Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 630
  • 807
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 4 397
Чела съм някои книги на Греъм Хенкок, но защо да "разбива теорията"?

# 571
  • Мнения: 36 529
Греъм Хенкок многократно заявява (не само в книгите си, но и в социалните мрежи), че не вярва в теориите за извънземни в древността. Той смята, че в древността е имало човешки високоразвити технологични цивилизации - много по-развити от нас. В един момент са се случили катаклизми, които са ги унищожили и всичко се е рестартирало.

# 572
  • Мнения: 18 590
Греъм Хенкок многократно заявява (не само в книгите си, но и в социалните мрежи), че не вярва в теориите за извънземни в древността. Той смята, че в древността е имало човешки високоразвити технологични цивилизации - много по-развити от нас. В един момент са се случили катаклизми, които са ги унищожили и всичко се е рестартирало.
Склонна да вярвам се чудя как пък нищо не е останало и не е намерено.Инструменти някакви.Или да вярвам на Мулдашев, че с  ума си са правили всичко.Той  инструмент за обработка на камъни, скали ,бе намерил , нещо му приличало на такова.Да бе поне един оцелял...Иначе и аз често говоря ,че ще ни изтърси Земята и ще си роди други идиоти да я  унищожават.

# 573
  • Мнения: 4 397
Хенкок има книги и с Робърт Дювал. Да, пишат за високоразвити цивилизации, но и правят алюзии за Сириус и "неслучайното" появяване на тези изключителни достижения. От прочетеното от тях далеч не останах с ибеждение, че изключват вариант за външна намеса/участи и т.н. и затова и зададох въпроса си.

# 574
  • Мнения: 36 529
Е, как да остане от преди 50 000 години? Има сгради, но и за тях се спори от кога са.

От нас какво ли ще остане след толкова време? Сигурно само найлонови торбички...

# 575
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Склонна да вярвам се чудя как пък нищо не е останало и не е намерено.Инструменти някакви.Или да вярвам на Мулдашев, че с  ума си са правили всичко.Той  инструмент за обработка на камъни, скали ,бе намерил , нещо му приличало на такова.Да бе поне един оцелял...Иначе и аз често говоря ,че ще ни изтърси Земята и ще си роди други идиоти да я  унищожават.

Ханкок го обяснява всичкото много добре - работи заедно с археолози, обикаля, снима, събира инфо от местните. Теорията му е много логична и наистина заслужава внимание.

Най-малкото не е базирана на "една жена, каза ...".

Хенкок има книги и с Робърт Дювал. Да, пишат за високоразвити цивилизации, но и правят алюзии за Сириус и "неслучайното" появяване на тези изключителни достижения. От прочетеното от тях далеч не останах с ибеждение, че изключват вариант за външна намеса/участи и т.н. и затова и зададох въпроса си.

Иза, това са му старите книги сигурно. Но след много години изследвания, той стига до други изводи.

Предполагам, че в началото всички са били зарибени от фон Деникън и Сичин. Но като тръгват да проучват "на терен", нещата започват да изглеждат по друг начин.

# 576
  • Мнения: 4 397
И какви са му "новите" теории и къде ги е развил? Надявам се, не само в Youtube.

# 577
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
И какви са му "новите" теории и къде ги е развил? Надявам се, не само в Youtube.

Гледала съм в тубата аз. Специално го гледах в предаването на Джо Рогън:



Но трябва да има и някакви книги. Ще проверя.


Иза, ето линк към сравнително нова книга:
http://megpugh.com/files/Graham_Hancock_FINGERPRINTS_OF_THE_GODS.pdf

Ето на български:
https://www.bard.bg/book/?id=450

P.S. Корекция - това му е старата книга.





Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 20:57 от Eleonora_27

# 578
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 003
От това, което видях на Ханкок не е лошо. Харесва ми, но като че ли не стига до дъното. Тоест нещо липсва. С такова усещане съм.
Открих едни видеа за Кабала, в които един маестро Кабалист - Алберт Гозлан, изучаващ се 32г в Кабала разкрива истинското ѝ значение. Кабала представлява прякото послание на Създателя към Мойсей, без намесата на посредническа същност. Мойсей после го предава на близките си. И така се предава от “учител” на “ученик”.
Много интересни неща разказва маестрото, но са на испански. Има качени 400 видеа в тубата. Направо ме зариби 𗀔
Давам канала му.
https://www.kabbalahmashiah.com/es/index.php

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 21:11 от Angela61

# 579
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, ето му я последната книга:

https://www.amazon.com/Magicians-Gods-International-Bestseller-F … nts/dp/1250118409

Но не мога да намеря безплатно в нета.

Но виждам, че Греъм има някакви клипчета за Гьобекли Тепе в тубата, а на мене това ми е безкрайно интересно:



Има и една Аратта цивилизация, за която се пише много малко, а тя е на най-малко 30 000 години. Т.е. май трябва да пренапишем човешката история.


Петя бе писала, че турците ще правят научно-фантастичен сериал за Гьобекли Тепе (сериалът ще бъде на Нетфликс), но аз се притеснявам, че са измислили голяма простотия.




От това, което видях на Ханкок не е лошо. Харесва ми, но като че ли не стига до дъното. Тоест нещо липсва. С такова усещане съм.


Ангела, то и на него не трябва да му се вярва на 100%. Но определено човекът заслужава внимание.



Уха, супер, ще го видя това. Много много интересно. Мерсииииии Flowers Hibiscus

# 580
  • Мнения: 36 529
Пак ще го обърнат на любов...
Аз се отказах да ходя до Гьобекли тепе, защото е до Сирия (не съм на ти с географията, щом трябваше да го установявам след справка в Гугъл). Но пък може да ида до Троя Simple Smile

# 581
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Аз се отказах да ходя до Гьобекли тепе, защото е до Сирия (не съм на ти с географията, щом трябваше да го установявам след справка в Гугъл). Но пък може да ида до Троя Simple Smile

Нищо, аз като отида, ще разказвам.

Гьобекли Тепе е в малко проблематичен район, да. И май разкопките са спрени, или бяха спрени. То не е и разкопано цялото. Там е малко мътна и кървава.


Ето открих с англ. субове за Зохар:




# 582
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Пиша пореден коментар, за което много много се извинявам, но имам време за горното видео и съм много впечатлена.

Първо, много трудно се разбира тази материя. Това си е цяла наука и наистина трябва учител.

Другото, което ме впечатли, е, че се говори само за народа на Израел. Това нали не означава, че другите също не могат да го изучават това нещо?

Но май поне азбуката трябва да се научи, защото те много ползват буквите за тълкуване. Много комплексна материя.

# 583
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 003
Точно гледах едно видео, в което обяснява въпросите ти. Под евреин се разбира този, който е тръгнал по пътя на Познанието и е получил кодовете, с които да разбере посланието от Космическата интелигентност. Евреин може да бъде всеки, независимо от това къде се е родил. Родените евреи имат предимството да получат тези кодове по рождение, но ако не приемат условията за получаване на познанието, не се считат за евреи в Кабалистиката.
Еврейските букви са кодове към Космическата интелигентност. Като Алеф първата буква е Божествената Милост в чист вид. Божествената Милост е толкова голяма, че не ни е по силите да я разберем. Затова ни се явява по различни начини и степени, за да можем да я разберем. Тъй като Божествената Милост в чист вид -Алеф - остава неразбираема, Тората започва с буква Б, не с А (Алеф).

# 584
  • Мнения: 4 397
Благодаря, но съжалявам, че връщам темата, но не мога да разбера, какво "ново" разглежда Хенкок?
Как го разбирате вие, няма нужда от видеа само?
И на мен ми е много интересна темата за находките в Турция!

Общи условия

Активация на акаунт