Пътувания на сами жени в далечни държави

  • 21 585
  • 452
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 374
Да, от хотела са били предупредени да си наемат местен гид и да не ходят сами, но те отказали. Наистина в пустошта са отишли, километри навътре в планината сами на палатка. Много лош късмет.
Значи говорим за липса на елементарен здрав разум, а не че страната е проблемна.

М/у другото, на един 8-ми декември, който пропуснах, колежка беше бита от някакво бабаитче, не къде да е, ами във Велинград. Паднах като разбрах - половината град сигурно са ми рода, като млада там съм се прибирала сама по нощите, в някои случаи - пияна като тиква. Ама ето, мал шанс за колежката. Била зарязала компанията ни, отишла да се разхожда, де да я знам какво точно е дирела, но е факт, че някакъв я сгащил, и като му се опънала, изяла няколко шамара. Пак, добре, че с толкова й се е разминало. И какво сега, да кажа, че Велинград е супер опасно място ли? Ми не е.

# 46
  • Мнения: 8 901
Има годишни статистики за най-сигурни държави по различни показатели, вкл. за туристи, вкл. и за жени. И докато Нова Зеландия е обикновено в топ5, максимум до топ10 в световен мащаб, Мароко не е в челната тройка и за Африка само.

# 47
  • Мнения: X
В момента Мароко е на ниво "повишено внимание".

https://www.mfa.bg/bg/situationcenter

"За предпочитане е, както навсякъде по света, да не се осъществяват разходки нощем или денем в крайни или по-бедни квартали, или да се излиза в околностите на населените места „на природа” без придружители.

Желателно е жените да не се разхождат вечер сами, дори и по централните улици на големите градове, окичени с бижута и с ръчни чанти.

Препоръки за жените : да се обличат по начин, който не накърнява местните традиции. На плажа да бъдат облечени с цял бански костюм.

На 10 юли 2014 г. мароканските власти са обявили за наличието на сериозна опасност от терористични действия на цялата територия на страната, което е резултат от установеното нарастване на броя на марокански джихадисти, участващи във въоръжените конфликти на територията на Сирия и Ирак."

Как да не е до държава, когато понякога е до държава.

# 48
  • София
  • Мнения: 28 629
А България е втора в Европа по смъртни случаи по пътищата. Да не се качваме в коли?

П.П. Таис, точно Мароко гледах тези дни Laughing

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 18:16 от milenaka

# 49
  • София
  • Мнения: 12 374
Ех, как няма някой да ми каже Ето ти тука едни пари, поразходи се из Мароко. Стягам раницата на мига, със или без мъж Smile

Хубу де, нали първият пост включваше и НЗ? Ето че и там стават кофти случки. За терористичните драми в Европата последните години пък да не отваряме дума.

# 50
  • Мнения: X
Ех, как няма някой да ми каже Ето ти тука едни пари, поразходи се из Мароко. Стягам раницата на мига, със или без мъж Smile

Момичетата са станали жертва на сексуално посегателство, убити са, а едната е и обезглавена от някакви фенчета на ИСИС. Някак не е на мястото си това за раницата...


Все пак има разлика между автомобилни катастрофи и сексуални посегателства/убийства.

Не ви разбирам тезата, но няма и нужда. Хора всякакви, ходят на екскурзии и до Припят, и до Северна Корея, и до Афганистан.

Жалко за тези деца...

# 51
  • София
  • Мнения: 28 629
Не написах "автомобилни катастрофи", а "смъртни случаи".

# 52
  • Мнения: 15 960
И дъщерята на Ал Бано и Ромина Пауър беше изчезнала в САЩ, докато обикаляла освободена от предразсъдъци.

А тук пък една художничка, облечена като булка в бяло, символ на мира, тръгнала на автостоп и я намерили убита в Турция.
https://dariknews.bg/novini/sviat/nameriha-myrtva-hudozhnichka-v-turciq-242785

# 53
  • София
  • Мнения: 12 374
Ми и аз не разбирам тезата, че едва ли не тук не стават убийства и сексуални престъпления. Стават - и в Европа, и в САЩ, и в НЗ. Навсякъде.

Да се забиеш сам в някаква пустош си е точно липса на здрав разум - същото може да те сполети и ако се мотаеш сама из някои квартали в Брюксел например. Аз не бих се пробвала, нито някой от хората, които познавам и които пътуват сами из света. Човек трябва да има мозък и да го ползва по предназначение, без значение дали ще се мотае из Велинград или Ню Йорк или Рабат.

В Северна Корея и Афганистан не бих отишла и пари да ми дават, не от шубе обаче.

# 54
  • Мнения: 18 578
А от какво? То си е за огромен страх там. Наскоро един млад американски журналист го върнаха в инвалидна количка, неадекватен, от Северна Корея и после почина. Бил жестоко пребит, май защото свалил от някаква стена плакат и искал да си го занесе вкъщи.

# 55
  • Мнения: 36 523
Този беше пълен тъпак и не просто са го били, а е лежал няколко месеца в затвор. Искал е да отлепи плакат с лицето на Ким Чен, от публично място, за да си го вземе като сувенир. Все едно, че пада от Луната...

# 56
  • София
  • Мнения: 12 374
Този беше пълен тъпак и не просто са го били, а е лежал няколко месеца в затвор. Искал е да отлепи плакат с лицето на Ким Чен, от публично място, за да си го вземе като сувенир. Все едно, че пада от Луната...
Ох, то не е смешно, но това ме разхили. Все едно да отида в ултраконсервативната СА и да се изплякам по потник, а после да се чудя що са ме прибрали. Елементарно съобразяване трябва.

Бианка, защото далеч не всички места по света са ми интересни. Миналата година имах възможност да отида до Нигерия. Отказах и не съжалявам.

# 57
  • Мнения: 18 578
Ами да, и той е израснал на място, където никой няма да те вкара в затвора за открадната плакат. Колко да е тъпак, все пак журналист е бил...

Аз не изпитвам никакъв интерес към Далечния Изток и Африка. Не ми се ходи там.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 19:31 от _Bianka__

# 58
  • Мнения: 18 559
В Африка има хубави места, бих пътувала там след време, но на гости или в група - най-малкото трябва да има преводач.
Също и в Н. Зеландия и Австралия. Но сега - само в Европа.

# 59
  • Мнения: 36 523
 Египет е в Африка Purple Heart Много искам да отида, но за сега никой от близките и познатите ми не ще да дойде. Ако бях като тези непредпазливите, можеше да съм отишла...

Общи условия

Активация на акаунт