Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 532
  • 807
  •   1
Отговори
# 705
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987

Дяволът е метафора за тъмната ни страна. Всеки съзнателен човек има такава и си общува редовно с Дявола.
Тъмната ни страна е пряко свързана с физическото, материално съществуване -бавни вибрации. Светлата е духовната ни същност, креативността. Те имат високи вибрации, а те от своя страна ни доближават до Твореца.

# 706
  • Мнения: 7 006

Дяволът е метафора за тъмната ни страна. Всеки съзнателен човек има такава и си общува редовно с Дявола.
Мълииии...Тихо ся,че...Анатема!

Лудсъмамаетайна ,всеки има право да вярва в квото си ще..Заповядващ и изискващ Бог,лош Дявол,Рапунцел,Дядо Коледа..Свободна воля
Моя избор е да вярвам в следното

Всички същества са капките изграждащите и съставляващи един Океан.Този Океан е Бог.Без капките - няма Океан.
...Пък ти сега си ги класифицирай,коя капка най-много прилича и наподобява Океана?Simple Smile
Всичко "грозно и черно"е аспект на този Океан.
Никоя капка не може да бъде различна и да прояви качества които не са присъщи и на Океана и не идват от него,защото по смисъл думата Бог означава единната сила която твори и с нея се изчерпва  всяка възможност.Т.е.нито една капка не може да сътвори или да манифестира/прояви/,качество,което не е заложено в същината на Океана..
Ако приемем,че "тъмните сили"са нещо различно от Бог,то тогава значи,Бога за който говорим,не изчерпва всеки аспект на Мирозданието.Ми тогава какъв Бог е?Частичен?Само на "доброто"..Глупости...

П.П.Ако човек не си позволи да изпита омраза и прочее негативни чувства,то той е една овца..Но аз не вярвам,че има такива хора..Вярвам,че има овце,които твърдят за себе си,че не изпитват никога негативни чувства,или го крият щото се срамуват от себе си..Ми..овце,кво да ги правиш?Simple Smile
В едно утопично,виското еволюирало общество(като в сънищата ми:)),когато човек изпита подобни чувства,той си дава сметка за случващото се,и заедно с обекта предивзвикал емоциите,се търси причината и се прави пълен анализ на чувства и мисли.И никой не нарочва другия за "лош човек",защото са наясно,че емоциите са заобикалящ ни фон,нищо повече..Не можеш да наречеш някого "мърльо" само щото понякога се цапа.За да е мърльо,трябва да си ходи перманентно мръсен:)



Скрит текст:

A за мен емоциите и чувствата,са част от ефира,ако мога така да се изразя.
Възприемам ги като нещо универсално,някакви енергии които протичат през всеки индивид,но всеки ги осезава и реагира на тях по различен начин.
Не мога да кажа,че са част от мен.Не ги приемам и като част от хората.
Възприемам ги като палитра с багри и всеки човек рисува с тях и твори личния си шедьовър.
Примерно,ако някой изпита мимолетна злоба,ревност,завист,омраза и т.н.,не мога да кажа,че този човек е "ревнив","завистлив" и т.н. За да го окачествя,той трябва редовно да е под влияението на тези емоции и чувства,да нехае за своята осъзнатост,да отказва да ги контролира и да действа изцяло под тяхно влияние.
Ама сега съм си купила нова фуста,или ме повишили,пък колежката леко позеленяла..Това не я прави завистлива по принцип.Моментни фази всеки има.Завистлива би била,ако зеленее пермененто на всеки чужд успех,придобивка и т.н.



https://www.bg-mamma.com/?topic=1103792

# 707
  • Мнения: 797
Iza - не се идентифицирам или приравнявам със светии. Това, с което се идентифицирам, е записано в първите 5 букви от ник-а ми. bowuu


Всеки човек е "близо" до Бога по своя си начин,защото Бог живее у всяко същество.Кой е по-близо?!?Сериозно ли пишете такива простотии?Тва да не е състезание по-по-най?

Разбира се, че Бог живее във всеки от нас. Но не всички сме еднакво близо до него. Всяко решение, което взeмаме през живота си, ни доближава или отдалечава от Бога. Повтарям - не всички сме еднакво близо до Него – в Библията има даден пример как Господ казва на някого след смъртта му – Кой си ти, Аз не те познавам...
Сигурно едно от най-ужасяващите неща, които може да бъдат чути...


Общуването с "дявола"е част от общението с Бога. Защото и тоя "дявол" дето все го спрягате,също е съставна част на Бога.Не знам що се възприема като нещо извън Бог или като няква конкуренция на Бог..

Да, силата на Дявола е от Бога. Може да се каже, че той е другото Му лице. Но това не означава, че трябва да допускаме общение с него. Допуснем ли Дявола -  раждат се взаимоотношения, от които ставаме обсебени и зависими. Едно от най-лошите неща, които могат да ни се случат – нисша/и същност/и да има/т власт над нас. Методите и правилата на змията превръщат живота в ад, а отдаването на страстите е пряк път към него, независимо дали го осъзнаваме или не...  


Добро и зло са двете страни на една монета.Не можеш да сложиш монетата в джоба си и тя да бъде само с едната си страна.Можеш само да се самозалъгваш,че е така..

Да, доброто и злото  (за разлика от безстрастието и отдаването на страстите) са 2-те страни на една и съща монета. Неслучайно имаме от едната страна дървото за познание на доброто и злото, а от другата – дървото на Живота. Писал съм вече, че има добри дела с лоши последствия и лоши дела с добри последствия.  Това в никакъв случай не означава да вършим злини... а просто, че пътят към Живота/Бога в един по-висок план минава и през раздяла с всички добри неща в нас.


Възможно ли е да живеем само на слънце без да ни охлажда мрака?
Всичко което се проявява самов едната си фаза,е стагнация и регрес..

Не те разбирам какво искаш да кажеш тук. Че освен Любов - трябва да изпитваме и омраза, освен към Мъдрост - да се стремим и към глупащина, освен да изричаме Истината... нима трябва и да лъжем? Shocked


..........
Така според учението на Павел съпругите са подлогите, а съпрузите са на троновете. С един узурпиращ удар Павел, от името на Ануннаките подчинява всички християнски жени на по-долен
статус. Много църкви уеднаквяват учението на Павел към ученията на Христос. Това е кощунство.
..........

Не съм напълно съгласен, че според Св. ап. Павел  жената трябва да е "подлога" на мъжа си. Той всъщност желае да не сключваме брак. Въобще според Християнството отношенията м/у мъжете и жените е желателно да бъдат като отношенията м/у братя и сестри.


Скрит текст:
Нямам нищо против събеседника да окачествява писанията ми като простотии. bowuu
 Дано обаче някой мод не прецени, че нарушаваш добрия тон.  
Всеки който казва че силата на антихриста е от Бога е много грешен. Бог не му е казал падни и си открадни от мен ангели и архангели.

Всеки който проклина злия проклина всъщност душата си!
Бъдете разумни, не говорете за него, за да си помисли че е много важен.

Който казва че няма антихрист много бърка. Много. Първия път когато ми казаха че не съществува много ме нараниха. Е аз си имам свой живот и човек който ме обича, а онзи е сам. И никога не ще бъде щастлив човек който обича злото.

Люжимите ми цитати от Библията са, че Бог мрази:

Хора, чиито крака тичат да правят зло,
Прелюбодейци,
ора, които разделят братя и сестри(чрез разни методи, лъжи, интриги), четвъртото не го помня.
Също така според мен е грях да пипаш или четеш Акашови записи? Това е поверено на някой от Божиите същества. Как изобщо хората ги намират?

Последна редакция: сб, 06 апр 2019, 12:59 от Blagoslovena

# 708
  • Мнения: 36 482
Знам, че във форума има теми, които са само за християни - тази НЕ Е сред тях. Всеки споделя собствените си виждания и верою. Ако някой се опита да проповядва, ще бъде докладван Simple Smile

# 709
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Сигурен ли си, че точно това иска да каже Библията? При положение, че е орязана откъм текст и смисъл в полза на нечия религия много е вероятно смисъла да е друг още повече, че всичко е метафорично ( поне Стария завет).
А Акашовите записи или както искаш ги наричай са просто океан от информация и всеки, чието подсъзнание мине на определени честоти може да получава информация от този океан. Всеки човек го може, стига да му се обясни механизма на процеса.

Последна редакция: сб, 06 апр 2019, 13:26 от Angela61

# 710
  • Мнения: 223
Наскоро четох нещо интересно в тая връзка. Случайно попаднах в сайт за православието. Ставаше въпрос, че било грешно да се общува с мъртви, да се опитва човек да надникне в бъдещето, да ходи на врачка и т. н. Това, което ме впечатли беше, че не че човек няма и не може да има такива способности, а те му били забранени заради първородния грях. За пореден път се убедих, че цялата работа с религиите е за държане на хората със затворени очи.

# 711
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Лудсъмамаетайна ,всеки има право да вярва в квото си ще..Заповядващ и изискващ Бог,лош Дявол,Рапунцел,Дядо Коледа..Свободна воля
Моя избор е да вярвам в следното


П.П.Ако човек не си позволи да изпита омраза и прочее негативни чувства,то той е една овца..Но аз не вярвам,че има такива хора..Вярвам,че има овце,които твърдят за себе си,че не изпитват никога негативни чувства,или го крият щото се срамуват от себе си..Ми..овце,кво да ги правиш?Simple Smile


 hug Ама кой не изпитва негативни чувства? Тоя, дето твърди, че не мразел, лъже! И то безсрамно. Аз си хейтя съвсем редовно и даже си го и признавам!

То трябва да съм дебил, за да обичам всичко и всички! Че то какъв ще е смисълът, ако само обичаме?

Животът е страаст! Страст на n-та степен.

# 712
  • Мнения: 7 006
Ели,да!


Относно греховете..И контактите с мъртвите.

"Грешно"-то, при контактьорството е както и при другите грехове,е поради чисто практически причини..,
Понеже при такива действия,предимно отдаваш енергия,но не приемаш подобна на отдадената,т.е.хабиш се,преливаш от пусто в празно и отделно,може лесно да закачиш си някой астрален "паразит" ,който да ти точи енергията..
Всички "грехове" имат практичен смисъл..
Чревоугодничеството например..Скапва физическото тяло преждевременно,отделно,че пристрастяването към храната(както и каквото и да било друго)после се отработва в астрала,щото инак тежи като котва..Всяко при-СТРАСТ-яване,следва да се разглежда като налеп от мръсотия по енергийните/фините ни тела,шлака която тежи и ни пречи да се "издигаме" към по- горните от астрала  нива....

Последна редакция: сб, 06 апр 2019, 14:28 от Какво?

# 713
  • Мнения: 36 482
Според тази статия на списание 8, вече е научно доказано, че молитвата и медитацията влияят благотворно на мозъка - дори и никой да не слуша Simple Smile
https://spisanie8.bg/%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%8F%D1%82-%D0%BA%D0%BE … %D0%B2%D0%B0.html

# 714
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Според тази статия на списание 8, вече е научно доказано, че молитвата и медитацията влияят благотворно на мозъка - дори и никой да не слуша Simple Smile
https://spisanie8.bg/%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%8F%D1%82-%D0%BA%D0%BE … %D0%B2%D0%B0.html

Абсолютно! Молитвата е като час при психотерапевт.

Ето ви още една интересна статия:
https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/02/02/3384194_horata_s_aktiven … _po-shtastlivi_i/

# 715
  • Мнения: 7 006
Е нали ви пусках линк към "Великата тайна на водата"?
В комбинация с Шумановия резонанс,филмът обяснява много добре какво се случва когато човек се моли..Все пак,телата ни са предимно вода:)

# 716
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218

Всеки който казва че силата на антихриста е от Бога е много грешен.

.................
...права си - много грешен съм, но причината не е твърдението ми, че силата на Дявола е от Бога.


Наскоро четох нещо интересно в тая връзка. Случайно попаднах в сайт за православието. Ставаше въпрос, че било грешно да се общува с мъртви, да се опитва човек да надникне в бъдещето, да ходи на врачка и т. н. Това, което ме впечатли беше, че не че човек няма и не може да има такива способности, а те му били забранени заради първородния грях. За пореден път се убедих, че цялата работа с религиите е за държане на хората със затворени очи.


Относно врачки, гадателки, контактьорки и прочее - не можем да им се доверим напълно. В общия случай - вследствие на катаклизъм или инцидент - предполагам придобиват способности да общуват с нисши астрални същества. А не можем да доверим на тези същества, тъй като не знаем какъв е плана им, не знаем и намеренията им...
Документирани са случаи, когато врачки са помагали на различни хора. Но нещо, което изглежда добро дело от гледна точка на света, може би изглежда по друг начин от гледна точка на Вечността...

И не съм напълно съгласен, че религиите държат хората със затворени очи. Иисус Христос е казал, че не споделя всичкото си знание с нас, не сме готови да понесем някои Истини все още.  

Скрит текст:
.................................

Лудсъмамаетайна ,всеки има право да вярва в квото си ще..Заповядващ и изискващ Бог,лош Дявол,Рапунцел,Дядо Коледа..Свободна воля
Моя избор е да вярвам в следното

Всички същества са капките изграждащите и съставляващи един Океан.Този Океан е Бог.Без капките - няма Океан.
...Пък ти сега си ги класифицирай,коя капка най-много прилича и наподобява Океана?Simple Smile
Всичко "грозно и черно"е аспект на този Океан.
Никоя капка не може да бъде различна и да прояви качества които не са присъщи и на Океана и не идват от него,защото по смисъл думата Бог означава единната сила която твори и с нея се изчерпва  всяка възможност.Т.е.нито една капка не може да сътвори или да манифестира/прояви/,качество,което не е заложено в същината на Океана..

.........................
Ели,да!


Относно греховете..И контактите с мъртвите.

"Грешно"-то, при контактьорството е както и при другите грехове,е поради чисто практически причини..,
Понеже при такива действия,предимно отдаваш енергия,но не приемаш подобна на отдадената,т.е.хабиш се,преливаш от пусто в празно и отделно,може лесно да закачиш си някой астрален "паразит" ,който да ти точи енергията..
Всички "грехове" имат практичен смисъл..
Чревоугодничеството например..Скапва физическото тяло преждевременно,отделно,че пристрастяването към храната(както и каквото и да било друго)после се отработва в астрала,щото инак тежи като котва..Всяко при-СТРАСТ-яване,следва да се разглежда като налеп от мръсотия по енергийните/фините ни тела,шлака която тежи и ни пречи да се "издигаме" към по- горните от астрала  нива....

По принцип грях е всичко, което ни отдалечава от Бога.
Ама нали всички сме капки от океана (от Бог) и сме еднакво водни (Божествени), то колкото и грехове да имаме... това няма как да ни се отрази на водното (Божествено) съдържание. Затова всички страсти са препоръчителни, те ни единяват със страстите на множеството (Бог).
В какви нелепости вярват хората, когато така им е удобно... Навярно някои люде вярват също, че за да отидеш при Бог, пътя минава през Содом и Гомор. Просто им е харесал начина на живот по тези дестинации, а щом на тях им е допаднал, то значи и на Бог му харесва, та нали са едно с Бога.
...просто пример как човешката логика понякога е пагубна, а възприятията - лъжовни.

Последна редакция: нд, 07 апр 2019, 14:09 от idiotsamamaetayna

# 717
  • Мнения: 7 006
Ми като са тъпи людете и го дирят Бога у нам си кое небе през нам си коя планина,пътя им ще минава през много места като Содом и Гомор..
Бог-а в който вярвам,живее у всяка фибра на съществото ми,във всеки изграждащ ме атом,без оглед на плътност и вибрация..Следователно,пътя към Бог,винаги минава само и единствено през дълбините на съществото ми.
Всичко останало окачествявам като духовен фалш и езотерична плява..

# 718
  • Мнения: 36 482
Нещо интересно, което видях - Списание 8 имат нова рубрика "Предложено от читател" - предложенията за теми на статии могат да се правят на този имейл: stanislava_tsvet@spisanie8.bg
Те наскоро имаха и конкурс за стажанти, пишеше, че може и да се стажува дистанционно, малко се поколебах дали да не се включа, но съм доста заета и ми се струва, че само щях да си изгубя времето, в случай, че ме бяха избрали. Не съм на 20 години, не съм и в издателския бизнес, така че едва ли подобен неплатен стаж би ми бил полезен..

# 719
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Какво е това Списание 8?

Сори за малоумния въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт