Изследване на ХОРМОНИ – 18 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 285
  • 733
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 35
Благодаря за отговора направих изследванията на 4 ден ,не на 3 -ят би ли се повишило ФСХ и ЛУФ заради това.Изследванията са назначени от репр.доктор и вече имам записан час за ендокринолог,също искам да попитам няколко дена преди да направя изследванията мой близък имаше проблем и бях доста стресирана и притеснена.

# 166
  • София
  • Мнения: 35 935
Благодаря! Тсх трябва ли да го тествам и в друг ден?
Ако искаш го пусни на чист ден, заедно с Т3 и Т4 - те също са важни.
ТАТ и МАТ, също, ако не са изследвани.

# 167
  • Мнения: X

Здравейте, на естествен цикъл съм в една от клиниките по репродукция, тъй като имам изчерпан яйчников резерв и функцията на яйчниците ми е почти спряла. На 10ти ден от цикъла си направих тези изследвания и ми насрочиха пункция, като съм малко объркана от резултатите, тъй като предния път, когато имах почти същите резултати ми казаха, че имам кух фоликул, а сега искат да ми правят пункция... Някой може ли да ми помогне в разчитането .. :/ Благодаря!

# 168
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Мерси Денис,
На 15-ти ден в пропуснала да мери БТ, но на 16 и 17-ти БТ е 37.2. Само че не я мери в абсолютно еднакъв час, а в диапазона 8-9.30 сутринта, на самото ставане, де.

# 169
  • София
  • Мнения: 35 935
http://cdn.bg-mamma.com/kwYQ/s72v0.jpg
Здравейте, на естествен цикъл съм в една от клиниките по репродукция, тъй като имам изчерпан яйчников резерв и функцията на яйчниците ми е почти спряла. На 10ти ден от цикъла си направих тези изследвания и ми насрочиха пункция, като съм малко объркана от резултатите, тъй като предния път, когато имах почти същите резултати ми казаха, че имам кух фоликул, а сега искат да ми правят пункция... Някой може ли да ми помогне в разчитането .. :/ Благодаря!
Здравей!
Какво имаш предвид под кух фоликул? ЗФ, киста? С какъв размер е?
ЛХ и Е2, може да показват и киста, но това може да се прецени само с УЗ преглед.
Другите изследвания са добре.

Мерси Денис,
На 15-ти ден в пропуснала да мери БТ, но на 16 и 17-ти БТ е 37.2. Само че не я мери в абсолютно еднакъв час, а в диапазона 8-9.30 сутринта, на самото ставане, де.
БТ показва, че е имало О. Трябва да се задържи висока почти до последните 1-2 дни на МЦ.
БТ е желателно да се мери до 8.00, след това, тя се повишава физиологично и не е много обективна.
 

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 16:39 от AnMary

# 170
  • Мнения: X
На прегледа, който ми направиха предния път с ултразвук и с подобни резултати на хормоните, ми казаха, че е преносен отдавна фоликул и по резултатите казаха, че е кух...т.е. няма яйцеклетка. Не знам как точно са го разбрали.. Но доктора каза, че не можем да изпускаме нито една възможност и за това сега ще извадим фоликула. Сега не мога да разбера какво точно показват лх и естрадиол на тези изследвания. По принцип сега на 10ти ден имах фоликул 15мм с тези резултати и не знам дали са добри и коя фаза трябва да гледам.

# 171
  • София
  • Мнения: 35 935
На прегледа, който ми направиха предния път с ултразвук и с подобни резултати на хормоните, ми казаха, че е преносен отдавна фоликул и по резултатите казаха, че е кух...т.е. няма яйцеклетка. Не знам как точно са го разбрали.. Но доктора каза, че не можем да изпускаме нито една възможност и за това сега ще извадим фоликула. Сега не мога да разбера какво точно показват лх и естрадиол на тези изследвания. По принцип сега на 10ти ден имах фоликул 15мм с тези резултати и не знам дали са добри и коя фаза трябва да гледам.
Гледаш ФФаза

Само един фоликул ли е имало?
ЛХ е висок и показва, че има проблем с фоликула. Е2 е нисък и показва, че все още Ф. не е нараснал достатъчно за О.

# 172
  • Мнения: X
Благодаря!
Да, само един имах и това при мен еее...чудо. Ако за цялата година имам 2 фоликула ще е добре. По принцип нямам, а когато имам резултатите не са добри и не се развиват.

# 173
  • Мнения: 4 577
Здравейте, първата част от изследването е готова, на 21 ден, при нормални ТАТ и МАТ:

Благодаря предварително за коментара.

# 174
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте, първата част от изследването е готова, на 21 ден, при нормални ТАТ и МАТ:

Благодаря предварително за коментара.
ТСХ е много висок, трябва да падне под 2.0 - показва, че имаш Хипофункция на ЩЖ.
Направи обременяване с глюкоза / изследват се Инсулин + Глюкоза, на 0, 60 и 120 мин./
Провери Пролактина / в дните около О., до 7-ми ден след нея/

Прогестеронът е нисък, защото не е имало О. до 21 ден на МЦ. / нормално е да е нисък/

Андростендионът е висок, провери Тестостерон и 17ОН Прогестерон / на 3 ден от МЦ/.

# 175
  • Мнения: 4 577
Благодаря, Денис, втората част от хормоните трябва да направя на 3ден от МЦ (ако се появи такъв, че заради изследванията този месец не си пих примолут нор-а). За обременяването ендокринолог каза, че няма смисъл, дори ми изписа глюкофаж 3х1000.

# 176
  • София
  • Мнения: 35 935
Благодаря, Денис, втората част от хормоните трябва да направя на 3ден от МЦ (ако се появи такъв, че заради изследванията този месец не си пих примолут нор-а). За обременяването ендокринолог каза, че няма смисъл, дори ми изписа глюкофаж 3х1000.
Това е много висока доза и то, при условие, че дори не си правила изследвания.
Аз съм с ИР и приемам 500 до 1000мг, зависи от храненето ми.
Този медикамент се започва с много ниска доза - 250 мг  няколко дни, след това увеличаваш на 500мг и т.н. поне 20-30 дни, докато достигнеш назначената доза.
ПП.
За ИР  /ако имаш/, е много по-важно храненето, спорта и добавките, отколкото приема на медикамент.

# 177
  • София
  • Мнения: 398

За ИР  /ако имаш/, е много по-важно храненето, спорта и добавките, отколкото приема на медикамент.



Темата не е за това, но какви добавки биха били полезни за ИР? Аз нямам доказана ИР, но го броя че имам тъй като съм с Хашимото и за определен период от време НОМА индексът ми беше рисков /2,3/. Бяха ми изписали Глюкофаж и след три месеца ми го спряха. Половин година по-късно инсулинът и глюкозата ми бяха прекрасни без медикамент, само чрез хранене. Спортувам и се храня добре, но искам да подпомогна изганяето на мазнини и овладяването на инсулина с добавки.
Също така за да разбера дали всичко това върши някаква работа и дали държа инсулина под контрол, периодичното пускане на инсулин+глюкоза достатъчно ли е? Нужно ли е да се храна основно въглехидратно 1-2-3 дни преди изследването или мога да го следя по време на режима?

# 178
  • Мнения: 13
Здравей Denis,

Ще те помоля за коментар и на моите резултати. Направени са на 4 - ти ден. На 40 години съм.
Предварително благодаря!
TSH ( Тиреотропен Хормон )      2.610   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )      350.40   mIU/l   125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )¹      7.10   IU/l   Виж забележка под черта
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )²      6.02   IU/l   Виж забележка под черта
Estradiol (Естрадиол)³      270.10   pmol/l   Виж забележка под черта
Testosterone ( Тестостерон )      0.54   nmol/l   0.22 - 2.90

1.Референтни граници на Лутеинизиращ хормон ( LH ) за жени в репродуктивна възраст по фази в IU/L:
фоликулна 2.4-12.6; овулаторна 14-96; лутеална 1.0-11.4;
Референтни граници за жени в менопауза 7.7-59 IU/L;
Референтни граници за мъже в репродуктивна възраст: 1.7-8.6 IU/L;
2.Референтни граници на Фуликулстимулиращ хормон ( FSH ) за жени в репродуктивна възраст по фази в IU/L:
фоликулна 3.5-12.5; овулаторна 4.7-21.5; лутеална 1.7-7.7;
Референтни граници за жени в менопауза 25.8-134.8 IU/L;
Референтни граници за мъже в репродуктивна възраст: 1.5-12.4 IU/L;
3.Референтни граници на Естрадиол ( Estradiol ) за жени в репродуктивна възраст по фази в pmol/L:
фоликулна 45.4-854; овулаторна 151-1461; лутеална 81.9-1251; Референтни граници за жени в менопауза: до 505 pmol/L;

# 179
  • София
  • Мнения: 35 935
Лейс
Може да следиш Инсулин и Глюкоза, по време на режима.
- изследването се прави сутрин на гладно до 9.00ч
- 12 часа преди това да не са приемани храни и напитки / вода може/
- 3-4 дни да се храниш нормално, с поне 150 грама въглехидрат
- да не приемаш медикаменти преди изследването /вкл. за ЩЖ/


При ИР от полза са:
Инозитол, Таурин, Л-Карнитин
Хром, Цинк, Магнезий
вит. В-комплекс. вит. Е, вит. С, вит. Д
CLA, R-ALA
Омега 3, СoQ10
GLA /Масло от вечерна иглика/
Жен-шен, Спирулина, Сминдух

Общи условия

Активация на акаунт