Изследване на ХОРМОНИ – 18 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 052
  • 733
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 41
Да на трети ден са направени.Какво е ЯР?  А това обременяване  с глюкоза при гинеколог ли се прави? Иначе само тези хормони ми пусна гинеколожката.И на мен ми се струват малко само тези трите

# 196
  • София
  • Мнения: 32
Здравейте, може ли коментар на мойте изследвания. Правени са на 3 ден от М, правим опити за бебе от доста време, и не се получава. Много благодаря предварително.
 

# 197
  • Мнения: 5 615
Здравейте и от мен. Чета ви от известно време и намерих доста информация по въпросите, които си задавам. Колкото и да е странно тук се за родиха и първите съмнения за моите проблеми. Накратко, направих спонтанен аборт в 7 г. с. няколко дни след като чухме сърдечен ритъм. Причините според гинеколога са неизвестни. Изследванията ми според него са добри, но като потърсих 2-ро мнение ми казаха, че стойността на TSH 4,40 (0.35-4.78) е леко завишена. Разрових се туки се оказа, че далеч не е просто леко завишена. Посетих ендокринолог и от ехограф и хормонални изследвания заключихме, че става въпрос за хашимото anti-TG 190.7 (<60.0),anti-TPO 60.20 (<60.00),PTH 60.5(10.0-88.0). Дали абортът може да е резултат от тези стойности? Трябва ли да изследвам и нещо друго според вас и ако да, какво?

# 198
  • Мнения: 6
Здравейте Simple Smile От 7-8 месеца се опитваме да имаме бебе с приятелят ми,но не се получава.Изследвах почти всички полови хормони и се оказа,че естрогена и прогестерона ми са доста под долната граница. Днес изследвах и ФСХ и ЛХ на 4 ден от цикъла. Някой може ли да ми помогне да разчета резултатите.
ФСХ - 4.9 при реф. стойности 3,0 - 20,0
ЛХ -  5,52 при реф стойности 2,4 - 26,0

# 199
  • София
  • Мнения: 147
 "Причините според гинеколога са неизвестни.Изследванията ми според него са добри...."  - Адмирации за гинеколага Ви. Моят съвет е да го смените.
"..., но като потърсих 2-ро мнение ми казаха, че стойността на TSH 4,40 (0.35-4.78) е леко завишена."  - Много хубаво сте направили като сте потърсили второ мнение. TSH Ви е завишено, особенно за жени, които желаят дете или са бременни. Аз също бях с приблизително стойности на Вашите, така че Ви го казвам от личен опит.
 Трябва ли да изследвам и нещо друго според вас и ако да, какво? - Имате нужда от добър ендокринолог, който да свали стойностите на TSH. Лекаря ще Ви каже най-добре дали имате нужда от други изследвания. При първичен преглед на мен ми беше назначено да започна веднага с Euthurox 50 micrograms и след 1 месец имах контролен преглед, като преди това си пуснах TSH, което показа 1,65. При мен беше нормализирано много бързо. Успех!

# 200
  • Мнения: 5 615
Eli_2018, ендокринолога ми предписа терапия, която вече започнах т4 62μg(л-тироксин предполагам). Дали трябва да направя и други изследвания обаче? А гинеколога ще го сменя със сигурност, въпреки че е прехвален в града, който живея. Ендокринолога вече ми препоръча такъв,с когото ще се сработят евентуално!

# 201
  • Мнения: 6
дравейте Simple Smile От 7-8 месеца се опитваме да имаме бебе с приятелят ми,но не се получава.Изследвах почти всички полови хормони и се оказа,че естрогена и прогестерона ми са доста под долната граница. Днес изследвах и ФСХ и ЛХ на 4 ден от цикъла. Някой може ли да ми помогне да разчета резултатите.
ФСХ - 4.9 при реф. стойности 3,0 - 20,0
ЛХ -  5,52 при реф стойности 2,4 - 26,0

# 202
  • София
  • Мнения: 35 817
Да на трети ден са направени.Какво е ЯР?  А това обременяване  с глюкоза при гинеколог ли се прави? Иначе само тези хормони ми пусна гинеколожката.И на мен ми се струват малко само тези трите
ЯР - Яйчников Резерв ( изследват се АМХ и Инхибин В + УЗ с преброяване на Антрални Фоликули /АФ/)


Здравейте, може ли коментар на мойте изследвания. Правени са на 3 ден от М, правим опити за бебе от доста време, и не се получава. Много благодаря предварително.
http://cdn.bg-mamma.com/6ACg/vg0l3.jpg
Здравей!
ЛХ е висок, може да показва ПКЯ
ТСХ трябва да падне под 2,0, нямаш Хашимото.
Провери 17ОН Прогестерон / на 3 ден от МЦ/ , Тестостерон и Андростендион


дравейте Simple Smile От 7-8 месеца се опитваме да имаме бебе с приятелят ми,но не се получава.Изследвах почти всички полови хормони и се оказа,че естрогена и прогестерона ми са доста под долната граница. Днес изследвах и ФСХ и ЛХ на 4 ден от цикъла. Някой може ли да ми помогне да разчета резултатите.
ФСХ - 4.9 при реф. стойности 3,0 - 20,0
ЛХ -  5,52 при реф стойности 2,4 - 26,0
Няма ли Е2?
Тези изследвания се пускат на 3 ден от МЦ, защото след 3-ти ден на МЦ, ЛХ започва се повишава и не са обективни.
ЛХ е висок и показва или ранна О. или ПКЯ
Другите изследвания са добре.

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 18:57 от denis.

# 203
  • Мнения: 6
Да на трети ден са направени.Какво е ЯР?  А това обременяване  с глюкоза при гинеколог ли се прави? Иначе само тези хормони ми пусна гинеколожката.И на мен ми се струват малко само тези трите
ЯР - Яйчников Резерв ( изследват се АМХ и Инхибин В + УЗ с преброяване на Антрални Фоликули /АФ/)


Здравейте, може ли коментар на мойте изследвания. Правени са на 3 ден от М, правим опити за бебе от доста време, и не се получава. Много благодаря предварително.
http://cdn.bg-mamma.com/6ACg/vg0l3.jpg
Здравей!
ЛХ е висок, може да показва ПКЯ
ТСХ трябва да падне под 2,0, нямаш Хашимото.
Провери 17ОН Прогестерон / на 3 ден от МЦ/ , Тестостерон и Андростендион


дравейте Simple Smile От 7-8 месеца се опитваме да имаме бебе с приятелят ми,но не се получава.Изследвах почти всички полови хормони и се оказа,че естрогена и прогестерона ми са доста под долната граница. Днес изследвах и ФСХ и ЛХ на 4 ден от цикъла. Някой може ли да ми помогне да разчета резултатите.
ФСХ - 4.9 при реф. стойности 3,0 - 20,0
ЛХ -  5,52 при реф стойности 2,4 - 26,0
Няма ли Е2?
Тези изследвания се пускат на 3 ден от МЦ, защото след 3-ти ден на МЦ, ЛХ започва се повишава и не са обективни.
ЛХ е висок и показва или ранна О. или ПКЯ
Другите изследвания са добре.

Ето го естрадиола отново на 3 ден от цикъла,който е нисък.

# 204
  • Мнения: 41
Днес бях при гинеколожката ми и след като видя изследванията ми каза,че само пролактина  ми е висок и ме изпраща на ендокринолог

# 205
  • София
  • Мнения: 35 817
Beautiful_drag
Не се виждат рефер. граници на Е2.
Ако е нисък, може да означава или липса на О. или късна такава.


meri1986
Ще чакам да споделиш какво е казал Ендокринолога. Peace

# 206
  • Мнения: 41
Според гинеколожката високият пролактин потиска овулацията.Та се чудя имам ли овулация въпреки че БТ,която мерих миналият месец показва,че съм имала макар и късна на 21 ден.
  Преди 8 години пусках хормони защото исках да забременея и тогава също ми показа висок пролактин.Пих хапчета и влезна в норма,но забременях чак след като пих дуфастон 3 месеца.Преди да го пия имах нередовен цикъл,а след приема точно на 32 дни ми идваше.Това значи ли че имам проблем с прогестерона?
  Искам да попитам прогестерона само на 7 ден след О ли се прави ?
   Забравих да напиша ,че правим опити за второ детенце.Също,че М отново не е редовен  и незнам дали да следя имам ли овулация с тестове заедно с БТ или да отивам на фоликометрия.

# 207
  • София
  • Мнения: 32
Denis,  благодаря ти. Би ли ми препоръчала ендокринолог при когото да направя нужните изследвания и  последвало лечение ако се наложи? 

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 08:04 от Dreem

# 208
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
Здравейте!
Трябва да пусна хормони на 2 или 3 ден от цикъла.
Преди малко видях,че ми е дошло.Как да преброя дните?Бях чела някъде,че ако ти дойде преди обяд се счита за първи ден🤔
Утре втори ден ли ще ми е? Притеснява ме факта,че тук където живея ,лабораториите не работят в неделя.
Благодаря предварително и се извинявам за тъпия въпрос.

# 209
  • София
  • Мнения: 10 642
Утре ти е втори ден, спокойно пускай изследванията

Общи условия

Активация на акаунт