Октомврийски бебета 2018

  • 61 432
  • 758
  •   1
Отговори
# 510
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Дребен се обръща вече на където поиска, пълзи назад, иска да стои прав при всяка възможност. От няколко дни се изправя на ръце и крака и се клати, ма движение напред още няма. В мен седи стабилен, иначе е далеч от самостоятелно седене.. Стои известно време напред и балансира, ма си се търкулва след малко.

Днес го водихме на кръв, урина, нефролог. Никога повече не стъпвам в Кандиларов лаборатории, касапско вземане на кръв. Той, горканчо, даже мрън не каза, ма два пъти го боде бабата, точи там 100 часа, после цялата му ръка в кръв. Ужаст.

# 511
  • Мнения: 317
Аууу, горките деца. Ние другия месец ще ходим за кръв, ще видим... За сядане, ортопеда ми каза след шестия месец да го слагам, но той сам се надига. Разбира се, ако го оставя сам ще се наклони. Иначе за момичета не помня по-рано ли беше или по-късно, но детето само си показва. Всяко дете се развива различно, има по-тромави или по-буйни, това не зависи от килограмите. Всички ще седнат, няма начин, не се притеснявайте. А има ли някое детенце зъбки вече?

# 512
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Здравейте мамчета и ние бихме всички ваксини сега на 31.03 правиме 5месеца на консултацията ни измериха 6,800кг. 65см.
на 6м. кръв,урина и коремен ехограф.
Във втори месец като ходихме на ортопед ни казаха сега да отидем пак на профилактичен на вас казвалилисави
такива неща Simple Smile
При нас мъката е ,че успяваме да се вътрим на ляво и на дясно по корем ама немижеме все още да се върнем сами Sad

# 513
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Нашата педиатърка каза, че няма практика за профилактичен при ортопед на 6 месеца - след първия преглед, следващият е при прохождане, ако всичко е ок. Ама ако настоявам щяла да ми даде направление, та още се чудя.
Резултатите на малкият поне са супер. Хемоглобинът му е много добър, при условие, че нищо желязо-съдържащо не съм давала още като жълтък, месо и т.н

# 514
  • Мнения: 991
Браво на твоето геройче,Вълшебство.Не знам и аз да се радвам ли,че няма да се боцкаме или да се притеснявам,че не знам как ни е хемоглобина.Вие на кърма ли бяхте или АМ?
Мисля,че досега само една мама се похвали със зъбче.

# 515
  • Мнения: 128
https://Със същите см ли сте?  Колко се родихте

# 516
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Момичета, не сравнявайте теглото на едно бебе с друго, има точно толкова смисъл, колкото да сравнявате теглото си с другите майки 😉 Има средни норми за наддаване, но има различно изходно тегло, и различни гени. Мъжът ми е 63 кг, аз съм 46, няма как да очаквам бебе 9 кила на 6 м. Ако нещо в посока килограми ви тревожи, или педиатъра ви, консултирайте се с гастроентеролог.

Иначе що се отнася до двигателното развитие, има определени крайъгълни камъни, които се случват пак в широки граници. Аз започвам тепърва да слагам малката са седи, и естествено се килва в даден момент. Оставяйте ги да играят на килимчета за игра на пода, подпомагайте въртенето като им показвате как да стане, може и да потърсите из нета упражнения за тяхната възраст. И помнете, това не е състезание 😉 Ако има нещо притеснително, педиатърът ще ви сигнализира.

При ортопед прегледът сега е по желание, да види положението със сядането на какъв етап е и да даде насоки.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 16:28 от blondie_anna

# 517
  • Мнения: 991
Така е,blondie_anna,права си относно мерките и теглилките.Затова и рядко пиша за нашите,но виждам,че има майчета които може би се притесняват или им е любопитно как вървят другите бебенца и в тези случаи споделям как е при нас.Мен лично не ме притеснява това ,че вървим дребнички,все пак с баща и не сме манекени.😊
djani1990 62см я измери лекаря в началото на месеца,роди се 3180гр. и 49см.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 19:58 от Sunshine29

# 518
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Да, аз напълно разбирам, просто когато бебето расте, жизнено е, наддава, вглеждането в кг е натоварващо. Мойта девойка е сигурно най-дребна от всички, но повтаря напълно схемата на брат си, който сега е на 2г и 3 месеца и е 11 кг 😁

# 519
  • Мнения: 45
Предварително се извинявам за въпроса, но искам да попитам някоя от вас знае ли каква е разликата между бял морков и пащърнак? Казаха ми, че така казват на пащърнака, но има пюрета с бял морков и мои познати са давали купени, но не съм им привърженик и до момента му ги приготвям в домашна среда.

# 520
  • Sofia
  • Мнения: 263
Момичета, мислите ли да използвате бънджита, проходилки, уокъри и т.н? И ако да от кога?

# 521
  • Мнения: 630
Не мисля Simple Smile

# 522
  • Мнения: 317
Момичета, мислите ли да използвате бънджита, проходилки, уокъри и т.н? И ако да от кога?
Мисля да купя проходилка като стане на седем месеца, макар че вкъщи е доста тясно.

# 523
  • Мнения: 813
 Темата за и против проходилките е доста обширна - в общи линии - всеки сам си преценя какво да използва.
 Лично ние имаме проходилка от каката, не съм я използвала, за да я учи да прохожда, а повече като занимавка за кратко. Сега мисля да купим бънджи, защото оставам без ръце да скача в мен. Проходилка за бутане ни подариха, но за нея още ни е рано.
 

# 524
  • Мнения: 59
И ние сме така.. Имам проходилка от баткото, уокър също, но най- удобно и ползотворно беше едно коланче като паяче... не знам как се казва точно Simple Smile иначе оставахме без кръст с таткото... Труден е момента с прохождането, но беба още не седи стабилно, когато седне- тогава ще започнем с уредите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт