Какво мислите за моята ''диета''

  • 6 095
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 542
Не забравяй да се оплачеш после Simple Smile

# 61
  • Мнения: 46 520
Зърнените причиняват възпаления в организма и изобщо не са задължителни. Човешкото тяло спокойно може без тях. Също както няма нужда и от тесто и захар.
Ти попита коя група е изключена, нищо повече не съм казала.
Реално оцеляване в възможно при изключване на която и да е от групите, тази също не е задължителна, просто споделих, че не мога да ям месо. Благородно ви завиждам Hands Plus1

# 62
  • Мнения: 54 453
Може да ядеш яйца, риба, млечни. Те също са протеини.

# 63
  • Мнения: X
Трите основни групи са въглехидрати, мазнини, протеини. Зърнените са въглехидрат. Дори без тях, организма пак не е лишен от нито една основна група.

# 64
  • София
  • Мнения: 38 524
Е какво остава в гупа въглехидрати?
Зеленчуците не са.

# 65
  • Мнения: 18 542
Зеленчуците имат въглехидрати. Някои повече, други по-малко, но всички имат. Изключват се само нишестените.

# 66
  • Мнения: X
Е какво остава в гупа въглехидрати?
Зеленчуците не са.
Е, как да не са...                             Въглехидрати са зеленчуци, плодовете, бобовите, млечните също имат достатъчно.

# 67
  • Мнения: 46 520
Моля, не превръщайте темата в такава за НВД, има си активна такава.

# 68
  • Мнения: 18 542
Тя тази така и така се изчерпа. Или ще се превърне в нещо друго или ще отпадне в миналото.

# 69
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 706
Дълго време съм се ограничавала и съм била на подобен режим като автора - 1 шоколад и пакет солети + кафета. Еми отслабнах, да! Задържах си килограмите, но ми заминаха зъбите, кожата ми стана по-зле ...и въпреки по малкият размер дрехи и по-големо самочувствие, сякаш осъзнавах грешката си. Започнах постепенно да си налагам култура на храните които консумирам и към момента хапвам по малко от всичко което ми се яде и се движа( не спортувам) повече.

# 70
  • Мнения: 18 542
Проблемът е, че при системна рестрикция на калориите, метаболизмът се забавя и в един момент отслабването спира, често далеч от целта. При дълго гладуване, дори да бъде достигната заветната цел, в момента, в който пак започнем да ядем "нормално", метаболизмът е забавен, отнема време докато "завърти колелото" и се забърза. Междувременно, килограмите се трупат и накрая пак в изходна позиция. От там и така добре известният йо-йо ефект.

# 71
  • Мнения: 54 453
С всяка монодиета се отслабва в краткосрочен план.
Но после всичко се връща. Здравето се уврежда също.

# 72
  • Мнения: 150
Привет, Антон,
въпреки твоята твърдоглавост и множеството изписани коментари по темата, с риск да се повторя, ще драсна и своето мнение.

Ограничението от 1 000 калории на ден е малко за дребна жена, какво да говорим за едър мъж?
Недей да гледаш само калориите, значение имат и техните източници. 500 калории от шоколад и 500 калории от месо, ориз (например), зеленчуци и полезни мазнини може да имат еднаква калорийна стойност, но макронутриентите са съвсем различни. С такъв режим в дългосрочен план само ще си навредиш.

По-лесно ти е да се храниш така? Използваш го като извинение, вместо да си сготвиш или дори да си купиш/поръчаш здравословна храна?
Няма логика да заместваш основна храна с десертна, с високо съдържание на захар, без витамини, без каквато и да е полезна стойност. Не ти казвам да не ядеш шоколад и солети, просто не ги използвай като основа, те трябва да са допълнение, да не кажа малко допълнение.

Резултатът от такъв начин на хранене, предвид че захарта е основен причинител на множество заболявания и здравословни проблеми:
Sign Triangular Flag On Post намялване на инсулиновата чувствителност;
Sign Triangular Flag On Post увеличаване на процента подкожни мазнини спрямо намаляваща мускулна маса;
Sign Triangular Flag On Post проблеми със сърдечно-съдовата дейност, зрението, различни възпалителни процеси, кожа, коса, нокти, зъби...;
Sign Triangular Flag On Post липса на енергия, лесно измаряне, без желание за движение.
Ще си се въртиш в този омагьосан кръг.

Разбирам, че си намерил този подход за правилен и реагираш защитно, защото всички останали ти казват, нещо което ти не считаш за редно. Но, нали си направил тази тема търсейки съвет, когато ти се дава такъв, от много хора на едно мнение, поне е редно да не се цупиш, защото сам си го потърсил.

Кажи ми, честно, чувстваш ли се физически добре с такъв хранителен режим?

Предизвиквам те, за една седмица да промениш начина си на хранене. Но наистина да се опиташ, намали захарта, включи повече истинска храна - такава, която не идва в лъскави опаковки. Заложи на готвени ястия, хапвай плодове, позволи си малко шоколад - не цял за един ден.
И много важно, наистина - увеличи калориите. Нека са 2 000, например. Но нямам предвид да изядеш 2 шоколада и 2 пакета солети за тези калории, а реална храна, с полезни вещества, сготвена. Curry

# 73
  • Мнения: X
Аз съм сигурна, че автора отдавна е зарязал 1000-калорийната диета и си хапва от всичко, колкото му се яде.

# 74
  • Мнения: 5 080
Зърнените причиняват възпаления в организма и изобщо не са задължителни.
Една от последните моди в храненето - за всички проблеми са виновни млечните и зърнените. - Какво са яли до преди 20 г нашите баби. ..? -  То не е същото сега, всички зърна са ГМО.  - А животните са същите ли? Зобят ги с гмо фуражи...- Препоръчва се яденето на свободни пасищни животни и яйца от свободни кокошки. ...-Колко от вас имат достъп до такова качество храна + диви риби Simple SmileИ не е ли измамно твърдението ви, че този модел на хранене е по джоба на всеки българин или по възможностите му. Точно колкото префърцунено и скъпо е веге био изхранването, точно в такова се изроди и ВМХ в последната година на темите в този форум.

Общи условия

Активация на акаунт