Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 530
  • 807
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 223
Според мен, лечителските способности зависят и от другия човек - ако той не вярва, че ще стане (ако е скептичен, като мен - аз не вярвам и на обикновените лекари, при които ходя), това пречи на целия процес.
Не е вярно! Когато ходих при Вера Кочовска не знаех нищо за нея, мислех, че ще ми предсказва бъдещето и се чудех на карти ли гледа или кафе ще пия. Това беше 1991,нямаше още информация като сега. Не се интересувах  от такива неща. Даже си мислех, че нашите вместо да ме оставят да тичам по гаджета, седнали по врачки да ме водят. Бях на 18. Няма значение вярваш или не. Би имало само, ако си при някой менте лечител и самовнушението играе основната роля.

# 226
  • Мнения: 36 482
Мен са ме водили като малка, не помня почти нищо. Единственият ми блед спомен е, че имаше ужасяваща навалица и някои от хората изглеждаха много зле (и сега ми е неприятно да присъствам на такива места, като бях малка пък съвсем). Минах много набързо (вероятно заради огромната опашка) - от родителите ми знам, че е казала някакви общи неща, а аз имам конкретен проблем с кръвоносните съдове, който тя изобщо не е споменала (не си личи от пръв поглед и нарочно не са й подсказали).
Знам, че жената е помогнала на много хора. Или е била преуморена, или аз съм я блокирала по някакъв начин.

П.п. водили са ме и при други - майка ми вярва в такива неща. Включително и при една жена, която рисува вълшебни картини (май едно време я даваха по телевизията). Ефектът е никакъв. Моето отношение беше само на досада (била съм дете); доброволно не бих отишла никога.

# 227
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
За съжаление, не съм срещала разбираемо обяснение, но не ми изглежда като нещо страшно или лошо - по-скоро е нещо, което ни е естествено заложено, но се достига трудно.


Петя, гледала ли си ей тая лекция на Алан Уотс:

https://www.youtube.com/watch?v=IMScyMetn7A

Аз май съм пускала някъде в предишните теми първите 5 мин  от нея - за живота като сън.

Гледай я цялата, ако имаш време. Алан Уотс има толкова кадифен глас и толкова яко обяснява, че направо се влюбваш.


# 228
  • Мнения: 2 013
Възможно ли е докладите на американците да се отнасят само за астрала?

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 11:09 от Magdalena1978

# 229
  • Мнения: 2 013
Гледам началото на дългия руски филм и там говорят за Симпсонс фемили. Тази корпорация е еврейска на 100%.

Последна редакция: пн, 31 дек 2018, 14:25 от Magdalena1978

# 230
  • Мнения: 36 482
Лекцията е много интересна. Не я изслушах до края, тъй като съм малко заета; утре ще я доизслушам Simple Smile Между другото, ако аз можех да сънувам всичко, което поискам, нямаше да си изграждам подобие на истинския свят или любимите филми и книги; щях да се наслаждавам на спокойствие и красота - може и да не е нещо земно, а съвсем абстрактно. Щях да се установя в съвършена (за мен) среда и да съзерцавам, не да градя. Но това е в природата ми (поне така мисля).

Евреите не носят ли тези шапчици само в храма? (синагогата)

# 231
  • Мнения: 2 013
Между другото, ако аз можех да сънувам всичко, което поискам, нямаше да си изграждам подобие на истинския свят или любимите филми и книги; щях да се наслаждавам на спокойствие и красота - може и да не е нещо земно, а съвсем абстрактно. Щях да се установя в съвършена (за мен) среда и да съзерцавам, не да градя. Но това е в природата ми (поне така мисля).
Много е изкушаващо, наистина. И всичко е като реално. Но си дадох сметка, че основната функция на съня е да 'преработи' и 'изхвърли' от подсъзнанието натрупаните информационни шлаки и емоции от ежедневието. И когато човек много залитне в това да си индуцира сънищата както му харесва, всъщност пречи на естествените процеси, които би трябвало да протичат при сън. Всъщност според науката ние сънуваме около 6-7 съня на вечер, така че един индуциран (предизвикан) не би трябвало да е кой знае какъв проблем. Но все пак не бива да се прекалява.

Евреите не носят ли тези шапчици само в храма? (синагогата)
Видях там доста хора с такива шапчици. Носеха си ги толкова гордо, за да изразят принадлежност към тази религия (и към собствениците на корпорацията съответно). Иначе не зная кога и как се носят.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 11:09 от Magdalena1978

# 232
# 233
  • Мнения: 2 013
Аз в една друга твоя тема, 'Какво?' и благодарение и на Мила

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 11:09 от Magdalena1978

# 234
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз в една друга твоя тема, 'Какво?' и благодарение и на Мила, осъзнах какво съм видяла на 'ниво 3' (което не успях до момента да си обясня). Много благодаря за това. Пак е пълно с много изкривена и преиначена информация, но поне придобих някаква представа. Така че още един отговор намерих. Поизчистих нещата сега около празниците, защото после се потапям отново в работа и сигурно няма да пиша тук.

Още гледам дългия руски филм с прекъсвания. Много натоварващ и всяващ страх е. За какво им е на руснаците да предизвикват една критична маса от хора с негативни нагласи спрямо ЦЕРН? Вероятно информацията е вярна, но защо я пускат?

Маги, не е ли в ей тема?:

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=334.0

И на мене ми беше много интересна тази тема.

Руският филм ми е много труден, щото руският не ми е работещ език. Няма субове...Много ми помагат субове на руски, щото, като чета, разбирам.

Последна редакция: пн, 31 дек 2018, 18:56 от Eleonora_27

# 235
  • Мнения: 2 013
Ели, горната тема нямах време да прочета.

Последна редакция: ср, 02 яну 2019, 14:56 от Magdalena1978

# 236
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Момичета, никой вече не пише...а аз в понеделник сутринта реших да бутна малко темата и да пусна един линк към АА, където превеждам Библейските Лекции на Джордан Питърсън:

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=435.0

Тоя превод съдържа неговата интерпретация на Библейските истории, но ние, естествено, знаем, че там има много много много повече.

Да не забравяме, че Питърсън е мейнстрийм и не може да си позволи да каже нищо извън приетото в мейнстрийма.

Затова се наслаждавайте на текста с тая мисъл.

# 237
  • Мнения: 36 482
Честита нова година (на патерица)! Simple Smile
Тези дни си дочитах една книга, започната отдавна и нямах време за набелязаните неща от темата. Обаче съм се замислила нещо - може би се сетих от един филм, май не е обсъждано до сега в тази тема.
Какво мислите за безсмъртието на боговете - възможно ли е изобщо? Според Сичин, на нас ни изглеждат безсмъртни, защото планетата им е с различна орбита - т.е. от наша гледна точка живеят ужасно дълго и една тяхна година се равнява на 3600 наши (май беше такова съотношението, не съм проверявала сега). Но те самите не го усещат като безсмъртие и животът им не е по-дълъг от нашия...
Възможно ли е да съществува физическо безсмъртие (един определен човек да се запази жив и функциониращ, колкото се може по-дълго)?

# 238
  • Мнения: 7 006
Да.Сто пъти го повторих из темата..И възнесението-също

# 239
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да.Сто пъти го повторих из темата..И възнесението-също

Аз явно не съм му обърнала внимание на това.

Възможно ли е, с нашето ДНК, дето дава много фира, такова нещо?



Някой има ли представа, дали в Корана разказа за сътворението на човека е същият като в Библията?

А в Корана има ли идея, че във всеки човек има Божествена искра или Божествена частица.

Питам, щото съм много невежа и може да се изложа някъде. Не че ще ми е за първи път де Grinning

Общи условия

Активация на акаунт