Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 542
  • 807
  •   1
Отговори
# 735
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 991
За всичко си има хора. Намерението е благородно, реализацията я виждам трудна за изпълнение. От една страна бюрокрацията, от друга - самите “деца” след 18 г. вече имат психическа травма от ситуацията, в която им се е наложило да живеят.
Все пак желая успех на девойката.
И пак ще кажа, че Библията изобщо не я разбираме, така както е представена.

# 736
  • Мнения: 7 006

И пак ще кажа, че Библията изобщо не я разбираме, така както е представена.

Защо говориш в множествено число?

# 737
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 991
Защото за да се разбере смисълът на написаното в Библията трябва да знаеш арамейски/еврейски. Смисълът е в самите еврейски букви и тяхните комбинации. Смятам, че тук няма много такива хора.

# 738
  • Мнения: 7 006
Ами българския е наследник на арамейския,и в този ред на мисли,арамейския следва да ни бъде близък и понятен.
Справка с арамейското звучене на молитвата "Отче наш" .
Освен това,във форума може и да няма познавачи на Словото,но това не значи,че по принцип никой не разбира материята.
И накра,но не на последно място..
Ние сме изтъкани от светлинно звуково нишки(трели светлина)
Всяка нишка има своя вибрация и специфика и съответстват както на графичните символи,така и на цифрите и нотите.
Защо да не можем да разбираме духовния аспект?
Защо да не сме в състояние да разчетем историята си?
Само щото някой е писал с арамейски букви?
Много сериозна причина:)


П.п.Аз познавам няколко души,за които мисля,че наистина много добре разбират словото в Библията.
То и нито един да не познавах,пак не бих заключила,че видиш,никой не е в състояния да го разчете.

# 739
  • Мнения: 6 383
Защото за да се разбере смисълът на написаното в Библията трябва да знаеш арамейски/еврейски. Смисълът е в самите еврейски букви и тяхните комбинации. Смятам, че тук няма много такива хора.
Не само тук, по принцип няма много такива хора. Grinning

# 740
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 991
Какво, права си на половина. Да, еврейската азбука и глаголицата (не кирилицата -сегашната ни азбука)  имат общи допирни точки. Произхождат от една антична азбука Ватан, като запазват структурата на азбуката майка. Има 3 основни букви, свързани с трите елемента огън, вода, етер; 7 второстепенни букви - отговарящи на седемте планети, 12 двойни - 12 зодиакални знака и още няколко. Общо 22 до 42 букви. Числовата им стойност също е еднаква за тези азбуки. Общо са мисля 10 такива азбуки, това по памет. Това е общото. Сега- формата на самите букви е различна и оттам идва съществената разлика. Еврейските букви имат тълкувателен смисъл, който е известен. За глаголицата се предполага, че може да има такъв смисъл, но за сега не е открит. Това за произхода им и общото.
Самите еврейски букви са съставени от други еврейски букви и затова всяка една носи различно послание. За пример давам א. Чете се алеф. Но не се произнася. Съставена е от буквите   י ן ר  пише се от дясно на ляво. Като ר е обърната. Всяка една буква има свое значение и така определят, че א е фигуративното проявление на Твореца. Може още много да се говори за א (алеф), но ще спра до тук.
Сега, Библията започва с כ (бет), не с א (алеф). Не е случайно. Формата на буквата е съставена от две хоризонтални черти и една вертикална, която ги свързва от дясната страна. Горната хоризонтална представлява духовния свят и измерение, а долната е физическия, материален свят, в който живеем тук и сега. Вертикалната представлява връзката/канала, който свързва духовното с материалното. Разположението ѝ от дясно иска да ни каже, че връзката е чрез познанието дадено ни от духовното измерение, тъй като дясната страна е тази на светлината/знанието. Формата на бет е такава, че тръгнеш ли от нея, можеш да вървиш само на ляво, от дясно е вертикала и да продължиш с четенето.

Библията започва с Генезис                ( Берешит), съставен от две думи Берит - огън и максимална духовност и Еш - съединение. Което ще рече съюз на духовния и физическия свят. Без този съюз, света е безсмислен.
После, четейки на арамейски и взимайки всяка първа буква думите в даден пасаж, образува нова дума с нов смисъл. После се взима всяка крайна буква от същия пасаж и пак дава нова дума. Така са закодирани много послания. После числените им стойности се взимат и те пък от своя страна ни дават трето послание. И така до безкрай.
Може би сега разбираш защо трябва или да знаеш еврейски (или да има някой, който да ти ги разтълкува тези неща) ако искаш да навлезеш в истинското послание на Библията. Иначе са само театрални сценки.
И никъде не твърдя, че никой не знае. Знаят и все повече ще знаят да разбират Библията, тъй като сега ни се дава тази възможност.

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 20:05 от Angela61

# 741
  • Мнения: 7 006
Кво да ти кажа,освен,че аз имам претенциите(сама за себе си ъфкорс) да познавам и разбирам Библията.При това във всеки неин аспект.(И пак казвам,че мисля,че Библията и Коранът са едно писание писано за две различни групи хора.И на места сякаш където в Библията прекъсва една информационна нишка,после допълнението го откривам в Корана)
Онова което още не съм разбрала е понеже не съм "разсъждавала" върху него.

Ето какво мисля за буквите(то на теб съм го "казвала" в другите форуми,но тук май не съм)
Всяка една буква представлява поток от еднакви по "принцип и характер" протоатоми,който извирайки от Първоизточника,"придобиват" еднаква честота,спиново поле и т.н.
Да кажем,че от Първоизточника (абвоон д'баш майо-то)извират 11 такива реки,всяка е със собствен ритъм,има собтсвено звучене(вибрация) и разбира се,път по който се движи.Когато пишем някоя от основните букви,ние всъщност рисуваме/чертаем карта на пътя на "реката" с всичките завои,каскади,и т.н.



Да,но говорим за 11 "реки",спекулират се 11 измерения..( и според мен са толкова)
Защо буквите са 22?
Една от причините,е,че говорейки за форми,никога не говорим за двуизмерни обекти,а от 3д нагоре.
При 3д,двата края/полюса/са сформирани (има разстояние,пространство-време между тях,при 2д,двата полюса още не са отделени)
Самата "река",тръгвайки от Отеца-Извор,от една точка(0) тръгва в идентична траектория,но в две посоки.Едната + ,другата е -
Нещо такова



11 "реки",всяка от които има двойно звучене.Нещо като долно и горно "до"
На всичкото отгоре,си мисля и че изписването всъщност е като напишеш една буква в "права"позиция и "наобратно"
  





И още нещо..
Според мен,арамейските букви не са "оригинала" на траекториите на тези основни реки.
Мисля,че горе долу,спазват общата линия,но без детайли.

И категорично мисля,че доста хора,могат да открият индивидуално звучене на Библията,и начинът по който  всяка индивидуалност я тълкува,все ще е "верен",понеже никой от нас не е "фалшив",всеки има своята монада,и всички ние сме фасетите на един общ диамант.
Просто хората нямат самочувствието,че са способни да разсъждават върху такива неща(а биха "открили" много интересни детайли),но щото все им се обяснява,как не могат,не им е "дадено",не са "дорасли",и прочее и прочее..


Последна редакция: пт, 10 май 2019, 20:57 от Какво?

# 742
  • Мнения: 797
Какво? , кефиш ме.  И аз не разбиран нещата от Книгата на книгите, но се молих дълго за мъдрост и сега доста давам примери. Особено са ми приятни Соломоновите притчи и уроци.

Ангела, не говори в множество число.

Имам желание, да кажем така, че вечерта сънувам нещата които Бог иска да направя и след това се чудя какво по напред да правя. Примерно последното вдъхновение да кръщавам деца в домовете. Мисля си лично да отида да се срещам с директора на дома в близкото село. Тук се отнасят малко по-читаво. Да отнеса нови дрешки. Нямам представа учат ли ги на нещо, или са като хванати от джунглата. Искам много да прегръщам.
А когато ме питат имам ли си дете, да казвам, не, вие ще сте моите многобройни деца. 😢😂😅 Да живея при тях. И без това няма да имам свои. Но за съжаление, както обичам да казвам злото ужасно се сърди на хората с добри намерения.
В момента съм безработна и нямам много останали парички.

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 22:46 от Blagoslovena

# 743
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 991
Blagoslovena,  ориентирай се към sos селищата. В тях е вложена идеята, за която ни говориш. Една майка на 20 деца май бяха.
И в случая няма как да говоря само в 1 л. ед. ч. защото зная, че не съм единствена.

# 744
  • Мнения: 797
Мерси. Има дом и тук. Ако не стане ще кандидатствам. Но иска яко връзки. Нито съм с педагогическо образование.

# 745
  • Мнения: 7 006
Трудно ще пребориш търговията с деца.
Те са много скъпа "стока"

Но,ти не ми отговори,защо искаш тъкмо това?
Сигурна ли в мотивите си?


Ватан

БАТ - АН,Ангела,Бат-Ан...

Знаеш ли какво значи?
Буквално "владетел/покровител на небето"

Нали знате,че китайските йероглифи да кажем са 10 000,но за да можеш  да четеш и пишеш на някакво по-ниско ниво,са ти нужни само около 3000?
Малко е трудно да вникнем,в това,все едно да владееш само 15 букви от нашата азбука и да пишеш само с тях.Няма да стане..Но при йероглифите става.
Нещо такова е и с произхода на словото и писмеността.
На хората е дадена една опростена част с която да боравят.
И това е напълно разбираемо,имайки превид нивото на интелекта по онези времена..
Мнението ми е, че арамейския е наследник  на сирианските езици(анунаке)
Докато латинския и неговите предшественици,са езикът на орионските касти.

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 09:12 от Какво?

# 746
  • Мнения: 2 013
Мнението ми е, че арамейския е наследник  на сирианските езици(анунаке)
Докато латинския и неговите предшественици,са езикът на орионските касти.
От къде черпиш тази информация? Много странно звучи това твърдение (за мен).

# 747
  • Мнения: 7 006
Не си пия редовно хапчетата,Маги.
Не ми обръщай внимание:)


п.п.Пак добре,че само това ти звучи странно,а не всичките ми писаници.. hahaha hahaha


Чудя се..Как да обясня по-точно "реките"
Това не са реки приличащи на някакви мега-хипер и т.н. гигантски енергийни въжета,а си ги представете като мега-хипер гигантски платна.
Всяко платно се нагъва като лист смачкана хартия(много,ама много образно казано)
На всичкото отгоре,докато листовете(11 на брой) се нагъват,т.е.движейки/нагъвайки се,те се срещат/преплитат и проникват един в друг,образувайки една обща,огромна топка,с 11 измерения вътре в нея


Калаби Яу модела на Вселената

 

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 10:37 от Какво?

# 748
  • Мнения: 2 013
И все пак, това че единия език е наследник на това, а друг на онова - не може да няма някаква 'фактология' по въпроса или нещо, което те е навело на тази мисъл. И ако да - какво / кое е то?
BTW: на какви хапчета си? Simple Smile (в кръга на шегата разбира се).

# 749
  • Мнения: 7 006
Виж,Маги,омръзнало ми е да се обяснявам на тая тема.Освен това,много пъти съм ви пускала линк към АА.
Там имам цяла тема в която пиша тъкмо за това което питаш.

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=342.0

Общи условия

Активация на акаунт