Спокоен, немного малък град с благоприятен климат?

  • 40 685
  • 804
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 7 776
Хората с къщи и магазини чистят тротоарите. Поне пътят чистят 😂

# 481
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Пред нас всеки чисти. Има си дежурства и се ротираме всички апартаменти. Мислех, че навсякъде има нещо подобно.

# 482
  • Варна
  • Мнения: 1 634
Във Варна е задължение на собствениците на прилежащи сгради почистването на тротоара, тук там чистят пред вратите на входовете. Като цяло не.

# 483
  • Мнения: X
И в Русе тротоарите са задължение на собствениците. Та, на места е чисто, на други не. Зависи от хората.

# 484
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 334
Априлци е чудесно място за почивка.
Но не бих живяла там целогодишно.

# 485
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
При нас не, никой не чисти, просто се утъпква и това е. А по шосето ръсят препарати.
Винаги съм се чудела на живеещите около морето, как се местят по планинските села, паланки или градове на майната си. Аз обмислям преместване в Бургас или Варна, нещо като жилище за пенсиониране, но може и по-рано да стане, зависи. И двамата с ММ имаме свободни професии,ще работим за себе си, че на пенсия не се разчита, ясно е защо. Аз като отида на морето и оздравявам от всичко, всички болежки ми минават, при него е същото. Имам само 3-4 дни адаптационен период и после всичко минава. В София не спирам да кашлям от мръсния въздух и ме задушава астматична кашлица, не си е работа. Намирам, че в София зимата е студено, а лятото е жега. То и смога допринася за жегата. От Витоша каква жълта покривка се вижда над София, не е истина просто...

# 486
  • Мнения: 2 559
По целия бял свят е задължение на живущите да изчистят пред домовете си, но тъй като тук не глобяват и масово хората си го спестяват, а и нали плащаме данъци и всеки ни е длъжен за всичко...

# 487
  • Мнения: 3 615
 Е глобите мани ги ма ние които чистим се превърнахме в идиоти,всеки път едни и същи хора едва ли не сме им длъжни а ония овце блеят през прозорците.

# 488
  • Мнения: 4 808
При нас не, никой не чисти, просто се утъпква и това е. А по шосето ръсят препарати.
Винаги съм се чудела на живеещите около морето, как се местят по планинските села, паланки или градове на майната си. Аз обмислям преместване в Бургас или Варна, нещо като жилище за пенсиониране, но може и по-рано да стане, зависи. И двамата с ММ имаме свободни професии,ще работим за себе си, че на пенсия не се разчита, ясно е защо. Аз като отида на морето и оздравявам от всичко, всички болежки ми минават, при него е същото. Имам само 3-4 дни адаптационен период и после всичко минава. В София не спирам да кашлям от мръсния въздух и ме задушава астматична кашлица, не си е работа. Намирам, че в София зимата е студено, а лятото е жега. То и смога допринася за жегата. От Витоша каква жълта покривка се вижда над София, не е истина просто...
Ние пък, като живеещи на морето, понякога си мечтаем за малка къщичка в планината, тишина, чист въздух и песните на птиците.
В нашия квартал само по централните улици минава снегорин. Ние сме на една малка уличка с излаз от двете страни, всеки си чисти пред къщата цялата улица. Обаче едните съседи трупат снега на голяма купчина по средата на улицата и съответно не можем да минаваме оттам с колите, а от долната страна е много стръмна улицата... две зими поред съм им бясна, добре, че още няма сняг при нас.

# 489
  • Мнения: 817
Аз както и много хора покрай мен се убедихме че изолацията „предпазва”от топло лятото и апартамента ни е като механа или винарна, ако умреш ще се съхраниш поне седмица, а пък зимата няма как да навлезне топлина от слънцето. Много хора са недоволни. Така че и вие ако си сложите изолация лятото ще ви е студено.
За Априлци не знам, ама преди два дни ударихме -16 в Пампорово, а на Проглед и Рожен е било и към -20. Така че недейте гледа колко ще изкарвате а ще бъдете ли щастливи. Аз в София не бях. Сега се замислям да шитна тая моя работа в историята че ми се плаче всеки ден да вървя 30 м пеша и да чакам в студ бус. Днес в Смолян е наваляло, киша. Абе искам да ви питам във вашите градове чистят ли тротоарите от сняг? Мечтая си да живея в Америка,там ги задължават.


Там си имат други екстри, които няма да те направят щастлива. Ако изобщо има сняг, де.

# 490
  • Варна
  • Мнения: 1 634
Признавам, че не успях да изчета всички мнения, ще го направя, понеже ми е интересно, но се сетих, че над Батак въздухът беше обявен за един от най-чистите, наоколо препоръчван ли е град, освен Велинград, за него видях? Simple Smile
Поздрав от Варна с едни снимки, тук и следа от сняг няма, а и едни приятни залези се случват тези дни, безлюдно е и тихо, приказка:
Скрит текст:


# 491
  • Мнения: 797
Имах предвид 3-5 км

# 492
  • Мнения: 797
Проблемът с детегледачката е квалифицирани кадри в малките населени места.
Това не е тема за заяждане. Намерете си друга за тая цел.
Никак не съм съгласна. С две висши съм и пак съм гледала деца и са били доволни. Парите които искат тук са до една трета ит описаното от госпжа негативната. И какво им има на малките градове Перуника?

# 493
  • Мнения: 12 556
Благословена, живея в областен град, около 150 000 жители. За две години смених пет- шест детегледачки, които трябваше два пъти седмично да вземат дете (3-4 група) от ДГ в 17-17,30ч и да го гледат/ разходят до 20ч, когато свършвам работа. Както и неделя следобяд. Всичките живееха до градината, от никого не съм искала да я води вкъщи в краен квартал с неуредени транспорт. И всички се отказваха на един етап. От 10лв на вечер (за два часа работа). Едната дори не счете за нужно да ме уведоми, ме няма да вземе детето от градина вечерта! И с препоръки, и по обява, и чрез бабите пред входа.... Все тая. Може би това беше и проблемът, ме ми трябваше човек за два часа вечер. Ама, ако не е неудобен часа за какво ми е човек? За другото време си има решение. Накрая излизах от работа и я водех в един детски център, където ми я гледаха за същите пари, че и за по-малко в течение на 3-4 месеца. А за това какви хора се обадиха на обявата или с какви претенции!! Роман да напиша.

# 494
  • Мнения: 24 467
Живея в малък областен град. И двете ми деца са гледани в бебешка възраст до близо 3,5 години от бавачки. Нямаме баби, които да помагат, не можехме да си зарежем работата за три години. Не са професионални бавачки и двете жени. Много бях доволна от тях. Бяха на МРЗ. Не беше трудно да ги намерим. Дори при второто дете ни хвана програмата, при която заплатата и осигуровките се поеха от бюджета. Ние доплащахме малка сума, т.к. и голямото дете си беше вкъщи първи клас и жената хвърляше по едно око и на него. И защото бяхме доволни от нея.
Не е нужно да се търси "професионалист" за това. А и за него специално образование няма. Важно е да намериш просто нормален отговорен човек. Нарочно съм търсила жени с деца и внуци, да не са много млади и да имат опит с деца. Едната ни беше съседка и я познавахме добре. Другата ни я препоръчаха семейни приятели, чието дете беше гледала.

Общи условия

Активация на акаунт