Изследване на ХОРМОНИ – 18 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 246
  • 733
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 378
Момичета,някоя от вас изследвала ли е АМХ в Кандиларов?Питам,защото преди 20дни го пуснах в центъра за ин витро и ми беше 1.1.Сега преди 4 дни в Кандиларов ми излезе 5.8

# 136
  • Мнения: 53
Момичета,някоя от вас изследвала ли е АМХ в Кандиларов?Питам,защото преди 20дни го пуснах в центъра за ин витро и ми беше 1.1.Сега преди 4 дни в Кандиларов ми излезе 5.8
Аз съм пускала в Кандиларов. Според репродоктивния ми лекар,хормона се влияе,не винаги резултата е точна величина.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 104
Здравей Денис! Може ли коментар на изследванията
Fsh -24.9-  рефер 3-20
Lh -15.        рефер 2.4-26
На 3 ден от цикъла на 41 г. Пуснати са по повод , че декември не ми дойде цикъла, а винаги е бил 27-28-29 дни. Досега не съм имала проблем с цикъл или забременяване. Ходих на АГ и тя ги назначи и каза че няма кисти на яйчниците.
ПП.  Сега погледнах 24.10. 2015 в др лаборатория
LH-15,   FSH-24 при рефер до 12.5 фолик фаза

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 12:11 от andr0meda

# 138
  • Мнения: 703
Здравей Денис Simple Smile
Скрит текст:
Може ли да погледнеш моите изследвания 27г. - правени са на 3 ден от МЦ.
Правим опити за бебе от 8 месеца.Пролактина е висок както и TSH.
Възможно ли е от това да не се получава?
fT4   14.300   pmol/L       12.00   22.00
TSH (Тиреотропен Хормон)   5.060    H*   mlU/L   0.27   4.20
Progesteron   0.226   ng/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.20   1.50
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.80   3.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   1.70   27.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.10   0.80
LH   6.780   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   8.00
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   9.60   80.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   0.20   6.50
FSH   5.480   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   2.90   12.00
          овулаторн пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   6.30   24.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   7.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   17.00   95.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   1.70   12.00
Prolactin   694.400   mlU/ml      
          (не бременни), за пол:Жена, възраст:Всяка      mlU/ml   102.00   496.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   86.00   324.00
Estradiol   45.180   pg/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   18.00   147.00
          овуларен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   93.00   573.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   43.00   214.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   0.00   58.00
Testosteron   0.774   nmol/L      
          жени /20-49 год./, за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.29   1.67
          над 50 г., за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.10   1.42
FT3 (Свободен T3)   4.850   pmol/L   3.10   6.80
Аnti TG - Ab   26.620   IU/ml   0.00   30.00
Anti TPO - Ab   12.740   IU/ml   0.00   34.00
Здравей!
ТСХ е доста висок, Пролактинът също, ЛХ е висок - показва ПКЯ.
Консултирай се с Ендокринолог.
Желателно е да се проверят Инсулин + Глюкоза, Андростендион, ДХЕА и 17ОН Прогестерон - за да се разбере, коя е първопричината и да се приложи правилната терапия.
При това състояние, може да се зачене, но е рисковано за бременността и бебето.

Благодаря за бързия отговор.Утре съм при ендрокринолог.
Заради високоя пролактин или ТСХ е рисково така ли?

Нали ще споделиш утре какво ти е казал?

Да , ще споделя Simple Smile

Здравейте , днес бях при ендокринолог и ми изписа да пия L-thyroxin- 25  и ми назначи за другия месец пак да си изследвам пролактина и ТСХ , защото за прокалтина не съм спазила условието да съм в спокойствиеи да изчакам 30 мин преди да ми вземат кръв.Ще ходя другият месец пак да види дали е спаднало ТСХ и да види как е новият пролактин.Чудя се дали тази доза 25 не е много малка.Четох по другите теми ,че им предписват по 50?Нямам възли или кисти както и нямам симптоми на Хашимото.

# 139
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравей Денис! Може ли коментар на изследванията
Fsh -24.9-  рефер 3-20
Lh -15.        рефер 2.4-26
На 3 ден от цикъла на 41 г. Пуснати са по повод , че декември не ми дойде цикъла, а винаги е бил 27-28-29 дни. Досега не съм имала проблем с цикъл или забременяване. Ходих на АГ и тя ги назначи и каза че няма кисти на яйчниците.
ПП.  Сега погледнах 24.10. 2015 в др лаборатория
LH-15,   FSH-24 при рефер до 12.5 фолик фаза
Здравей!
ЛХ и ФСХ са високи - показват проблем с ЯР.
Добре е да провериш АМХ и Инхибин В - на 3 ден от МЦ.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 104
Здравей Денис! Може ли коментар на изследванията
Fsh -24.9-  рефер 3-20
Lh -15.        рефер 2.4-26
На 3 ден от цикъла на 41 г. Пуснати са по повод , че декември не ми дойде цикъла, а винаги е бил 27-28-29 дни. Досега не съм имала проблем с цикъл или забременяване. Ходих на АГ и тя ги назначи и каза че няма кисти на яйчниците.
ПП.  Сега погледнах 24.10. 2015 в др лаборатория
LH-15,   FSH-24 при рефер до 12.5 фолик фаза
Здравей!
ЛХ и ФСХ са високи - показват проблем с ЯР.
Добре е да провериш АМХ и Инхибин В - на 3 ден от МЦ.


При тези стойности към менопауза  ли съм " тръгнала"? 

# 141
  • Мнения: 284
Здравейте,искам да попитам момичетата от Пловдив в коя лаборатория пускате хормони ? Третия ден от цикъла ми се пада в събота и нямам идея къде да отида.

# 142
  • Мнения: 665
Здравейте,искам да попитам момичетата от Пловдив в коя лаборатория пускате хормони ? Третия ден от цикъла ми се пада в събота и нямам идея къде да отида.
В "Бодимед" на ул. Захари Стоянов, но има много хора.

# 143
  • Мнения: 284
Значи ще гледам да отида към 7:30 че нали трябва да е рано.

# 144
  • Мнения: 187
Synevo (бившите Хронолаб) са добри и не се чака много. Имат лаборатории в ДКЦ Тримонциум, в Кършияка до Луксор и в Тракия.

# 145
  • Мнения: 539
И аз трябва в събота да пускам хормони. Имате ли идея дали някой Цибалаб работи в събота?

# 146
  • София
  • Мнения: 35 919
Скрит текст:
Здравей Денис! Може ли коментар на изследванията
Fsh -24.9-  рефер 3-20
Lh -15.        рефер 2.4-26
На 3 ден от цикъла на 41 г. Пуснати са по повод , че декември не ми дойде цикъла, а винаги е бил 27-28-29 дни. Досега не съм имала проблем с цикъл или забременяване. Ходих на АГ и тя ги назначи и каза че няма кисти на яйчниците.
ПП.  Сега погледнах 24.10. 2015 в др лаборатория
LH-15,   FSH-24 при рефер до 12.5 фолик фаза
Здравей!
ЛХ и ФСХ са високи - показват проблем с ЯР.
Добре е да провериш АМХ и Инхибин В - на 3 ден от МЦ.
При тези стойности към менопауза  ли съм " тръгнала"? 
Има такава вероятност.
По-скоро е пременопауза, която може да продължи от 1-2 до 10 и повече години и се характеризира с бавно намаляване на репрод. функция.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 104
Благодаря Denis !

# 148
  • Мнения: 727
Скрит текст:
Здравей, Денис!
Скрит текст:
Ще припомня накратко моя случай
Скрит текст:

Преди месец
На 4ти ден

На 23ти ден

Отново пролактин
След  твоите съвети и посещение на нов гинеколог и ендокринолог пуснах следните на 4ти ден

Ще те помоля да коментираш отново. Много ми е притеснено, а часа ми е чак следващия петък. БЛАГОДАРЯ ТИ!
Здравей1
17ОН Прогестерон е висок, но той се изследва точно на 3  ден от МЦ и сега може да не е обективен.
Андростендионът е висок
ЛХ е висок и показва ПКЯ, най-вероятно от високите нива на андрогените.
Пролактинът е висок
Инсулинът е нисък - да не си на НВДиета? Може би трябва да направиш обременяване с глюкоза?!
Лекар трябва да прецени, къде е първопричината и да се лекуваш. Не го отлагай, защото понякога е трудно и отнема много време.
Ще чакам да пишеш какъв е коментара на лекаря.

Здравей, Денис!
Тхкмо излизам от кабинета на ендокринолога. Според него няма проблем с инсулина и кръвната захар. Честно казано причина за ПКЯ освен високите нива на андрогените не чух (не беше много словохотлив), но като цяло повтаряше, че не било толкова страшно положението..не знам дали защото наистина не е страшно или просто така. Пролактина пак ще изследвам, защото варира. Изписа ми Инофолик 2×1. Вторник ще мина и през АГ да чуя и тя какво ще каже. Интересно ми е да чуя твоето мнение. Какво ще ме посъветваш да търся ли друг ендокринолог? Адекватно ли е предписан Инофолик? Правилно ли е дозиран? Чела съм, че подтиска апетита, аз съм 42-43 кг и да отслабван още е абсурдно, от както спортувам редовно 2 месеца съм качила 1 кг, което за мен е истинско постижение.
Какви други добавки би ми препоръчала ?
Благодаря ти отново!

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 09:21 от mystic193

# 149
  • София
  • Мнения: 35 919
Скрит текст:
Здравей, Денис!
Скрит текст:
Ще припомня накратко моя случай
Скрит текст:

Преди месец
На 4ти ден

На 23ти ден

Отново пролактин
След  твоите съвети и посещение на нов гинеколог и ендокринолог пуснах следните на 4ти ден

Ще те помоля да коментираш отново. Много ми е притеснено, а часа ми е чак следващия петък. БЛАГОДАРЯ ТИ!
Здравей1
17ОН Прогестерон е висок, но той се изследва точно на 3  ден от МЦ и сега може да не е обективен.
Андростендионът е висок
ЛХ е висок и показва ПКЯ, най-вероятно от високите нива на андрогените.
Пролактинът е висок
Инсулинът е нисък - да не си на НВДиета? Може би трябва да направиш обременяване с глюкоза?!
Лекар трябва да прецени, къде е първопричината и да се лекуваш. Не го отлагай, защото понякога е трудно и отнема много време.
Ще чакам да пишеш какъв е коментара на лекаря.

Здравей, Денис!
Тхкмо излизам от кабинета на ендокринолога. Според него няма проблем с инсулина и кръвната захар. Честно казано причина за ПКЯ освен високите нива на андрогените не чух (не беше много словохотлив), но като цяло повтаряше, че не било толкова страшно положението..не знам дали защото наистина не е страшно или просто така. Пролактина пак ще изследвам, защото варира. Изписа ми Инофолик 2×1. Вторник ще мина и през АГ да чуя и тя какво ще каже. Интересно ми е да чуя твоето мнение. Какво ще ме посъветваш да търся ли друг ендокринолог? Адекватно ли е предписан Инофолик? Правилно ли е дозиран? Чела съм, че подтиска апетита, аз съм 42-43 кг и да отслабван още е абсурдно, от както спортувам редовно 2 месеца съм качила 1 кг, което за мен е истинско постижение.
Какви други добавки би ми препоръчала ?
Благодаря ти отново!
Дозата на Инофолика е тази.
Той чисти мазнини и потиска апетита, ако си с метаболитен синдром, а ти нямаш наднормено тегло, ката че няма да има проблем.
Според мен, потърси второ мнение и аз на твое място бих направила обременяване с глюкоза, защото има случаи, когато само инсулин и глюкозата не успяват да покажат точно къде е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт