Изследване на ХОРМОНИ – 18 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 276
  • 733
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 727
Здравей, Денис!
Ще припомня накратко моя случай
Скрит текст:

Преди месец
На 4ти ден

На 23ти ден

Отново пролактин
След  твоите съвети и посещение на нов гинеколог и ендокринолог пуснах следните на 4ти ден

Ще те помоля да коментираш отново. Много ми е притеснено, а часа ми е чак следващия петък. БЛАГОДАРЯ ТИ!

Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 18:23 от mystic193

# 106
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 56
Здравейте! Денис ако може коментирай моя проблем  - с намалена функция на щитовидна жлеза от 2017г. - приемах Л- тироксин 50 1 година / от януари 2018г/. Юни 2018г. ендокриноложка след обременяване с глюкоза ми каза, че имам диабет тип 2.  Изследванията са ОГГТ на 0 мин 5,4, на 60 мин 12,,00, на 120 мин 5,2.. Ноевмри 2018 правих изследване на ТСХ беше 2,38, днес 2,85, а ми повишиха дозата от Л-тироксин 50 на 75..Приемам и мефогамма 2*500 , но глюкозата ми е 6,8 на гладно /венозно изследване/

# 107
  • Мнения: 1 191
Здравей, Денис! В кой ден от цикъла се изследва GnRH хормон.

# 108
  • Мнения: 378
Имам изследвания през един месец на щитовидна.Първото е миналият месец ,второто от днес.Може ли коментар

# 109
  • София
  • Мнения: 35 934
Здравей, Денис!
Скрит текст:
Ще припомня накратко моя случай
Скрит текст:

Преди месец
На 4ти ден

На 23ти ден

Отново пролактин
След  твоите съвети и посещение на нов гинеколог и ендокринолог пуснах следните на 4ти ден

Ще те помоля да коментираш отново. Много ми е притеснено, а часа ми е чак следващия петък. БЛАГОДАРЯ ТИ!
Здравей1
17ОН Прогестерон е висок, но той се изследва точно на 3  ден от МЦ и сега може да не е обективен.
Андростендионът е висок
ЛХ е висок и показва ПКЯ, най-вероятно от високите нива на андрогените.
Пролактинът е висок
Инсулинът е нисък - да не си на НВДиета? Може би трябва да направиш обременяване с глюкоза?!
Лекар трябва да прецени, къде е първопричината и да се лекуваш. Не го отлагай, защото понякога е трудно и отнема много време.
Ще чакам да пишеш какъв е коментара на лекаря.


Здравейте! Денис ако може коментирай моя проблем  - с намалена функция на щитовидна жлеза от 2017г. - приемах Л- тироксин 50 1 година / от януари 2018г/. Юни 2018г. ендокриноложка след обременяване с глюкоза ми каза, че имам диабет тип 2.  Изследванията са ОГГТ на
 0 мин 5,4, на
60 мин 12,,00, на
120 мин 5,2..
Ноевмри 2018 правих изследване на ТСХ беше 2,38, днес 2,85, а ми повишиха дозата от Л-тироксин 50 на 75..Приемам и мефогамма 2*500 , но глюкозата ми е 6,8 на гладно /венозно изследване/
Здравей!
Няма ли Инсулин при ОГГТ? За ИР той е важният.
КЗ е висока - спазваш ли режим на хранене, съобразен с ИР? Само прием на Метфогамма не е достатъчен.
Ако трябва потърси второ мнение. Има тема за ИР - поразпитай момичетата и вземи мерки.
Провери и всички хормони - Пролактин, Андростендион .... защото лечението трябва да е комплексно.
Провери също за дефицити - вит. Д, В12, желязо и т.н.

ПП. Спазваш ли всички условия за приема на Л-тироксин: веднага след сън, на гладно, 1 час преди хранене 2 часа преди кафе, 4 часа да не приемаш млечни, фибри и т.н., 4 часа интервал от добавки, други хормони, 8 часа интервал от Вит. Д,  Калций, Желязо ...     
Ако не ги спазваш, това намалява действието на медикамента и той не ти действа 100%, а много по-малко, все едно приемаш по-ниска доза.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 18:12 от denis.

# 110
  • Мнения: 727
Скрит текст:
Здравей, Денис!
Скрит текст:
Ще припомня накратко моя случай
Скрит текст:

Преди месец
На 4ти ден

На 23ти ден

Отново пролактин
След  твоите съвети и посещение на нов гинеколог и ендокринолог пуснах следните на 4ти ден

Ще те помоля да коментираш отново. Много ми е притеснено, а часа ми е чак следващия петък. БЛАГОДАРЯ ТИ!
Здравей1
17ОН Прогестерон е висок, но той се изследва точно на 3  ден от МЦ и сега може да не е обективен.
Андростендионът е висок
ЛХ е висок и показва ПКЯ, най-вероятно от високите нива на андрогените.
Пролактинът е висок
Инсулинът е нисък - да не си на НВДиета? Може би трябва да направиш обременяване с глюкоза?!
Лекар трябва да прецени, къде е първопричината и да се лекуваш. Не го отлагай, защото понякога е трудно и отнема много време.
Ще чакам да пишеш какъв е коментара на лекаря.


Здравейте! Денис ако може коментирай моя проблем  - с намалена функция на щитовидна жлеза от 2017г. - приемах Л- тироксин 50 1 година / от януари 2018г/. Юни 2018г. ендокриноложка след обременяване с глюкоза ми каза, че имам диабет тип 2.  Изследванията са ОГГТ на
 0 мин 5,4, на
60 мин 12,,00, на
120 мин 5,2..
Ноевмри 2018 правих изследване на ТСХ беше 2,38, днес 2,85, а ми повишиха дозата от Л-тироксин 50 на 75..Приемам и мефогамма 2*500 , но глюкозата ми е 6,8 на гладно /венозно изследване/
Здравей!
Няма ли Инсулин при ОГГТ? За ИР той е важният.
КЗ е висока - спазваш ли режим на хранене, съобразен с ИР? Само прием на Метфогамма не е достатъчен.
Ако трябва потърси второ мнение. Има тема за ИР - поразпитай момичетата и вземи мерки.
Провери и всички хормони - Пролактин, Андростендион .... защото лечението трябва да е комплексно.
Провери също за дефицити - вит. Д, В12, желязо и т.н.

ПП. Спазваш ли всички условия за приема на Л-тироксин: веднага след сън, на гладно, 1 час преди хранене 2 часа преди кафе, 4 часа да не приемаш млечни, фибри и т.н., 4 часа интервал от добавки, други хормони, 8 часа интервал от Вит. Д,  Калций, Желязо ...     
Ако не ги спазваш, това намалява действието на медикамента и той не ти действа 100%, а много по-малко, все едно приемаш по-ниска доза.

Не съм на диета, но съм 42 кг и не мога да кача от известно време. Храня се нормално, дори в повече за тези килограми. Не знам дали това има общо..

# 111
  • София
  • Мнения: 35 934
Здравей, Денис! В кой ден от цикъла се изследва GnRH хормон.
Здравей!
Това лекарят го преценява - пика на гонадотропин-рилизинг хормона е преди О. / стимулира се от Е2/
Неговите нива са важни също и в началото на МЦ, когато подава сигнал на хипофизата, какви кол-ва ЛХ и ФСХ да се синтезират.


Имам изследвания през един месец на щитовидна.Първото е миналият месец ,второто от днес.Може ли коментар
Скрит текст:

И при двете изследвания, МАТ са високи. Това са антитела и е нормално да варират.
Трябва да се консултираш с Ендокринолог - да те види и на УЗ /ЩЖ/.

# 112
  • Мнения: X
Денис,винаги ли АМХ трябва да се пусне на 3 ден от цикъла.Не може ли д а го пусна в ден в който не съм в цикъл...за колко време е готов?А пр оэлактин,ФСХ тях може ли да не съм 3 ден от цикъла.

# 113
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Денис,
При 28-дневен цикъл нормално ли е от 9-ти ден включително температурата да е 37.0, на 10-ти - 37.1, като на 8-ми е била 36.9?
Преди 8-ми ден не е замервано.
Жената имаше лутеинова киста и нямаше овулация, пи Оргаметрил, аз бях писала тук. Сега е почнала мерене на базална Т, не е ходила още на преглед да види дали кистата се е махнала. Тестът за овулация от 9-ти и 10-ти ден е отрицателен. Тоест не се вижда никаква черта.
Според тебе какво показва тази Т?

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 17:13 от ZuluLulu

# 114
  • София
  • Мнения: 35 934
Денис,винаги ли АМХ трябва да се пусне на 3 ден от цикъла.Не може ли д а го пусна в ден в който не съм в цикъл...за колко време е готов?А пр оэлактин,ФСХ тях може ли да не съм 3 ден от цикъла.
АМХ може да се изследва по всяко време на нормален МЦ.
ФСХ на 3 ден от МЦ.
Пролактин - от О. до 7-ми ден след  нея.

 
Денис,
При 28-дневен цикъл нормално ли е от 9-ти ден включително температурата да е 37.0, на 10-ти - 37.1, като на 8-ми е била 36.9?
Преди 8-ми ден не е замервано.
Жената имаше лутеинова киста и нямаше овулация, пи Оргаметрил, аз бях писала тук. Сега е почнала мерене на базална Т, не е ходила още на преглед да види дали кистата се е махнала. Тестът за овулация от 9-ти и 10-ти ден е отрицателен. Тоест не се вижда никаква черта.
Според тебе какво показва тази Т?
При 28 дневен МЦ, О. трябва да е около 14 ден на МЦ. БТ се повишава след О. респ. трябва да се повиши след 14 ден на МЦ.
Може да е имало по-ранна О.?!
Друга причина - киста, ЗФ или да е болна /грип и т.н./ и да е някакво съвпадение.
Може и от лутеиновата киста да е, ако все още не е претърпяла обратно развитие - при нея се синтезира Прогестерон, а той повишава БТ, респ. и ТТ.
Да я видят на УЗ, защото от Оргаметрила, кистата може и да расте / защото е лутеинова/.

# 115
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Мерси, Денис!
А като цяло възможно ли е толкова да е най-ниската Т, а след овулация да се качи до 37.4- 37.5 например. Извинявай ако въпросът ми е глупав, но изобщо не съм наясно.

# 116
  • София
  • Мнения: 35 934
Мерси, Денис!
А като цяло възможно ли е толкова да е най-ниската Т, а след овулация да се качи до 37.4- 37.5 например. Извинявай ако въпросът ми е глупав, но изобщо не съм наясно.
Не.
ТТ, както и БТ преди О. са под 37,0 градуса.

# 117
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Благодаря ти!

# 118
  • София
  • Мнения: 35 934
За нищо. Hug
Ако не те затруднява и ако не забравиш - пиши, какъв е бил проблема, че ми е интересно.

# 119
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
А добре, ще пиша, когато има яснота.Simple Smile
Миналия месец е имала положителен тест за овулация за първи път от 7 месеца насам. Този месец обаче още не се знае. Днес БТ е 36.8.
Аз и друго се чудя - как може лутеинова киста да седи толкова дълго.
 Понеже съм имала такива 3 пъти поне, поне толкова съм засичала, моите са изчезвали сами за най-много 5 месеца.
Ако кистата още седи, може би ще трябва да ѝ се изпише препарат по схема?

Общи условия

Активация на акаунт