Октомврийски бебета 2018

  • 61 523
  • 758
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 304
Нека да се отчета, че не съм писала отдавна. Бяхме на педиатър днес, бебка върви джобно гадже,  60см, но си е супер и се развива идеално Simple Smile
Имах големи очаквания относно това какво ще ми каже педиатъраката за захранването, обаче се разочаровах доста, като ме претупа за една минута, каза да купувам готови пюрета и точно на кои марки да взимам, изгледа ме странно като и казах че мисля аз да си готвя и разговора свърши със "Ами както си прецените".
Ние сме на 5+ месеца, но мисля да не почвам сега веднага ами малко преди да навършим 6. Не виждам бебка да проявява интерес към моята храна, а аз нарочно пред нея ям и казвам ммм колко вкусно, облизвам се, но нула интерес.
Проходилки засега мисля да не ползвам, но като ме позаболи кръста може и да си сменя мнението Grinning
Тази седмица ходих на йога за мама и бебе, голяма веселба пада с бебетата и е много готино,  малката се смя много с глас Simple Smile

# 526
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 858
Имаме проходилка подарък, онзи ден го пробвахме - ами няма такава радост. Ама той супер много се радва в последно време да е прав. Та ще я ползваме за по малко, не като идея за прохождане, а като забавление.

# 527
  • Сливен
  • Мнения: 14
Ние купихме бънджи за нашата бебка, в момента е на 5 месеца и 3 седмици, слагам я за по 10-15 мин. на ден, точно за забавление и понеже много иска да стои права. Все още не умее да го използва по предназначение, но пада голяма игра.

# 528
  • Sofia
  • Мнения: 263
При нас е изключително опасно за проходилка, защото холът ни е на две доста високи нива и идея си нямам как ще
го обезопася, после пък като проходи съвсем. Трябва да я държа горе по стаите, затворена в някоя, пък да не се хвърли по стълбите, абе изобщо мъка ще е. Но бънджи май ще взема, само незнма колко си заслужава, като пари да инвестирам в него.

# 529
  • Мнения: 5 112
С баткото не сме използвали нито бънджи, нито проходилка. Оставях го на пода и той се изправяше по дивана и си вървеше. На 1 г му купихме количка, която се бута и може да се сяда върху нея. Още му е актуална.
Проходи на 13 месеца, от веднъж се пусна и тръгна, почти не е падал, беше много стабилен.
За проходилките съм чела че децата се научават да се придвижват наведени напред и затова не се препоръчват.

# 530
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 858
И се учели да ходят на пръсти. Ама брат ми си ходеше на пръсти без никога да е слаган в проходилка.
Аз като цяло съм на принципа, че дяволът е в количеството. За 10-15 мин на ден ни проходилка, ни бънджи може да постигне каквато и да е повреда. Grinning
Нямаше да купя де, ама като я имам и ми заема място ще я ползвам.

# 531
  • Мнения: 5 112
Аз също не бих купила и категорично отказах на бабите да купуват.
Имам наблюдение само върху едно дете което е слагано в проходилка, затова няма да разказвам за него, не е показателно Simple Smile

# 532
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Не планирам са слагам в бънджита или проходилка, не съм фен. За бебето са забавни, за родителите са улеснение, но ме питеснява най-вече натоварването на гръбнака и ставите в момент, в който още не са готови да стоят изправени. Ортопедът, при когото бяхме също каза без проходилки, бънджи не сме обсъждали. Баткото проходи по-късно, и едно от първите неща, които ортопедът попита в този контекст като част от причините за това, беше ползвал ли е проходилка.

По-горе имаше въпрос за пащърнак и бял морков, мисля че е едно и също нещо.

# 533
  • Мнения: 317
С дъщеря ми имах проходилка, не е имала проблеми. Сега също мисля да купя, въпреки че нямам място. Не съм чувала за проблеми с тях. Имам и бънджи, а лично аз харесвам тези проходилки за бутане, не знам как се казват, но те са за по-големи деца. Точно с проходилки те заяква кръста. Те и кошчетата за кола изкривяват гръбнака, ама някои дори ги ползват за колички.

# 534
  • Мнения: 5 112
Кошчетата за кола са под ъгъл, нищо им няма на гръбнаците...
В проходилката и бънджито нямат опора на гръбчетата.

# 535
  • Сливен
  • Мнения: 14
.. но ме питеснява най-вече натоварването на гръбнака и ставите в момент, в който още не са готови да стоят изправени.

Всяко дете се развива с различни темпове, но когато е достатъчно стабилно и има силна опора на крачетата, това си проличава, бънджитата имат регулируема височина на седалката, така че може да се настрои спрямо височината на детето и спрямо това къде да пада тежестта.

# 536
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Когато започнат да сядат съвсем сами стабилно, и да се изправят сами по мебелите, значи кръстът, гръбнакът и прешлените им са готови. Иначе натискът за гръбнака е по-голям, защото няма опора, прешлените им са крехки още.

Аз никога не съм ползввала кошницата за кола за количка, но там е по-друго, имат опора на гръбнака. Иначе сменихме кошницата за кола със столче група 0+/1, тоест от 0 до около 4 г и в него е много по-удобно за детето.

Веселуша, от баткото имам бънджи, беше на почти годинка, знам им принципа на работа, но не съм фен. Просто дете, което не може да седне стабилно само, или не се изправя още само, аз лично не искам да слагам в атракциони без опора на гръбнака. Отделно, че в броените пъти с баткото, в които съм ползвала, той успя да се обърне с него. Естествено като с всяко нещо, това си е лична преценка, на никого не налагам мнение.

# 537
  • Мнения: 5 112
Бебетата са толкова нетърпеливи да се измъкнат от легнало положение, че според мен не им е нужна допълнителна стимулация.
Истина е че когато са готови и укрепнали нищо не ги спира.

# 538
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Здравейте мамчета имам нужда от помощ вече сме на 5+ няколко дни до момента сме яли морков ,тиква,картоф,карфиол,пащърнак и зелена чушка моля вии помагайте какви още пюрета да правя и мога да давам ,а и другото почтии успяхме да заместим едното хранене с пюре

# 539
  • Мнения: 320
Здравейте мамчета имам нужда от помощ вече сме на 5+ няколко дни до момента сме яли морков ,тиква,картоф,карфиол,пащърнак и зелена чушка моля вии помагайте какви още пюрета да правя и мога да давам ,а и другото почтии успяхме да заместим едното хранене с пюре
Батат, броколи, тиквичка

Общи условия

Активация на акаунт