Любители на Котки - Тема 127

  • 38 937
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 25 242
А след операцията нещо слагаха ли ѝ, антибиотик на инжекция, през устата? Странно ми е, че чак в сряда ще махат конците, нали в един ден ги рязаха с Кетя, ние довечера ще ходим за конците. А тя беше на АБ 4 дни след операцията.

# 736
  • Мнения: 21 275
А след операцията нещо слагаха ли ѝ, антибиотик на инжекция, през устата? Странно ми е, че чак в сряда ще махат конците, нали в един ден ги рязаха с Кетя, ние довечера ще ходим за конците. А тя беше на АБ 4 дни след операцията.
Да,били са й антибиотик.

# 737
  • София
  • Мнения: 9 550
Лисичке, дано всичко е наред. Браво на ветеринаря, че е отворил за вас. То самият факт, че си е вдигнал телефона е похвален. И ние имахме една ветеринарка, която отваряше и в почивни дни при нужда.

Като споменахте човешка тоалетна се сетих за наша Елза. Много й е интересно когато детето ходи до тоалетна. Винаги се настанява да наблюдава с жив интерес. Сякаш гледа театрално представление.

# 738
  • Мнения: 21 275
pandachina , да,така е,дано само е добре,че от сутринта я мисля (на работа съм) ,нямам търпение да се приберем после и да видим как е.


И Тути обича да ни гледа Joy

# 739
  • Мнения: 4 406
Като чета за календари се сетих за Котарака Румен. Редовно го следя.

В тази връзка искам да попитам, че още ми е мъчно - какво стана с Таранчо, кола ли го, някакво животно ли го нападна. Те тогава със стопанката му бяха на село.

Стискам палци на болничките!

# 740
  • София
  • Мнения: 6 219
Обаче качествения контрол упражнен от котките винаги е много сериозен. Всяко едно движение е внимателно проследено. Особено ако залогът е парче пилешко, което бавно отива към печката Simple Smile

Ние винаги готвим заедно. Тя има 3 топоса, от които се случва наблюдението. За щастие не се качва на плота!

# 741
  • София
  • Мнения: 9 550
Като спомена готвене се сетих за тази сутрин. Елза ме изненада с разумно поведение. Satisfied Всяка сутрин си имаме ритуал. Докато приготвям закуската тя започва да досажда и аз й давам малко парченце кашкавал, сирене или нещо друго според наличностите. Тази сутрин й отрязах малко парченце кренвирш и го оставих на плота докато отида да събудя детето. Елза все още не се беше появила да си чака дажбата. Върнах се в кухнята и Елза  вече беше там. Парченцето кренвирш от плота го нямаше. Smile Ясно беше какво се е случило с него, но реших да експериментирам. Отрязах още едно парченце и й го дадох, но тя дори не се доближи до него. Знае си добичето, че вече се е самообслужило, май беше леко гузна. Smiley По прнцип обича кренвирши и никога не отказва допълнително парченце, но сега отказа.
Знам, че не са полезни, но от време на време  малко парченце колкото лешник мисля, че няма да я отрови. Simple Smile

# 742
  • Мнения: 1 622
Майстор-пицар  Heart Eyes

# 743
  • София
  • Мнения: 3 479

На мен ми прилича на окачествител- дегустатор на салами... Joy

# 744
  • София
  • Мнения: 9 550
Неееее, AnyHr. Той е направил пицата и сега ще хапне салама, за да не ходи зян остатъка.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 25 242
На мен ми прилича на окачествител- дегустатор на салами... Joy
Joy Joy Joy

# 746
  • Мнения: 611
Котките май са доста еднакви, много неща, които описвате за привичките и ритуалите на вашите важат и за моята Simple Smile.

Включвам се по въпросите за повръщането. Шуши е късокосместа, освен това малка и изобщо не се скубе. Не вярвам да е погълнала много косми, освен това на два пъти повръща от лакомия -  и да е имало нещо изхвърлила го е.

Но от няколко дни си яде /буквално/ одеялото. Не го нищи или къса, а яде, на парчета. Днес е повърнала две от тях.
Случвало ли се е на някой от вас и какви мерки взехте?

Посях и трева за котки, чакам да порасне и да и я дам. Одеялцето ще махна, дано не прояде други неща докато поникне тревата.  

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 13:22 от Sweta

# 747
# 748
  • София
  • Мнения: 9 550
LaughingLaughingLaughing Много яко! LaughingLaughingLaughing И съвсем вярно. Щерката понякога ме пита защо на нея се карам когато направи беля, а на Елза - не. Laughing Ми право е детето да пита, но аз не можах да отговоря смислено нито веднъж. Laughing

# 749
  • София
  • Мнения: 16 197
Ние се караме на Барни за бели. Е, основно ММ е "твърдата ръка".

Общи условия

Активация на акаунт