Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 516
  • 807
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 18 541
Плаша се от това ,което пишете.Аз мисля, че до информация се стига спонтанно ,например говориш за нещо и го търсиш или искаш, за кратко време ти се дава отговор.Но нишки да тегля , да пробивам дупки към записи едва ли не ,не знам и не искам да знам.Това говори за много специална нагласа и възможности, като нищо ще се озова в някое специално място да ме изследват и използват.За мен е Божа работа да получа просветление по някой въпрос.

# 346
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Магдалена, информацията в Акашиевите записи е огромна по количество. Моето усещане е, че получаваш да кажем 100% достоверност, но не е целия обем информация. Друг получава друга част от информацията и пак е 100% достоверна, но пак не е целия пакет информация. И така събрани заедно получените информации на всички вюери дават една много по-цялостна картина на дадения обект, но информациите сами по себе си са различни.
Да, спомних си за тази бяла светлина. Аз на два пъти наблюдавах орбес ( кръгли белезникави сфери) в стаята на внучката ми докато спеше. Наблюдавах ги през монитора на камерата.

# 347
  • Мнения: 2 013
'Но нишки да тегля'

То не е да теглиш нишки. Просто трябва да имаш отправна точка (нарекла съм си го 'нишка'), т.е. за какво точно искаш да провериш и кое точно за това конкретно нещо искаш да провериш.
Аз не го правя вече и при мен е закърняло.

Анджела, а тези орбес ( кръгли белезникави сфери) в стаята - не отиде ли да видиш какво става в стаята? Аз щях да се изплаша.

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 13:27 от Magdalena1978

# 348
  • Мнения: 18 541
Разбира се ,че всички думи тук са условни ,пригодено е към възприятието на отделния индивид.Но все пак , имам предвид , е нарочно поискано , нарочна възможност да се влезе и ти се откликва.Аз виждам нещата че може би , ако стане ,ще науча.Не пиша нищо обидно ,просто е извънредно , над средни възможности.И само намекваш, и опасно.

# 349
  • Мнения: 2 013
Не съм се обидила в никакъв случай. Извинявам се, ако така е прозвучало. А за опасно - мисля, че зависи къде искаш да надникнеш и как. А и преди съм писала - аз съм правила неща без грам теоретична подготовка и сега го отчитам като грешка. Не смятам, че ми се е случило нещо лошо, но все пак съм много предпазлива.

# 350
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
'Но нишки да тегля'
 

Анджела, а тези орбес ( кръгли белезникави сфери) в стаята - не отиде ли да видиш какво става в стаята? Аз щях да се изплаша.
Не, не отидох. Много  бързо изчезнаха. Става за секунди.
На английски намерих това:
    http://farsight.org/srv/   

# 351
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Плаша се от това ,което пишете.Аз мисля, че до информация се стига спонтанно ,например говориш за нещо и го търсиш или искаш, за кратко време ти се дава отговор.Но нишки да тегля , да пробивам дупки към записи едва ли не ,не знам и не искам да знам.Това говори за много специална нагласа и възможности, като нищо ще се озова в някое специално място да ме изследват и използват.За мен е Божа работа да получа просветление по някой въпрос.
Тук говорим за научен метод, който развива интуицията. Всеки има заложена по рождение такава интуиция и дадена ни свише. Нали сме по подобие божие. Ако по някаква причина не се чувстваш готова да я развиеш и усъвършенстваш, няма никакъв проблем. Не го правиш и толкова. Това не ни прави нито повече, нито по-малко от останалите. Просто е въпрос на лично желание за развитие в дадена насока.

# 352
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, някой да ме ориентира, че съм супер невежа ...

Ние всичките наследници на Каин от Библията ли сме?

# 353
  • Мнения: 36 472
Не, този въпрос се обсъжда в някои книги, които съм чела, а и в самата Библия е споменато - първо, след раждането на Каин и Авел, Адам и Ева имат още един син - Сит.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D1%82
Второ, на някои места мимоходом се споменават други човеци - изглежда, че Адам и Ева просто са били образците, а извън Райската градина е било пълно с полуеволюирали индивиди.

# 354
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
За кой Адам става въпрос? Защото Адам от първата  Библия на староеврейски е нещо различно, както и Ева.

# 355
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
За кой Адам става въпрос? Защото Адам от първата  Библия на староеврейски е нещо различно, както и Ева.

От конвенционалната Библия, Ангела.

Какъв е Адам в първата Библия?

# 356
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Адам е прототип на Знаещия, Самоосъзнат човек.
Библията/ Стария Завет е Тора. А преди Тора е Сефер Йетзирах. Тоест най-старата известна книга е Сефер Йетзирах. Съставена е от 5 тома. Това е Кабалистичен труд с много философия и закодирана информация. Тора/Стария Завет в първоначалния си вариант е мотамо със Сефер Йетзирах. От там и в Библията. В последствие обаче, нечии среди, премахват една много важна част от Библията, редактират я в днешния ѝ вариант и затова сега остава неразбираема. Разбира се само повърхностно, като притчи, приказки.

# 357
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, и тука поствам цитат от "Изток от Рая" на Стайнбек. Който има време да го пречете. После ще мисля върху поста на Ангела. Ангела, благодаря ти Hug




Китаецът посегна към врата си и се усмихна.
— Недоумявам как ще свикна с липсата на опашката. Изглежда, ми е вършила работа повече, отколкото съм предполагал. Да, историята. Нали съм ви казвал, мистър Хамилтън, че ставам все по-китаец? Хрумвало ли ви е някога, че сте по-ирландец?
— Идва и заминава — рече Самуел.
Помните ли как ни прочетохте шестнайсетте стиха от четвърта глава на Битието и какъв спор водихме?
— Как да не помня, нищо че беше много отдавна.
— Близо десет години — уточни Ли. — Този разказ така дълбоко ми влезе в главата, че го проучих дума по дума. И колкото повече мисля за него, толкова по-бездънен ми се вижда. Тогаз сравних преводите, с които разполагаме. Бяха удивително близки. Едно място обаче ме смути. Във версията на крал Джеймс се казва, че когато Йехова попитал Каин защо е разгневен, питал го с думите: „Нямаше ли да те приемат, ако беше постъпил добре? Но ако не си постъпил добре, грях ще легне на твоя праг и ще иска да вървиш по волята му, но ти трябва да го победиш.“ Порази ме именно това „ти трябва“, защото е като обещание, че Каин ще надвие греха.
Самуел кимна:
— Но децата му не го изпълняват докрай.
Ли отпи от кафето си.
— Тогава взех Американската стандартна Библия. Там беше съвсем ново. Пасажът е различен. Казва се „Победи го!Разликата е значителна. Това вече не е обещание, а заповед. И взех тогава да разсъждавам. Каква ли е била първоначалната дума в най-първия текст, та са били направени два съвсем различни превода?
Самуел опря длани на масата, наведе се и в очите му светна старото младо огънче.
— Ли — рече той, — не ми казвай сега, че си учил староеврейски!
— Ще ви кажа — отвърна Ли. — Тя е дълга и широка. Ще пийнете ли по капка китайска ракия?
— Онази, дето има вкус на царски гнили ябълки ли?
— Да. С нея говоря по-добре.
— А може би аз слушам по-добре — рече Самуел. Когато Ли изчезна към кухнята, той попита: — Адам, знаел ли си за тези неща?
— Не — призна си Адам. — Не ми е казвал. Или не съм го слушал.
Ли се върна с камениновата си бутилка и три порцеланови чашки, толкова тънкостенни и нежни, че светлината сияеше през тях. Като наливаше почти черната течност, Ли каза:
— Да пием по китайски. Направена е с много пелин. Питие и половина, ако пийнеш достатъчно, има същото въздействие като абсента.
Самуел опъна една глътка.
— Искам да знам защо ти е толкова интересно.
— Защото ми се стори, че човекът, който е могъл да съчини тази велика история, ще да е знаел съвършено точно какво е искал да каже, тъй че да няма никаква двусмислица.
— Казваш „човекът“. Следователно не смяташ, че става дума за една божествена книга, написана с мастиления пръст на Господа?
— Мисля, че мозъкът, който е могъл да измисли това, е бил мозък удивително божествен. И в Китай сме имали няколко подобни глави.
— Просто исках да знам — рече Самуел, — в края на краищата ти не си презвитерианец, така ли?
— Нали ви казах, че ставам все по-китаец? Но да продължа. Отидох в Сан Франциско, където е седалището на нашето фамилно сдружение. Не сте ли чували? Нашите по-големи семейства имат центрове, където може да отиде всеки член, да даде или да получи помощ. Родът Ли е много голям, сам се е погрижил за себе си.
— Чувал съм — каза Самуел.
— Сигурно за китайци със секири, които водят Тонгови войни[4] заради заробени момичета?
— Нещо подобно.
— В действителност е малко по-друго — продължи Ли.
— Отидох там, тъй като в нашия род е имало немалко древни високопочтени благородници, които са били големи учени. По-точно — мислители. Човек може години наред да си блъска ума само над едно изречение от учения, когото вие наричате Конфуций. Реших, че там ще има специалисти по езиците, които да ми обяснят. Това са изтънчени старчета. Следобед изпушват по две лули опиум, което ги отморява и освежава мисълта им, а сетне цяла нощ будуват с прекрасно прочистени глави. Няма според мен друг народ, който така добре да използва опиума. — Ли накваси език с черната напитка. — Аз почтително поставих своя въпрос на един от тези мъдреци, прочетох му текста и споделих какво съм разбрал. На другата нощ ме чакаха четирима, поканиха ме да вляза и разисквахме цялата нощ. — Ли се засмя. — Сигурно е смешно — каза той, — знам, че другиму надали бих посмял да го кажа. Представете си четирима престарели господа, като най-младият е вече над деветдесетте, които изучават староеврейски! Повикаха един начетен равин и се заеха да учат, сякаш са деца. Граматика, упражнения, думи, прости изречения. Да можехте да видите как се пише на иврит с четка и с китайски туш! Това, че се пише от дясно на ляво, не ги смути, както би смутило вас, понеже ние пишем от горе на долу. Ах, как искаха всичко да изпипат! И стигнаха до зародиша на нещата.
— А ти? — попита Самуел.
— Следвах ги, слисан от красотата на гордите им чисти умове. Заобичах си расата и за пръв път ми се дощя да съм истински китаец. Срещах се с тях на всеки две седмици, а тук, в стаята си, изпълних сума страници. Купих всички познати речници на иврит. Но старците все ме изпреварваха. Не се мина много и надминаха дори равина! Накрая той си доведе един колега. Е, да можехте, мистър Хамилтън, да присъствате на тези нощни спорове и дискусии! Въпросите, разчепкването им и тази чудесна промисъл… тази красива промисъл! Като минаха две години, почувствахме, че вече сме в състояние да се заемем с тия ваши шестнайсет стиха от четвърта глава на Битието. Моите старейшини сметнаха също като мен, че думите „ти трябва“ и „победи го“ са много съществени. И ето в какво се състоеше златното зрънце, до което се добрахме след цялото ровене: „Ти можеш“, „Ти можеш да надвиеш греха“. Старейшините се усмихваха и кимаха, разбирайки, че тези години са били добре оползотворени. Вън от всичко това ги измъкна от техните китайски черупки и в момента изучават старогръцки.
— Фантастично! — продума Самуел. — Постарах се да внимавам, но, изглежда, нещо пропуснах. Защо са толкова съществени тези думи?
Пълнейки крехките чашки, ръката на Ли потрепера. Изпи своята на един дъх.
— Не разбирате ли? — извика той. — Американският стандартен превод нарежда на хората да надвият греха, а за грях можем да приемем и невежеството. Джеймсовият превод с думите „ти трябваобещава, че хората на всяка цена ще победят греха. Но староеврейската дума, думата „тимшел“, тоест „ти можеш“, вече предлага избор. Може би това е най-важната дума на света. Тя означава, че пътят е открит и отново възлага всичко на човека. Защото „ти можеш“ е равносилно на „ти не можеш“. Не разбирате ли?
— Да, да, разбирам. Ти не вярваш, че става дума за божествен закон. Защо смяташ, че е толкова важно?
— Ето защо! — рече Ли. — Откога исках да ви кажа. Дори предвиждах какво ще ме питате и се подготвих добре. Съществено е всяко писано слово, което е повлияло на мисленето и на живота на безброй хора. Съществуват милиони, в различни секти и църкви, които приемат заповедта „Победи го!“ и поставят тежестта върху подчинението. Милиони повече са ония, които чувстват предопределението в „ти трябва“. Нищо, каквото и да правят, не може да отмени онова, което ще стане. Но „ти можеш“! Ехе, това прави човека голям, приравнява го с боговете, защото в слабостта си, в своята низост и с убийството на брата си, той пак притежава великия избор. Той може да си избере път, да го извърви в борба и да победи. — В гласа на Ли ехтеше триумфален напев.
Вярваш ли в това, Ли? — попита Адам.
Да, вярвам. Вярвам. Много е лесно от леност и слабост да се хвърлиш в скута на божеството и да кажеш: „Нищо не можах да сторя, така било писано.“ Помислете обаче за величието на избора! Тъкмо той прави човека човек. Котката няма избор, пчелата е длъжна да прави мед. В това няма нищо свято. Знаете ли, тия старци, които неусетно се носеха към смъртта, сега са много любопитни да умрат.
— Искаш да кажеш, че тези китайци са повярвали в Стария завет? — попита Адам.
— Тези старци вярват на истинските истории, още като ги чуят, и познават какви са. Те са тълкуватели на истината. Знаят, че шестнайсетте стиха представляват една история на човечеството от всяка епоха, от всяка култура или раса. Те не вярват, че човек може да напише петнайсет стиха и три четвърти истини и същевременно да излъже с един глагол. Конфуций съветва хората как трябва да живеят, за да мине животът им добре и ползотворно. Но тук, тук имаме стълба, по която можем да се изкачим до звездите. — Очите на Ли искряха. — И не можем никога да я изгубим, тя откъсва нозете ни от слабостта, от страха и от леността.
— Не ми е понятно как си могъл да въртиш кухня, да възпитаваш децата, за мен да се грижиш и пак да се занимаваш с такива неща — каза Адам.
— И аз не разбирам — рече Ли. — Но след пладне и аз като старейшините, ни повече, ни по-малко, изпушвам своите две лули. И се чувствам човек. И схващам, че човекът е нещо изключително важно, дори може би по-важно и от небесните светила. Тук няма никаква теология. Лишен съм от всякаква набожност. Но заобичах това блестящо сечиво, човешката душа. Във Вселената тя е нещо прекрасно и неповторимо. Вечно нападана, но никога не унищожавана, защото „ти можеш“

# 358
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, напишете две приказки да ми разредите постовете, че ми стана интересно това, което Ангела е написала.

Моля Flowers Hibiscus

# 359
  • Мнения: 36 472
Интересен текст! На 15-ти ми е изпита; след това ще наваксам с четенето на лекциите - сега чета само служебен материал...

Исках да попитам, има ли някаква практическа полза от това далечно виждане? Какъв е смисълът от него - по принцип за какво се използва?

Общи условия

Активация на акаунт