Какво мислите за моята ''диета''

  • 6 090
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Зърнените причиняват възпаления в организма и изобщо не са задължителни.
Една от последните моди в храненето - за всички проблеми са виновни млечните и зърнените. - Какво са яли до преди 20 г нашите баби. ..? -  То не е същото сега, всички зърна са ГМО.  - А животните са същите ли? Зобят ги с гмо фуражи...- Препоръчва се яденето на свободни пасищни животни и яйца от свободни кокошки. ...-Колко от вас имат достъп до такова качество храна + диви риби Simple SmileИ не е ли измамно твърдението ви, че този модел на хранене е по джоба на всеки българин или по възможностите му. Точно колкото префърцунено и скъпо е веге био изхранването, точно в такова се изроди и ВМХ в последната година на темите в този форум.
Ами, аз говоря/пиша за себе си.
От три години не ги ям, само ползи съм видяла, и като кг, и като здраве.
Ако на някого не му пречат, да ги яде.Въпрос на личен свободен избор е.
И не, не е по-скъпо.
Не знам за другите, у дома парите за храна са си същите.Просто сега не ги даваме за ориз, картофи, пакетирани храни и боклуци, а за чиста и хубава храна.Т.е., пренасочихме паричния поток по друга "линия".
Доста хора идея си нямат колко излишни пари дават за бисквитки, сокчета, солети, вафли, сладкиши, чипсове и подобни.....

# 76
  • Мнения: 19 296
Картофите и те ли се включиха към лошите гмо зърнени, причиняващи възпаления  Grinning

# 77
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз съм чела за домати, патладжани и чушки. Били "нощни зеленчуци" Луда работа!

# 78
  • Мнения: 54 413
Картофите не са подходяща храна за хора с нарушена въглехидратна обмяна.

# 79
  • Мнения: 18 542
Зърнените причиняват възпаления в организма и изобщо не са задължителни.
Една от последните моди в храненето - за всички проблеми са виновни млечните и зърнените. - Какво са яли до преди 20 г нашите баби. ..?
И като са яли зърнени храни основно, дали са били здрави? Защото не и в моето семейство.
Ние сме по-болни, от по-ранна възраст дори от тях.

# 80
  • Мнения: 5 080
Механизмът на болестите не е толкова опростен, че да се сведе до начина на хранене и живот. А и освен материя сме и енергия.

# 81
  • Мнения: 18 542
Всъщност, хроничните заболявания са следствие от начина на хранене и живот, което не е опростен механизъм, ни най-малко.

# 82
  • Мнения: X
Не знам дали е опростен или не механизмът на болестите, но знам, че качеството на съществуване на тялото пряко кореспондира с енергията, която му даваме, т. е. храната. Та, от качеството на хранене зависи качеството на тялото. Изпитах го на гърба си. Сега, на 52 години, съм по - здрава, по - слаба, по - енергична и по - жизнена отколкото на 40-45.

# 83
  • Мнения: 24 467
Зърнените причиняват възпаления в организма и изобщо не са задължителни.
Една от последните моди в храненето - за всички проблеми са виновни млечните и зърнените. - Какво са яли до преди 20 г нашите баби. ..?
И като са яли зърнени храни основно, дали са били здрави? Защото не и в моето семейство.
Ние сме по-болни, от по-ранна възраст дори от тях.

А моите, - да, че и още са. Вкл. и възрастните ми родители.
Разбира се не са на зърнени и млечни храни само, но не са ги и изключили, т.к. те са си храна наред с останалата.
Което нищо не доказва, освен че и в момента е налице нова поредна и също толкова безсмислена мода в храненето. Неподкрепена от сериозни научни изследвания и доказателства.
Както казва татко, по отношение на модите: Който си има акъл, се води по него. Който си няма, се води по модата. 

Темата се е вдетинила доста. Мислех, че няма още на къде.
Човекът не пише да има проблем с "въглехидратната обмяна", че да се изключват групи храни.

# 84
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Зърнените причиняват възпаления в организма и изобщо не са задължителни.
Една от последните моди в храненето - за всички проблеми са виновни млечните и зърнените. - Какво са яли до преди 20 г нашите баби. ..?
И като са яли зърнени храни основно, дали са били здрави? Защото не и в моето семейство.
Ние сме по-болни, от по-ранна възраст дори от тях.

А моите, - да, че и още са. Вкл. и възрастните ми родители.
Разбира се не са на зърнени и млечни храни само, но не са ги и изключили, т.к. те са си храна наред с останалата.
Което нищо не доказва, освен че и в момента е налице нова поредна и също толкова безсмислена мода в храненето. Неподкрепена от сериозни научни изследвания и доказателства.
Както казва татко, по отношение на модите: Който си има акъл, се води по него. Който си няма, се води по модата. 

Темата се е вдетинила доста. Мислех, че няма още на къде.
Човекът не пише да има проблем с "въглехидратната обмяна", че да се изключват групи храни.
Кога за последно прави проучване какво пише в научната литература и клиничните изследвания, че твърдиш така категорично, кое е подкрепено със сериозни научни изследвания и кое не? Журналистическите интерпретации в блогове и в новините, с които ни заливат в интернет, не се броят за научна литература.

# 85
  • Мнения: X
Аз съм много съгласна с таткото на Джуди... Водя се по акъла и тялото си. Чудесно, и най-вече вярно, ми показват коя храна е добра за тях.

# 86
  • Мнения: 24 467
Аз съм много съгласна с таткото на Джуди... Водя се по акъла и тялото си. Чудесно, и най-вече вярно, ми показват коя храна е добра за тях.

Супер. Повечето от хората, които познавам, твърдят, че също се водят само от това.   Peace Резултатите, разбира се, са различни за всички, но пък и не е сигурно кой резултат на какво точно се дължи.

Миоки, ако имаш някакви данни за нови научни сериозни проучвания и доказани резултати, можеш да ги споделиш.  Hug
Само да не са форумски писанки, като тези по темата и по други подобни на дилетанти, като мен и теб - това е напълно излишно. Такива имам по всякакви въпроси. По един и същ въпрос имам по десетина най-разнообразни мнения също. Не само, че от тях няма смисъл, а и от години са ми напълно безинтересни. Съчинения пишат и децата в първи клас.
Да не почвам с това, че дори лекарите и професионалните диетолози не са на едно и също мнение по редица въпроси и че един и същ такъв дори в рамките на 10-20 години може коренно да си промени собственото мнение.

# 87
  • Мнения: 18 542

Миоки, ако имаш някакви данни за нови научни сериозни проучвания и доказани резултати, можеш да ги споделиш.  Hug
Само да не са форумски писанки, като тези по темата и по други подобни на дилетанти, като мен и теб - това е напълно излишно. Такива имам по всякакви въпроси. По един и същ въпрос имам по десетина най-разнообразни мнения също. Не само, че от тях няма смисъл, а и от години са ми напълно безинтересни. Съчинения пишат и децата в първи клас.
Да не почвам с това, че дори лекарите и професионалните диетолози не са на едно и също мнение по редица въпроси и че един и същ такъв дори в рамките на 10-20 години може коренно да си промени собственото мнение.


Ако наистина се интересуваш, ще се постарая да ти направя един списък. Говоря за научни клинични изследвания в медицинската литература, вероятно и малко епидемиология, която като цяло не е много добро доказателство, но дава насоки за размисъл, не статии и експертни мнения.
За съжаление е почти невъзможно да се правят клинични изследвания, отностно диети върху хора, заради неетичност, което спъва до някъде прогреса на науката в това отношение.
Нямам претенции да мога да тълкувам тези изследвания в качеството си на учен, само от позицията на човек лаик, който наистина се интересува от науката хранене в страни от мейнстриима и общоприетите догми.
За това и няма да подлагам на тълкувание нищо от списъка, ще те оставя сама да си съставиш мнение.  Peace

Като начало, може да изгледаш тези серии-запис от съдебният процес на проф. Tim Noakes. Сериите са много, но си заслужават всяка една минута.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 13:12 от Миоки

# 88
  • Мнения: X
Аз съм чела за домати, патладжани и чушки. Били "нощни зеленчуци" Луда работа!

Какви нощни зеленчуци, става дума за nightshades или на български - семейство картофови, лат. Solanaceae. Има теории, според които алкалоидите, съдържащи се в този подвид растения, вредят на хора с автоимунни заболявания.

# 89
  • Мнения: 24 467
Миоки, пусни ги тук, щом твърдиш че има. Нека повече хора да се запознаят. Така ще може да се обсъдят.

Аз съм чела за домати, патладжани и чушки. Били "нощни зеленчуци" Луда работа!
Какви нощни зеленчуци, става дума за nightshades или на български - семейство картофови, лат. Solanaceae. Има теории, според които алкалоидите, съдържащи се в този подвид растения, вредят на хора с автоимунни заболявания.

Ти обедните да видиш!
Какво ли не се измисля, какви ли моди не идват -  всеки ден - нови и нови.
Теории има много. Повечето - недоказани.

Общи условия

Активация на акаунт