуши по една сутрин, трябва да е каква? Дъга?

А за вкуса и мириса - не знам и нямам намерение да знам.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 606
Предпочитам да замълча вече, не ми се спори с трол.
Все пак апелът ми към кърмачката е да спре да пуши. Весели празници.

# 24
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Имам приятелка акушерка, която пушеше над бебето докато го кърмеше. Мъжът й ми се молеше да й повлияя. Слава Богу детето е добре и сега е голям и здрав мъж. Не съм поддръжник на пушещите кърмачки.

# 25
  • Мнения: X
Интелигентна жена, която пуши и кърми няма. Съжалявам, но това е несъвместима с интелекта дейност!

# 26
  • Мнения: 111
Добре де, толкова ли няма воля една майка, та да се откаже с тия димки край бебето/детето. То бива да си зависим, ама като дойде време да се грижиш за някой, за който чистата среда е жизненоважна, не може ли да си сложиш спирачка? Употребата на алкохол, цигари, наркотици и всякакви силни химикали по време на бременност и след това е само и изцяло във вреда на детето. И не е нужно нито да си много образован, нито да си изчел една камара книги за да си проумял този факт. Жал ми става за детето като видя майка, която се надвесва над количката лапнала димящ фас. А от пушенето по площадките, ме избива на агресия!

# 27
  • Sk babe
  • Мнения: 194
Най-добрата ми приятелка е пушачка. Опита се да се спре, когато разбра, че е бременна. 2 седмици - само толкова изтрая без цигари. Вярно, намали ги, но пак си пушеше. Бебенцето й се роди много мъничко. Едва наддаваше, а сега е и асматик (не знам дали има пряка връзка с пушенето). Казва, че никога няма да си прости,че е пушила докато е била бременна - но така и не ги спря.

# 28
  • Мнения: X
А няма връзка с пушенето, че детето е асматик. Знаете ли колко жени пушат, а децата са им здрави. Пък и те лекарите съветват да не се спират рязко цигарите, защото шокът от това е по-вреден. Изобщо простотията е повсеместна...

# 29
  • Мнения: 3 648
А няма връзка с пушенето, че детето е асматик. Знаете ли колко жени пушат, а децата са им здрави. Пък и те лекарите съветват да не се спират рязко цигарите, защото шокът от това е по-вреден. Изобщо простотията е повсеместна...
Точно

Общи условия

Активация на акаунт