Любители на Котки - Тема 127

  • 39 068
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Аз не знам какво повече ще направи лекарят... очевидно има глисти, които трябва да се изхвърлят. Този препарат, който давате знаете ли името му? Да проверим в интернет как се дава, какво се прави, ако котето изхвърли глисти и т.н. Ветеринарят не ви ли обясни тези неща? Не пречи да се консултирате пак, де.

# 676
  • Мнения: 171

Ето ни и нас - и двете снимки са от преди малко. Изобщо пози за спане колкото искате мига да ви пусна.... Grin


# 677
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Yani, според мен пастата не действа. Д
Лекарят може да смени лекарството, а може и котето да е зле.
Заведи го и питай доколко вие сте в опасност. Според мен много време не умират паразитите и го мъчат живо.

# 678
  • Мнения: 171
Здравейте, синът ми (на 10 години) много искаше коте и една позната ни даде. Оказа се, че е цялото бъхлясало, изглеждаше много малко, а ветеринарят каза, че е на около 4-5 месеца, защото си било сменило млечните зъби. Както и да е - обезпаразитиха го вътрешно (с пастичка) и външно (с пипета) и го прибрахме. Казаха ми да не му давам 2 часа да яде. Дадох му след 3 часа и започна да повръща. На другия ден му нямаше нищо. За 2 седмици в нас стана два пъти по-голямо - много яде и играе, издължи се и коремът му изчезна. След 2 седмици пак му дадохме паста за вътрешно обезпаразитяване. Това, което ме притеснява е, че след един ден започна пак да повръща и в повръщаното имаше движещи се малки червейчета, което много ме уплаши. Изглежда е било пълно с глисти, след 2 седмици пак ще му дам лекарство, но възможно ли е да зарази синът ми? Четох, че заразяването било предимно от изпражненията, а тоалетната само аз съм я чистила. Но пак се тревожа Pensive

Очевидно има вътрешни паразити все още.
Това, че сте го взела от познат, не ви застрахова, явно не са полагали нужните грижи за него.
Ние скоро имахме 4 котенца, страхотни съкровища, но спазвахме всички предписания на ветеринарите - ваксини, таблети за паразити. И проблем никакъв нямаше.
Това, което описвате, направо звучи притеснително.
Нека ветеринар да види котенцето, за да сте спокойна и вие.

# 679
  • София
  • Мнения: 6 219
Само главата ми не е магистрала, но пък тази роля успешно играе таблата на леглото. Така де, няма да оставаме без надзор във всяка една точка. Спи където и скимне иначе. Ако е на леглото - върху гърдите на някой от нас, върху краката, или между нас изпъната като солета в чаршафите, или в краката ( въпреки че се местим и без да искаме подритваме понякога).

# 680
  • Мнения: 171
Само главата ми не е магистрала, но пък тази роля успешно играе таблата на леглото. Така де, няма да оставаме без надзор във всяка една точка. Спи където и скимне иначе. Ако е на леглото - върху гърдите на някой от нас, върху краката, или между нас изпъната като солета в чаршафите, или в краката ( въпреки че се местим и без да искаме подритваме понякога).

Мда, но всичко това е част от чара да имаме котан(а)-глезан(а). Grin

# 681
  • Мнения: 1 336
Клиниката не работи вече. Ветеринарите са ми познати, питах ги на съобщение и предполагам, че ще ми отговорят. След първото обезпаразитяване пак повръща и казах на лекаря. Той ми каза, че е нормално след вътрешното обезпаразитяване да повръща или да има разтройство. Тогава не видях нищо в повръщаното. След това за две седмици котето буквално разцъфна - изглежда много добре физически. Порасна видимо (колкото и да е странно за толкова кратък период), козината му е чиста и лъскава, няма корем, много е енергично и игриво и по цял ден бяга. И сега си е така. В Четвъртък му дадохме паста, която е в спринцовка и днес повърна, като в повръщаното имаше тънки движещи се червейчета. Определено изглежда по-добре след лекарствата.
Ветеринарите ми отговориха - казаха, че ще е така, докато се изчисти напълно. След лекарството или ги повръщали или ги изаквали. Ще му давам през две седмици (не разбрах колко пъти). Казаха, че почти всички малки котета са заразени. И преди сме обезпаразитявали коте, но изглежда ги е изаквало и не ми е направило такова впечатление.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 4 109
За вас казаха ли доколко да се тревожиш?

# 683
  • Мнения: 1 336
    Писахме си събщения, но като цяло разбрах, че са глисти и не са опасни при спазване на лична хигиена. По-опасно било ако видиш нещо като семки от краставица или членчета. Не каза от какво са тези членчета предполагам, че е тения.

# 684
  • Мнения: 1 492

Това са моите бандити. Препичат се на слънце и умират от кеф, че е дошла събота и неделя да ги храня. Всичко са си изяли в купичките през седмицата.

# 685
  • Мнения: 5 846
Вашите котки ползват ли главата ви като магистрала докато спите? Моите го правят. От цялата къща пътят им винаги минава през лицето ми докато спя.
Да, не признават очи, уста, уши. 😀

# 686
  • Мнения: 21 292
При мен не признава и корем и гръб Joy

# 687
  • Мнения: 2 533
Мислех, че само моят е така да спи на главата ми. Joy
Бях ви споменала, че купих четка, за да го реша. В началото беше голяма борба и изобщо не стоеше, днес обаче реших пак да пробвам...няма такъв кеф. Изляга се на едната страна да го сресвам, изляга се на другата, после по гръб и си разперва настрани лапичките да ми позволи да среша корема, буквално се размаза от кеф, сигурно час-час и нещо беше легнал в мен и не мръдна.
В момента спи:
Скрит текст:

Пак имам въпроси обаче аз, извинявам се Disappointed Relieved
Първият е, че се тревожа за това, че е много слабичък. Яде си нормално, пие забелязвам го доста вода напоследък, но буквално стои кожа и кости. Козинката му е гъста и го прави да изглежда голям и едър ама е много, много слаб. Дали да го заведа на лекар да видим какво ще ми каже или щом яде и пие всичко му е наред? Иначе е игрив, цял ден почти ни няма и явно му домъчнява и му е скучно, вечер си играем много с него и е толкова щастлив, ходи с вдигната опашка бавно-бавно навсякъде из апартамента. Joy Това, което също ме тревожи обаче е, че буквално яде космите си и мъхестия килим. Скубе го и яде, днес докато го сресвах чистих четката от време на време, успя да вземе едно малко топче косми и да го изяде докато успея да му го извадя от устата. 
Другият въпрос е дали е възможно тези мъхести приятели да се привързват към собственика си и да изпитват ревност? Забелязвам го напоследък, че се държи странно спрямо мен. От момента, в който се прибера той е неотлъчно до мен, ходи в краката ми, ако седна някъде - сяда и той в мен или до мен, ако легна идва и ляга с мен, не ме изпуска от очи и ако отида в друга стая веднага пристига. Ако по навик затворя вратата започва да драска по нея и да мяука и в момента, в който някой се доближи до мен започва да го гони.
Пример: Бях си легнала и той ми спеше в краката. В момента, в който приятелят ми легна до мен се събуди и се премести между двама ни като започна да го бута с лапи, да го съска, накрая чак и го ухапа. Когато той стана мъхестият ми другар се успокои и заспа.
Малко ме съмнява чак за толкова кратко време да се привърже към мен, но ми е странно държанието му. Възможно ли е нещо да го тормози и като е постоянно около мен да се опитва да ми покаже и да ме насочи?

# 688
  • Варна
  • Мнения: 25 295
По-опасно било ако видиш нещо като семки от краставица или членчета. Не каза от какво са тези членчета предполагам, че е тения.
Да.

# 689
  • Мнения: 5 846
Мислех, че само моят е така да спи на главата ми. Joy
Бях ви споменала, че купих четка, за да го реша. В началото беше голяма борба и изобщо не стоеше, днес обаче реших пак да пробвам...няма такъв кеф. Изляга се на едната страна да го сресвам, изляга се на другата, после по гръб и си разперва настрани лапичките да ми позволи да среша корема, буквално се размаза от кеф, сигурно час-час и нещо беше легнал в мен и не мръдна.
В момента спи:
Скрит текст:

Пак имам въпроси обаче аз, извинявам се Disappointed Relieved
Първият е, че се тревожа за това, че е много слабичък. Яде си нормално, пие забелязвам го доста вода напоследък, но буквално стои кожа и кости. Козинката му е гъста и го прави да изглежда голям и едър ама е много, много слаб. Дали да го заведа на лекар да видим какво ще ми каже или щом яде и пие всичко му е наред? Иначе е игрив, цял ден почти ни няма и явно му домъчнява и му е скучно, вечер си играем много с него и е толкова щастлив, ходи с вдигната опашка бавно-бавно навсякъде из апартамента. Joy Това, което също ме тревожи обаче е, че буквално яде космите си и мъхестия килим. Скубе го и яде, днес докато го сресвах чистих четката от време на време, успя да вземе едно малко топче косми и да го изяде докато успея да му го извадя от устата. 
Другият въпрос е дали е възможно тези мъхести приятели да се привързват към собственика си и да изпитват ревност? Забелязвам го напоследък, че се държи странно спрямо мен. От момента, в който се прибера той е неотлъчно до мен, ходи в краката ми, ако седна някъде - сяда и той в мен или до мен, ако легна идва и ляга с мен, не ме изпуска от очи и ако отида в друга стая веднага пристига. Ако по навик затворя вратата започва да драска по нея и да мяука и в момента, в който някой се доближи до мен започва да го гони.
Пример: Бях си легнала и той ми спеше в краката. В момента, в който приятелят ми легна до мен се събуди и се премести между двама ни като започна да го бута с лапи, да го съска, накрая чак и го ухапа. Когато той стана мъхестият ми другар се успокои и заспа.
Малко ме съмнява чак за толкова кратко време да се привърже към мен, но ми е странно държанието му. Възможно ли е нещо да го тормози и като е постоянно около мен да се опитва да ми покаже и да ме насочи?
Привързват се, и още как. И са много ревниви. Моята Марта ме ревнува от другите котки в къщата, и бие наред. Тоника толкова е наплашена от нея, че прекарва времето си основно под леглото.
А относно дали котан е здрав, заведи го на лекар да му направят изследвания, за да си спокойна, че всичко е наред.😊

Общи условия

Активация на акаунт