Изследване на ХОРМОНИ – 18 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 235
  • 733
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 436
Скрит текст:
Скрит текст:

Здравей, Денис. Отдавна пиша тук
Скрит текст:
- с хипофункция на ЩЖ и СПКЯ съм и за разлика от лекарите се опитвам да открия причината. Отново ще те помоля за помощ при разчитането на резултатите.

Глюкоза 5.75 реф.3.60-6.10
Инсулин 4.8 реф. до 15
17 алфа прогестерон 6.403 реф. 0.60-3.90
Андростендион 3.4 реф. 0.40-3.40
Пролактин 278.9 реф. 90-523
LH 6.62 реф. 2.40-12.60
FSH 2.62 реф. 3.50-12.50
Е2 0.15 реф. 0.045-0.845
Тестостерон 1.21 реф. 0.18-1.90
Инхибин 73.825 реф. 40-200
АМХ 2.013 реф. 0.7-7.6

Пускани са на 3ти ден. Щитовидните + прогестерона и DHEAS ще пусна 7 дена след О. Пия Еутирокс, Метфогамма и Инофолик комби.
До сега LH и FSH са били винаги в същата зависимост, но сега виждам, че са паднали. Глюкозата пък ми е дори по-висока, отколкото преди да започна Метфогаммата. Имам ли ИР? Но най-много ме притеснява алфа прогестеронът. За първи път го пускам и то самоинициативно. Възможно ли е той да е причината за СПКЯ? Другият хормон на НБЖ до сега винаги е бил в норма. АМХ и Инхибина са ниски, но гинеколожката каза, че нямам изчерпан резерв. Вчера /11ти ден/ имах 14 мм фоликул и добра лигавица.
Благодаря предварително!
Здравей!
КЗ е висока.
Добре е да направиш обременяване с глюкоза, защото е по-показателно. Спираш Метфогамата за 10-на дни. Преди изследването:
- 12 часа преди това, да не са приемани храни и напитки / вода може/
- 3-4 дни да се храниш нормално, с поне 150 грама въглехидрат
- да не приемаш медикаменти преди изследването /вкл. за ЩЖ/
 - изследването се прави сутрин, на гладно, до 9.00ч
17ОН Прогестерон е висок - добре е да те видят на УЗ / за ЛУФ,лутеална киста/ - ако няма изследваш ДХЕА и се консултираш с Ендокринолог.
ЛХ е висок, може да показва ПКЯ или киста/ЗФ.
Андростендионът е на горна граница. Той е свързан с ИР, висок пролактин и ТСХ, но коя е първопричинината може да определи само лекар.
ЯР показва че шанс има, но не трябва да губиш време - посети клиника по репр. медицина /защото, докато се открие причината и да се вземат мерки, може да отнеме доста време, понякога и години/

Посещавам такава клиника и да, минаха години вече. Преди няколко месеца изследвах глюкоза 3 пъти, през 4 часа и резултатите бяха под долната граница. Имам СПКЯ, но така и не разбирам каква е причината. Имам хипофункция, но с медикаменти ТСХ е в норма, но това не повлиява на останалите хормони. Значи причината не е там. Пролактинът висок ли е? Мислех, че е добре. Вчера ме гледаха на УЗ - няма ЗФ.
Пролактинът е добре, но на 3-ти ден от МЦ не е много показателен - трябва да се изследва след О., до 7-ми ден след нея.
При обременяването с глюкоза се изследва и инсулин, той е по-важния. Само глюкоза, нищо не показва.
Трябва ти много добър Ендокринолог.
Сега, причина за СПКЯ са високите нива на андрогените: 17ОН Прогестерон и Андростендион, най-вероятно и Инсулина, а може и Пролактина ... т.е става много сложно. Дали с медикаменти и добавки, дали с диета /ако си с ИР/ - трябва да започнеш опити да нормализираш тези хормони.
ТСХ трябва да го държиш под 2.0 / дори идеалните граници са 0,5-1,0/.
Да следиш дали всеки МЦ има О. - защото Прогестерона / след О./ - държи андрогените в нормални граници. Да правиш всичко възможно да я има - приемай всички добавки, които знаеш, че повлияват и подпомагат О., че подпомагат ЖТ и синтеза на прогестерон.
Не приемай никакви билки - червена детелина, витекс,, мака и т.н. , защото повечето съдържат фитоестрогени, а те много лесно повишават твоите и се конвертират /излишните нива/ в андрогени / а твоите са високи/.
Намали въглехидратите до 100 грама на ден и увеличи протеина / предполагам, че не си на ВМ-НВХ, не действа добре на репр. с-ма -  за нея трябва много протеин и колаген/. При това хранене се унищожава колаген - от цялото тяло, а той много трудно се възстановява.
Матка, тръби, яйчници, кръвоносни съдове, органи и т.н. - всичко е колаген.
Яйчниците са колаген тип I, матката е III / той е по-еластичен/, фалопиевите тръби – тип  III и VII  и т.н.
Много, много благодаря, Денис! Съветите ти са бекрайно полезни! Ще пусна отново пролактина, заедно с прогестерона и щитовидните след О. До сега винаги съм го пускала тогава и е бил ок, но този път беше в някакъв пакет и затова го пуснах на 3ти ден. Прогестеронът ми е нисък, но в границите и си имам съвсем редовна О. През 2-3 месеца ме гледат на УЗ, а правя и тестове.
Колкото до храненето - ям абсолютно всичко и то по много, но имам бърз метаболизъм, спортувам цял живот и теглото ми не мърда от 50-52 кг при ръст 165. Но захар никога не съм яла много. Лекарите казват, че трябва да кача, но то просто не става.
И последно - да пускам ли отново DHEAS, за да отметна всичко от първа страница /последно преди 1г. беше идеален/ и има ли значение кога да направя обременяване с глюкоза и двукратно или трикратно да е?
Hug
За обременяването - Инсулин + Глюкоза, трикратно, на 0, 60 и 120 мин.
Ако не ти е проблем, пусни и ДХЕА.
Голяма част от изследванията е добре да се направят, като целта е да се отхвърли (изключи) вероятен проблем, защото колкото по-малко отклонения има, коригирането им е много по-лесно и бързо.
Скритият проблем /визирам отклонение в някой хормон/, освен че може да забави действието на терапията, но може и изобщо да няма ефект от нея.
Както в случая по-ниските нива на прогестерона при теб - има някаква причина за това и тя трябва да се търси, защото в даден момент, може да е причина, за проблем с имплантацията и дори аборт.
Прогестеронът, на 7 ден след О., трябва да е висок, почти на горна граница. Ако е около, и малко над средните стойности, показва, че някъде има проблем. Не винаги допълването му с прогестин е достатъчно.
Намалява риска, но не го елиминира 100%.
Това за прогестерона е много интересно. До сега /различни лекари/ ми казваха, че щом е в граници, макар и нисък всичко е ок. Прогестин никога не съм пила. Дано като пусна останалите хормони след седмица картината се поизясни.

# 226
  • Мнения: 30
Скрит текст:
Привет, Денис! Включвам се с останалите резултати (инхибин-Б чак след седмица ще е готов).
Скрит текст:





Както каза почти е сигурно че имам ИР (не съм правила обременяване с глюкоза, но като си мерих кръвната захар на гладно беше 6.3). Запазих час при ендокринолог за днес, но бих искала да чуя и твоето мнение. Предварително благодаря!
Здравей!
Имаш високи нива на андрогените / Андростендион и 17ОН Прогестерон/, както и ИР /инсулина е висок/
Трябва да се консултираш с Ендокринолог.
В12 трябва да е на горна граница.
Пролактинът е висок - трябва терапия.
За ДХЕА, който също е висок - лекар трябва да прецени, къде е проблема.
Ще чакам да споделиш какъв е неговият коментар.

Привет! Бях на ендокринолог и ето какво ми каза- да повторя изследванията на следващия цикъл, защото били стресови хормони и ако пак са завишени (при изпълнение на всички изисквания- 30мин покой преди вземане на пробата, т.н) ще минавам скенер на надбъбречна жлеза. Минах на нисковъглехидратно хранене за ИР-кръвната ми захар е вече 4,4-4,8 на гладно, но ще пусна инсулин и глюкоза февруари месец да видим дали има подобрение. Нищо не ми каза за пролактина а той ме притеснява.   
Благодаря, че сподели.
Браво за диетата - тя е най-важна за ИР. В началото е малко трудно, но след това ти става начин на хранене, който дори ти допада, защото от него се чувстваш много по-добре - физически и психически.

Привет, Денис! Миналия месец те попитах за мнение за хормоналните ми изследвания, тъй като някои ми бяха завишени (пролактин, DHEA-S, високи нива на андрогените / Андростендион и 17ОН Прогестерон/, както и ИР /висок инсулин 11,49 и глюкоза 6,2/). Включвам се с новите изследвания (след около месец на нисковъглехидратна диета и половин месец прием на следните витамини/добавки: Витамин D3, Герикапс (по схема), Vitamin C, Evening Primrose (2х1300), Омега 3 (1000мг), Ленено Масло 3-6-9 (1000мг), витамин B-комплекс, Калций, Магнезий и Цинк (по схема) и Витекс.):





Прогестерона още не съм го изследвала, тъй като така и не видях положителен тест за овулация (въпреки че имаше изразена промяна в температурата).

# 227
  • София
  • Мнения: 35 919
Скрит текст:
Скрит текст:
Привет, Денис! Включвам се с останалите резултати (инхибин-Б чак след седмица ще е готов).
Скрит текст:





Както каза почти е сигурно че имам ИР (не съм правила обременяване с глюкоза, но като си мерих кръвната захар на гладно беше 6.3). Запазих час при ендокринолог за днес, но бих искала да чуя и твоето мнение. Предварително благодаря!
Здравей!
Имаш високи нива на андрогените / Андростендион и 17ОН Прогестерон/, както и ИР /инсулина е висок/
Трябва да се консултираш с Ендокринолог.
В12 трябва да е на горна граница.
Пролактинът е висок - трябва терапия.
За ДХЕА, който също е висок - лекар трябва да прецени, къде е проблема.
Ще чакам да споделиш какъв е неговият коментар.

Привет! Бях на ендокринолог и ето какво ми каза- да повторя изследванията на следващия цикъл, защото били стресови хормони и ако пак са завишени (при изпълнение на всички изисквания- 30мин покой преди вземане на пробата, т.н) ще минавам скенер на надбъбречна жлеза. Минах на нисковъглехидратно хранене за ИР-кръвната ми захар е вече 4,4-4,8 на гладно, но ще пусна инсулин и глюкоза февруари месец да видим дали има подобрение. Нищо не ми каза за пролактина а той ме притеснява.   
Благодаря, че сподели.
Браво за диетата - тя е най-важна за ИР. В началото е малко трудно, но след това ти става начин на хранене, който дори ти допада, защото от него се чувстваш много по-добре - физически и психически.

Привет, Денис! Миналия месец те попитах за мнение за хормоналните ми изследвания, тъй като някои ми бяха завишени (пролактин, DHEA-S, високи нива на андрогените / Андростендион и 17ОН Прогестерон/, както и ИР /висок инсулин 11,49 и глюкоза 6,2/). Включвам се с новите изследвания (след около месец на нисковъглехидратна диета и половин месец прием на следните витамини/добавки: Витамин D3, Герикапс (по схема), Vitamin C, Evening Primrose (2х1300), Омега 3 (1000мг), Ленено Масло 3-6-9 (1000мг), витамин B-комплекс, Калций, Магнезий и Цинк (по схема) и Витекс.):





Прогестерона още не съм го изследвала, тъй като така и не видях положителен тест за овулация (въпреки че имаше изразена промяна в температурата).
Здравей!
Хормоните са започнали да се нормализират, което означава, че подходът е правилен. Става бавно и трябва повече търпение.
Най-важно е, постигането на хормонален баланс, а когото се постигне, ще има и О. Не се ядосвай, че все още няма, защото при тези условия, ако има О. и ако стане зачеване, има голям риск за ембриона и бременността.
Андрогените трябва още да паднат.
Браво на теб, бързо постигна добри резултати....  а търпението, винаги се възнаграждава  Wink Peace

# 228
  • Варна
  • Мнения: 436
Скрит текст:
Скрит текст:

Здравей, Денис. Отдавна пиша тук
Скрит текст:
- с хипофункция на ЩЖ и СПКЯ съм и за разлика от лекарите се опитвам да открия причината. Отново ще те помоля за помощ при разчитането на резултатите.

Глюкоза 5.75 реф.3.60-6.10
Инсулин 4.8 реф. до 15
17 алфа прогестерон 6.403 реф. 0.60-3.90
Андростендион 3.4 реф. 0.40-3.40
Пролактин 278.9 реф. 90-523
LH 6.62 реф. 2.40-12.60
FSH 2.62 реф. 3.50-12.50
Е2 0.15 реф. 0.045-0.845
Тестостерон 1.21 реф. 0.18-1.90
Инхибин 73.825 реф. 40-200
АМХ 2.013 реф. 0.7-7.6

Пускани са на 3ти ден. Щитовидните + прогестерона и DHEAS ще пусна 7 дена след О. Пия Еутирокс, Метфогамма и Инофолик комби.
До сега LH и FSH са били винаги в същата зависимост, но сега виждам, че са паднали. Глюкозата пък ми е дори по-висока, отколкото преди да започна Метфогаммата. Имам ли ИР? Но най-много ме притеснява алфа прогестеронът. За първи път го пускам и то самоинициативно. Възможно ли е той да е причината за СПКЯ? Другият хормон на НБЖ до сега винаги е бил в норма. АМХ и Инхибина са ниски, но гинеколожката каза, че нямам изчерпан резерв. Вчера /11ти ден/ имах 14 мм фоликул и добра лигавица.
Благодаря предварително!
Здравей!
КЗ е висока.
Добре е да направиш обременяване с глюкоза, защото е по-показателно. Спираш Метфогамата за 10-на дни. Преди изследването:
- 12 часа преди това, да не са приемани храни и напитки / вода може/
- 3-4 дни да се храниш нормално, с поне 150 грама въглехидрат
- да не приемаш медикаменти преди изследването /вкл. за ЩЖ/
 - изследването се прави сутрин, на гладно, до 9.00ч
17ОН Прогестерон е висок - добре е да те видят на УЗ / за ЛУФ,лутеална киста/ - ако няма изследваш ДХЕА и се консултираш с Ендокринолог.
ЛХ е висок, може да показва ПКЯ или киста/ЗФ.
Андростендионът е на горна граница. Той е свързан с ИР, висок пролактин и ТСХ, но коя е първопричинината може да определи само лекар.
ЯР показва че шанс има, но не трябва да губиш време - посети клиника по репр. медицина /защото, докато се открие причината и да се вземат мерки, може да отнеме доста време, понякога и години/

Посещавам такава клиника и да, минаха години вече. Преди няколко месеца изследвах глюкоза 3 пъти, през 4 часа и резултатите бяха под долната граница. Имам СПКЯ, но така и не разбирам каква е причината. Имам хипофункция, но с медикаменти ТСХ е в норма, но това не повлиява на останалите хормони. Значи причината не е там. Пролактинът висок ли е? Мислех, че е добре. Вчера ме гледаха на УЗ - няма ЗФ.
Пролактинът е добре, но на 3-ти ден от МЦ не е много показателен - трябва да се изследва след О., до 7-ми ден след нея.
При обременяването с глюкоза се изследва и инсулин, той е по-важния. Само глюкоза, нищо не показва.
Трябва ти много добър Ендокринолог.
Сега, причина за СПКЯ са високите нива на андрогените: 17ОН Прогестерон и Андростендион, най-вероятно и Инсулина, а може и Пролактина ... т.е става много сложно. Дали с медикаменти и добавки, дали с диета /ако си с ИР/ - трябва да започнеш опити да нормализираш тези хормони.
ТСХ трябва да го държиш под 2.0 / дори идеалните граници са 0,5-1,0/.
Да следиш дали всеки МЦ има О. - защото Прогестерона / след О./ - държи андрогените в нормални граници. Да правиш всичко възможно да я има - приемай всички добавки, които знаеш, че повлияват и подпомагат О., че подпомагат ЖТ и синтеза на прогестерон.
Не приемай никакви билки - червена детелина, витекс,, мака и т.н. , защото повечето съдържат фитоестрогени, а те много лесно повишават твоите и се конвертират /излишните нива/ в андрогени / а твоите са високи/.
Намали въглехидратите до 100 грама на ден и увеличи протеина / предполагам, че не си на ВМ-НВХ, не действа добре на репр. с-ма -  за нея трябва много протеин и колаген/. При това хранене се унищожава колаген - от цялото тяло, а той много трудно се възстановява.
Матка, тръби, яйчници, кръвоносни съдове, органи и т.н. - всичко е колаген.
Яйчниците са колаген тип I, матката е III / той е по-еластичен/, фалопиевите тръби – тип  III и VII  и т.н.
Много, много благодаря, Денис! Съветите ти са бекрайно полезни! Ще пусна отново пролактина, заедно с прогестерона и щитовидните след О. До сега винаги съм го пускала тогава и е бил ок, но този път беше в някакъв пакет и затова го пуснах на 3ти ден. Прогестеронът ми е нисък, но в границите и си имам съвсем редовна О. През 2-3 месеца ме гледат на УЗ, а правя и тестове.
Колкото до храненето - ям абсолютно всичко и то по много, но имам бърз метаболизъм, спортувам цял живот и теглото ми не мърда от 50-52 кг при ръст 165. Но захар никога не съм яла много. Лекарите казват, че трябва да кача, но то просто не става.
И последно - да пускам ли отново DHEAS, за да отметна всичко от първа страница /последно преди 1г. беше идеален/ и има ли значение кога да направя обременяване с глюкоза и двукратно или трикратно да е?
Hug
За обременяването - Инсулин + Глюкоза, трикратно, на 0, 60 и 120 мин.
Ако не ти е проблем, пусни и ДХЕА.
Голяма част от изследванията е добре да се направят, като целта е да се отхвърли (изключи) вероятен проблем, защото колкото по-малко отклонения има, коригирането им е много по-лесно и бързо.
Скритият проблем /визирам отклонение в някой хормон/, освен че може да забави действието на терапията, но може и изобщо да няма ефект от нея.
Както в случая по-ниските нива на прогестерона при теб - има някаква причина за това и тя трябва да се търси, защото в даден момент, може да е причина, за проблем с имплантацията и дори аборт.
Прогестеронът, на 7 ден след О., трябва да е висок, почти на горна граница. Ако е около, и малко над средните стойности, показва, че някъде има проблем. Не винаги допълването му с прогестин е достатъчно.
Намалява риска, но не го елиминира 100%.
Това за прогестерона е много интересно. До сега /различни лекари/ ми казваха, че щом е в граници, макар и нисък всичко е ок. Прогестин никога не съм пила. Дано като пусна останалите хормони след седмица картината се поизясни.
Току що се връщам от ендокринолога и според нея всичко по хормоните е ок Angry Хората забременявали и с по-лоши. Назначи още някои изследвания - витамини В12, D, хемоглобин, обременяване с глюкоза, но каза че освен Еутирокс и Инофолик друго няма смисъл да пия. Направо да почваме със стимулациите щом до сега не е станало. Каза още, че имам Хашимото - въпреки, че антителата са ниски се виждало на снимките Disappointed

# 229
  • Мнения: 30
Скрит текст:
Скрит текст:
Привет, Денис! Включвам се с останалите резултати (инхибин-Б чак след седмица ще е готов).
Скрит текст:





Както каза почти е сигурно че имам ИР (не съм правила обременяване с глюкоза, но като си мерих кръвната захар на гладно беше 6.3). Запазих час при ендокринолог за днес, но бих искала да чуя и твоето мнение. Предварително благодаря!
Здравей!
Имаш високи нива на андрогените / Андростендион и 17ОН Прогестерон/, както и ИР /инсулина е висок/
Трябва да се консултираш с Ендокринолог.
В12 трябва да е на горна граница.
Пролактинът е висок - трябва терапия.
За ДХЕА, който също е висок - лекар трябва да прецени, къде е проблема.
Ще чакам да споделиш какъв е неговият коментар.

Привет! Бях на ендокринолог и ето какво ми каза- да повторя изследванията на следващия цикъл, защото били стресови хормони и ако пак са завишени (при изпълнение на всички изисквания- 30мин покой преди вземане на пробата, т.н) ще минавам скенер на надбъбречна жлеза. Минах на нисковъглехидратно хранене за ИР-кръвната ми захар е вече 4,4-4,8 на гладно, но ще пусна инсулин и глюкоза февруари месец да видим дали има подобрение. Нищо не ми каза за пролактина а той ме притеснява.   
Благодаря, че сподели.
Браво за диетата - тя е най-важна за ИР. В началото е малко трудно, но след това ти става начин на хранене, който дори ти допада, защото от него се чувстваш много по-добре - физически и психически.

Привет, Денис! Миналия месец те попитах за мнение за хормоналните ми изследвания, тъй като някои ми бяха завишени (пролактин, DHEA-S, високи нива на андрогените / Андростендион и 17ОН Прогестерон/, както и ИР /висок инсулин 11,49 и глюкоза 6,2/). Включвам се с новите изследвания (след около месец на нисковъглехидратна диета и половин месец прием на следните витамини/добавки: Витамин D3, Герикапс (по схема), Vitamin C, Evening Primrose (2х1300), Омега 3 (1000мг), Ленено Масло 3-6-9 (1000мг), витамин B-комплекс, Калций, Магнезий и Цинк (по схема) и Витекс.):





Прогестерона още не съм го изследвала, тъй като така и не видях положителен тест за овулация (въпреки че имаше изразена промяна в температурата).
Здравей!
Хормоните са започнали да се нормализират, което означава, че подходът е правилен. Става бавно и трябва повече търпение.
Най-важно е, постигането на хормонален баланс, а когото се постигне, ще има и О. Не се ядосвай, че все още няма, защото при тези условия, ако има О. и ако стане зачеване, има голям риск за ембриона и бременността.
Андрогените трябва още да паднат.
Браво на теб, бързо постигна добри резултати....  а търпението, винаги се възнаграждава  Wink Peace


Много благодаря за всичките съвети. Аз съм изключително доволна от резултатите- за толкова кратко време има ефект, знам че има още какво да се подобрява, но продължавам с диетата и витамините и дано да се нормализират още повече нещата. Simple Smile

# 230
  • Мнения: 703
Здравей Денис Simple Smile
Скрит текст:
Може ли да погледнеш моите изследвания 27г. - правени са на 3 ден от МЦ.
Правим опити за бебе от 8 месеца.Пролактина е висок както и TSH.
Възможно ли е от това да не се получава?
fT4   14.300   pmol/L       12.00   22.00
TSH (Тиреотропен Хормон)   5.060    H*   mlU/L   0.27   4.20
Progesteron   0.226   ng/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.20   1.50
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.80   3.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   1.70   27.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.10   0.80
LH   6.780   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   8.00
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   9.60   80.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   0.20   6.50
FSH   5.480   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   2.90   12.00
          овулаторн пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   6.30   24.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   7.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   17.00   95.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   1.70   12.00
Prolactin   694.400   mlU/ml      
          (не бременни), за пол:Жена, възраст:Всяка      mlU/ml   102.00   496.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   86.00   324.00
Estradiol   45.180   pg/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   18.00   147.00
          овуларен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   93.00   573.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   43.00   214.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   0.00   58.00
Testosteron   0.774   nmol/L      
          жени /20-49 год./, за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.29   1.67
          над 50 г., за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.10   1.42
FT3 (Свободен T3)   4.850   pmol/L   3.10   6.80
Аnti TG - Ab   26.620   IU/ml   0.00   30.00
Anti TPO - Ab   12.740   IU/ml   0.00   34.00
Здравей!
ТСХ е доста висок, Пролактинът също, ЛХ е висок - показва ПКЯ.
Консултирай се с Ендокринолог.
Желателно е да се проверят Инсулин + Глюкоза, Андростендион, ДХЕА и 17ОН Прогестерон - за да се разбере, коя е първопричината и да се приложи правилната терапия.
При това състояние, може да се зачене, но е рисковано за бременността и бебето.

Здравей Денис, това са изследванията ,които си направих по-предписание на репродуктивния специалист.
Може ли да ми кажеш дали са добре?

ИЗВЪРШЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ   Лаб.№ 16941   Платено   
Име на тест (изследване)   Резултат   Единици   Рефер.граници от - до
Общ белтък (Total protein)   81.69   g/L   64.00   83.00
Албумин (Albumin)   50.38   g/L   35.00   52.00
Гликиран хемоглобин   5.58   %   4.00   6.00
ОГТТ      mmol/L      
          0 мин. <5.5 гран стойност 5.5-7.2 патолог.ст >7.2, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
          60 мин <8.8 гран. стойност 8.8 -12.2 патолог. ст >12.2, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
          120 мин <6.6 гран стойност 6.6 -8.8 патолог.ст >8.3, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
     0 минута   5.67         
     60 минута   8.80         
     120 минута   7.94         
IRI   11.620   mlU/ml   2.60   24.90
Венепункция   .         
Административно обслужване   .   

# 231
  • София
  • Мнения: 35 919
Скрит текст:
Здравей Денис Simple Smile
Скрит текст:
Може ли да погледнеш моите изследвания 27г. - правени са на 3 ден от МЦ.
Правим опити за бебе от 8 месеца.Пролактина е висок както и TSH.
Възможно ли е от това да не се получава?
fT4   14.300   pmol/L       12.00   22.00
TSH (Тиреотропен Хормон)   5.060    H*   mlU/L   0.27   4.20
Progesteron   0.226   ng/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.20   1.50
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.80   3.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   1.70   27.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.10   0.80
LH   6.780   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   8.00
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   9.60   80.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   0.20   6.50
FSH   5.480   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   2.90   12.00
          овулаторн пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   6.30   24.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   7.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   17.00   95.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   1.70   12.00
Prolactin   694.400   mlU/ml      
          (не бременни), за пол:Жена, възраст:Всяка      mlU/ml   102.00   496.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   86.00   324.00
Estradiol   45.180   pg/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   18.00   147.00
          овуларен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   93.00   573.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   43.00   214.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   0.00   58.00
Testosteron   0.774   nmol/L      
          жени /20-49 год./, за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.29   1.67
          над 50 г., за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.10   1.42
FT3 (Свободен T3)   4.850   pmol/L   3.10   6.80
Аnti TG - Ab   26.620   IU/ml   0.00   30.00
Anti TPO - Ab   12.740   IU/ml   0.00   34.00
Здравей!
ТСХ е доста висок, Пролактинът също, ЛХ е висок - показва ПКЯ.
Консултирай се с Ендокринолог.
Желателно е да се проверят Инсулин + Глюкоза, Андростендион, ДХЕА и 17ОН Прогестерон - за да се разбере, коя е първопричината и да се приложи правилната терапия.
При това състояние, може да се зачене, но е рисковано за бременността и бебето.

Здравей Денис, това са изследванията ,които си направих по-предписание на репродуктивния специалист.
Може ли да ми кажеш дали са добре?

ИЗВЪРШЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ   Лаб.№ 16941   Платено   
Име на тест (изследване)   Резултат   Единици   Рефер.граници от - до
Общ белтък (Total protein)   81.69   g/L   64.00   83.00
Албумин (Albumin)   50.38   g/L   35.00   52.00
Гликиран хемоглобин   5.58   %   4.00   6.00
ОГТТ      mmol/L      
          0 мин. <5.5 гран стойност 5.5-7.2 патолог.ст >7.2, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
          60 мин <8.8 гран. стойност 8.8 -12.2 патолог. ст >12.2, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
          120 мин <6.6 гран стойност 6.6 -8.8 патолог.ст >8.3, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
     0 минута   5.67         
     60 минута   8.80         
     120 минута   7.94         
IRI   11.620   mlU/ml   2.60   24.90
Венепункция   .         
Административно обслужване   .   
Здравей!
Албуминът и Общия белтък са малко високи - увеличи течностите.

КЗ е висока, както и Инсулина - имаш ИР.
Няма ли инсулин на 60 и 120 мин?

# 232
  • Мнения: 703
Скрит текст:
Здравей Денис Simple Smile
Скрит текст:
Може ли да погледнеш моите изследвания 27г. - правени са на 3 ден от МЦ.
Правим опити за бебе от 8 месеца.Пролактина е висок както и TSH.
Възможно ли е от това да не се получава?
fT4   14.300   pmol/L       12.00   22.00
TSH (Тиреотропен Хормон)   5.060    H*   mlU/L   0.27   4.20
Progesteron   0.226   ng/ml   
   
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.20   1.50
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.80   3.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   1.70   27.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.10   0.80
LH   6.780   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   8.00
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   9.60   80.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   0.20   6.50
FSH   5.480   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   2.90   12.00
          овулаторн пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   6.30   24.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   7.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   17.00   95.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   1.70   12.00
Prolactin   694.400   mlU/ml      
          (не бременни), за пол:Жена, възраст:Всяка      mlU/ml   102.00   496.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   86.00   324.00
Estradiol   45.180   pg/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   18.00   147.00
          овуларен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   93.00   573.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   43.00   214.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   0.00   58.00
Testosteron   0.774   nmol/L      
          жени /20-49 год./, за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.29   1.67
          над 50 г., за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.10   1.42
FT3 (Свободен T3)   4.850   pmol/L   3.10   6.80
Аnti TG - Ab   26.620   IU/ml   0.00   30.00
Anti TPO - Ab   12.740   IU/ml   0.00   34.00
Здравей!
ТСХ е доста висок, Пролактинът също, ЛХ е висок - показва ПКЯ.
Консултирай се с Ендокринолог.
Желателно е да се проверят Инсулин + Глюкоза, Андростендион, ДХЕА и 17ОН Прогестерон - за да се разбере, коя е първопричината и да се приложи правилната терапия.
При това състояние, може да се зачене, но е рисковано за бременността и бебето.

Здравей Денис, това са изследванията ,които си направих по-предписание на репродуктивния специалист.
Може ли да ми кажеш дали са добре?

ИЗВЪРШЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ   Лаб.№ 16941   Платено   
Име на тест (изследване)   Резултат   Единици   Рефер.граници от - до
Общ белтък (Total protein)   81.69   g/L   64.00   83.00
Албумин (Albumin)   50.38   g/L   35.00   52.00
Гликиран хемоглобин   5.58   %   4.00   6.00
ОГТТ      mmol/L      
          0 мин. <5.5 гран стойност 5.5-7.2 патолог.ст >7.2, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
          60 мин <8.8 гран. стойност 8.8 -12.2 патолог. ст >12.2, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
          120 мин <6.6 гран стойност 6.6 -8.8 патолог.ст >8.3, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
     0 минута   5.67         
     60 минута   8.80         
     120 минута   7.94         
IRI   11.620   mlU/ml   2.60   24.90
Венепункция   .         
Административно обслужване   .   
Здравей!
Албуминът и Общия белтък са малко високи - увеличи течностите.

КЗ е висока, както и Инсулина - имаш ИР.
Няма ли инсулин на 60 и 120 мин?

Ето това са ми резултатите

 0 минута   5.67         
     60 минута   8.80         
     120 минута   7.94   

Инсулина не ми ли е в границите.Oт вчера пия антибиотик - Аугиментин , предполагам не влияе на изследванията.

# 233
  • Мнения: 1 977
Здравей, densi. Утре смятам да отида да направя контролно изследване за ИР. Следя редовно и пролактин, но утре ми се пада 14-ти ден от МЦ, а знам, че той се изследва на определен ден. И все пак, има ли смисъл да го пусна утре, просто за да видя как са стойностите?
И още един въпрос. С хормоните на щитовидната никога не съм имала проблеми, но понеже приемам Глюкофаж за ИР, възможно ли е той да е оказал някакво влияние върху тях и налага ли се да ги изследвам? Последно ги проверявах преди няколко месеца и всичко беше наред, но тогава още не пиех нищо за ИР.

# 234
  • Мнения: 703
Здравейте ,

Искам да попитам ако имам ИР и ПКЯ не би ли трябвало да нямам редовна менструация и овулация?
Имам си всеки месец цикъл както и овулация(тествам се с лентички за овулация).
Миналата седмица като бях при гинеколога и ме гледа на ултразвук забеляза няколко фоликула на единия яйчник както и че размера на яйчниците е по-умален.Дали се дължи на това?

# 235
  • Мнения: 288
Здравейте! Попаднах случайно на темата в опит да разчета лабораторните си резултати и докато ми дойде часа за консултация с ендокринолог. Ще бъда изключително благодарна, ако успеете да разчетете резултата ми и ме насочите къде би могъл да е проблема.
Общо взето на 36 г., имам диагностицирано Хашимото от около 10 години, но имам изменения само в жлезата, щитовидните хормони са ми в норма. От години се боря с акне, което е на приливи и отливи, но от около 4 месеца положението е изключително тежко и ,струва ми се, се появи повишено окосмяване по лицето. След 3-месечно лечение при дерматолог, почти без ефект, се обърнах към ендокринолога и ми назначи изследвания, правени на 3-ия ден от цикъла. Та резултатите са следните:
4 Андростендион - 8,750                 (реф. 1, 396 - 11, 866)
17-ОН Прогестерон - 4,562             (реф. фоликулна ф. 0.3-2.4; овулаторна ф. 0.91-4.24; лутеална ф. 1,8 - 6,97)
ЛХ - 7,86                                               (реф. фал.ф 1,1-12; овул. ф 17-80; лут. ф. до 15)
ФСХ 14.15                                           (реф. фол.ф. 3,5 - 12,5; овул. ф. 4.7-22; лут. ф. 1,7-7,7)
Тестостерон 1,31                              (реф. 0,21-2,84)
Естрадил 159,80                               (реф. фол. ф. 46,0 - 607, 0; овул. ф. 315-1828; лут. ф. 161-774)
ДХЕА-С     187,70                               (реф. 60,9-337)

Това, която виждам аз, е проблем в съотношението на ЛХ-ФСХ и доста завишен 17-ОН Прогестерон. Какъв би могъл да е проблемът? Нямам поликистоза, поне до момента не съм имала. Последно бях на гинеколог юли или август месец, тогава всичко беше наред. Не целя забременяване.             
Предварително благодаря за отделеното време Flowers Hibiscus

# 236
  • Мнения: 37
Здравей Денис, може ли мнение и на моите резултати. Правих изследването на 3ти ден от цикъла след 13дневно закъснение. На лекар не съм ходила от много време но мисля да отида защото вече над 6 месеца се мъчим за бебе.

TSH 2.73  /0.27-4.20/
LH  3.06 /ф.фаза 1.9-12.6/
FSH. 5.62  /ф.фаза 2.5-12.5/
Testosteron 1.21 /0.29-1.67/
Estradiol  381.80  /ф.фаза 46-607/
Prolactin 158.90 /102-496/

Благодаря предварително !

# 237
  • София
  • Мнения: 35 919
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравей Денис Simple Smile
Скрит текст:
Може ли да погледнеш моите изследвания 27г. - правени са на 3 ден от МЦ.
Правим опити за бебе от 8 месеца.Пролактина е висок както и TSH.
Възможно ли е от това да не се получава?
fT4   14.300   pmol/L       12.00   22.00
TSH (Тиреотропен Хормон)   5.060    H*   mlU/L   0.27   4.20
Progesteron   0.226   ng/ml   
   
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.20   1.50
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.80   3.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   1.70   27.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.10   0.80
LH   6.780   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   8.00
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   9.60   80.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   0.20   6.50
FSH   5.480   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   2.90   12.00
          овулаторн пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   6.30   24.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   7.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   17.00   95.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   1.70   12.00
Prolactin   694.400   mlU/ml      
          (не бременни), за пол:Жена, възраст:Всяка      mlU/ml   102.00   496.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   86.00   324.00
Estradiol   45.180   pg/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   18.00   147.00
          овуларен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   93.00   573.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   43.00   214.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   0.00   58.00
Testosteron   0.774   nmol/L      
          жени /20-49 год./, за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.29   1.67
          над 50 г., за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.10   1.42
FT3 (Свободен T3)   4.850   pmol/L   3.10   6.80
Аnti TG - Ab   26.620   IU/ml   0.00   30.00
Anti TPO - Ab   12.740   IU/ml   0.00   34.00
Здравей!
ТСХ е доста висок, Пролактинът също, ЛХ е висок - показва ПКЯ.
Консултирай се с Ендокринолог.
Желателно е да се проверят Инсулин + Глюкоза, Андростендион, ДХЕА и 17ОН Прогестерон - за да се разбере, коя е първопричината и да се приложи правилната терапия.
При това състояние, може да се зачене, но е рисковано за бременността и бебето.

Здравей Денис, това са изследванията ,които си направих по-предписание на репродуктивния специалист.
Може ли да ми кажеш дали са добре?

ИЗВЪРШЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ   Лаб.№ 16941   Платено   
Име на тест (изследване)   Резултат   Единици   Рефер.граници от - до
Общ белтък (Total protein)   81.69   g/L   64.00   83.00
Албумин (Albumin)   50.38   g/L   35.00   52.00
Гликиран хемоглобин   5.58   %   4.00   6.00
ОГТТ      mmol/L      
          0 мин. <5.5 гран стойност 5.5-7.2 патолог.ст >7.2, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
          60 мин <8.8 гран. стойност 8.8 -12.2 патолог. ст >12.2, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
          120 мин <6.6 гран стойност 6.6 -8.8 патолог.ст >8.3, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mmol/L   0.00   0.00
     0 минута   5.67         
     60 минута   8.80         
     120 минута   7.94         
IRI   11.620   mlU/ml   2.60   24.90
Венепункция   .         
Административно обслужване   .   
Здравей!
Албуминът и Общия белтък са малко високи - увеличи течностите.

КЗ е висока, както и Инсулина - имаш ИР.
Няма ли инсулин на 60 и 120 мин?

Ето това са ми резултатите

 0 минута   5.67         
     60 минута   8.80         
     120 минута   7.94   

Инсулина не ми ли е в границите.Oт вчера пия антибиотик - Аугиментин , предполагам не влияе на изследванията.
Според мен, не влияе.
Това е кръвната захар.
Имаш инсулин само на 0 мин.  IRI   11.620   mlU/ml   2.60   24.90
Трябва да се изследва и на 60 и 120 мин.
Както и да е, и този резултат показва, че си с ИР - консултирай се с Ендокринолог.



Здравей, densi. Утре смятам да отида да направя контролно изследване за ИР.
Скрит текст:
Следя редовно и пролактин, но утре ми се пада 14-ти ден от МЦ, а знам, че той се изследва на определен ден. И все пак, има ли смисъл да го пусна утре, просто за да видя как са стойностите?
И още един въпрос. С хормоните на щитовидната никога не съм имала проблеми, но понеже приемам Глюкофаж за ИР, възможно ли е той да е оказал някакво влияние върху тях и налага ли се да ги изследвам? Последно ги проверявах преди няколко месеца и всичко беше наред, но тогава още не пиех нищо за ИР.
Здравей!
Когато се пуска контрола за ИР е добре Глюкофаж-а да се спре за 10-на дни. Както и 2-3 преди изследването, да приемаш поне 100 грама  въглехидрати.
Добре е да провериш ТСХ, Т3 и Т4, защото много често ИР и Хипофункцията на ЩЖ, " вървят заедно" - и двете са свързани с метаболизма.
Добре е да се провери също Пролактина и Андростендиона.


Здравейте ,
Искам да попитам ако имам ИР и ПКЯ не би ли трябвало да нямам редовна менструация и овулация?
Имам си всеки месец цикъл както и овулация(тествам се с лентички за овулация).
Миналата седмица като бях при гинеколога и ме гледа на ултразвук забеляза няколко фоликула на единия яйчник както и че размера на яйчниците е по-умален.Дали се дължи на това?
Здравей!
Не. Може да имаш редовна М. и пак да няма О.
При ПКЯ, само тестове за О., не може да се ползват за доказване на О., защото те само показват кога да се очаква О., не гарантират, че ще има такава. При ПКЯ има висок ЛХ  и това дава много нереална информация за пика на ЛХ, ако изобщо има такъв.
Направи няколко, поредни ФМ + изследване на хормони.


Здравейте! Попаднах случайно на темата
Скрит текст:
в опит да разчета лабораторните си резултати и докато ми дойде часа за консултация с ендокринолог. Ще бъда изключително благодарна, ако успеете да разчетете резултата ми и ме насочите къде би могъл да е проблема.
Общо взето на 36 г., имам диагностицирано Хашимото от около 10 години, но имам изменения само в жлезата, щитовидните хормони са ми в норма. От години се боря с акне, което е на приливи и отливи, но от около 4 месеца положението е изключително тежко и ,струва ми се, се появи повишено окосмяване по лицето. След 3-месечно лечение при дерматолог, почти без ефект, се обърнах към ендокринолога и ми назначи изследвания, правени на 3-ия ден от цикъла. Та резултатите са следните:
4 Андростендион - 8,750                 (реф. 1, 396 - 11, 866)
17-ОН Прогестерон - 4,562             (реф. фоликулна ф. 0.3-2.4; овулаторна ф. 0.91-4.24; лутеална ф. 1,8 - 6,97)
ЛХ - 7,86                                               (реф. фал.ф 1,1-12; овул. ф 17-80; лут. ф. до 15)
ФСХ 14.15                                           (реф. фол.ф. 3,5 - 12,5; овул. ф. 4.7-22; лут. ф. 1,7-7,7)
Тестостерон 1,31                              (реф. 0,21-2,84)
Естрадил 159,80                               (реф. фол. ф. 46,0 - 607, 0; овул. ф. 315-1828; лут. ф. 161-774)
ДХЕА-С     187,70                               (реф. 60,9-337)

Това, която виждам аз, е проблем в съотношението на ЛХ-ФСХ и доста завишен 17-ОН Прогестерон. Какъв би могъл да е проблемът? Нямам поликистоза, поне до момента не съм имала. Последно бях на гинеколог юли или август месец, тогава всичко беше наред. Не целя забременяване.            
Предварително благодаря за отделеното време Flowers Hibiscus
Здравей!
Трябва да те видят на УЗ - може да има киста/ЗФ/ЛУФ. ( висок 17ОН Прогестерон, Е2 и висок ФСХ)
Ако няма - трябва да се консултираш с Ендокринолог, защото може да има проблем с НбЖ . ( висок 17ОН Прогестерон)
Ще чакам да споделиш какъв е проблема.


Здравей Денис, може ли мнение
Скрит текст:
и на моите резултати. Правих изследването на 3ти ден от цикъла след 13дневно закъснение. На лекар не съм ходила от много време но мисля да отида защото вече над 6 месеца се мъчим за бебе.

TSH 2.73  /0.27-4.20/
LH  3.06 /ф.фаза 1.9-12.6/
FSH. 5.62  /ф.фаза 2.5-12.5/
Testosteron 1.21 /0.29-1.67/
Estradiol  381.80  /ф.фаза 46-607/
Prolactin 158.90 /102-496/

Благодаря предварително !
Здравей!
ТСХ е висок и показва Хипофункция на ЩЖ. Провери ТАТ и МАТ, ако не са изследвани.
Е2 е висок, може да има задържан фоликул и от там и по-висок ФСХ.
Добре е да те видят на УЗ, защото, ако има киста/ЗФ, може да потисне О. през текущия МЦ.
Ще чакам да пишеш  Peace

Последна редакция: пт, 08 фев 2019, 16:07 от denis.

# 238
  • Мнения: 1
Здравейте! Направих си изследвания, за да видя състоянието си. Нямам намерение за момента да забременявам, получих преди месец пропадане на предна стена на влагалището, имам и пропаднал десен бъбрек. Всичко общо взето е в норма, но един ТАТ се оказа доста висок, 5 пъти над нормата, което не знам точно какво означава. Пия цитросепт от средата на януари и в седмицата, в която ми взимаха кръв - миналия петък и днес, имах усещания за настинка, лекувам се с хомеопатия и бях и поувеличила и цитросепта. Може това да има влияние над ТАТ-а. Преди време бях на ехограф при ендокринолог, нямаше нищо. Публикувам и изследванията си. Благодаря ви!



# 239
  • Мнения: 2
Здравейте, включвам се и аз макар и нова в този форум с въпрос относно моите изследвания, които са правени на 3 ден от МЦ. След неуспешна бременност в 6г. преди три месеца, сега  гинеколожката ми поиска следните изследвания. Виждам притеснение в някои стойности и имам записан час тази седмица при ендокринолог. Предполагам това влияе на опитите ни за бебе.  Ще посетя и гинеколог.Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт