Изследване на ХОРМОНИ – 18 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 707
  • 733
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 36 134
Денис, има ли смисъл да пускам контрол на ТСХ, като до преди ден пих летрозол? 9-ти ден, но все още ми зацапва, предполагам от лекарства. Уж е лека стимулация, но дали ще е достоверно? Предния цикъл пък бях на линдинет, преди това - фемостон... Предварително благодаря!
Резултатът може да не е обективен, но ако искаш да провериш как се влияе ТСХ от стимулациите и не ти е проблем, може да го изследваш и сега (+Т3 и Т4).
Ще чакам да пишеш, че и за мен е интересно.
Ако искаш да е обективен - изследаш го след 2-3 МЦ ( заедно с Т3 и Т4)

# 601
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Привет,момичета!Извинявам се за тъпия въпрос-никога не съм си изследвала полови хормони и сега имах възможност за това,но в третата фаза(20-ти ден).Всичко е в норма,само се чудя това успокоително ли е,на 40 години съм и от този месец започнах опити за второ дете.Не съм си правила все още тест,защото датата ми е 19'04

# 602
  • Мнения: 10 214
Здравейте. Как да разбирам различните референтни стойности на лабораториите, при една и съща мерна единица - различни методики на измерване или има друга причина? Ето, примерно, гледам Inhibin B - за pg/ml едната лаборатория дава 10 - 270, а другата 40 - 200. При това положение аз как мога да се ориентирам какво би било добра стойност и сравними ли са резултатите от двете лаборатории? Попаднах и на някаква статия за "идеална" стойност от 76 pg/ml, без аргументация, което доста ме озадачи, как ли е определен този идеал. И не само за хормоните е така с референтните стойности. В изследване на ГГТ при едната лаборатория стойността е точно горна граница, а при друга - 50% над горна граница.

# 603
  • Мнения: 868


Денис здравей, бебеправим от 5 месеца. Това са първите изследвания, които си пускам. Сама си ги назначих, не съм праща от лекар. 7 ден след установена Ову, 20 30 мин седях в лабораторията да си почина, смея да твърдя, че бях спокойна и физически и психически. Имам ли повод за притеснение. Благодаря

# 604
  • София
  • Мнения: 36 134
Привет,момичета!Извинявам се за тъпия въпрос-никога не съм си изследвала полови хормони и сега имах възможност за това,но в третата фаза(20-ти ден).Всичко е в норма,само се чудя това успокоително ли е,на 40 години съм и от този месец започнах опити за второ дете.Не съм си правила все още тест,защото датата ми е 19'04
Дай да видим резултатите, заедно с рефер. стойности.

# 605
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ох,трудно ми е да ги прекача.Не знам как🙍

# 606
# 607
  • София
  • Мнения: 36 134
Здравейте. Как да разбирам различните референтни стойности на лабораториите, при една и съща мерна единица - различни методики на измерване или има друга причина? Ето, примерно, гледам Inhibin B - за pg/ml едната лаборатория дава 10 - 270, а другата 40 - 200. При това положение аз как мога да се ориентирам какво би било добра стойност и сравними ли са резултатите от двете лаборатории? Попаднах и на някаква статия за "идеална" стойност от 76 pg/ml, без аргументация, което доста ме озадачи, как ли е определен този идеал. И не само за хормоните е така с референтните стойности. В изследване на ГГТ при едната лаборатория стойността е точно горна граница, а при друга - 50% над горна граница.
При горна граница 200, трябва да е над  80 pg/mL, ако е по-висока горната граница, тази стойност трябва да е и по-висока. Ако е под нея, ще показва намаляване на ЯР. Напр, при 45 е доста намален ЯР /  при горна граница 200/.
Инхибин В обаче се тълкува с АМХ и ФСХ, не гледай само него.


Скрит текст:

Денис здравей, бебеправим от 5 месеца. Това са първите изследвания, които си пускам. Сама си ги назначих, не съм праща от лекар. 7 ден след установена Ову, 20 30 мин седях в лабораторията да си почина, смея да твърдя, че бях спокойна и физически и психически. Имам ли повод за притеснение. Благодаря
Здравей!
Пролактинът е висок. Не е имало О. Високите нива потискат О. и синтеза на Прогестерон.
Изследвай ТСХ, Т3 и Т4, както и ТАТ и МАТ - ако не си... може от ЩЖ да е проблема с Пролактина.
Инсулин + Глюкоза, на гладно
Андростендион - той също може да е причина за по-високия Пролактин
ЛХ, ФСХ и Е2, както и 17ОН Прогестерон на 3 ден от МЦ

# 608
  • Мнения: 10 214
Благодаря, Денис, чакам ги да излязат още всичките резултати. А може ли да се сравняват резултатите от различните лаб. - една и съща им е мерната единица, но различни реф. ст-сти? Thinking

# 609
  • София
  • Мнения: 36 134
Предполагам, че е имало О. - предполагам, защото ако е имало О., прогестерона трябва да е над 14ng/ml, но едва ли си го изследвала точно на 7 ден след О. Е2 е нисък, което показва че няма ЗФ или киста, което е добре на база по-високия прогестерон.
Пролактинът е добре.
Другите хормони не са показателни.
Много е важно да спазваш дните от МЦ, в които трябва да се изследват хормоните.


Благодаря, Денис, чакам ги да излязат още всичките резултати. А може ли да се сравняват резултатите от различните лаб. - една и съща им е мерната единица, но различни реф. ст-сти? Thinking
Не, не може да се сравняват - трябва да съобразиш рефер. граници.
 

# 610
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Благодаря ти,Денис.Мисля,че О  ми беше около 5-6.04,а изследванията пуснах на 15-ти.Силно се надявам да съм имала овулация,то  за бебе този месец май няма шанс.

# 611
  • Мнения: 5
Здравейте. Може ли някой по-запознат да коментира резултатите ми.Ще кавдидатстваме за фонда с мъжки фактор сме. При мен уж всичко беше наред.Трябвяше да изследвам АМХза фонда. Заедно с него пуснах и др. хормони и изобщо не изглеждат наред. Правени са на 5 ден от цикъла. АМХ ще излезе утре.

# 612
  • Мнения: 378
Здравейте. Може ли някой по-запознат да коментира резултатите ми.Ще кавдидатстваме за фонда с мъжки фактор сме. При мен уж всичко беше наред.Трябвяше да изследвам АМХза фонда. Заедно с него пуснах и др. хормони и изобщо не изглеждат наред. Правени са на 5 ден от цикъла. АМХ ще излезе утре.

Оффф и аз днес бях на ендокринолог заради пролактина.Вие имате ли вече опит зад гърба си????Моята стойност е 798 при реф.ст.125-635 ,ще изследвам още веднъж и ме пращат на ЯМР

# 613
  • Мнения: 5
Не. За пръв път ги  изследвам. Миналата година съм изследвала само прогестерон и си беше добре, а сега е извън обхвата. Има Хашимото и си пия хормона. На последните изследвания беше 0,29

# 614
  • Мнения: 378
Не. За пръв път ги  изследвам. Миналата година съм изследвала само прогестерон и си беше добре, а сега е извън обхвата. Има Хашимото и си пия хормона. На последните изследвания беше 0,29
Прогестерона теябва да ти е нисък за инвитро,обаче пролактина е проблем

Общи условия

Активация на акаунт